Zaloguj się, aby obserwować  
Kakarotto

Internet - Jaki? Za ile? Skąd? - pomoc, porady, co do wyboru wymarzonego dostawcy netu. :)

428 postów w tym temacie

Słuchajcie, mam taki jeden problem. Mianowicie nie mogę postawić swojej sesji w Borderlands, albo dołączyć do innej(są wyjątki, znikłe). Myślę że to jakieś porty mi to blokują, może od routera? Da się w jakiś sposób odblokować te porty(TP-LINK WR340G), czy zależne są one od dostawcy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2009 o 21:20, Kirabaxior napisał:

Słuchajcie, mam taki jeden problem. Mianowicie nie mogę postawić swojej sesji w Borderlands,
albo dołączyć do innej(są wyjątki, znikłe). Myślę że to jakieś porty mi to blokują, może
od routera? Da się w jakiś sposób odblokować te porty(TP-LINK WR340G), czy zależne są
one od dostawcy?


Włącz UPnP na routerze (o ile nie masz właczone). Nie pytaj mnie gdzie tego na routerze szukać, ale to coś powinno samo odblokować porty, o ile coś je blokuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W serivces.msc znalazłem "Usługę odnajdywania SSDP" odpowiedzialną za właśnie UPnP, jednak status był ustawiony na "uruchomiony". Tak więć to chyba nie tego wina ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2009 o 21:20, Kirabaxior napisał:

Słuchajcie, mam taki jeden problem. Mianowicie nie mogę postawić swojej sesji w Borderlands,
albo dołączyć do innej(są wyjątki, znikłe). Myślę że to jakieś porty mi to blokują, może
od routera? Da się w jakiś sposób odblokować te porty(TP-LINK WR340G), czy zależne są
one od dostawcy?

Skoro masz router, to ty rozdzielasz internet, a więc ty masz nad nim władzę, a dokładniej władzę nad zewnętrznym IP. Należy odblokować porty, a dokładną instrukcję do swojego modelu znajdziesz tutaj:
http://portforward.com/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2009 o 20:40, ziptofaf napisał:

Dzielisz przez 8. 24/8= 3 MB/s. Całkiem, całkiem :)


Teroretycznie tak jest... Ale w praktyce faktyczny wynik otrzymuje sie dopiero dzielac przez dziesiec albo i wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przydatne, dzięki tylko mam problem. Mianowicie nie mogę dostać się do mojego routera, bo jak wpisuje jego adres, pojawia się strona mojej sieci osiedlowej(zambrow.net) i tylko napis na górze - Witamy w sieci zambrow.net. Da się może jakoś dostać do routera w takim razie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sieci osiedlowej powiadasz. Nie masz czasem prywatnego IP? jak tak to ratuje cię tylko dobra wola admina tejże (a nawet bardzo dobra wola, bo będzie musiał zrobić tzw przekierowanie i te gry będą działać tylko u ciebie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2009 o 10:17, Kirabaxior napisał:

Przydatne, dzięki tylko mam problem. Mianowicie nie mogę dostać się do mojego routera,
bo jak wpisuje jego adres, pojawia się strona mojej sieci osiedlowej(zambrow.net)


Jakiego routera i jaki adres?
Możesz się dostać tylko do swojego (czyli takiego jaki masz w domu).
Adres musisz podać routera, a nie swój internetowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2009 o 15:06, Volvox napisał:

Jakiego routera i jaki adres?
Możesz się dostać tylko do swojego (czyli takiego jaki masz w domu).
Adres musisz podać routera, a nie swój internetowy.

Cały czas chcę dostać się do swojego routera, problem w tym że IP routera jest identyczne z tym internetowym ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2009 o 18:35, Kirabaxior napisał:

Cały czas chcę dostać się do swojego routera, problem w tym że IP routera jest identyczne
z tym internetowym ;/


adres routera powinien zaczynać się od 192.168.X.X. Jeśli wpisujesz taki i wyświetla ci się strona dostawcy, spróbuj odłączyć router od internetu i wtedy połączyć się z routerem. Jeśli się uda, sprawdź czy gdzieś zapisał się adres IP jaki miał router. Jeśli nie, spróbuj podłączyć internet bezpośrednio do kompa i sprawdzić jaki wtedy adres IP zostanie przydzielony. Jeśli zaczyna się na 192.168.X.X lub 10.0.X.X to znaczy że dostawca nie przydziela ci zewnętrznego IP i ze wszystkimi przekierowaniami portów będziesz musiał biegać do dostawcy licząc na jego łaskę bądź niełaskę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2009 o 18:35, Kirabaxior napisał:

Cały czas chcę dostać się do swojego routera, problem w tym że IP routera jest identyczne
z tym internetowym ;/


Każdy router ma 2 adresy IP. Jeden dla połączeń pomiędzy tobą, a nim. Drugi pomiędzy routerem, a dostawcą.

Wybierz START --> Uruchom i wpisz CMD. Następnie wpisz IPCONFIG. Na liście wyszukaj swoja kartę sieciową i tam zerknij jaki adres ip ma brama domyślna. To jest adres routera ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2009 o 22:57, Volvox napisał:

Wybierz START --> Uruchom i wpisz CMD. Następnie wpisz IPCONFIG. Na liście wyszukaj
swoja kartę sieciową i tam zerknij jaki adres ip ma brama domyślna. To jest adres routera
;)

Przy czasie sprawdzę, już z góry dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam obecnie internet w TP z telewizją. Prędkość 1mbit/s - płacę 59zł. Wczoraj dopytywałem się co mogę zrobić, aby zwiększyć prędkość internetu, czy mogę przedłużyć umowę i skorzystać z promocji jakiejś i takie tam. Okazało się, że jedyne co mogę zrobić to dopłacić 30 zł (czyli płacić 89) do tych 2mbit/s.
Teraz mam dylemat - zmniejszam wysokość abonamentu za komórkę i zastanawiam się, czy opłaca mi się dołożyć te 30zł i zwiększyć prędkość internetu.
Nie ściągam raczej dużo patchy, programów etc - myślę jedynie o pingach w grach sieciowych. O ile dzięki takiemu zabiegowi może wzrosnąć komfort grania? Odczuję w ogóle jakąś różnicę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej wątpię, grom 1/mb/s spokojnie wystarczy (nawet przy 5123 kb/s nie powinno być najmniejszych problemów) w sumie to nie wiem czy dałbyś w jakikolwiek sposób 2 wykorzystać. Natomiast ping czyli czas odpowiedzi serwera zwykle nie ma zbyt dużego związku z max przepustowością łącza, zależy bardziej od typu fizycznych nośników (kabel/światłowód/łącze bezprzewodowe itp) między tobą a serwerem danej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować