Zaloguj się, aby obserwować  
Kakarotto

Internet - Jaki? Za ile? Skąd? - pomoc, porady, co do wyboru wymarzonego dostawcy netu. :)

428 postów w tym temacie

Wie ktos może jaki jest ksozt podłączenia UPC? Obecnie posiadam tylko Neostrade NADZIEMNĄ :) Dziękuję, dziękuję! Jest to pierwsza strefa od centrum :) Neostrada doprowadza mnie do szału. Rozłącza :/ i pingi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2009 o 17:13, Akoss-94 napisał:

Wie ktos może jaki jest ksozt podłączenia UPC? Obecnie posiadam tylko Neostrade NADZIEMNĄ
:) Dziękuję, dziękuję! Jest to pierwsza strefa od centrum :) Neostrada doprowadza mnie
do szału. Rozłącza :/ i pingi.

Jeśli masz duuuużo, bardo duuużo pieniędzy, to w TPSA zamów sobie DSL. Będziesz miał stały numer IP i bardzo stabilne połaczenie z internetem.Ale, jak stać Cię na 140 zł za 1 Mbit, albo 170 mza 2 Mbit, to co za problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako że już w sumie niedługo kończy mi się umowa z moim obecnym dostawcą internetu wypadałoby pomyśleć nad jej przedłużeniem. Problem w tym że nie za bardzo wiem w jaką teraz opcję zainwestować ... radiówka na pewno nie, na pewno stałka tylko nie wiem od jakiego dostawcy a nie mam zamiaru dalej użerać się z Tepsą. Mieszkam w Toruniu jeśli to ważne - mógłby ktoś coś zaproponować? Do tej pory korzystałem z neo "ponoć-jeden-mega" i chciałbym coś lepszego i w miarę możliwości taniego. Mobilny dostęp do sieci jest mi raczej zbędny bo korzystam z neta tylko w domu a nie dajmy na to z lapka. Jakieś sugestie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ja juz płącę w TPSA rachunki 150+... Net 2mb.
Chodzi mi o podłączenie od UPC ze względu na kablówkę internet. Możliwe, że sąsiedzi będą chętni. Lecz nie wiem ilu. A jeśli nie to jak z tymi baranami gadać, zeby mi linię podziemną założyli. Skrzynka z tym całym shitem jest przy murku od domu. "Przepraszamy ale to nie możliwe." Dziękuję za współpracę!


A co do DSL. Kroją jak ****. 170 za 2mb pff :/ A zmienne Ip to akurat też zaleta. Ile razy dostanę bana na IP to tylko reconnect. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz chyba najbardziej się opłaca zrezygnować poczekać i od nowa. Przy przedłuzaniu mam tą samą cenę co inni, ale oni dostają jakieś promocje np. pół roku 50% mniej płacisz itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Orange freedom 2mb kosztuje mnie 74zł/m-c - jedyny "haczyk" to to, ze umowę na 36 m-cy podpisałem. Było ryzyko, ale po półrocznym użytkowaniu stwierdzam, że nie ma się czego bać. A i nie polecam brać modemu ZTE ZXDSL 852 bo to małe i chore diabelstwo :P

Najlepiej to sobie powchodzić na stronki, powiedzmy netii, tp i orange i porównać co lepsze. Ja tam przez 30 miesięcy nie zmieniam na nic innego to mogę jedynie o orange się wypowiadać.

Z tp to wiadomo, strach tykać :P


KrzysztofMarek

> jak stać Cię na 140 zł za 1 Mbit, albo 170 mza 2 Mbit, to co za problem?

Te ceny to jakiś żart? :P


zBiK93ck
http://www.orange.pl/portal/map/map/hub_inet?stamp=1254677361316

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2009 o 20:14, blacklio2 napisał:

Limit danych to żart ???
Nie porównujmy mobila do łącza stałego bo to inny target


Jak porównuje to nieświadomie, choć IMO te ceny to zdzierstwo :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam trochę nietypowe pytanie. Za parę miesięcy będę przeprowadzał się do nowego domu. Jest tam wewnętrzna sieć komputerowa, czyli po prostu kable ethernet w ścianach. Mam zamiar kupić sobie Xboxa 360 - czy dałoby radę połączyć go z internetem podpinając go pod jedno z tych ethernetowych gniazd i pod inne podpiąć router?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem, a w zasadzie siostra siedząca na laptopie. Mam router i wszystko było ok na lapku, łączyła się sieć i w ogóle. Kiedy siostra klikała by połączyć się z siecią, wyskakiwał komunikat by wpisać klucz sieciowy. Zawsze był już tam wpisany a teraz - nie ma go i nie wiem gdzie go znaleźć. Możecie mi pomóc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2009 o 19:59, Kirabaxior napisał:

Mam pewien problem, a w zasadzie siostra siedząca na laptopie. Mam router i wszystko
było ok na lapku, łączyła się sieć i w ogóle. Kiedy siostra klikała by połączyć się z
siecią, wyskakiwał komunikat by wpisać klucz sieciowy. Zawsze był już tam wpisany a teraz
- nie ma go i nie wiem gdzie go znaleźć. Możecie mi pomóc?

Spróbuj może programem do odczytywania takich kluczy http://www.programypc.pl/wirelesskeyview%3B1%3B28,program,2139.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2009 o 19:59, Kirabaxior napisał:

Mam pewien problem, a w zasadzie siostra siedząca na laptopie. Mam router i wszystko
było ok na lapku, łączyła się sieć i w ogóle. Kiedy siostra klikała by połączyć się z
siecią, wyskakiwał komunikat by wpisać klucz sieciowy. Zawsze był już tam wpisany a teraz
- nie ma go i nie wiem gdzie go znaleźć. Możecie mi pomóc?


Wchodzisz w ustawienia routera, powinna tam być gdzieś zakładka w stylu "Wireless" - w niej powinny być ustawienia dotyczące sieci bezprzewodowej i jej zabezpieczenia, a więc i hasło do sieci.

@Peter44
Wystarczy karta bezprzewodowa, ale jeśli sygnał będzie musiał przebić kilka ścian, albo co gorsza - zbrojony strop czy schody, będzie potrzebny router z naprawdę silną anteną i dobra karta bezprzewodowa, żeby zapewnić jako-taką jakość połączenia. Jeśli masz jak przeciągnąć kable od internetu do kompa, to polecałbym jednak przewodowe połączenie - nie dość że jakość będzie lepsza to pewnie i taniej wyjdzie (pod warunkiem że nikt nie potknie się o kabel sieciowy i nie wybije sobie zębów :D)

@Woko11
Mógłbyś trochę jaśniej napisać co tak naprawdę zamierzasz zrobić? Skąd będziesz miał internet na routerze? Bo to chyba z niego chcesz udostępnić neta na Xboxa. I czemu nie podepniesz Xboxa bezpośrednio do routera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.10.2009 o 20:28, rob006 napisał:

@Peter44
Wystarczy karta bezprzewodowa, ale jeśli sygnał będzie musiał przebić kilka ścian, albo
co gorsza - zbrojony strop czy schody, będzie potrzebny router z naprawdę silną anteną
i dobra karta bezprzewodowa, żeby zapewnić jako-taką jakość połączenia. Jeśli masz jak
przeciągnąć kable od internetu do kompa, to polecałbym jednak przewodowe połączenie -
nie dość że jakość będzie lepsza to pewnie i taniej wyjdzie (pod warunkiem że nikt nie
potknie się o kabel sieciowy i nie wybije sobie zębów :D)


O to bzprzewodowy musiałby przebić :drewniane shody , strop , ściane.........
A prewodowy to tak mysle: podłaczam ciągne po schdach , gram..... ktoś prychodzi odłanczam i zwijam.
Może się to wydawać trudne ale poki co żeby pograć musze zniesc peceta po schodzch, więc taka opcja by mi odpowiadała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2009 o 21:59, Peter44 napisał:

A prewodowy to tak mysle: podłaczam ciągne po schdach , gram..... ktoś prychodzi odłanczam
i zwijam.


A to nie wiem czy to ma sens, jak masz możliwość to przeciągnij te kable jakoś po ścianach na stałe, trochę z tym roboty będzie, ale na dłuższą metę i tak mniej zabawy niż ze zwijaniem i rozwijaniem kabla. No i wtedy masz pewność że nikt nie potknie się o ten kabel i nie zrobi krzywdy sobie albo sprzętowi. No i jeśli schody są drewniane to strop i ściana to nie jest jakaś strasznie duża przeszkoda, więc bezprzewodowo też mógłbyś się połączyć. IMO zabawa w rozwijanie i zwijanie kabla po schodach to na dłuższą metę męka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2009 o 22:23, Jan_Czarny napisał:

Tp.SA i Windows Vista x64 to porażka , Stery powodują uszkodzeni warstwy transportu w
TC/IP , oraz lokalizacje w sieci ,


To kwestia modemu, takie tandety i ich stery na viście x64 nie ruszą. Polecam zainwestować w nowy modem/router i zapomnieć o problemach na parę lat :)

Miałem tego ZTEshita tyle, że od orange, na x64 nie dało się stera do niego zainstalować. Więc zakupiłem Cerberusa P 6311-07A i po problemie. Router na kilka lat i luzik ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie polecę routery firmy LinkSys. Sam mam WRT54G2 Sprawdzony na kilku stacjonarkach i kilku laptopach z różnymi konfiguracjami i systemami. Oprócz tego zasięg w bloku z płyty na 3 pietra full a w domku jednorodzinnym wszędzie i sporo na podwórku więc grube ściany czy odległość od routera nie przeszkodzą. Router nie jest tani ale wart swej ceny i nie ma problemów z zawieszaniem jak to bywa w d-linkach czy tanich routerach konkurencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musiałbyś znaleźć:
1) miejsce gdzie się te wszystkie kable "schodzą".
2) drugi koniec tego kabla co do niego konsolę podłączasz, ew router z taką ilością gniazd żeby podłączyć wszystkie (wtedy będziesz miał internet w każdym gniazdku)

ps naturalnie istnieje spora szansza że odpowiednio "pojemny" router już tam jest, i starczy podpiąć go do netu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować