Zaloguj się, aby obserwować  
Shade

Rap, Hip-Hop, Kultura i wszystko co związane...

17267 postów w tym temacie

Dnia 12.12.2010 o 14:51, Lukasz924 napisał:

sluchal juz ktos notesu albo albumu kobry??

Ja sluchalem Kobry, bity mistrz, Rafi i Przemek mistrz, gospodarz troche slabiej, ale tez niezle, legal jak najbardziej zasluzony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2010 o 17:46, Zauri napisał:

notes 3d przesluchany, dobra plytka, imo lepsza niz zalodzieje zapalniczek, przy poe
sprawe ratowal emade


Niestety muszę się zgodzić. ''Niestety'', ponieważ po "Złodziejach ..." spodziewałem się czegoś więcej niż zajebistych bitów ze średnim rapem Ostrego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2010 o 18:25, lydathegreat napisał:

Wy nie slyszeliscie ostatnich paru plyt Ostrego ze jeszcze liczycie na cos dobrego od
niego?


Ostatnich paru płyt... czyli ilu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2010 o 22:14, lydathegreat napisał:

> Ostatnich paru płyt... czyli ilu ?
Yyy wszystkich po HollyLodz?


A dlaczego ? Poproszę jakąś konstruktywną krytykę

Spoiler

ciut głupią treść mają twoje posty, są tonu żałosnego hejtera i typowego znawcy co to "w dupie był i gówno widział" czyli "kiepskie bo tak!" i żadnych argumentów...

gdyż zakładam, że nie jesteś pryszczatym nastolatkiem i możesz coś więcej napisać niźli schemat w spoilerze.

BTW. http://www.youtube.com/watch?v=T2iISWltdzc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2010 o 18:33, kuba9876543210 napisał:

Cos bardzo podobnego do Kno znacie moze? Byle bylo dobre, bo poza tym wykonawca to nie
slucham hip-hopu ;]

oczywistość: CunninLynguists - A Piece of Strange

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2010 o 23:09, Glabrezu napisał:

A dlaczego ? Poproszę jakąś konstruktywną krytykę

Spoiler

ciut głupią treść mają twoje posty,
są tonu żałosnego hejtera i typowego znawcy co to "w dupie był i gówno widział" czyli
"kiepskie bo tak!" i żadnych argumentów...

gdyż zakładam, że nie jesteś pryszczatym
nastolatkiem i możesz coś więcej napisać niźli schemat w spoilerze.

Ostry, po HollyŁódz zaliczył spory regres, na JTTS zaczął masakrycznie skrzeczeć, liryka już kulała. Na OCB, TDD i POE 2 tylko to potwierdził. O tekstach chyba wspominać nie muszę? Wystarczy włączyć jakaś ze starszych płyt, by zobaczyć, jak bardzo można się cofnąć.

Dnia 12.12.2010 o 23:09, Glabrezu napisał:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2010 o 23:09, Glabrezu napisał:

A dlaczego?

No co tu duzo gadac, liryka na JWWCh > liryka na OCB, glos i flow na JWWCh >>>>>>>>>>> glos na OCB. Ostry zaliczyl jeden z najwiekszych regresow w PL, z czolowki raperow stal sie raperem jakich wielu. Produkcje Ostrego > teksty Ostrego, od tylu lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2010 o 11:36, lydathegreat napisał:

> A dlaczego?
No co tu duzo gadac, liryka na JWWCh > liryka na OCB, glos i flow na JWWCh >>>>>>>>>>>
glos na OCB. Ostry zaliczyl jeden z najwiekszych regresow w PL, z czolowki raperow stal
sie raperem jakich wielu. Produkcje Ostrego > teksty Ostrego, od tylu lat.

Wkurwienie z MTJWB/Tabasko >>>>>>> Tatuś z OCB. Niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2010 o 11:36, lydathegreat napisał:

No co tu duzo gadac, liryka na JWWCh > liryka na OCB, glos i flow na JWWCh >>>>>>>>>>>
glos na OCB. Ostry zaliczyl jeden z najwiekszych regresow w PL, z czolowki raperow stal
sie raperem jakich wielu. Produkcje Ostrego > teksty Ostrego, od tylu lat.


Porównywać płytę sprzed 7 lat do zeszłorocznej... hah, piona !
"Z czołówki raperów" i tu wkraczamy w subiektywizm - twoja czołówka, moja czołówka mogą się bardzo różnić.
Ostatnie zdanie pomijam bo brzmi tak jak wczorajszy spoiler.

@Kaucz - Owszem, OCB było ciężkostrawne jednak co do TDD i JTTS to nie wiem gdzie można się czepiać, no ale to gusta są, a o nich się nie dyskutuje.
>Wkurwienie z MTJWB/Tabasko >>>>>>> Tatuś z OCB. Niestety.
Widzę, że ty również porównujesz płytę sprzed 8/9 lat... wymiękam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2010 o 14:09, Glabrezu napisał:

Porównywać płytę sprzed 7 lat do zeszłorocznej... hah, piona !

Hahahaha no co w tym zlego? Typ zaliczyl ogromny regres i tyle, kazda plyta z trojki Masz to jak w banku, Jazz czy Tabasko zjada trzy ostatnie plyty Ostrego. Lata poszly do przodu, Ostry stoi w miejscu - choc jesli sobie przypomne lata 2003-2005, gdy odkrywalem Tabasko i JWWCh, to musze powiedziec, ze Adas sie cofa...

Dnia 13.12.2010 o 14:09, Glabrezu napisał:

"Z czołówki raperów" i tu wkraczamy w subiektywizm - twoja czołówka, moja czołówka mogą się bardzo różnić.

Ja rozumiem subiektywizm, ale zeby twierdzic, ze OCB / JTTS / TDD maja jakikolwiek podjazd do JWWCh czy Tabasko to trzeba miec polmetrowego pytonga w uchu, sorry. Pewne rzeczy mozna ocenic obiektywnie.
Moge prosic czolowke twoich raperow / skladow? Powiedzmy 10 od nas i 10 z zagranicy.

Dnia 13.12.2010 o 14:09, Glabrezu napisał:

Ostatnie zdanie pomijam bo brzmi tak jak wczorajszy spoiler.

Aha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2010 o 14:51, lydathegreat napisał:

Tabasko i JWWCh, to musze powiedziec, ze Adas sie cofa...

Tyle, że Adaś nagrał i przekazał tyle, gdzie żaden ówczesny raper nawet połowy jego dorobku nie powtórzy, no ale co tam - cofnął się... porównując płytę sprzed 7-8 lat do zeszłorocznej gdzie sam miał 21-22 lat/-a a w momencie nagrywania OCB miał 29. Jedyne co można stwierdzić, to brak tematu bo o czym tu można jeszcze nagrać ? Z tego co słyszę to Adam się nie powtarza, tylko zachowuje oryginalność a to jak widać w oczy kole co niektórych bo tak naprawdę sami nie wiedzą czego chcą i mimo to znają się lepiej, ot polska mentalność.

Dnia 13.12.2010 o 14:51, lydathegreat napisał:

Moge prosic czolowke twoich raperow / skladow? Powiedzmy 10 od nas i 10 z zagranicy.

Z zagranicy nie słucham żadnych wykonawców - z przyczyn ideologicznych typu: "cudze chwalicie, swojego nie znacie". Kiedyś przesłuchało się Snoop Dogga, Dr. Dre czy 2Pac''a ale niestety, dziś to nie kiedyś. Zaś z Polski: Ten Typ Mes, O.S.T.R, Te Tris, Bakflip, Tede. To moja piątka, której ciągle słucham i do której zawsze wracam. 10 nie wymienię bo aż tylu wykonawców/zespołów nie faworyzuje bym miał do nich jakiś sentyment.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2010 o 15:26, Glabrezu napisał:

Z tego co słyszę to Adam się nie powtarza, tylko zachowuje oryginalność


Zwrota Ostrego z Bez granic Pyskatego

Sprawdź mój czas, co dzień to masz,
Bo chleb, co mam, to tlen.
Bo w nas, co sen, to strach.
I lęk ot tak, bo gdzieś ten szlak,
I treść przez rap, i pech czy fart,
I grzech zna świat, i plebs.
Nieważne, ile w nas światła,
Każdy przysięgał nieraz nam,
Że walka to farsa, nie start nasz.
Czy brać tak ten track?
Ja nie odczuwam granic.
Wierzę w fach nasz, nie hajs, brat.

Jeśli oryginalność polega na unikaniu sensu, to Ostrowski rzeczywiście ma jej całe złoża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2010 o 15:44, gniazdus napisał:

Jeśli oryginalność polega na unikaniu sensu, to Ostrowski rzeczywiście ma jej całe złoża.


Najłatwiej nazwać coś niezrozumiałego jako bezsens lub głupotę. Najgorsze, że trzeba się wysilić by zrozumieć. A takich złóż, to wszyscy, jak widać po tobie nie mają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2010 o 14:09, Glabrezu napisał:

>Wkurwienie z MTJWB/Tabasko >>>>>>> Tatuś z OCB. Niestety.
Widzę, że ty również porównujesz płytę sprzed 8/9 lat... wymiękam.

Hmm, nie zrozumiałeś? Chodzi mi o charyzmę, zachowanie, to że wolałem ostrego złego na cały świat, a te cechy nie powinny się zmieniać u nikogo, nawet cofając się o te 8 lat wstecz. Do tego nie rozumiem Twojego toku myślenia, zawsze w rapie trzeba mieć jakieś porównania i obserwować czy gość robi progres, czy regres. Dajmy tu dowolny przykład np. Ten Typ Mes, który z roku na rok jest coraz lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2010 o 16:47, Kaucz napisał:

Hmm, nie zrozumiałeś? Chodzi mi o charyzmę, zachowanie, to że wolałem ostrego złego na
cały świat, a te cechy nie powinny się zmieniać u nikogo, nawet cofając się o te 8 lat
wstecz. Do tego nie rozumiem Twojego toku myślenia, zawsze w rapie trzeba mieć jakieś
porównania i obserwować czy gość robi progres, czy regres. Dajmy tu dowolny przykład


Ummm, wkurwienie > tatuś. Wiesz, zależy jak na to patrzeć. Jakoś nie wyobrażam sobie człowieka, mającego 30 lat który zachowuje się tak samo od 10. Gdyby tak było, dawno przestałbym go słuchać - i założyłbym się, że wy byście jęczeli że się właśnie nie zmienia ! "Znów ten sam OSTR...co za nuda, wymyśliłby coś nowego a nie wiecznie nagrywa to samo" Mentalność polaka, o czym już wspomniałem.

Dnia 13.12.2010 o 16:47, Kaucz napisał:

np. Ten Typ Mes, który z roku na rok jest coraz lepszy.

To samo można było powiedzieć o Adamie kilka lat wstecz, poczekajmy te 10 lat i wtedy powiedzmy coś o Mesie bo to takie z dupy porównanie. Można uciąć twórczość OSTR-ego na pierwszych 4 płytach i wychwalać go pod niebiosa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować