Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

NCSoft pozwane za... robienie gier MMO?

89 postów w tym temacie

Fakt. Tyle że dziwacznym wydaje mi się, że pozwali raptem jednego gracza na rynku obejmującym kilkadziesiąt, jeśli nie kilkaset firm - Aeria Games, Blizzard, CodeMasters itp. itd.

Po prostu paranoja jakaś:) A ja naiwny myślałem, że tylko w polityce i armii aż takie przekręty się robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym zobaczył jak pozywają Blizzarda, ciekawie czy on puściłby ich z torbami czy tylko wygrał tak że musieliby pokryć koszty rozpraw sądowych itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Nie rozumiem co tu jest napisane.
"skalowanie wirtualnych przestrzeni" oraz "możliwość interakcji pomiędzy graczami i prowadzenie rozmów pomiędzy nimi"
wtf?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale jak opatentowali rozmowy między graczami to nie ma firmy, która tego nie złamała bo nawet w NFS są rozmowy między graczami np. jak jest filmik i gadają do siebie goście to niby to też jest rozmowa między graczami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lulz?

1) Szans z NCSoft nie mają. ;p
2) Prawo nie działa wstecz, czyli istniejących MMORPG nie mogą skasować. ;)
3) Nawet jakby wygrali to gracze wyjdą z domów, zaleją siedzibę (czy serwer) worlds.com i przywrócą Guild Wars tudzież inne dzieła NCS.

I w ten sposób kapitalizm niszczy świat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy stoją nad umierającą firmą z workiem pieniędzy(vide szefowie Midway), a inni robią wszystko żeby jakoś firmę uratować. Mniej więcej rozumiem że to może być ostatnia deska ratunku dla worlds.com, ale bez przesady idąc po łebkach takie zachowanie nigdy nie zostanie dobrze odebrane przez ludzi, a szczególnie przez fanów gier NCSoftu. Tym bardziej że ostatnio w NCSoft zbyt różowo to nie jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Ostatnio kondycja NCSoftu nieco podupadła, o czym świadczy chociażby niedawne zamknięcie serwerów Tabula Rasa."

Zhai, wstyd... Serwery TR jak najbardziej działają, i działać będą do lutego (co z tego, że zostanie umożliwiona gra za darmo?).

Dowód na "niedawne zamknięcie serwerów": http://eu.playtr.com/en/news/server_status.

Na GW.pl już by Cię zlinczowano, ha! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2008 o 16:24, Polak477 napisał:

ale jak opatentowali rozmowy między graczami to nie ma firmy, która tego nie złamała
bo nawet w NFS są rozmowy między graczami np. jak jest filmik i gadają do siebie goście
to niby to też jest rozmowa między graczami


W filmiku występują aktorzy(w przypadku NFSów), bądź animacje komputerowe.
Czyżbyśmy cofali się w rozwoju? Nie wyobrażam sobie MMO bez rozmów.
Może to była ostatnia deska ratunku dla tych...osób? hien? "czegoś"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

He he śmieszne to wszystko... Wydaje mi się jednak, że ta akcja ma na celu promocję gier oskarżonego wydawcy... wiadomo, że sąd raczej nie przychyli się do uznania strony oskarżającej. Jak dla mnie zarzut jest dziwny, nic nie mówiący, ogólnikowy. dodatkowo wątpię, że fakt komunikacji między graczami został objęty patentem - patentami bowiem nie można obejmować dóbr powszechnych/wspólnych np. powietrza ;)

A zatem wracam do hipotezy, że jest to podręcznikowa akcja promocyjna mająca za zadanie odświeżyć pamięć społeczności graczy - być może ktoś się skusi, żeby zasięgnąć więcej informacji o przedmiot sporu... może nawet zagrać ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niee no, uśmiałem się czytając ten tekst, bo wpadła mi do głowy jedna myśl - wprost nie mogę się doczekać, aż spróbują się o to czepnąć Blizzarda :D Będzie chryja ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować