Zaloguj się, aby obserwować  
Shade

Rap, Hip-Hop, Kultura i wszystko co związane...

17267 postów w tym temacie

Sam zastosuj się do swojej rady. Ktoś już to wyjaśnił w komentarzu pod kawałkiem, nie chce mi się pisać tego samego. Zauważ sobie chociaż robienie sobie jaj z tego reaggowego "MAN", refren niskim, trochę może ryczącym głosem (jak w polskim reaggae), "ojojoj" na końcu i gdzieś tam pod koniec, "rewolucja jest blisko, musisz tylko płacić nam, jesteś zniewolony przez Babilon, ale my cię odkupimy man man jaman, wypier*alaj man". Może nie słuchałeś nigdy polskiego reggae, dlatego nie kojarzysz.

edit:
na początku nawet sama melodia pachnie reggae

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no, ewidentnie Tede ciśnie po polskim reggae... mi to pachnie ukrytym przytykiem w stronę Basa Tajpana(osobiście podoba mi się jego muzyka), który p******i Babilon i buja sie z ludźmi typu Boski Romek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tede, jak już to ujęliście, "jedzie" po hipokryzji i pozerstwie ludzi, którzy to "walczą" z systemem i Babilonem a tak naprawdę siedzą w nim po uszy i dają dupy po całości (tj w gównie tego systemu: "co jest dzieciak, weź mnie nie rozśmieszaj - pierdolisz system ? kup Mac''a, ponoć mniej się wiesza")

"ich polski idol dziś jest na chwilę w Polsce, da im siłę do buntu, oni mu dadzą forsę. To jest tak proste, chociaż to brzmi jak nonsens, twój idol drwi z ciebie pod wąsem..." Słowo pisane łatwiej rozkminąć, nie ? A więc idąc tokiem myślenia rebeli walczących z babilonem - czemu płacą kasę za koncerty ? Przecież to Babilon: kasa, pieniądze, system i trzeba mu się przeciwstawić i co ? = hipokryzja. Innymi słowy, ludzie zarabiają na hasłach, nieważne jakich, liczy się to co można sprzedać i jest w modzie a w tym wypadku jest to "rewolucja!" za którą się płaci w różnej postaci. (cała otoczka reggae w tym kawałku to przykład jakich jest wiele, poniższy cytat powinien jakoś to wam rozjaśnić)

"... płynie kasa, rewolucja to jest towar...grunt to bunt, a bunt tu to profit - kwestia przypisania mu filozofii" Tak więc do tych "jarających" się pseudo-znawców analizy tekstu - wracać do szkoły i przerabiać czytanie ze zrozumieniem bo najwyraźniej spaliście na lekcjach języka polskiego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przypomniał mi się kawałek OSTRego, a za cholerę nie wiem co to ;D.
Kojarzy ktoś track rozpoczynający się od słów, chyba: I can''t go better now... ?


Aaaa mam :D. LWC z płytki Hollyłódź :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde, w koszyku jest Ortega Cartel "Lavorama", płyta Małpy i nowa płyta POE. Zastanawiam się co dodać jako ostatnią rzecz: jedna z dwóch płyt pezet noon (muzyka klasyczna lub muzyka poważna) lub The Jonesz "Season One"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.12.2010 o 14:30, Kaucz napisał:

A mówi Ci coś singiel? :)
Płytka wychodzi 15 stycznia.

Myślałem, że premiera jest wcześniej, więc kilka traków już będzie gdzieś do odsłuchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować