Zaloguj się, aby obserwować  
Golem

Fotografia cyfrowa - zdjęcia, aparaty, porady

7885 postów w tym temacie

Dnia 04.12.2007 o 03:14, NintendoPassion napisał:

Witam,

Do podstawowych zdjęć używam bardzo taniego i prostego aparatu cyfrowego:

Kodak C653 6.1MP http://www.kodak.com/eknec/PageQuerier.jhtml?pq-path=10360&pq-locale=pl_PL

Który w zupełności wystarczy do prostych zdjęć a jakość obrazu jest zadowalająca.

Zapraszam tutaj: Oto seria zdjęć zrobiona tym właśnie aparatem (rekami amatora = mnie) podczas
99-tej Wystawy Samochodów w Chicago

http://imageevent.com/gamescans/personal/99thchicagoautoshow2007?n=21&z=9&w=0&x=1&c=5&m=20&p=20

Fajne zdjęcia i samochody też niczego sobie naprawdę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2007 o 14:25, Grucha91 napisał:

Oj tak, szczególnie jeśli jedziesz tam na własną rękę. Ja trochę żałowałem że musiałem trzymać
się wycieczki. W przeciwnym razie poodchodziłbym w jakieś ciekawe miejsca w celu obcowania
z naturą ;) Również bym pojechał dalej na północ, skąd widziałem wiele pięknych zdjęć. Tak
zajechałem tylko do Bergen, a Norwegia ciągnie się jeszcze duużo bardziej na północ. W ramach
przepięknych zdjęć z Norwegii to mogę tylko polecić http://lonelywolf.pl/ . Piękne HDR.

Hehe :D
Obserwuję galerię od samego jej powstania ;)
Nawet z rodziną jest problem bo ja chcę stanąć co chwilę i myśleć nad kadrem, a oni idą. Ostatnio stwierdziłem, że niech idą i po 15 minutach stania w miejscu pokonałem pewien odcinek około 2 razy szybciej od nich (oni przeszli w pół godziny, a ja w 15 minut). Było pod górkę. Nigdy się tak nie zmachałem.

Najlepiej samemu chodzić, kontemplować, myśleć, szukać, a na końcu w spokoju uwieczniać widoki :)

Wracając do Sigm. Niektóre Sigmy wypełniają nisze w rynku. Na przykład Sigma 100-300 F/4 EX. To jakby przedłużyć L-kę canona 70-200 o 100 mm. Nie ma drugiego takiego obiektywu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2007 o 16:09, przemas15 napisał:

> Witam,
>
> Do podstawowych zdjęć używam bardzo taniego i prostego aparatu cyfrowego:
>
> Kodak C653 6.1MP http://www.kodak.com/eknec/PageQuerier.jhtml?pq-path=10360&pq-locale=pl_PL

>
> Który w zupełności wystarczy do prostych zdjęć a jakość obrazu jest zadowalająca.
>
> Zapraszam tutaj: Oto seria zdjęć zrobiona tym właśnie aparatem (rekami amatora = mnie)
podczas
> 99-tej Wystawy Samochodów w Chicago
>
> http://imageevent.com/gamescans/personal/99thchicagoautoshow2007?n=21&z=9&w=0&x=1&c=5&m=20&p=20

Fajne zdjęcia i samochody też niczego sobie naprawdę


Wielkim fotografem nie jestem. Aparat taki sobie, ale dzięki, zawsze cos :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2007 o 16:51, Monastor napisał:

Nawet z rodziną jest problem bo ja chcę stanąć co chwilę i myśleć nad kadrem, a oni idą. Ostatnio
stwierdziłem, że niech idą i po 15 minutach stania w miejscu pokonałem pewien odcinek około
2 razy szybciej od nich (oni przeszli w pół godziny, a ja w 15 minut). Było pod górkę. Nigdy
się tak nie zmachałem.

Mi przez takie myślenie w Norwegii uciekłby pociąg i musiałbym czekać godzinę na następny :P Najpierw pomyśleć, potem rozstawić statyw, wszystko poskręcać, ustawić, strzelić 9 fotek żeby ładna panorama hdr wyszła, potem wszystko złożyć i dopiero można wracać. Za to potem jaka satysfakcja z udanych zdjeć.

Dnia 04.12.2007 o 16:51, Monastor napisał:

Wracając do Sigm. Niektóre Sigmy wypełniają nisze w rynku. Na przykład Sigma 100-300 F/4 EX.
To jakby przedłużyć L-kę canona 70-200 o 100 mm. Nie ma drugiego takiego obiektywu.

Od czego jest TC x1.4 ? :) Podobno bardzo dobre efekty daje w połączeniu z tym obiekytwem. Robi się ciemniej o jedną działkę ale podobno dalej jest to najlepszy sprzęt w swojej klasie cenowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2007 o 18:28, Grucha91 napisał:

> Wracając do Sigm. Niektóre Sigmy wypełniają nisze w rynku. Na przykład Sigma 100-300 F/4
EX.
> To jakby przedłużyć L-kę canona 70-200 o 100 mm. Nie ma drugiego takiego obiektywu.
Od czego jest TC x1.4 ? :) Podobno bardzo dobre efekty daje w połączeniu z tym obiekytwem.
Robi się ciemniej o jedną działkę ale podobno dalej jest to najlepszy sprzęt w swojej klasie
cenowej.

Dokładnie, robi się 5,6 a to już za ciemno.
Sigma ma przy 300 mm F/4 i jest tak samo dobra... ale już w innej klasie cenowej.
Z tym, że TC to dodatkowy 1000 zł sprawiający, że Canon wychodzi ze swojej klasy cenowej i zaczyna kosztować tyle co sigma, będąc przy tym ciemniejszy, a i tak o 20 mm krótszy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2007 o 18:46, Monastor napisał:

Dokładnie, robi się 5,6 a to już za ciemno.
Sigma ma przy 300 mm F/4 i jest tak samo dobra... ale już w innej klasie cenowej.
Z tym, że TC to dodatkowy 1000 zł sprawiający, że Canon wychodzi ze swojej klasy cenowej i
zaczyna kosztować tyle co sigma, będąc przy tym ciemniejszy, a i tak o 20 mm krótszy ;)

Na Canona jest obecnie Cashback :) Więc cenowo wraz z TC wychodzi niemal tak samo jak ta Sigma. Nie sądzę żeby te 20mm robiło jakąś wielką różnicę :P Ważna jest raczej jakość obrazu na końcu ogniskowej. Sigma 70-300 np widocznie mydli w zakresie 200-300, ale to sprzęt za zupełnie mniejsze pieniądze. Mi jeszcze do lustrzanki zostało chyba trochę czasu, ale nie ukrywam że chętnie kupiłbym sobie 70-200 L. Z cropem 1.5 daje ogniskową 300. Obecnie w Canonie A710IS rzadko brakuje mi większego zbliżenia (ogniskowa 210 mm). Fakt, ptaków nie fotografuję, Tobie jeśli zależy na zakresie 200-300 mm i dobrym świetle to ta Sigma bedzie zapewne lepsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Piszemy o innych sigmach.
Sigma 100-300 F/4 EX jest jednym z najostrzejszych zoomów.
Poza tym najważniejsze jest ŚWIATŁO.
20 mm to żadna różnica w ogniskowej. Za to między 5.6 a 4 jest duża różnica. Dlatego nie zastanawiałem się nad tym Canonem. Zastanawiałem się wcześniej, ale między nim, a Canonem 70-300 F/4-5.6 IS USM. Kiedy okazało się, że mogę sobie pozwolić na Sigmę, nie miałem wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2007 o 19:49, Monastor napisał:

Piszemy o innych sigmach.
Sigma 100-300 F/4 EX jest jednym z najostrzejszych zoomów.
Poza tym najważniejsze jest ŚWIATŁO.
20 mm to żadna różnica w ogniskowej. Za to między 5.6 a 4 jest duża różnica. Dlatego nie zastanawiałem
się nad tym Canonem. Zastanawiałem się wcześniej, ale między nim, a Canonem 70-300 F/4-5.6
IS USM. Kiedy okazało się, że mogę sobie pozwolić na Sigmę, nie miałem wątpliwości.

Skrótu myślowego użyłem :) Przez chwilę mówiłem o Sigmie 70-300 f/4-5.6 APO Macro jako tańszej alternatywie drogich tele zoomów. Widzę że ta Sigma 100-300 uzyskała bardzo dobry wynik w testach na optyczne.pl. Ale wagę również ma konkretną :) 1,5 kg, 2x ciężej niż 70-200 canona. Do reporterki z tego względu obiektyw staje się mniej przydatny. W plenerze za to zapewne jak znalazł, tylko również konkretnego statywu potrzebuje przy gorszych warunkach oświetleniowych na wąskim końcu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2007 o 18:15, NintendoPassion napisał:

> > Witam,
> >
> > Do podstawowych zdjęć używam bardzo taniego i prostego aparatu cyfrowego:
> >
> > Kodak C653 6.1MP http://www.kodak.com/eknec/PageQuerier.jhtml?pq-path=10360&pq-locale=pl_PL

>
> >
> > Który w zupełności wystarczy do prostych zdjęć a jakość obrazu jest zadowalająca.

> >
> > Zapraszam tutaj: Oto seria zdjęć zrobiona tym właśnie aparatem (rekami amatora =
mnie)
> podczas
> > 99-tej Wystawy Samochodów w Chicago
> >
> > http://imageevent.com/gamescans/personal/99thchicagoautoshow2007?n=21&z=9&w=0&x=1&c=5&m=20&p=20

>
> Fajne zdjęcia i samochody też niczego sobie naprawdę

Wielkim fotografem nie jestem. Aparat taki sobie, ale dzięki, zawsze cos :]

Nie ma za co mi się zdjęcia podobały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2007 o 20:26, Grucha91 napisał:

alternatywie drogich tele zoomów. Widzę że ta Sigma 100-300 uzyskała bardzo dobry wynik w testach
na optyczne.pl. Ale wagę również ma konkretną :) 1,5 kg, 2x ciężej niż 70-200 canona. Do reporterki
z tego względu obiektyw staje się mniej przydatny. W plenerze za to zapewne jak znalazł, tylko
również konkretnego statywu potrzebuje przy gorszych warunkach oświetleniowych na wąskim końcu.

Statyw mam porządny od lat. Utrzyma ;)
Niestety do ulicznego focenia zupełnie się nie nadaje... ale na ulicy tele mi niepotrzebne ;)

Może dokupię monopod jeśli będę chciał focić z podejścia. Na razie planuję z zasiadki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się zapytać znawców fotografiki o obiektywy firmy Schneider-Kreuznach. Jak się one sprawują? Chętnie poznam też zdanie profesjonalisty o Kodakach. Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2007 o 17:05, squeglee napisał:

Chciałbym się zapytać znawców fotografiki o obiektywy firmy Schneider-Kreuznach. Jak się one
sprawują? Chętnie poznam też zdanie profesjonalisty o Kodakach. Z góry dziękuję.

Kodaki bym sobie odpuścił. Nie znam aparatu tej firmy, który by górował nad konkurencją w swojej klasie. One raczej odstają w dół.

Co do Schneider-Kreuznach. To zależy o jaki obiektyw chodzi. Każda firma robi rzeczy lepsze i gorsze. To ma być obiektyw do lustrzanki czy kompakt z wbudowanym obiektywem tej firmy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2007 o 17:05, squeglee napisał:

Chciałbym się zapytać znawców fotografiki o obiektywy firmy Schneider-Kreuznach. Jak się one
sprawują? Chętnie poznam też zdanie profesjonalisty o Kodakach. Z góry dziękuję.


http://optyczne.pl/index.html?producent=83&obiektyw=all&typ=0&moc=0
http://optyczne.pl/index.html?producent=26&obiektyw=all&typ=0&moc=0

Porównaj sobie ilość obiektywów. U Canona raczej lepszy wybór raczej leprzych szkieł. System zdecydowanie bardziej rozwojowy niż Samsungi.
A co do Kodaków to się nie wypowiem bo nie jestem profesjonalistą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2007 o 23:39, Grucha91 napisał:

A co do Kodaków to się nie wypowiem bo nie jestem profesjonalistą...

Ja też nie, ale pomimo siedzenia na forach o fotografii nie słyszałem pochwał na temat kodaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2007 o 23:59, Monastor napisał:

> A co do Kodaków to się nie wypowiem bo nie jestem profesjonalistą...
Ja też nie, ale pomimo siedzenia na forach o fotografii nie słyszałem pochwał na temat kodaków.

Ja tylko bawiłem się przez chwilę DX 7590. Takie coś z funkcjami kompakta i wyglądem hybrydo-podobnym. Jedyne co na plus odnotowałem w porownaniu z moim Canonem A710IS to dobry wizjer, który wyświetla wszystkie potrzebne informacje, możliwość szybkiej zmiany parametrów dzięki pokrętłu, które jest umieszczone na uchwycie tam gdzie jest miejsce palca wskazującego i szybsza zmiana ogniskowej. Generalnie taki aparat do pstrykania na auto dla rodziny. Jakość zdjęć i możliwości gorsze niż w Canonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomożecie ?
Zbieram się do zastąpienia mojego zepsutego cyfrowego kompaktu. W kolejny kompakt chyba już się pakować nie będę. Rozglądam się za prostą lustrzanką dla amatora w cenie ok. 2,5 - 3 tysiące za kit. Na razie bez dodatkowych obiektywów, na nie też przyjdzie czas, ale właśnie kupiłem laptopa i jeszcze muszę za niego zapłacić. W tych granicach cenowych moją uwagę zwróciły Sony Alfa 100, Canon 400D, Pentax K10D, ewentualnie (choć tu już będzie pewnie ciut drożej) Nikon D80. Który z tych? Może coś jeszcze powinienem rozpatrzeć? Będę też wdzięczny za stronę/y z profesjonalnymi testami aparatów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2007 o 13:29, HumanGhost napisał:


Dzięki, ale chyba będę musiał głębiej wczytać się w recenzje, bo wszystkie wymienione modele są "Highly Recommended", mało tego aparatów z tą oceną jest znacznie więcej.
Czekam na Wasze opinie i rekomendacje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wymieniłeś to 400D i starczy Ci jeszcze kasy na obiektyw f/1.8 50mm albo na gripa jeśli masz większe ręce i będzie Ci wygodniej trzymać aparat. Kupuj teraz, póki jest na niego Cashback, zaoszczędzisz 270 zł minus koszt przelewu do Irlandii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2007 o 15:28, Grucha91 napisał:

Z tego co wymieniłeś to 400D i starczy Ci jeszcze kasy na obiektyw f/1.8 50mm albo na gripa
jeśli masz większe ręce i będzie Ci wygodniej trzymać aparat. Kupuj teraz, póki jest na niego
Cashback, zaoszczędzisz 270 zł minus koszt przelewu do Irlandii.


O cenę to tak dokładnie mi nie chodzi, podałem ją orientacyjnie, żeby było wiadomo z jakiej półki aparat ma być. Mając doświadczenia jedynie z kompaktami, które nawet przyzwoitego manuala nie miały, nie sądzę by różnice mi robił mi sprzęt za 3, 5 czy 7 tysięcy. Profesjonalnie fotografią i tak nie zamierzam się zajmować, chodzi tylko o to by popstrykać sobie amatorsko na wycieczkach - dlatego dolna półka lustrzanek. Co do cashbacku, to i tak nie skorzystam, bo aparat przyleci ze Stanów. Nie chcę wyjść powyżej $1000, a porównywałem ceny w polskich, europejskich i amerykańskich sklepach i mniej więcej taka relacja wyszła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować