Zaloguj się, aby obserwować  
Shade

Rap, Hip-Hop, Kultura i wszystko co związane...

17267 postów w tym temacie

Fajnie być konfidentem nieprawdaż? Dorobiłeś sobie 2 posty i zaufanie moderatorów donosem :) Brawo.
Tak poza tym, to miał być pomysł na zabawę, wyśmiewanie się ze stereotypów którymi sami jesteśmy obrzucani. Wszystko przez ludzi nieświadomych zachowujących się jak w ustroju lat minionych.

Junior został zbanowany za słowo "czarnuch"? To chyba wszyscy powinni w tym temacie zostać zbanowani a temat usunięty, żeby ludzi nie gorszyć, bo każdy powiedział przynajmniej raz "nigga" czy "czarnuchu". Dla ludzi wtajemniczonych wiadomo, że to nie jest obraza, tylko dla jarających się zagranicznym rapem to coś jak "ziomek". Ehhhhh, wytępić skejtów z forum to będzie lepiej... :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

alez oczywiscie ze kazdy muzyn lubi byc nazywany takimi okresleniami - to jest przejaw rasizmu. dziwne ze nie wiesz co to rasizm. wszak wiekszosc raperow to murzyni (o ironio!)

btw - nie istnieje cos takiego jak "nigga", nie ma to jak obrazac czarnoskorych blednym okresleniem (to potrafia chyba tylko polacy)

kto tu mowi o tepieniu skejtow? Ty - bo na pewno nie ja. Jestem przeciwny wulgaryzmom i nienawisci rasowej - jest w tym cos dziwnego? Stereotypy sami tworzycie - wystarczy poczytac watek by dowiedziec sie ze prawdziwy hiphopman musi przeklinac dla klimatu i uzywac prostackiego jezyka bo inaczej to? no chyba nie bedzie rpawdziwy tylko skomercjalizowany (jak Wy lubicie to slowo) i juz nie bedzie gangsta

sami tworzycie ta kulture i sami tworzycie stereotypy swoim zachowaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2008 o 10:44, morthi napisał:

alez oczywiscie ze kazdy muzyn lubi byc nazywany takimi okresleniami - to jest przejaw
rasizmu. dziwne ze nie wiesz co to rasizm. wszak wiekszosc raperow to murzyni (o ironio!)

Większość, ale nie przytłaczająca, powiedział bym, że teraz jakieś 60 - 70% to murzyni. Chłopaki z Europy się uczą.

Dnia 25.02.2008 o 10:44, morthi napisał:

btw - nie istnieje cos takiego jak "nigga", nie ma to jak obrazac czarnoskorych blednym
okresleniem (to potrafia chyba tylko polacy)

Uwierz mi że jest coś takiego, bo siedzę w tej kulturze więcej i wiem jak się mówi w Ameryce, trochę tych kawałków przesłuchałem, żeby się orientować (Nigga to coś jak zdrobnienie Nigger). "Nie ma to jak obrażać" innych wytykając im błędne argumenty...
BTW: Zwrotu tego używają zarówno Fat Joe (latynos "o ironio") czy Scott Storch (specjalnie dla Ciebie wymiyśliłem nowy zwrot na naszą rase - białas :P) wyrażając w ten sposób aprobatę do drugiej osoby. Jak już pisałem to coś jak "What up nigga" to coś jak po naszemu "Co jest ziomek".

Dnia 25.02.2008 o 10:44, morthi napisał:

kto tu mowi o tepieniu skejtow? Ty - bo na pewno nie ja. Jestem przeciwny wulgaryzmom
i nienawisci rasowej - jest w tym cos dziwnego? Stereotypy sami tworzycie - wystarczy
poczytac watek by dowiedziec sie ze prawdziwy hiphopman musi przeklinac dla klimatu i
uzywac prostackiego jezyka bo inaczej to? no chyba nie bedzie rpawdziwy tylko skomercjalizowany
(jak Wy lubicie to slowo) i juz nie bedzie gangsta

Sam nie mam nic przeciwko komercji, bo prowadzi do rozwoju, a zwrot "sprzedać się" nie znaczy, że komuś się udało. Any way nie o tym mamy rozmawiać.

Dnia 25.02.2008 o 10:44, morthi napisał:

sami tworzycie ta kulture i sami tworzycie stereotypy swoim zachowaniem

Właśnie nie, stereotypy są tworzone na podstawie kilku osób, które najgorzej ktoś zapamiętał i miał jakieś wyolbrzymione cechy, które przylgnęły do ogółu. Sam takie teraz tworzysz mówiąc, że ta kultura nie obchodzi się bez przekleństw i prostactwa, a tak na prawdę co ty o tym wiesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2008 o 10:57, MastAlol napisał:

Uwierz mi że jest coś takiego, bo siedzę w tej kulturze więcej i wiem jak się mówi w
Ameryce,

W Ameryce... tylko, że to Ameryka nie jest. I tak jak kolega, nie sądzę, że murzyn byłby zadowolony, gdybyś go nazwał "nigger". To i jeszcze parę słów jest po prostu wymyślonym slangiem, który przeminie z czasem, ponieważ nie jest już modny. A za 30 lat powróci, bo jest moda na "stare teksty ziom". I potem znowu minie... i powróci. Błędne koło. To co dzisiaj jest "nigga", nazajutrz może być "blackie". Dlatego preferuje używanie zwrotu "murzyn".

Dnia 25.02.2008 o 10:57, MastAlol napisał:

Właśnie nie, stereotypy są tworzone na podstawie kilku osób,

.... które wy potem naśladujecie, żeby być na topie i pokazać, że jest się "wypasistym ziomem (dziś wypasisty, nazajutrz... kto wie?)"
I tak samo jest z innymi subkulturami. Nie próbuj powiedzieć, że jest inaczej, bo ja swoje wiem.

Dnia 25.02.2008 o 10:57, MastAlol napisał:

i miał jakieś wyolbrzymione cechy, które przylgnęły do ogółu. Sam takie teraz tworzysz
mówiąc, że ta kultura nie obchodzi się bez przekleństw i prostactwa, a tak na prawdę
co ty o tym wiesz?

Być może coś o tym wie? To, że nie słucha hh nie oznacza wcale, że na *tych* sprawach się nie zna. Przykro mi, ale na razie każdy.... każdy *każdy* hip-hopowiec, lubuje się w "jaraniu blantów, zaj***** popijawach i wyrywaniu lachonów".
Wiem, bo kiedyś też sam byłem takim szczeniakiem, który słucham hh i kląłem, rzucałem kamieniami w pociąg, "podrywałem" dziewczyny w dość bezpośredni sposób. Ale na szczęście z tego wyrosłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2008 o 11:23, Rusty Mike napisał:

W Ameryce... tylko, że to Ameryka nie jest. (...)

Murzyn nie byłby zadowolony, bo to była by oznaka rasizmu, ale jeśli mówię tak do innego białego, to chyba nie jest to rasizm co? Poza tym, wiadomo że jest to slang. Polecam się zapoznać http://www.miejski.pl/slowo-Nigga , znalezione przed chwilą i mówi wszystko na temat.

Dnia 25.02.2008 o 11:23, Rusty Mike napisał:

.... które wy potem naśladujecie, żeby być na topie i pokazać, że jest się "wypasistym
ziomem (dziś wypasisty, nazajutrz... kto wie?)"

No tutaj to już leże ze śmiechu :D Na swoim przykładzie, słucham rapu od 10 lat, noszę w miarę wąskie spodnie i wolę ubierać sweter czy koszulę niż bluzę (chociaż też lubię) i co? Nie jestem modny czy wypasiony? Nie o to tutaj chodzi, a twój sposób myślenia jest taki jak każdego myślącymi stereotypami.

Dnia 25.02.2008 o 11:23, Rusty Mike napisał:

I tak samo jest z innymi subkulturami. Nie próbuj powiedzieć, że jest inaczej, bo ja
swoje wiem.

Pewnie, "ja swoje wiem, mnie nie przekonasz, bo zawsze mam racje".

Dnia 25.02.2008 o 11:23, Rusty Mike napisał:

Być może coś o tym wie? To, że nie słucha hh nie oznacza wcale, że na *tych* sprawach
się nie zna. Przykro mi, ale na razie każdy.... każdy *każdy* hip-hopowiec, lubuje się
w "jaraniu blantów, zaj***** popijawach i wyrywaniu lachonów".

Co ma do rzeczy jaranie czy inne podane przez Ciebie przykłady? Nie trzeba jarać żeby zrozumieć, że ta kultura nie jest prostacka i szczeniacka...

Dnia 25.02.2008 o 11:23, Rusty Mike napisał:

Wiem, bo kiedyś też sam byłem takim szczeniakiem, który słucham hh i kląłem, rzucałem
kamieniami w pociąg, "podrywałem" dziewczyny w dość bezpośredni sposób. Ale na szczęście
z tego wyrosłem.

Z tego się nie wyrasta, to zawsze zostaje w Tobie, a to, że ty już nie siedzisz w rapie to tylko znaczy o tym, że tak naprawdę nigdy w tym nie siedziałeś.
BTW: Rap czy HipHop to nie jest sposób na wyrywanie panienek, nie jest powodem do przeklinania, ani innych prostackich zachowań. Zachowanie świadczy o człowieku, a nie o tym pod jaką kulturę można go podciągnąć.

Ogólnie te wasze argumenty to trochę tak jak ja bym zaczął naskakiwać na rastamanów, że ciągle jarają, nie mają pojęcia o świecie, są za bardzo wylajtowani, a tak nie można :P czy na metali, że to satany, że są za bardzo mhrrrroczni itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2008 o 11:42, MastAlol napisał:

Murzyn nie byłby zadowolony, bo to była by oznaka rasizmu, ale jeśli mówię tak do innego
białego, to chyba nie jest to rasizm co?

Skoro tak twierdzisz.. nigga. :)

Dnia 25.02.2008 o 11:42, MastAlol napisał:

No tutaj to już leże ze śmiechu :D Na swoim przykładzie, słucham rapu od 10 lat, noszę
w miarę wąskie spodnie i wolę ubierać sweter czy koszulę niż bluzę (chociaż też lubię)
i co? Nie jestem modny czy wypasiony? Nie o to tutaj chodzi, a twój sposób myślenia jest
taki jak każdego myślącymi stereotypami.

No to musisz być jednym z "nich*. Ludzi, którzy słuchają muzykę i ją lubią. Nie zmieniają zachowanie, wygląd, żeby dopasować się do innych. Okej, najważniejsze, to nie podążać ślepo.
Jak np. tutaj: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=34246&u=2
Nie wiem, czy chciał się popisać, czy też zdenerwował się, bo moderatorzy mu temacik zamknęli i prawdę mówiąc, mnie to nie obchodzi. Z tego co widzę, to on szybciej zareagował, niż pomyślał "a co jeśli...".

Dnia 25.02.2008 o 11:42, MastAlol napisał:

Pewnie, "ja swoje wiem, mnie nie przekonasz, bo zawsze mam racje".

Nie. "Ja swoje wiem, bo moje." Jednakże, większość po prostu chce być jak inni i dlatego klną, rzucają kamieniami w pociąg itd. :)
Moda to najbrutalniejszy z dyktatorów.

Dnia 25.02.2008 o 11:42, MastAlol napisał:

Co ma do rzeczy jaranie czy inne podane przez Ciebie przykłady? Nie trzeba jarać żeby
zrozumieć, że ta kultura nie jest prostacka i szczeniacka...

Nie twierdzę, że kultura jest szczeniacka, tylko sami ludzie są szczeniaccy. Nie swędzi cię, żeby czasem kopnąć w krocze takiego wyrostka w kapturze, który wrzeszczy na całe gardło pod Twoim oknem? Lub wpisz sobie jakąkolwiek inną akcję, której nie chcesz zobaczyć pod swoim oknem o 7:30.
To oczywiście nie dotyczy tylko i jedynie hh, ale jego słuchaczy najczęściej. Gdybym zliczył, ile ludzi koło mojego domu wrzeszczy, pije, klnie, czy-cokolwiek-innego, to by mi rąk nie starczyło.
Nie wiem jak jest w Twoim mieście, ale u mnie 90% osób, które słuchają rapu, hip-hopu, to wyłażą zajarać na prawie każdej przerwie w szkole.

Dnia 25.02.2008 o 11:42, MastAlol napisał:

> Wiem, bo kiedyś też sam byłem takim szczeniakiem, który słucham hh i kląłem, rzucałem

Z tego się nie wyrasta, to zawsze zostaje w Tobie, a to, że ty już nie siedzisz w rapie
to tylko znaczy o tym, że tak naprawdę nigdy w tym nie siedziałeś.

Nie, nie siedziało "wewnątrz". Po prostu chciałem być bardziej "cool" i zacząłem słuchać tego co inni: hip-hopu. I co? Doszedłem do wniosku, że nie to nie ma sensu robić coś, co inni robią.

Dnia 25.02.2008 o 11:42, MastAlol napisał:

BTW: Rap czy HipHop to nie jest sposób na wyrywanie panienek, nie jest powodem do przeklinania,
ani innych prostackich zachowań. Zachowanie świadczy o człowieku, a nie o tym pod jaką
kulturę można go podciągnąć.

Ale bywa też tak, że to kultura zmienia człowieka. Czemu hip-hopowcy przeklinają? Czemu metale mają długie włosy?

Dnia 25.02.2008 o 11:42, MastAlol napisał:

:P czy na metali, że to satany, że są za bardzo mhrrrroczni itd.

Znam kilku metali. Są mhhroczni, ale nie zabijają kóz w niedzielę, ale poza tym, nie odbiegają od schematu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli w sumie w większości się zgadzamy, szkoda tylko, że coś co miało być zabawą zamieniło się w ban dla Juniora. (jak dla mnie nie zasłużenie) Tak poza tym to jedna z lepszych postaci na forum, spoko człowiek.

BTW: Ja nie tylko znam metali, ale mam dobrych ziomków metali ( i nie obrażają się jak do nich mówię ziom ), bo wiedzą, że to coś pozytywnego ^^ i tacy ludzie są czegoś warci, a nie zamknięci na siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę że na tym forum zaczyna się tępić Hip Hop...
Metale w swoim temacie nieraz gadają o jakichś głupotach, i mody nic z tym nie robią, tutaj ktoś powie coś nieprzyzwoitego, mimo że to cenzuruje, to zaraz zostaje zjechany przez połowę forum... Czasami mi sie zdaje, że metale na tym forum chyba są za bardzo dręczeni w prawdziwym życiu i wyżywają się na słuchaczach Rapu na forum, bo normalnie za to dostaliby w zęby... Nieprawdaż?
Mam tylko jednego kumpla metala, on jest w porządku, powiem do niego "elo ziomek" odpowie mi to samo, i nie obraża sie za byle co... A tutaj powiesz "elo" to zostaniesz wyzwany od meneli, bandytów itp... Gadają że słuchacz Rapu udaje wielkiego kozaka, że podłapuje zachowania od Czarnych zza oceanu. A z tego co widze, prawie wszyscy metale, z tego forum, maja sajty czarniejsze niż smoła, wstawiają sobie jakieś czaszki itp, a potem płaczą że wyłapali w zęby, albo że mohery wyzywają ich od satanistów... Lepiej skończę, bo jeszcze ja dostane bana nie wiadomo za co...

BTW: Jak dla mnie Junior nie powinien dostać bana... Mody zaczynają się tu już wyżywać na ludziach, powiesz jedno słowo, ktoś Cie sprzeda i lecisz... Mam gdzieś taką sprawiedliwość... Na dodatek PRAWIE każdy mod słucha metalu, i widać że obstaje za swoimi "kumplami"... Zawsze musi sie oberwać takim jak my, słuchacze Rapu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2008 o 14:11, NuGGet napisał:

Widzę że na tym forum zaczyna się tępić Hip Hop...
Metale w swoim temacie nieraz gadają o jakichś głupotach, i mody nic z tym nie robią,
tutaj ktoś powie coś nieprzyzwoitego, mimo że to cenzuruje, to zaraz zostaje zjechany
przez połowę forum... Czasami mi sie zdaje, że metale na tym forum chyba są za bardzo
dręczeni w prawdziwym życiu i wyżywają się na słuchaczach Rapu na forum, bo normalnie
za to dostaliby w zęby... Nieprawdaż?
Mam tylko jednego kumpla metala, on jest w porządku, powiem do niego "elo ziomek" odpowie
mi to samo, i nie obraża sie za byle co... A tutaj powiesz "elo" to zostaniesz wyzwany
od meneli, bandytów itp... Gadają że słuchacz Rapu udaje wielkiego kozaka, że podłapuje
zachowania od Czarnych zza oceanu. A z tego co widze, prawie wszyscy metale, z tego forum,
maja sajty czarniejsze niż smoła, wstawiają sobie jakieś czaszki itp, a potem płaczą
że wyłapali w zęby, albo że mohery wyzywają ich od satanistów... Lepiej skończę, bo jeszcze
ja dostane bana nie wiadomo za co...

BTW: Jak dla mnie Junior nie powinien dostać bana... Mody zaczynają się tu już wyżywać
na ludziach, powiesz jedno słowo, ktoś Cie sprzeda i lecisz... Mam gdzieś taką sprawiedliwość...
Na dodatek PRAWIE każdy mod słucha metalu, i widać że obstaje za swoimi "kumplami"...
Zawsze musi sie oberwać takim jak my, słuchacze Rapu...


Zgadzam się w 100% :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.02.2008 o 07:41, morthi napisał:

podobno normalny sluchacz rapu (sam tak twierdzi http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=456&pid=7077)
pokazuje jak wyglada jego prawdziwy jezyk, a ktory na pewno nie bierze sie z tego ze
slucha hip hopa (nigdy w to nie uwierzymy):

To mój język i mogę mówić co mi sie żywnie podoba, a ty do tego nic nie masz. Jak ci nie pasuje, to po co tu zaglądasz? Posta chcesz nabić? Udajesz wielkiego psychologa, rozkminiasz nasze zachowanie... Może to ty masz jakieś problemy, i lubisz sie mądrzyć na forach w internecie? Jak tak, to żal mi ciebie...

Dnia 25.02.2008 o 07:41, morthi napisał:

czyli tak wyglada hip hop na gramie - gratulacje chlopcy - popisaliscie sie nie ma co

"Chłopcem" to możesz sobie kolegów nazywać... Jak ci sie nie podoba, to idź gdzie indziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2008 o 14:25, NuGGet napisał:

To mój język i mogę mówić co mi sie żywnie podoba, a ty do tego nic nie masz.


A ja mogę mieć? Bo jak Twój język nie będzie pasował do regulaminu forum, to przykro mi, ale to Ty poszukasz nowego miejsca. Nie będzie bluzgów i obraźliwych zwrotów i kropka.
Jak się komuś nie podoba, to proponuję poszukać takiego forum, gdzie regulamin nie zakazuje chamstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.02.2008 o 15:16, walgierz napisał:

A ja mogę mieć? Bo jak Twój język nie będzie pasował do regulaminu forum, to przykro
mi, ale to Ty poszukasz nowego miejsca. Nie będzie bluzgów i obraźliwych zwrotów i kropka.
Jak się komuś nie podoba, to proponuję poszukać takiego forum, gdzie regulamin nie zakazuje
chamstwa.

Nie o to chodzi... Na forum staram się wyrażać zgodnie z regulaminem, gdy czasami coś mnie zdenerwuje, to zawsze to cenzuruje. I to nie ja zacząłem sie kłócić tylko morthi. Zaczął wytykać mi moje zachowanie... Moje zachowanie może krytykować moja matka, a nie jakiś gość którego nie znam. Nie obrażam go, ja nic mu nie wytykam, więc dlaczego on to robi? Obiecuje że dam już sobie spokój, i więcej nie będę się wykłócaj, ale niech inni to uszanują i niech się mnie nie czepiają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2008 o 15:20, NuGGet napisał:

Nie o to chodzi.../.../


Przepychankami nic nie zyskasz - uważasz, że ktoś zachowuje się niewłaściwie, to proszę o formularz z informacją.
A bluzgi naprawdę nie są konieczne by wyrazić swoją opinię. Nawet wykropkowane ;)
I kończmy offtop.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2008 o 08:46, morthi napisał:

a przeklenstwa sa nieodlacznym elementem kultury hiphopowej, gdyz dodaja klimatu? litosci....

Ja tego nie napisałem. Klimatu może dodać muzyka, a nie bluzganie.

Dnia 25.02.2008 o 08:46, morthi napisał:

tezy zawarte w tym badaniu sa jak najbardziej prawdziwe/.../

Całkiem możliwe. Z kim przystajesz, takim sam się stajesz. Dlatego ja nie chłonę tej muzyki tylko słucham trzech, może czterech zespołów. I to takich, w których nie znajdziesz "przekleństw dodających klimatu".

Dnia 25.02.2008 o 08:46, morthi napisał:

i wlasnie w ten sposob wielu z sluchaczy hh manifestuje swoje ja i pokazuje na czym polega bunt?

Ja doskonale wiem o czym mówisz. Sam często słyszę takie zaczepki. Tyle, że istotą HH to nie jest. Albo i jest, chociaż ja tego nie zauważyłem...

A moja odpowiedź na post Hate mastah''a była ironiczna. Karykatura tematu " GANGSTA MADAFAKA SZIT". Oczywiście mogłeś to wziąć na serio, ale to nie było na poważnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z http://www.eastcoasthood.one.pl/news.php
Po obfitującym w koncerty zagranicznych raperów roku 2007, zapowiada się kolejny świetny. Pod koniec lutego do Polski przyjadą trzej wspaniali amerykańscy raperzy. Do Łodzi gdzie odbędzie się festiwal przyjadą Masta Ace, DJ Premier oraz Pharoahe Monch!

Festiwal o jakim mowa, odbędzie się jak już mówiłem w Łodzi, a odbędzie się w dniach 24 maja - 1 czerwca. Międzynarodowy Festiwal Graffiti OUTLINE COLOUR FESTIVAL w głównym celu będzie się zajmować graffiti, a występy raperów umilą atmosferę.

Oto plan dwóch najważniejszych dni, w których odbędą się koncerty:
30 maja (piątek):
Park Rozrywkowy - Malowanie płyt znajdujących się w parku. Koncert rapera Masta Ace

31 maja (sobota):
Park Rozrywkowy - Malowanie płyt - kontynuacja, koncerty : Pharoahe Monch, DJ Premier oraz znani raperzy z Polski.

A więc atrakcji nie zabraknie, a co najważniejsze, trzeba dodać że wstęp na imprezę jest bezpłatny!


Jeśli jednym z tych znanych raperów z Polski będzie OSTR ( w końcu jest z Łodzi) to zazdroszczę Łodzianom ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A wiecie jaki jest problem z HH u przeciętnego człowieka :
Po pierwsze HH kojarzony jest z "HWDP" i ludzikami gibającymi sie na prawo i lewo szukając dymu. Aaaaa stach się bać wyjść na ulice bo hiphopowcy cię okradą, pobiją i jeszcze nie wiadomo co.
Po drugie HH to przecież Hemp Gru i Firma...bo reszta nic nie warta bo nie pie*dolą policji itd aaaa no i oczywiście HH to Vebra i 18L no przecież w telewizji napisali HH i założyli "dresy" z kapturami i są ziomy.
Po trzecie jaka tu jest muzyka ? co chwile to samo i jest nudne i baaaaardzo proste do zrobienie, przecież nikt nad tym nie mysli tylko gra melodyjką aaaaa no i oczywiście kradziona bo ktoś już ja grał wcześniej. każdy tłuman może zrobić coś takiego.
Po czwarte przekleństwa...uuuu złooo. Przeklinają i uczą małe dzieci przeklinać...a sry od kiedy rap jest dla dzieci...chyba jak jest rodzic to powiennien kontrolować co słucha ich syn/córka. A ciekawy jestem czy tak nikt nie przeklina w życiu codziennym...człowiek wykształcony nie używa takich słów i dobrze...bo w sumie jakby tak każdy przeklinał to...ale jak grają emocje to różne słowa się mówi.
Po piąte...przekaz ? jaki chyba jak w wyżej czyli hwdp i co kogo by tu pobić...
I po szóste, siódme itd ale chyba szkoda klawiatury...

I to jest właśnie to ! Ha bo prawdziwy HH nie ma komercji i nie jest dla mass i taki ktoś kto pisze o HH to co wyżej napisałem nie zna takich zespołów co nie ma ich teledysków w TV i nie ma ich w radiu, anie w wiadomoścaich o 19.30. Szkoda...równie dobrze moge nabluzgać na metal, że to nie śpiew tylko darcie nie wiadomo co i jedzenie kotów i nawalanie w gitare...ale tego nie napisze bo nie wiem prawie NIC o tej muzyce. Ale zna te stereotypy wiec moge wbić na temat : metal i to napisać, ale pytam sie po co ? chyba żeby powkurzać tam ludzi i prowokować do degradów itd.
Pozdrawiam wszystkich znawców rapu :]
_____________________________

Widzę, że nas ubywa. Nie można dać sie sprowokować, najlepiej nie odpisać na taki post i nie przejdzie do tyłu w miarę pisanie w tył i w tył i w tył...
Co do bana Juniora to też nie wiem o co chodzi...aż będe się teraz bał cokolwiek napisać, żeby zaraz bana nie dostał. Jeee cenzura to jest to ! Koniec z wolnością słowa :]

Rap to złoooo ! pamiętajcie ;)

A tak dodając na koniec to "znawcy" kłócicię sie o Hip - Hop a to przecież pare elementów nie tylko piosenki (z przekleństwami oczywiście !! )...ale co będe mówił jak wy się lepiej znacie :]
ban ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2008 o 18:15, Kermit 13 napisał:

A wiecie jaki jest problem z HH u przeciętnego człowieka :


o ironio Twoja wyliczanka jest bardzo prawdziwa - tak wlasnie znaczna czesc ludzi postrzega polskich sluchaczy hh - warto wiec postawic pytanie dlaczego? z czegos sie to bierze - czy sa to wspomniane przez MastAlol stereotypy czy tez prawdziwy obraz osob sluchajacych hh?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2008 o 18:32, morthi napisał:

> A wiecie jaki jest problem z HH u przeciętnego człowieka :

czy tez prawdziwy obraz osob sluchajacych

Dnia 25.02.2008 o 18:32, morthi napisał:

hh?


Oczywiście, że stereotyp. Dlatego, że - uwierz - niemożliwym jest, by wszystkie osoby słuchające hip hopu były takimi ludźmi. Każdy jest inny i mówienie o "obrazie osób słuchających gatunku ...." jest bzdurą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko prawda :D Założę się, że Hitler też słuchał rapu ;p A tak na serio to nie rozumiem dlaczego ludzie się czepiają, słucham rapu i dlaczego miałbym najeżdżać na inne gatunki? Oczywiście można wyrazić opinię na każdy temat (nie lubię rapu, bo nie - tylko nie tak). Najlepsze jest to, że mój ojciec (45 lat) słucha ostrego. To zawsze mnie rozwala. Nie znam innej osoby powyżej czterdziestki słuchającej rap.

PS. Przesłuchałem nowe jtts chyba z 20 razy, ale nie pamiętam tekstu żadnego utworu. Z innych płyt znam na pamięć po 3-4 utwory (o robieniu bitów i komix zapamiętałem po drugim przesłuchaniu :D). Ta płyta jest za "mądra" ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na prośbę Junior Gong''a zamieszczam jego wypowiedz (to takie ostatnie słowa przed wyrokiem ;P )

"Morthi
Dzieki wielkie kolego ;)
Powiem Ci cos. Nie wypowiadam się w temacie, na którego temat nie mam zielonego pojęcia. A Ty nagle stajesz się wieszczem ("o ironio!") i wszechwiędzącym znawcą subkultur. No, ban za słowo "czarnuch" to godne pozazdroszczenia osiągnięcie, a doniesienie na człowieka, który go użył sprawia Cię lepszym. Noo spoko. Wiesz, życze Ci milego siedzenia przed komputerkiem i grania w gierki i oby nikt Cie nigdy nie urazil TAK JAK JA.
Rusty Mike
O, rodzynek. Ty mnie rozbawiles do łez :)
"Hip hop", który znasz to jedynie obrazy z teledysków Vivy, MTV, w których tańczą wypożyczone tancerki,a raperzy wożą się brykami wypozyczonymi z zaprzyjaznionych salonow. A Twoje cytaty? Skąd to jest? Ze szkolnego podręcznika od WOSu?
>Wiem, bo kiedyś też sam byłem takim szczeniakiem, który słucham hh i kląłem, rzucałem kamieniami w pociąg, "podrywałem" dziewczyny w dość
>bezpośredni sposób. Ale na szczęście z tego wyrosłem.
Coż, gratuluję młodzieńczej głupoty :) Człowiek sam siebie kształtuje, a nie kultura, której się poswięca. Wnioskuje z Twoich słow, ze nie byles prawdziwy i nie poznales sie na prawdziwym hip hopie, tylko na chuliganstwie :) Ale nie bede Cie przeciez uczyl. Jestem w koncu wulgarnym szczeniakiem, prawda?

Zastanawia mnie zachowanie modów, którzy jakoś prędzej nie reagowali na podobne wypowiedzi...Przepraszam. Nie wypowiedzi. Pojedyncze słowa (!) :)
Pozdrawiam Serdecznie, mam nadzieje, ze czujecie sie usatysfakcjonowani pozbywając sie mnie
Gwarantuje, ze nie bede juz tu zagladal i zgarszal ludzi pokroju Morthiego i Rusty Mike''a swoimi "bluzgami".
Tymczasem ide porzucac w pociagi kamieniami i powyrywac "lachony" (fajne slowo swoja droga, rodem z wiejskiej imprezy techno,a nie naszej kultury :]
"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować