Zaloguj się, aby obserwować  
Diagoras

Mass Effect 2

8089 postów w tym temacie

Nie pamiętam do końca, ale chyba na początku drugiej części (przy tworzeniu postaci) były zadawane Ci jakieś pytania odnośnie Twoich decyzji w części pierwszej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnych pytań oprócz

Spoiler

kwestii kto zasiada w radzie, gdyż ta decyzja się nie importuje z ME1

. Nie da się użyć stanów gry z PC na Xboxie więc pozostaje Ci tylko przejście ME1 na tej konsoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2011 o 20:53, Vantor_Zorin napisał:

Przeszedłem ME na pc a dwójke mam na x360 moge dokonac wyborów z 1 na poczatku 2?Czy
przejść 2gi raz 1 na x360?

Nie, tylko wersja na PS3 ma opcję wyborów bez zapisanego stanu gry.
Musisz przejść jedynkę na Xboxie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hammerhead to jakaś porażka :/ o ile na PC jeszcze jakoś mi się w miarę dobrze prowadziło(myszką dużo łatwiej wycelować), tak na PS3 wydaje mi się niemożliwym zebranie tych sześciu "paczek"(?) danych na Aite. 5 sekund ostrzału i już stoimy w ogniu. A przy poruszaniu się żaden pocisk nie trafia w cel. Macie jakieś praktyczne porady na ten etap gry?

BTW. Oteksturowanie powierzchni Aite jest... dziwne ಠ_ಠ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić Mass Effect''a 2 na PS3 bo w promocji jest i jest problem, mianowicie: Czy dodatki z polskiego PSS zadziałają z brytyjską wersją gry? Tzn. kupioną w Wielkiej Brytanii. Wydaje mi się że będą bo przecież w Polsce gra jest wydana w angielskiej wersji językowej, ale może ktoś lepiej zorientowany ode mnie tutaj się znajduje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gry na PS3 nie mają blokady regionalnej, więc teoretycznie niezależnie od tego, gdzie była kupiona gra, dodatki powinny być z nią kompatybilne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zobacz kod BCES obu wersji (sprzedawanej tu i tam) czy jak to się tam nazywa. Jak są takie same, będzie pasować. Jak nie, to musisz kupić dodatki na UK PSS. Mój znajomy z Hiszpanii miał taką akcję w U2. Kupił grę na Amazon UK i kupa, nie mógł kupić map packów bo te z hiszpańskiego PSN nie pasowały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2011 o 23:23, Lfdracon napisał:

Czy dotrzymanie wierności Liarze i wymienienie sobie czułości po finale LotSB zaliczy
trofeum Paramour?

Nie.
Ja zrobiłem osobny save przed SM i zostawiłem sobie linie dialogowe Garrusa, więc w drugim save ustawiłem tak dialogi, żeby zaliczyło paramoura.

"Hammerhead to jakaś porażka :/ o ile na PC jeszcze jakoś mi się w miarę dobrze prowadziło(myszką dużo łatwiej wycelować), tak na PS3 wydaje mi się niemożliwym zebranie tych sześciu "paczek"(?) danych na Aite. 5 sekund ostrzału i już stoimy w ogniu. A przy poruszaniu się żaden pocisk nie trafia w cel. Macie jakieś praktyczne porady na ten etap gry?"

Zakładam, że grasz na Insane i nie chcesz zmienić poziomu trudności, jak wyżej osobny save zdobywasz paczki, reload na poprzedni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2011 o 00:57, Deturis napisał:

Zakładam, że grasz na Insane i nie chcesz zmienić poziomu trudności, jak wyżej osobny save zdobywasz paczki, reload na poprzedni.

Na początku próbowałem na Hardcore(w ogóle grę zacząłem od casuala - musiałem nauczyć się celować na padzie), potem zmniejszyłem do Casuala, ale nawet wtedy nie odczułem żadnej różnicy. Insanity run zrobię sobie importowaną postacią - z wyższym poziomem, dodatkową mocą i najlepszym karabinem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2011 o 07:53, Lfdracon napisał:

/ciach

No ja zaczynałem na Insane i jak próbowałem zniszczyć te wieżyczki no to ledwo dało się jedną ściągnąć po kilku minutach "zabawy". Więc zrobiłem tak jak wcześniej napisałem z save.
A sam Overlord jest strasznie zbugowany tz. w miejscu "otwartym" jak sam pewnie zauważyłeś trawa i kamienie miejscami jak z psx''a, nie mówiąc już o samej walce Hammerheadem.

Z LotSB problemów nie ma (prócz tego, że w pewnym momencie gra może się zaciąć co spowoduje uszkodzeniem save - wiem dokładnie, który to był moment bo konsolka mi przy nim stanęła na chwilę i po chwili ruszyła, już myślałem, że mam po save) - a patch został wysłany do Sony miesiąc temu w celach weryfikacji, coś mi tu śmierdzi szczerze mówiąc, żeby patcha, który naprawia największe problemy w grze tak długo przetrzymywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W achivementach ME2 na PS3 pojawiła się pozycja Arrival - najprawdopodobniej tak będzie się nazywać najnowsze fabularne DLC do Mass Effect 2. Jedno z trzech osiągnięć odnosi się do postaci Amandy Kenson, która pojawiła się w ostatnim newsie z Cerberus Daily News. Dla przypomnienia: pani doktor znalazła dowody na to, że przekaźniki masy są starsze od Protean.

Oficjalne info na temat dodatku powinno się pojawić wkrótce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2011 o 18:47, Ecko09 napisał:

Też mi odkrycie,

Spoiler

przecież wiadomo, że przekaźniki masy stworzyli Żniwiarze.


Ty to wiesz, Żniwiarze to wiedzą, ale czy Oni [wskazuje kciukiem na zaprzeczających wszystkiemu członkom Council] to wiedzą, lub w to wierzą ?? Jak na razie w najlepsze zaprzeczają że coś takiego jak Żniwiarze w ogóle istnieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2011 o 18:47, Ecko09 napisał:

Też mi odkrycie,

Spoiler

przecież wiadomo, że przekaźniki masy stworzyli Żniwiarze.



Owszem, ale w świecie gry wierzy w to tylko kilkanaście osób, co zresztą jest odzwierciedlone w dalszej części wspomnianego przeze newsa. Zresztą przekleję go w całości tutaj (to nie jest zapowiedź samego DLC):

Historians and astronomers alike are abuzz tonight over a new paper published by Dr. Amanda Kenson of the University of Arcturus. Her team claims that by testing the dust trapped in the gravity wells around a mass relay, and comparing its composition to that of dust clouds in the same system, scientists can create a timeline of when the relay passed through the dust. Her conclusion? "Only a small fraction of the mass effect relays date back 50,000 years," she writes, "The majority are far older, indicating they were created by a species predating even the Protheans." Dr. Aurana T''Meles of the University of Serrice met the information with skepticism: "While Dr. Kenson''s methods appear sound, the asari tried a similar procedure centuries ago and discounted it. What civilization could have spanned the galaxy for not thousands, but millions of years? If this were the case, we should have found mountains of evidence of their passing. Where is this species now?"

Dodam jeszcze, że (spoiler już z DLC)

Spoiler

doktor Kenson została przez kogoś pochwycona w niewolę i jednym z zadań Sheparda będzie jej odbicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2011 o 18:27, Vexilium napisał:

Oficjalne info na temat dodatku powinno się pojawić wkrótce.


Świetnie :)
Mam nadzieję, że to DLC pojawi się już wkrótce.
Chętnie wróciłbym do ME2 bo już mi się dłuży czas do premiery ME3 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2011 o 18:47, Ecko09 napisał:

Też mi odkrycie,

Spoiler

przecież wiadomo, że przekaźniki masy stworzyli Żniwiarze.


Jakieś 85% postaci w uniwersum, które znają tą informację nie wierzą w to, 10% ukrywa to i myślą, że to nie prawda, a 5% wie co naprawdę jest zgrane. :)

Patch notes

-Fixed a crash related to memory fragmentation. This fix will also resolve the crashing that corrupted Save Games.

-Slightly improved load times and level streaming.

-Added some telemetry to better improve future titles.

-Updated some strings to fix spelling mistakes (Sorry Kaidan!)

-Fixed the picture frame in Shepard's Cabin to accurately reflect your love interest choices in Mass Effect: Genesis.

-Fixed a rare crash in the PSN version in Shepard's Cabin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować