Zaloguj się, aby obserwować  
Shade

Rap, Hip-Hop, Kultura i wszystko co związane...

17267 postów w tym temacie

A ja teraz słuchałem kazania babci na temat muzyki jakiej słucham. Powiedziała, że jeśli będę dalej Rapu słuchał, to pojedzie ze mną do psychiatry, bo jej się ta muzyka nie podoba. Powiedziała, że to właśnie dlatego przeklinam, a jak jej powiedziałem, że te wulgaryzmy klimatu dodają - :D - to się oburzyła i o mało co, szału nie dostała...jak ja nie lubię, gdy ktoś czegoś nie lubi i od razu mi tego zabrania...ale tak to już jest...
W dodatku, powiedziała, że chuligan jestem bo słucham Rapu...i czy to nie jest chore? ;|.

Poza tym, coraz więcej kolegów, z HH przechodzi na metal, punk...hę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie chore jest Twoje twierdzenie "wulgaryzmy klimatu dodają " - wulgaryzmy to wulkaryzmy, a kulturalni ludzie sie nimi nie posluguja. w pelni rozumiem Twoja babcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale czy ja się posługuję? Wśród kolegów tak - jeśli wszedłeś między wrony, to i krakaj jak i one. A ja nie rozumiem mojej babci - słuchałem Rock...powiedziała, że jakiś chory jestem, słucham Rapu...do psychiatry ze mną...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tutaj masz zwykly konflikt pokolen :) mozesz zawsze zaczac sluchac black metalu - starsi ludzie nie slysza tych dzwiekow i bedzie sie jej wydawac ze radio szumi a nie muzyka leci :D

jakos nie chce mi sie wierzyc, ze tak trudno jest nie uzywac wulgaryzmow nawet w towarzystwie kolegow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NuGGet gratuluję awansu;) Ja dwa stopnie niżej omg. Ale też się przebiję^^

Jeszcze co do Ostrego.
W takiej gazetce którą można dostać w empiku ''emik kultura'' czy coś w tym stylu.
Jest tam wywiad z Ostrym, na całą stronę. Głównie pytają go o nową płytę, mówi też o swoim dziecku, które ma się dopiero urodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi owszem zdarza się słuchać rapu (tak samo jak rocka, czy nu-metalu), ale przekleństwa omijam szerokim łukiem. Człowiek inteligentny umie inaczej wyrazić swoje myśli niż za pomocą prostego "k..."
Co do problemu tego testu seksistowskiego. Niejeden mądry tekst wskazywał, że gry budują agresję itp. Można też powiedzieć, że metal demoralizuje i odciąga od Boga, czy coś takiego ;), owszem można. Rap propaguje seksizm...ja słucham rapu bardzo wybiórczo i w Eminema się nie zagłębiałem (a on ma wiele tekstów przeciw kobietom). A dla mnie ktoś kto nazywa kobiety "szmatami" jest po prostu chory (lub ma jakieś kompleksy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2008 o 09:30, NuGGet napisał:

> To jak Orzech, opijamy? :P
Drugie w historii forumowe chlanie? :P To chlamy :P

> A ta nowa płyta Ostrego to rzeczywiście mistrzostwo. Klasa światowa ;)
Się wie ^^ Teraz jeszcze starsze płytki Ostrego odsłuchuje ;) Tabasko to też mistrzostwo
:D
Nie wiem jak Adam to robi, że każdy chce go słuchać :P

BTW: Też przytachałem trochę alko :P Obalamy z gwinta czy mamy kielony? xD




to ja wstaje po ciężkim kacu i mam znowu pić :P
ale tego to się nie spodziewałem żebys hennessy nie postawił
w końcu napój 2Pac''a :D

20080223104226

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2008 o 10:41, ko?nik napisał:

A dla mnie ktoś kto nazywa kobiety "szmatami" jest po prostu chory (lub ma jakieś kompleksy).

Hmm... masz racje. O ile moze to byc zrozumiale gdy ktos kieruje to do konkretnej osoby, z ktora ma jakis zatarg (niby dam sie nie obraza, ale czasem takie z nich "damy" ze glowa mala...), to juz cisniecie wszystkich kobiet nie jest normalne... Rozni ludzie, rozne potrzeby, rozne zestawy Panvitan... ;P

morthi:
Hmmm... jakos tak nigdy nie wierzylem takim badaniom...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja nie twierdze ze caly rap i CI ktorzy sluchaja tej muzyki sa zli tyle ze czesto w tv czy w roznych artykulach agresja wyplywajaca z tekstow tej muzyki jest glownym problemem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.02.2008 o 10:35, kedzior141 napisał:

Jeszcze co do Ostrego.
W takiej gazetce którą można dostać w empiku ''emik kultura'' czy coś w tym stylu.
Jest tam wywiad z Ostrym, na całą stronę. Głównie pytają go o nową płytę, mówi też o
swoim dziecku, które ma się dopiero urodzić.

Dasz rade wrzucic skan ? Do Empiku mam 30km ,wachy w baku brakuje i sie okaze ze jak dojade to juz nie bedzie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego dzisiaj włączyłem z samego rana płytę Ostrego po raz dziesiąty i coraz bardziej mi się podoba...;)
Nigdy nie miałem tak z żadną płytą, to jest jakiś fenomen wsród płyt...

A co do tej rozmowy trochę wyżej, to mi to wisi czy wulgaryzmy występują w rapie, poprostu słucham tej muzyki dla przekazu i dobrego bitu. Ostry nie używa aż tak wielu wulgaryzmów, nie mogę tego powiedzieć o zespołach typowo ulicznych, więc Morthi - jakbyś wychował się w takim miejscu jak chłopaki z Molesty, to innaczej byś mówił...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2008 o 12:36, Seqiu napisał:

Nie wiem dlaczego dzisiaj włączyłem z samego rana płytę Ostrego po raz dziesiąty i coraz
bardziej mi się podoba...;)


Heh:D Ja tak mam z każdą płytą;)
Ale to tym lepiej.
Wczoraj słuchało mi się Ostrego średnio, dziś jest jazda!!!:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przekleństwa, przekleństwa to zwykłe słowo, choć zakazane. Dużo ludzi ich używa, i to wcale nie znaczy o ich kulturze. Kulturalny człowiek nie przeklina przy starszych osobach, przy dziewczynach itd. Przy kolegach każdemu to zwisa. Wolność słowa w końcu jest, i jeśli przeklnę to znaczy, że wolnym człowiekiem jestem, bo nikt mi nie bronił tak mówić. I tak mi zostało, wulgaryzmy mi w język weszły i już mi tak pozostało. Wychowałem się na bardzo wulgarnej ulicy. A o rodzicach już nie wspomnę, bo to nie powinno nikogo interesować...

Jeśli chcecie mi prawić kazania, jaki to ja nie jestem...to z całym szacunkiem, mam to w dupie. "Chcesz ze mnie kpić? Nie poczułem nic, daj w pysk! Nie powiedziałeś tego w ryj, to nie powiedziałeś nic!". Ogółem rzecz biorąc, mogę być debilem dla was, bo przeklinam, dla siebie jestem zwyczajnym człowiekiem ;].

Przeklinać, nie przeklinam także w miejscach publicznych, bo wiem czym to grozi, a mam np. szacunek do danego miejsca. Jeśli zaś piszę jakiś tekst, to często zamieszczam w nim wulgaryzmy, a dlaczego? Bo mój tekst taki ma być.

Jeśli kogoś uraziłem, to przepraszam, nie to było mym celem.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do przekleństw... Mam to gdzieś ;P Czasami jak sie wkurzę to strasznie klnę, szczególnie jak zdenerwuje mnie jakaś osoba to polecę taką wiązanką że osoba której pojechałem nie wie co powiedzieć ;P

BTW: Kurcze, TSM rozwija się cholernie szybko... ^^ Niedługo coś Wam tu napisze, ale na razie nie chce zapeszyć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

grrrrrrr! cos mnie trafi zaraz... Mój kolega sądzi że raperzy z Polski śpiewają o tym że ich rodzice w domu biją i nie ma żadnego przesłania, nie słucha rapu i mówi o nim... słucha zagranicznego (bez obrazy) z którego nic nie czaji i mówi że tam jest jakieś przesłanie... kurde!!!!!!!!!


SORY bł.ort

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nigdy tego kawałka chyba nie słyszeliście... ;)
Kawałek Biała Bila, nawijają ludzie z Legnickiej Formacji, Frikes i bodajże CZP, nie pamiętam już... ;) Niedługo będzie następny taki projekt, MaszNaszRap Pt.1 i TSM na pewno się na nim pojawi ;)

Oceniajcie kawałek ;)
http://www.sendspace.com/file/rbwc3c

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2008 o 17:46, ryczypisk napisał:

grrrrrrr! cos mnie trafi zaraz... Mój kolega sądzi że raperzy z Polski śpiewają o tym
że ich rodzice w domu biją i nie ma żadnego przesłania, nie słucha rapu i mówi o nim...

Mentalność Polaków ,krytykują nawet jeśli nie znają.A nie ma racji ? Jakie przesłanie ma Molesta ,Onar, Bez Cenzury, Peja ?

Dnia 23.02.2008 o 17:46, ryczypisk napisał:

słucha zagranicznego (bez obrazy) z którego nic nie czaji i mówi że tam jest jakieś przesłanie...

Może ktoś mu tłumaczy, albo gdzieś przeczytał o "przesłaniu".

Dnia 23.02.2008 o 17:46, ryczypisk napisał:

kurde!!!!!!!!!

Co nas,forumowiczów obchodzi twój sąsiad i to ,że Cie wkurza ? Soryy ,nie zrozum mnie źle ale biorąc pod uwagę Twój wiek także nie sądzę ,abyś rozumiał niektóre "przesłania" współczesnej muzyki .

Dnia 23.02.2008 o 17:46, ryczypisk napisał:



SORY bł.ort

nie przepraszaj,po prostu ich nie rób .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm... miałem nie mówić ale powiem ;P
Od jutra zaczynamy remont naszego studia. Mamy już miejscówe (piwnica ziomka ;P) i tam właśnie robimy nasze studio ^^ Musimy tam zrobić w cholere rzeczy, zbić tynk, ogólnie, generalny remont, zrobić kabinę, przynieść kompa, sprzęt itp. Ale warto będzie, własne studio to już coś ;) Przy okazji, zrobimy tam... no takie miejsce, że kiedy ktoś nie ma akurat wolnej chaty, a nie ma z dziewczyną co robić no to.. wiadomo ;P Poza tym to będzie nasza "melanżownia" ;P Jak się uda, to może jutro jakieś pierwsze foty dam stamtąd :)
Kasy na to trochę pójdzie, ale chyba coś z tego wyjdzie... mamy taka nadzieje ;) Peace!

BTW: Obczajcie kawałek który dałem dwa posty temu ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować