Zaloguj się, aby obserwować  
MiroLbn

Konflikt Izraelsko-Palestyński

211 postów w tym temacie

Dnia 11.01.2009 o 01:47, 21question napisał:

Arabowie nie maja zadnej armii Izrael jest silniejszy niz wszystkie kraje arabskie


Nie? To z kim walczy Izrael? Z cieniami? To są arabskie armie.

A w ogóle to poziom dyskusji tutaj jest żenująco niski, gdybanie na temat kto wygrałby wojne: USA czy Izrael na podstawie liczby "atomówek" (cholera z tym, że nikt tak naprawdę nie wie ile ich jest) jest co najmniej zabawne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja Ci radzę przeczytać jeszcze raz mojego pierwszego posta. Napisałem tam, że wiem, iż są też niewinni ludzie. TYLKO, ŻE TAK SAMO JEST I U NAS! JEŚLI TO SIĘ PRZERODZI W WIĘKSZY KONFLIKT TO NA CAŁYM ŚWIECIE BĘDĄ GINĄĆ CYWILE! Więc co ma większy sens? Zniszczenie całego świata czy kawałka Afryki i Azji Mniejszej? I tak nikt nigdy nie dojdzie do takiego wniosku jak ja (z tych osób, które o wszystkim decydują). Wiem ile jest warte ludzkie życie, tylko że araby tego nie szanują! Poza tym, ja nie twierdzę, że oni są gorsi... Nie chcę się z nikim kłócić, ja mam takie zdanie na ten temat i prosiłbym, żebyś to uszanował. Zdaję sobie sprawę z tego, że tam też są niewinni ludzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2009 o 14:30, Konował napisał:

Wybacz, ale to idiotyczne myślenie.


W ilu krajach arabskich byłeś? Araby to są dzikusy ;]
A jak jedziesz z dziewczyną to jej lepiej dobrze pilnuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2009 o 14:36, Budo napisał:

> Arabowie nie maja zadnej armii Izrael jest silniejszy niz wszystkie kraje arabskie


Nie? To z kim walczy Izrael? Z cieniami? To są arabskie armie.

Chodzilo mi raczej o profesjonalne wojsko + nowa technologie ktorych w arabskiej armii brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Jak widać nie trzeba tego do prowadzenia walk.
Zastanów się nad konfliktami w Iraku, gdzie Stany nie mogą sobie poradzić już x rok, czy w Afganistanie, gdzie siedzi pół świata i też specjalnych efektów nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pokoju tam nigdy nie będzie, jest to sprawa wewnętrzna pomiędzy fundamentalistycznymi Semitami i My jako naród tego nie zrozumiemy, musielibyśmy wrócić intelektualnie do średniowiecza żeby to pojąć. Choć jak czytam niektóre posty, to widzę i myślę sobie, że wielu pisarzy jest na dobrej drodze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2009 o 14:36, kurczak-AFC napisał:

A ja Ci radzę przeczytać jeszcze raz mojego pierwszego posta. Napisałem tam, że wiem,
iż są też niewinni ludzie. TYLKO, ŻE TAK SAMO JEST I U NAS! JEŚLI TO SIĘ PRZERODZI W
WIĘKSZY KONFLIKT TO NA CAŁYM ŚWIECIE BĘDĄ GINĄĆ CYWILE!

Dlaczego to miałoby się przerodzić w większy konflikt? Na razie wgląda na to że nikt nie zamierza się angażować w konflikt Palestyna-Izrael.
Z tego co widzę rozumujesz mniej więcej w taki sposób, że lepiej zabić ich teraz zanim będzie jakiś duży konflikt i poginą cywile. Człowieku, broń nuklearna to nie jest zabawka. Z żadnej wojny nie ma takiej masakry jak z użycia broni masowego rażenia. Nadal uważam Twoje myślenie za idiotyczne. Tym bardziej że godzisz się na zabijanie niewinnych, bo sam napisałeś że zdajesz sobie sprawę, że są w krajach arabskich zwykli ludzie.

Budo

Dnia 11.01.2009 o 14:36, kurczak-AFC napisał:

W ilu krajach arabskich byłeś?

W trzech.

Dnia 11.01.2009 o 14:36, kurczak-AFC napisał:

Araby to są dzikusy ;]

Tak. Pozabijajmy ich za to. Zrzućmy im atomówkę Budo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja Cie prosiłem, żebyś uszanował moje zdanie i nie obrażał mnie, bo ja Ciebie nie obrażam więc Ty też się powstrzymaj. Każdy inaczej patrzy na ten konflikt, ja mam o tym takie zdanie i Ty tego nie zmienisz i opinię na temat mojego zdania zachowaj dla siebie. Z góry dziękuję.
Wiem, że moje rozwiązanie nie jest najlepsze ale jak inaczej chcielibyście wprowadzić spokój w tamtym regionie? Z chęcią dowiem się co jeszcze można zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co ja definiuje jako terrorystów? To jest walak partyzancka. Już pisałem o tym, że niemcy też nas mieli podczas okupacji za terrorystów. Obecnie terrorystą można nazwać każdego kto nie podoba siezachodowi. Już o tym pisałem - Afganista, Irak, Czeczenia, czy wkrutcce Iran - terroryści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że możesz sobie odpuścić dyskusję z kimś kto myśli, że masowy mord to dobre rozwiązanie jakiegokolwiek problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2009 o 14:46, Konował napisał:

W trzech.


To i tak nieźle i nie zauważyłeś ich sposobu bycia? Podejrzewam, że siakieś bardziej cywilizowane, albo turystyczne miasta. Bo ja się spotykałem zawsze z negatywnymi opiniami jak tylko ktoś opowiadał o miejscach innych niż kurorty Tunezji.

Dnia 11.01.2009 o 14:46, Konował napisał:

Tak. Pozabijajmy ich za to. Zrzućmy im atomówkę Budo.


To nie jest moja metoda, chociaż na pewno rozwiązałaby konflikt ;]
Jego początkiem było stworzenie Izraela, a teraz nie bardzo widać jakiekolwiek wyjście, bo obie strony plują na negocjacje i jakąkolwiek wolę porozumienia. To niech się kiszą we własnym sosie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2009 o 14:52, kurczak-AFC napisał:

A ja Cie prosiłem, żebyś uszanował moje zdanie i nie obrażał mnie, bo ja Ciebie nie obrażam
więc Ty też się powstrzymaj. Każdy inaczej patrzy na ten konflikt, ja mam o tym takie
zdanie i Ty tego nie zmienisz i opinię na temat mojego zdania zachowaj dla siebie. Z
góry dziękuję.
Wiem, że moje rozwiązanie nie jest najlepsze ale jak inaczej chcielibyście wprowadzić
spokój w tamtym regionie? Z chęcią dowiem się co jeszcze można zrobić.


Inaczej -> np. możesz znukować Izrael i też będzie spokój.
Co do twojego zdania - to owszem masz prawo - szkoda tylko że jest głupie, takim tokiem rozumowania kierował się pan H. z Niemiec jakby dopiął swego to by Cię zapewne nie było tak samo i mnie, i żadnego zyda na świecie. Idąc dalej twoim tokiem myślenia to najlepiej by było jakby USA, Rosja lub Chiny nagle bez dwóch słów rozpier... cały świat bronią atomową bo po co im inni będą sami będą mieli złoto, gaz, ropę itd. Szok że myślisz tak płytko


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A wogóle to tak mnie wku... takim myśleniem, zreszta nie tylko ty jeden, że zaczynam się wstydzić że jestem Polakiem, bo mam wrażenie że większość z nas to jacyś upośledzeni ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie, nie. Hitler miał zupełnie inny cel. I ja nie twierdzę, że najlepiej gdyby Ruscy czy Hamburgery rozdupczyły cały świat. Przeczytaj jeszcze raz to co napisałem i nie spinaj się tak. Jeśli nie potrafisz bez obrażania obalić czyjejś teorii to najlepiej się w ogóle nie odzywaj. Następny taki post po prostu zignoruję bo nie widzę sensu w takiej dyskusji.
Spoko, jak dla mnie możesz zostać niemcem bo oni też napinają się tak, jak ty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2009 o 15:05, alexds napisał:

> A ja Cie prosiłem, żebyś uszanował moje zdanie i nie obrażał mnie, bo ja Ciebie
nie obrażam
> więc Ty też się powstrzymaj. Każdy inaczej patrzy na ten konflikt, ja mam o tym
takie
> zdanie i Ty tego nie zmienisz i opinię na temat mojego zdania zachowaj dla siebie.
Z
> góry dziękuję.
> Wiem, że moje rozwiązanie nie jest najlepsze ale jak inaczej chcielibyście wprowadzić

> spokój w tamtym regionie? Z chęcią dowiem się co jeszcze można zrobić.
>

Inaczej -> np. możesz znukować Izrael i też będzie spokój.
Co do twojego zdania - to owszem masz prawo - szkoda tylko że jest głupie, takim tokiem
rozumowania kierował się pan H. z Niemiec jakby dopiął swego to by Cię zapewne nie było
tak samo i mnie, i żadnego zyda na świecie. Idąc dalej twoim tokiem myślenia to najlepiej
by było jakby USA, Rosja lub Chiny nagle bez dwóch słów rozpier... cały świat bronią
atomową bo po co im inni będą sami będą mieli złoto, gaz, ropę itd. Szok że myślisz tak
płytko

Znowu nadinterpretujesz. I do tego niepotrzebnie przywolujesz'' postac Hitlera jako przyklad, bo Hitler kierowal sie zupelnie innymi pobudkami i rczej nie mial zamiaru rozwiazac jakiegokolwiek konfliktu, drugiej czesci tego co napisales niestety nie moge skomentowac bo w ogole nie rozumiem o co ci chodzilo:P Gdyby ktores z mocarstw uzylo takiej broni (atomowej) to by sie zaczela prawdopodobnie wojna i wiele by nie zostalo a ty jeszcze walisz tekstem ze by zaczeli wydobywac rope z obszarow ktore zbombardowali
Chyba nie zrozumiales o co chodzilo Kurczakowi a sie odzywasz niepotrzebnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No szok czego nie rozumiem myślenia, że najlepiej skasować jednych lub drugich
Najlepiej zróbmy teleaudio światowe kogo niszczymy zydów czy arabów, w końcu mamy demokracje, a biorąc pod uwagę, że arabów jest więcej, a zydów nikt nie lubi to pewnie wypadło by ze wszyscy rozwalają zydów i po kłopocie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2009 o 14:52, kurczak-AFC napisał:

A ja Cie prosiłem, żebyś uszanował moje zdanie i nie obrażał mnie, bo ja Ciebie nie obrażam
więc Ty też się powstrzymaj.


Przykro mi ale jestem przekonany co do tego, że pomysły w stylu "zrzućmy atomówkę i po sprawie" należy bezwzględnie tępić. I jestem z Tobą w pełni szczery co do tego. Nie obstawaj przy takim poglądzie.

Budo

Dnia 11.01.2009 o 14:52, kurczak-AFC napisał:

To i tak nieźle i nie zauważyłeś ich sposobu bycia?

Wady które zauważyłem. Arabowie beznadziejnie prowadzą samochody. Na targu/rynku są upierdliwi i irytujący.
Bywają namolni, fakt. W każdym razie, nie zdarzyła mi się sytuacja żeby śliniący się arab rzucał się na jakąś ponętną turystkę z zagranicy. Chociaż istotnie doszły mnie słuchy, że kobiety nie powinny prowokować swoim wyglądem. W wielu krajach są cywilizacyjnie i kulturowo do tyłu, ale niszczyć ich całkowicie z tego powodu? Myślę, że tak nie uważasz.

Dnia 11.01.2009 o 14:52, kurczak-AFC napisał:

To nie jest moja metoda, chociaż na pewno rozwiązałaby konflikt ;]

Chyba w najgorszy możliwy sposób.

gloody
Kończę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2009 o 14:37, Budo napisał:

W ilu krajach arabskich byłeś? Araby to są dzikusy ;]

Budo
Przepraszam bardzo, czy to jest na poważnie pisane? Wszyscy Arabowie to dzikusy? Ja bynajmniej nie wysnuwam takich przypuszczeń. Owszem, nie dane mi było zwiedzić żadnego z krajów arabskich, co nie oznacza, że jako takie zdanie mogę sobie wyrobić. Znam niestety wielu Polaków, o których można powiedzieć - dzikusy, czy to upoważnia mnie do tego bym stwierdzał, że wszyscy Polacy, łącznie ze mną i moją rodziną nimi są? Wybacz, nie śledziłem twych wcześniejszych wypowiedzi, ale ta konkretna, wielce mnie zdziwiła. Czy dzieci, które giną od izraelskich bomb to też dzikusy? Jeśli tak, to mam rozumieć, że wolno je bezkarnie zabijać?

Do wszystkich
Dlaczego nikt tak naprawdę nie protestuje przeciw bombardowaniom bloków, szkół i meczetów? Czy wy nie wiecie jaki powstałby krzyk, gdyby Palestyńczycy odważyli się zbombardować synagogę? Przecież obydwa budynki to miejsca kultu i modlitw. Wojny powinny toczyć się na bezludnej pustyni. Jeden kraj stawia swoje wojsko, drugi swoje i niech się "bawią", a nie zabijają niewinnych ludzi. Nie bronię Palestyńczyków, nie bronię Żydów, ja chcę by ludzie zrozumieli, że głównymi ofiarami są cywile.
Mały palestyński chłopiec pyta swojego tatę: "Tato, dlaczego nie ma z nami mamusi?"
Ojciec odpowiada: "Bo zginęła w wybuchu wojny, jest teraz w niebie, ale pamiętaj synu, że musimy ją pomścić."
To jest dżihad, nienawiść napędzana przez wzajemne straty. Ojca, syna, matki, córki, żony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Jeśli tak, to mam rozumieć, że wolno je bezkarnie zabijać?

Stary, gdzie napisałem coś takiego? Napisałem, że Araby to dzikusy i to znaczy ni mniej, ni więcej, tylko tyle, że Araby to dzikusy. Nie pisałem, że wszyscy (tak jakby napisać, że wszyscy Japończycy są niscy- nie wszyscy, ale większość, prawda?) i nie pisałem, że z tego powodu trzeba ich wytępić czy coś. Po prostu arabska mentalność jest zupełnie inna niż nasza, poza tym kraje arabskie w sporej części są krajami wyznaniowymi o nieco fanatycznym, czy restrykcyjnym charakterze. To wpływa na zachowanie Arabów...Zauważyłem tutaj sporą skłonność do nadinterpretacji... nie tylko u Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować