Zaloguj się, aby obserwować  
Diagoras

Mass Effect 2

8089 postów w tym temacie

Dnia 01.02.2011 o 21:05, Zgreed66 napisał:

Miranda tank oO. Tali fajnie, grunt normalnie.

Omg. Przestań, mam dość LoLa O.o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Plus informacja o cenie potwierdzona "The price is 160 BioWare or Microsoft points. For PS3 users it will be $1.99."
Czyli na PS3 "po polskiemu" - 7zł.


Spoiler

O nie Siriondel będzie chyba musiał zrobić update FAQ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2011 o 20:14, Deturis napisał:

A tak będzie wyglądać nowy AP pack2.


No, to chyba nie jest ten zapowiedziany dodatek mający stanowić pomost fabularny między ME2 i ME3? :)

A ze spraw poważnych, jeżeli ktoś szuka gotowego rozwiązania, to udało mi się rozegrać kampanię tak, aby

Spoiler

podczas misji samobójczej stracić wszystkich z główną postacią włącznie

. Oto podsumowanie mojej metody:

Przygotowania (czy raczej ich brak):
1) Zebrałem ośmioosobową ekipę (
Spoiler

nie kontaktowałem się z Kasumi ani Zaeedem; pozostawiłem Grunta w zbiorniku; sprzedałem Legiona Cerberusowi

)
2) Nie ulepszyłem Normandii (
Spoiler

opancerzenie, tarcze, uzbrojenie

)
3)
Spoiler

Zdobyłem IFF

jak tylko ta misja stała się dostępna
4) Podczas gdy
Spoiler

IFF jest podłączany do systemów statku

, wykonałem dwie misje lojalnościowe członków drużyny, o których wiedziałem, że
Spoiler

zginą mimo lojalności (Tali, Thane oraz Garrus; planowałem jeszcze wykonać przynajmniej misję Jack, ale misja samobójcza stała się dostępna zanim się tego podjąłem)



Misja samobójcza:
5) Bitwa w przestrzeni (
Spoiler

test pancerza: tracę Jack; test tarcz: tracę Kasumi; test uzbrojenia: tracę Thane''a

)
6) Pierwszy etap misji samobójczej:
Spoiler

"specjalista" przedzierający się przez wentylację (wybrałem Garrusa - niezależnie od lojalności jego oraz dowódcy drugiej drużyny, ginie)


7) Eskorta:
Spoiler

na tym etapie nie mogłem oddelegować nikogo, ponieważ moi towarzysze uznali, że jest ich i tak za mało na puszczenie kogokolwiek. Uwolnieni członkowie załogi nie dotarli żywi do Normandii.


8) Drugi etap misji samobójczej:
Spoiler

na "specjalistę" od bariery wybrałem Mirandę. W wyniku tego zginął Jacob. Dowódcą drugiej drużyny wybrałem nielojalną Samarę. Co dziwne, nie zginęła. Być może skrypty upewniły się, bym miał przynajmniej trzech towarzyszy przy życiu na ostatni etap misji samobójczej.


9) Trzeci etap misji samobójczej:
Spoiler

na tyłach pozostaje tylko Mordin. Nietrudno się domyślić, czym się to kończy. Samara i Miranda towarzyszą mi podczas końcowej walki. Obie - zapewne z powodu braku lojalności - ginął pod gruzami po walce. Z braku wsparcia podczas końcowego biegu i skoku, ginie także Shepard.



Mam nadzieję, że to pomoże tym, którzy nie bardzo wiedzą, jak zabrać się do planowania prawdziwie samobójczej misji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem że chce przygotować mojego Sheparda do przyjścia Żniwiarzy w trójce, wiec postanowiłem że zdobędę wszystkie osiągnięcia i przejdę DLC. I tu pytania :
1. Jak zdobyć następujące osiągnięcia? (wiem ze jest napisane co trzeba zrobić, ale wszystkich osiągnięć nie zrobię jedna klasą... zwłaszcza żołnierzem)
- Spal pancerz 25 wrogów.
- Odkształć bariery 25 wrogów.
- Przeciąż tarcze 25 wrogów.
2. Jeśli zainstaluje ściągnięte DLC, to mogę je później odinstalować? Ponieważ ostatnio nie mam za dużo miejsca na dysku xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.02.2011 o 14:25, Jakass napisał:

1. Jak zdobyć następujące osiągnięcia? (wiem ze jest napisane co trzeba zrobić, ale wszystkich
osiągnięć nie zrobię jedna klasą... zwłaszcza żołnierzem)
- Spal pancerz 25 wrogów.
- Odkształć bariery 25 wrogów.
- Przeciąż tarcze 25 wrogów.
2. Jeśli zainstaluje ściągnięte DLC, to mogę je później odinstalować? Ponieważ ostatnio
nie mam za dużo miejsca na dysku xd


1. Nie musisz tego robić Ty; Mordin może palić, odkształcenie ma kilka osób, przeciążenie też.
2. Wydaje mi się, że nie ale DLC nie ważą aż tak dużo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2011 o 14:25, Jakass napisał:

1. Jak zdobyć następujące osiągnięcia? (wiem ze jest napisane co trzeba zrobić, ale wszystkich
osiągnięć nie zrobię jedna klasą... zwłaszcza żołnierzem)
- Spal pancerz 25 wrogów.
- Odkształć bariery 25 wrogów.
- Przeciąż tarcze 25 wrogów.


Możesz do tego wykorzystać członków drużyny. Nie musisz samodzielnie wszystkiego robić.
Poza tym możesz wykorzystać także odpowiednią amunicję (zapalającą, odkształcającą itd.)

Dnia 04.02.2011 o 14:25, Jakass napisał:

2. Jeśli zainstaluje ściągnięte DLC, to mogę je później odinstalować? Ponieważ ostatnio
nie mam za dużo miejsca na dysku xd


Z tego co wiem to nie. Musisz odinstalować całe ME2 żeby pozbyć się DLC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.02.2011 o 14:25, Jakass napisał:

1. Jak zdobyć następujące osiągnięcia? (wiem ze jest napisane co trzeba zrobić, ale wszystkich
osiągnięć nie zrobię jedna klasą... zwłaszcza żołnierzem)
- Spal pancerz 25 wrogów.
- Odkształć bariery 25 wrogów.
- Przeciąż tarcze 25 wrogów.

Ty, albo postać z drużyny musi spalić, odkształcić i przeciążyć (czyli zrzucić z przeciwnika pancerze, bariery i tarcze) jeśli coś innego dobije np. pancerz i z pancerza spadnie na życie to Ci nie zaliczy.
Amunicję na PS3 próbowałem, ale mi nie zaliczało do trophie counta.

Dnia 04.02.2011 o 14:25, Jakass napisał:

2. Jeśli zainstaluje ściągnięte DLC, to mogę je później odinstalować? Ponieważ ostatnio
nie mam za dużo miejsca na dysku xd

Jak zainstalujesz DLC, zagrasz, skończysz i usuniesz, a później ten sam save uruchomisz to tak jakbyś w ogóle nie grał w to DLC (jak w tym momencie zapiszesz i później zainstalujesz, zagrasz to będziesz musiał misję od nowa robić)

Dnia 04.02.2011 o 14:25, Jakass napisał:

No, to chyba nie jest ten zapowiedziany dodatek mający stanowić pomost fabularny między ME2 i ME3? :)

Nie to nie ten dodatek wprowadzający do ME3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2011 o 17:15, Deturis napisał:

> No, to chyba nie jest ten zapowiedziany dodatek mający stanowić pomost fabularny między ME2 i ME3? :)

Dnia 04.02.2011 o 17:15, Deturis napisał:

Nie to nie ten dodatek wprowadzający do ME3.


To był żart. Nie sądzisz chyba, że za ten "pomost" uznałbym kolejny absurdalny pakiet zamiennych ciuszków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Kupiłam ksiązkę Mass Effect Podniesienie, ale nie było Objawienia. Podniesienie wysżło pozniej.. czy te ksiazki są ze soba zwiazane w sposob, gdzie powinnam wpierw przeczytać Objawienie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ascension(nie lubię polskiego tłumaczenia:P) jest w głównej mierze niezależny od Objawienia. Pojawiają się te same postacie, ale historia mocno nie nawiązuje do poprzednika. Co najwyżej może wyjawić trochę drobnych szczegółów na temat tego jak się Objawienie kończy(ale biorąc pod uwagę, że to prequel Mass Effecta 1, to i tak można się domyślić:) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2011 o 16:59, ReVanMg napisał:

Ascension(nie lubię polskiego tłumaczenia:P)

Brytyjczycy i Amerykanie tak samo mogą nie lubić słowa Ascension bo wg nich może być tak samo głupie jak polskie "Podniesienie". To twórcy gry wymyślili taką nazwę i w każdym języku ma ona podobne znaczenie. Do nich trzeba mieć żal, że wymyślają takie nazwy, a nie obrażać się za to co coś znaczy w konkretnym języku. :)
Dla Amerykanów nie znających polskiego słowo "Podniesienie" ma takie same znaczenie jak dla Polaków nie znających angielskiego "Ascension".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, tyle że dla niektórych coś po angielsku może brzmieć lepiej, np. nie wyobrażam sobie Leonidasa wrzeszczącego "To jest Sparta!". Dla mnie po angielsku brzmi to znacznie lepiej i dla ReVanMg też angielskie nazwy najwyraźniej brzmią lepiej, pomimo tego, że w każdym języku znaczą to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2011 o 11:29, Olamagato napisał:

> Ascension(nie lubię polskiego tłumaczenia:P)
Brytyjczycy i Amerykanie tak samo mogą nie lubić słowa Ascension bo wg nich może być
tak samo głupie jak polskie "Podniesienie". To twórcy gry wymyślili taką nazwę i w każdym
języku ma ona podobne znaczenie. Do nich trzeba mieć żal, że wymyślają takie nazwy, a
nie obrażać się za to co coś znaczy w konkretnym języku. :)
Dla Amerykanów nie znających polskiego słowo "Podniesienie" ma takie same znaczenie jak
dla Polaków nie znających angielskiego "Ascension".

Z tym, że po angielsku tytuł imo ma więcej wspólnego z treścią, niż po polsku. Tłumacz powinien chyba starać się oddać sens bardziej niż silić na 100% poprawność językową. Ostatecznie kwestia sprowadza się do tego, co kto lubi, mi bardziej pasuje wersja angielska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można się za to obrazić na tłumacza który nie użył np. Wyniesienia albo Wstąpienia, które brzmi dużo lepiej niż takie tam proletariackie Podniesienie. Podnosić to można kufel z piwem XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2011 o 14:19, Evertsen_Dante napisał:

W jezyku polskim funkcjonuje słowo "ascendencja", które moim zdaniem jeszcze lepiej pasuje :)

Nazwał byś tak okręt? :)
Nie powinno się używać słów pochodzenia obcego, jeżeli istnieją właściwe odpowiedniki w konkretnym języku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować