Zaloguj się, aby obserwować  
Diagoras

Mass Effect 2

8089 postów w tym temacie

Dzieje się tak tylko podczas misji LotSB, czy szansa na stracenie save''a jest cały czas po ukończeniu tego DLC? Tzn. czy gdybym przeszedł LotSB bez zapisywania gry, zrobił jeszcze jakąś misję(np. Overlord albo coś z N7 na skanowanych planetach) i dopiero zapisał, to dalej można stracić zapis gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2011 o 23:13, Lfdracon napisał:

Dzieje się tak tylko podczas misji LotSB, czy szansa na stracenie save''a jest cały czas
po ukończeniu tego DLC? Tzn. czy gdybym przeszedł LotSB bez zapisywania gry, zrobił jeszcze
jakąś misję(np. Overlord albo coś z N7 na skanowanych planetach) i dopiero zapisał, to
dalej można stracić zapis gry?

Z tego co ludzie piszą wygląda to tak, że gra po prostu staje, a save niezależnie czy zapisywałeś podczas misji LotSB przestaje działać, nie pomoże też robienie różnych zapisów, na PS3 ME2 jest to jeden plik, który łączy wszystkie save i postacie. Więc jeśli padnie jeden save to reszta za nim.
Ale jeśli przejdziesz LotSB to nic dalej się nie stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2011 o 00:07, matui1996 napisał:

Co mam teraz zrobić? Wszystkie Akta - Egzekutorka , zabójca , talia są wykonane . Proszę o szybką pomoc :)

Rozmawiałeś z członkami załogi? Chodziłeś po lokacjach ze sklepami i wybierałeś z niektórych miejsc "Porozmawiaj z" (członkiem drużyny)? Często zmieniałeś skład drużyny w tych lokacjach?
Jeżeli na każde z tych pytań możesz odpowiedzieć "nie" lub "raczej nie", to już wiesz dlaczego nie wiesz co robić. :)
Oczywiście poza zadaniami pobocznymi, które dostajesz od różnych npc.

ps. Kto wyciął taki szatański numer, że zabrał Legiona na misję lojalnościową do Flotylli, a potem wszyscy przeżyli? :)
Rzekomo komuś się udało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2011 o 13:27, Olamagato napisał:

ps. Kto wyciął taki szatański numer, że zabrał Legiona na misję lojalnościową do Flotylli, a potem wszyscy przeżyli? :)

Ja tak kiedyś zrobiłem, ale nie chwaliłem się tym na forum. W sumie żaden wyczyn, tylko przy pierwszej rozmowie ze "służbami porządkowymi" Flotylli trzeba użyć Uroku/Zastraszania, inaczej Legion zostanie oddelegowany na Normandię i trzeba wybrać innego członka drużyny. Obecność Legiona na Flotylli daje możliwość wysłuchania unikalnych dialogów między nim a admirałami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spytaj Kelly, czy ktoś z załogi chce z Tobą porozmawiać i zacznij wykonywać misje lojalnościowe dla towarzyszy, albo leć po IFF(moduł identyfikacyjny).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu mam znów manie nieziemsko na Mass Effect''a, całe uniwersum i w ogóle kocham ponad wszystko. W każdym razie przeszedłem se ostatnio ponownie(który to już raz^^) ME1 i aktualnie gram sobie w Mass Effect 2 aczkolwiek przechodzę dodatkowe "nowości" typu, DLC Shadow Broker, Kasumi, czy Overlord''a. Dziś ukończyłem to pierwsze...
Shadow Broker...

Spoiler

Kapitalna, fenomalna, niesamowita, bajeczna i jeszcze inne słowa które opisują coś genialnego. Statek Shadow Brokera wygląda po prostu świetnie a sam efekt gdy chodzimi po nim wygląda, łał... te widoki... Główny Shadow Broker to też całkowicie nowa rasa jaką poznajemy... Dziwne, czy też śmieszne że Shepard mówi "Obcy ...". No tak Asari, Turianie czy Salarianie to już nie są obcy, znanym ich od dawna także no. Kolejny fajny fakt że pamiętaj jak przeszedłem ME1 za pierwszym razem i byłem z Ash po czym w drugiej części cholernie(zaprzeproszeniem) zawiodłem bo totalnie mnie olała...zresztą sam fakt, ta bajeczka że nikogo nie możemy ze starej ekipi przyjąć ponownie "chwilowo niedostępni", nie kupiłem tego. Fajnie że chociaż Garrus i Tali ale bądzmy szczerzy, tam wszyscy byli po prostu wyjątkowi na swój sposób ale to już na inna rozmowę. Skupiając się na T''Soni, Liara którą przechodząc za drugim razem ME1 wybrałem tym razem okazało się że nie olało mnie tak totalnie. No i tutaj jest wytłumaczenie bo Liara staję się głównym teraz Shadow Broker''em i zapewniamy ją że będziemy zawsze wracać, w końcu Shep na 2 lata zniknął, na czy ja zapewniłem. Z tego co wiem w III ostatniej części jeśli mieliśmy romans z kimś z 1 części a potem w 2 ktoś inny to może być zonk i tutaj ukłon w stronę BioWare jeśli wszyscy z 1 i 2 się pojawią (o ile w ostatniej misji wszyscy Nam przetrwali ). Znów zboczyłem z tematu głównego choć pewnie i tak już 3/4 czytających ten post pewnie już nie czyta t e g o. W każdym razie wracając, Shadow Broker to przykład idealnego DLC który daje mase frajdy i poznania jeszcze lepiej uniwersum Mass Effect.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2011 o 15:38, Lfdracon napisał:

Ja tak kiedyś zrobiłem, ale nie chwaliłem się tym na forum. W sumie żaden wyczyn

I wszyscy przeżyli Suicide Mission?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.01.2011 o 13:27, Olamagato napisał:

ps. Kto wyciął taki szatański numer, że zabrał Legiona na misję lojalnościową do Flotylli,
a potem wszyscy przeżyli? :)
Rzekomo komuś się udało.


Ja też tak zrobiłem :D Chciałem zobaczyć jak to będzie. Oprócz ciekawych dialogów żadna różnica.
PS. Misję samobójczą wszyscy przeżyli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2011 o 22:37, Infes napisał:

aktualnie gram sobie w Mass Effect 2 aczkolwiek przechodzę dodatkowe "nowości"
typu, DLC Shadow Broker, Kasumi, czy Overlord''a. Dziś ukończyłem to pierwsze...
Shadow Broker...


No LotSB jest faktycznie bardzo dobrym DLC i naprawdę warto w niego zagrać :)
Ale ja się cały czas waham, jednak Overlord nie jest lepszy. Ten DLC ma po prostu tony klimatu. A scena finałowa rozwala. Więc graj graj bo warto :)
Tak czy inaczej LotSB i Overlord można postawić ex aequo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Overlord ma rozwalający klimat, to prawda, ale niewiele zmienia w uniwersum ME. Jest to poboczna misja(b.dobra), ale tylko poboczna. Co innego jest przy np. Kasumi - misja słaba, ale zmienia jednak Mass Effect-ową rzeczywistość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2011 o 02:15, Olamagato napisał:

> Ja tak kiedyś zrobiłem, ale nie chwaliłem się tym na forum. W sumie żaden wyczyn
I wszyscy przeżyli Suicide Mission?

Tak. Po ukończeniu misji dzieje się to samo co zawsze -

Spoiler

po misjach Tali i Legiona jest kłótnia w pomieszczeniu z rdzeniem AI, gdzie trzeba rozwiązać konflikt za pomocą Uroku/Zastraszania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

FAQ zaktualizowany. ME2 jednak pojawił się w naszym PSS i kosztuje wcale mało. Zaktualizowałem informacje o DLC na PS3, uwaga Deturisa i Cerberus Pack, który też cenę ma niezła swoją drogą. Myślę, że FAQ jest absolutnie kompletny, przynajmniej do czasu kiedy pojawią się informacje nt. kolejnego dodatku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2011 o 11:57, Siriondel napisał:

FAQ zaktualizowany. ME2 jednak pojawił się w naszym PSS i kosztuje wcale mało. Zaktualizowałem
informacje o DLC na PS3, uwaga Deturisa i Cerberus Pack, który też cenę ma niezła
swoją drogą. Myślę, że FAQ jest absolutnie kompletny, przynajmniej do czasu kiedy pojawią
się informacje nt. kolejnego dodatku.


Link do screena z mozliwymi zakończeniami nie działa. Kilka liter zamieniło się w kropki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę pocisnąłem wątek główny i teraz rzucę się na tego Overlord aczkolwiek myślę że LotSB nie pobije choć to się okaże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i po Overlord..

Szczerze mówiąc również na wysokim poziomie co Shadow Broker aczkolwiek misja, kwestia która zostaje tam poruszana jest poboczna i nie wpłynie w jakikolwiek sposób na to co się wydarzy w ostatecznej rozgrywce, tzn. Mass Effect 3. Fakt faktem, że BioWare znów pokazało klasę i zrobiło kolejne świetne DLC, która pozwala polatać statkiem, niby nic ale zawsze jakieś urozmaicenie. Kolejny aspekt, a właściwie najlepszy to finałowa scena z boss''em, te cyfrowe miejsca... coś niesamowitego. Jak dla mnie, genialny dodatkowa misja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2011 o 19:14, Infes napisał:

/ciach

Końcówka jest świetna to fakt, niestety obsługa i walka Hammerheadem jest straszna - szczególnie na wyższym poziomie trudności, BioWare powinno było dodać jakiś pasek życia do niego i co najmniej dodatkowe 3 warstwy pancerza. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2011 o 19:47, Deturis napisał:

> /ciach
Końcówka jest świetna to fakt, niestety obsługa i walka Hammerheadem jest straszna -
szczególnie na wyższym poziomie trudności, BioWare powinno było dodać jakiś pasek życia
do niego i co najmniej dodatkowe 3 warstwy pancerza. :)

Raczej zmienić koncepcję, bo walka polega tylko na jednym i tym samym. Trudne to nie jest(nie wiem, na Insanity grałem), ale nużące strasznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2011 o 00:26, ReVanMg napisał:

/ciach

Na Insane 3 sekundy otwartego ognia w Ciebie i już bum, w dodatku "fajnie" bo nie można gry zapisać. :|

Szykuje się nowe DLC!
I to jakie!
February: “Mass Effect 2”

Spoiler

Alternate Appearance Pack 2

(Electronic Arts) - Price TBA już w lutym!

http://www.xbox360achievements.org/news/news-7405-More-Xbox-Live-Content-For-The-End-of-January-and-Beginning-of-February.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować