Zaloguj się, aby obserwować  
Diagoras

Mass Effect 2

8089 postów w tym temacie

No to świetnie :) Ogólnie stronię od pełnych lokalizacji, jednakże w tym przypadku nie będę wybrzydzał i z chęcią kupię rodzime wydanie. No i tak jak mówię - kwestia przyzwyczajenia. Mi np. ciężko jest się pogodzić z faktem, iż główny bohater nie przemówi do mnie tym samym świetnym głosem co w przypadku ME1 (mowa o wersji angielskiej). Film pokazał, że źle nie jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś mi może wreszcie odpowiedzieć skąd mam wziąść zbroje i broń z preordera bo dostałem go we wtorek i prócz dwóch DLC z Zaeedem i Miejscem katastrofy normandi nie miałem nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2010 o 07:51, Snejek napisał:

Gdzie trzeba wklepać kod by pobrać Terminus Assault Armor + M-490 Blackstorm?


Wchodzisz na stronę http://social.bioware.com/redeem/
Tam musisz się zalogować na konto EAOnline
Tam wklepujesz kod z preordera.

Tam będziesz miał też do ściągnięcia 3 DLC.
1. Terminus Armor + broń
2. Nowego członka drużyny Zaeeda
3. Dodatkową misję

(te dwa ostatnie są za free, taki prezent od BioWare)

Jak zainstalujesz te pliki to potem pancerz możesz zmienić przy terminalu w lokacji gdzie masz się spotkać z Illusive Manem.

Przygody oraz Zaeeda jeszcze nie instalowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tam mi pisze że mam wpisać jakiś kod a jedyny co miałem to kod do sieci cerbeusa a wpisałem już go w grze i dostałem wtedy tylko te 2 DLC prócz zbroi i broni z preordera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2010 o 08:30, greener napisał:

tam mi pisze że mam wpisać jakiś kod a jedyny co miałem to kod do sieci cerbeusa a wpisałem
już go w grze i dostałem wtedy tylko te 2 DLC prócz zbroi i broni z preordera


Pobrałeś klucz z listy Twoich zamówień na Gram.pl?

Jak już go pobierzesz, to zastosuj się do instrukcji Phobos_s''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wchodziłem tak jak jest napisane w tym poście ale nie ma nigdzie "pobierz klucz" jedynie co jest to Zamówienia wysłane i moje zamówienie z ME2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2010 o 08:37, greener napisał:

wchodziłem tak jak jest napisane w tym poście ale nie ma nigdzie "pobierz klucz" jedynie
co jest to Zamówienia wysłane i moje zamówienie z ME2


Wejdź na swoje konto na gram.pl, następnie wejdź do listy zamówień i tam obok numeru zamówienia na ME2 będziesz miał link "pobierz klucze preorderowe" czy coś w tym stylu.
Tam będzie plik txt z kodem.

Jeśli nie masz takiego linku do tylko dzwoń do pomocy technicznej gram.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2010 o 08:37, greener napisał:

wchodziłem tak jak jest napisane w tym poście ale nie ma nigdzie "pobierz klucz" jedynie
co jest to Zamówienia wysłane i moje zamówienie z ME2


inaczej, muszą jeszcze zaksięgować wpłatę, znaczy się, to co płaciłeś kurierowi, muszą przelać na konto firmy, wtedy powinieneś dostać klucz. jest to swego rodzaju zabezpieczenie, gdyby klucze przesyłali od razu po zamówieniu, wiele osób by zamawiało, pobierało klucz a potem anulowało zamówienie przed odebraniem i zapłatą. poczekaj jeszcze dziś a w razie czego napisz jutro tutaj: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=35166&u=2720

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I ja też mam pytanie - czy by zaimportować postać, wystarczy goły plik save''a z Mass Effect, czy pierwsza część musi być zainstalowana i save''y są pobierane tylko i wyłącznie z miejsca, w którym pierwszy ME zapisuje gry? Pytam, bo ME mam na XP a ME2 będę instalował już na Sevenie i nie wiem, czy przy okazji będę musiał przerzucać "jedynkę".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tym razem ja z pytankiem:
Muzyka, która jest w launch trailer.... znajduje się na soundtracku, jak dokładnie nazywa się utworek? Kurcze jeszcze muszę czekać do jutra a tak chętnie bym sobie jej posłuchał niezakłóconej lektorem z trailera :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2010 o 09:14, Siriondel napisał:

I ja też mam pytanie - czy by zaimportować postać, wystarczy goły plik save''a z Mass
Effect, czy pierwsza część musi być zainstalowana i save''y są pobierane tylko i wyłącznie
z miejsca, w którym pierwszy ME zapisuje gry? Pytam, bo ME mam na XP a ME2 będę instalował
już na Sevenie i nie wiem, czy przy okazji będę musiał przerzucać "jedynkę".


Save z gry mozna importowac z dowolnego miejsca. Gra prosi o wskazanie folderu, w ktorym sie one znajduja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2010 o 09:27, Teokrata napisał:

Mass Effect 2 na PC za 199pln w Empiku - szok! szok! szok!


Proponuje Tesco - 119 zl. :) Nie wiem czy gdziekolwiek było taniej...

Jeszcze jedno. Na jakiej zasadzie są generowany wybory jeśli gram nową postacią? Odpaliłem nową grę, od razu info o śmierci rady i hasałem sobie z Kaidenem po pokładzie Normandy. Dlaczego akurat taka kombinacja?

Czy ktos rzeczywiscie moze potwierdzic, ze import postaci rzeczywiscie sie opłaca? Bo mam niby save, ale martwie sie, że bede musial znowu grać Szturmowcem a chciałbym kimś innym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaliczyłem już jakieś 3 godziny z gry i muszę powiedzieć, że jest całkiem nieźle. Przynajmniej z technicznego punku widzenia. Bioware się postarał, gra jest dość dobrze zoptymalizowana i u mnie działa nie gorzej niż ME1. Mam natomiast zastrzeżenia do sterowania. Cały system kontekstowy ze spacją mi niezbyt odpowiada i dziwi mnie, że taki system został użyty w wersji dla PC, kiedy gracz ma do dyspozycji całą klawiaturę.
Druga sprawa to elementy "RPG". Nie spodziewałem się po ME jakiś strasznych możliwości rolplejowych, ale w Dwójce nie potrafię uwierzyć w motywy własnej postaci. Zaimportowałem z Jedynki żołnierza-paragona, jak pamiętacie Shepard

Spoiler

natknął się parę razy na Cerberusa i generalnie zrobił im jesień średniowiecza odkrywając ich ciemne działania

. W Dwójce natomiast mój idealista
Spoiler

początkowo godzi się na współpracę(bo też nie ma za dużego wyboru), ale już podczas pierwszej misji na Hope, aż chciało się wziąć stronę Tali, rozwalić Jacoba i tę babkę(nie pomnę imienia) i wykonać misję w asyscie Quarian. No ale scenarzyści nie dali takiej opcji :|

Widocznie renegat jest bardziej wiarygodną postacią w tym kontekście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2010 o 09:36, golic napisał:

Czy ktos rzeczywiscie moze potwierdzic, ze import postaci rzeczywiscie sie opłaca? Bo
mam niby save, ale martwie sie, że bede musial znowu grać Szturmowcem a chciałbym kimś
innym...


będziesz mógł wybrać profesję/klasę postaci nawet tej z ME1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pisałem do gram.pl żeby się dowiedzieć kiedy dostanę ten kod na broń i zbroję terminusa i oto jaką dostałem odpowiedź:

Witam,
Kody odblokowujące dodatkowe przedmioty można znaleźć na stronie z listą zamówień. Link pozwalający na pobranie kodów znajduje się przy zamówieniu na grę Mass Effect 2.
UWAGA: Możliwość pobrania kodów mają jedynie osoby, od których otrzymaliśmy płatność. Niestety w przypadku zamówień płatnych przy odbiorze, informacja o pobraniu płatności od Klienta, przekazywana jest przez spedytora z kilkudniowym poślizgiem w stosunku do faktycznej daty odebrania. Reasumując, osoby które opłacały zamówienia przy odbiorze otrzymają swoje klucze na początku przyszłego tygodnia, jak tylko otrzymamy informację od spedytora, że przesyłka została doręczona i pobranie zostało odebrane.
Pozdrawiam,
Igor Kowalski
Menadżer Działu Obsługi Klienta gram.pl

Czyli ci co opłacali zamówienia przy odbiorze (w tym i ja ) dostaną kody dopiero w poniedziałek ;d.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2010 o 10:07, Pietruszex napisał:

Czyli ci co opłacali zamówienia przy odbiorze (w tym i ja ) dostaną kody dopiero w poniedziałek
;d.


No to współczuję.

Ja na szczęście odebrałem swoją EK w Sferisie i od razu miałem kod.
Kiedyś po ganianiu się z kurierem stwierdziłem, że nie będę już zamawiał z przesyłką do domu.
Wolę się przejść ale wiedzieć, że mam grę tego dnia którego powinienem a nie tydzień później :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować