Zaloguj się, aby obserwować  
Golem

Fotografia cyfrowa - zdjęcia, aparaty, porady

7885 postów w tym temacie

Dnia 06.02.2007 o 05:33, Dominik84 napisał:

To nie jest jedyna różnica, 400 jest generalnie lepsza pod każdym względem od 350. Obie testowałem,
mam teraz 400 i bardzo polecam. Masz większy wyświetlacz, aż 2,5'', więcej punktów AF, więcej
zdjęć w serii (pod warunkiem ze kupisz szybką kartę CF :) no i 10MP matryce. 400 jest lżejsza
i mniejsza. Myślę, że nie ma się nad czym zastanawiać, bierz 400D, to bardzo dobry aparat w
swojej klasie.


No tak, wyświetlacz jest większy ale pojemność baterii ta sama co wiąże się z tym, że zrobisz mniej zdjęć. 350D teoretycznie zrobisz 600 a 400D około 400. Co do punktów to masz racje. Co do wielkości aparatu to jak dla mnie musi taki sprzęt mieć odpowiedni rozmiar i wagę. Jeżeli chodzi o matryce to jej fizyczny rozmiar został taki sam a upakowane zostało więcej pikseli co siłą rzeczy musi powodować większe szumy. Tak już wspominałem kilka postów wyżej moja kuzynka kupiła 400D to porównam z moim 350D i wtedy ocenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam aparat cyfrowy SONY DSC - S600
gdy wyłączam aparat z wyłączoną lampą błyskową to później aparat nie włącza mi się za pierwszym razem tylko za drugim , a gdy wyłączam z włączoną lampą błyskową to wszystko jest OK i aparat włącza mi się za pierwszym razem
czy to normalne ? czy tak ma być ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To raczej nie brzmi normalnie... Ale nie jest to jakiś wielki problem. Gdybyś miał Nikona to wręcz odradziłbym Ci zanoszenie go do serwisu ( osoby które miały styczność z serwisem Nikona w Warszawie wiedzą czemu :P ), ale skoro masz soniaka to nie wiem... Jeśli męczy Cię a perspektywa tygodnia-dwóch bez aparatu nie boli Ciebie strasznie to można spróbować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2007 o 05:33, Dominik84 napisał:

To nie jest jedyna różnica, 400 jest generalnie lepsza pod każdym względem od 350. Obie testowałem,
mam teraz 400 i bardzo polecam. Masz większy wyświetlacz, aż 2,5'', więcej punktów AF, więcej
zdjęć w serii (pod warunkiem ze kupisz szybką kartę CF :) no i 10MP matryce. 400 jest lżejsza
i mniejsza. Myślę, że nie ma się nad czym zastanawiać, bierz 400D, to bardzo dobry aparat w
swojej klasie.

I tak nie miałem zamiaru nad tym dumać :)
Przeglądałem zestawienia i 400D jest wyraźnie lepszy.
Może nie ma sensu zamieniać 350D na 400D, ale jak się nie ma żadnego to lepiej nabyć 400D :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Śląsk nocą...
Dwa pierwsze zdjęcia zrobione z balkonu, trzecie z okna. Nie miałem statywu, ale moim zdaniem wyszło dobrze.

Canon PowerShot A610

20070206224542

20070206224550

20070206224604

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczorajsza wyprawa do Bobrownik. Ten człowiek to ja. Ot takie kombinowanie z długim czasem naświetlania we "mgle".

Canon PowerShot A610

20070208153316

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miłe :) Zwłaszcza jak na zdjęcie nocne, przy kiepskim oświetleniu, zaskakująco wyraźne kolory... Canon ruez :D
btw ... nie bałeś się że ktoś Ci aparat przejedzie ? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, zostawiłem kolegę, żeby pilnował. Nawet chciał robić za ten "cień", ale to był mój pomysł :)
Trochę szkoda, że tak a nie inaczej złapał ostrość, wolałbym na ten lód z przodu, ale i tak jest moim zdaniem ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę ciekawe zdjęcie ... Już kiedyś przemyśliwałem na wykorzystaniem ulicznych lamp sodowych do zrobienia dobrego klimatu, ale jakoś na zamiarach się obeszło ... Wszystkie lampy w moim miasteczku są jednolite :/
Ot takie jak na fotce ...

20070208222013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te lampy do focenia takiego się nie nadają... Już zwykła uliczna daje lepsze światło w czasie mgły. Chociaż gdyby tak pokombinować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczyt kombinacji, jak na razie, możesz obejrzeć poniżej. Chociaż nie jest wykluczone że jestem po prostu fotograficznie ślepy i nie widzę oczywistych tematów ...
[wiem ... ten znak jest be ... ;]

20070208223449

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jak chce zrobic zdjęcie to komurką :) bo cyfrowki nie mam a komurka moja ma nawet fana jakosć zdjęcia ale jedno w aparatach mnie wkorza że jak jest ciut ciemno to zdjęcia zle wychodzą :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

powiem jedno... poki co twoje najlepsze zdjeciie jakie widziałem... "niski shot" zawsze dobrze wychodzi... jest klimat ... pomysł niezły (to ta fotka z wyprawy do bobrownik)

podeślij wlepszej jakości to zrobię sobie tapetę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jaką rozdzielczość chcesz? :)
W zasadzie głównie bawię się w fotografię kolejową, takie eksperymenty tylko w chwilach wolnych no i jak mnie "najdzie" pomysł :)

Dziś jadę do Wrocławia, tam natrzaskam nocnych zdjęć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2007 o 10:48, Pingus napisał:

Kilka zdjęć z dzisiejszego ranka

Zupełnie takie ptactwo, jakie ja ostatnio widywałem :)

Coś nie tak z ostrością chyba :/
Jakim aparatem to robione?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2007 o 12:07, Monastor napisał:

Coś nie tak z ostrością chyba :/
Jakim aparatem to robione?


Co do ostrości to zrobiłem tak specjalnie. Aparat Canon EOS 350D + obiektyw Sigma 70-300 APO DG Macro. Poza tym u mnie jest lekka mgła co także ma wpływ na jakość zdjęć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2007 o 13:21, Pingus napisał:

Co do ostrości to zrobiłem tak specjalnie.

Tak specjalnie, czyli jak?
Chodzi Ci o niską głębię ostrości po ustawieniu odpowiedniej wartości przysłony?
Nie chodzi mi o tło, same bogatki też są nieco niewyraźne

>Aparat Canon EOS 350D + obiektyw Sigma 70-300 APO

Dnia 11.02.2007 o 13:21, Pingus napisał:

DG Macro. Poza tym u mnie jest lekka mgła co także ma wpływ na jakość zdjęć.

Sprzęcicho jak się patrzy :)
Kup filtr UV ;)
Polaryzacyjny też może pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować