Zaloguj się, aby obserwować  
Golem

Fotografia cyfrowa - zdjęcia, aparaty, porady

7885 postów w tym temacie

Dnia 21.03.2009 o 21:07, Chester001 napisał:

> portrecik :D
uszki obcięte, wąsy obcięte
w skrócie biedny kotek.


Biedny komentarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2009 o 21:32, czaja24 napisał:

> > portrecik :D
> uszki obcięte, wąsy obcięte
> w skrócie biedny kotek.

Biedny komentarz

Jakbyś się nie wtrącił to chyba było by święto lasu.
I co człowieku masz do mojego komentarza no kotek ma obcięte uszka i wąsy i to jest fakt
jak ci tak nie pasuje to nie odpowiadaj mi i tyle. A i czepiaj się kogoś innego.
zal.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2009 o 21:58, Chester001 napisał:

> > > portrecik :D
> > uszki obcięte, wąsy obcięte
> > w skrócie biedny kotek.
>
> Biedny komentarz
Jakbyś się nie wtrącił to chyba było by święto lasu.
I co człowieku masz do mojego komentarza no kotek ma obcięte uszka i wąsy i to jest
fakt
jak ci tak nie pasuje to nie odpowiadaj mi i tyle. A i czepiaj się kogoś innego.
zal.pl

mam nadzieję że podmiot domyślny nie jest ci obcy, zarówno w fotografii jak i w języku, oszczędź nam wszystkim swoich komentarzy... lokin dał fotkę po cropie i znając jego zdjęcia zrobił to świadomie i moim zdaniem dobrze GO jest trafiona tło nie rozprasza, WB jak trzeba - po prostu portrecik poprawnie technicznie wykonany, rewelacj nikt tu się nie spodziewa wystarczy poprawne zdjęcie..

lokin WB dobierasz? robisz z pomiaru czy poprawiasz w software?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.03.2009 o 22:23, czaja24 napisał:

lokin WB dobierasz? robisz z pomiaru czy poprawiasz w software?


Obróbke (w tym poprawki WB) w całości wykonuje darmową picassą3, bo jest prosta łatwa i przyjemna :)
Niby robie rawy, ale wymagają włączenia stacjonarnego PieCa, a ponieważ ostatnio głównie korzystam z AsusaEeePc900, wiec obrabiam głównie małe jpegi z aparatu.
A jeżeli idzie o Kota to faktycznie spodziewałem sie, że sie ktoś do czegoś "przyklei". Fakt, że nie spodzewałem sie, że do to bedą "obcinki". Nadal sie ucze (znaczy kiepskie foty robie) wiec nie stanowi to dla mnie problemu.
Żeby było jasne: Kota "obcinałem" z premedytacją w picasa3 (w załączeniu oryginał). Dodam, że było "trudne" zastane słoneczo z lewej, co widać na focie. ;)

20090321224911

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do mnie bardziej przemawia druga wersja kota, ta bez obciętych uszu - to tak jak z portretem ludzi, nie za bardzo można coś "ucinać". Herbata do mnie nie przemawia ze względu na nikczemne zaszumienie, ale tu pewnie autor za wszelką cenę próbował zrobić zdjęcie bez statywu, więc zwiększył ISO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2009 o 23:57, Arclight napisał:

Do mnie bardziej przemawia druga wersja kota, ta bez obcietych uszu - to tak jak z portretem
ludzi, nie za bardzo mo?na coś "ucinaa". Herbata do mnie nie przemawia ze wzgledu na
nikczemne zaszumienie, ale tu pewnie autor za wszelką cene próbowa3 zrobia zdjecie bez
statywu, wiec zwiekszy3 ISO.


Fakt robione z ręki/bez statywu.
"Nikczemne" zaszumienie to nie jednak nie wynik wysokiego ISO, a obróbki w picasa3. Tak to "widziałem".
W załączeniu oryginał tylo zmniejszony/wyostrzony dla potrzeb netu.

20090322082925

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co do WB - ja ostatnio odkrywam uroki WB z pomiaru, to naprawdę działa wychodzisz na spacer z aparatem strzelasz fotkę białej/szarej(jeśli masz specjalną) kartce, dzięki temu od razu nasycenie barw jest takie jak powinno być...prześwietlenia zdarzają się rzadziej ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2009 o 12:56, Dekerinho6 napisał:

Mam takie pytanie ile powinne trzymać akumulatorki w aparacie bo nie wiem czy nie mam
wadliwych ??? :P


Jest dość wiele czynników na to wpływających: ilość robionych zdjęć, użycie lampy błyskowej, warunki atmosferyczne itp. Więc raczej trudno sprecyzować czas trzymania baterii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2009 o 12:56, Dekerinho6 napisał:

Mam takie pytanie ile powinne trzymać akumulatorki w aparacie bo nie wiem czy nie mam
wadliwych ??? :P

W lustrzankach takich jak nikon czy canon w temperaturze ok 20C, przy użyciu lampy błyskowej (20%fot) jeden akumulator wystarcza na 500-600 zdjęć, jeśli lampy nie używasz to ilość zdjęć może sięgnąć nawet 1000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Aha bo dwa dni temu byliśmy na mini wycieczce że tak to powiem i zrobiłem ze 150 zdjęć i bateria padła więc sie przestraszyłem że coś jest nie tak.Ale dzięki za pomoc ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Wiesz ja mam nowy aparat nie całkiem dawno kupiony, więc jeszcze nie znam jego możliwości... I nie wiem na czym ile wytrzyma , ale dzięki za pomoc ;))
Pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2009 o 14:26, Dekerinho6 napisał:

/.../

Wiesz ja mam nowy aparat nie całkiem dawno kupiony, więc jeszcze nie znam jego możliwości...
I nie wiem na czym ile wytrzyma , ale dzięki za pomoc ;))
Pozdrawiam !

Wiesz oczywiscie w popularnych małpkach zdjęć robi się mniej na jednym akumulatorze/zestawie, raczej poszukałbym informacji w instrukcji ile zdjęć da się zrobić bez ładowania. Po prostu kompakty są bardziej prądożerne choćby przez tryb kadrowania na ekranie LCD oraz elektronikę gorszej jakości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodajmy jeszcze, że pojemność akumulatorów w zimie się zmniejsza - i okazuje się, że są rozładowane w najmniej odpowiednim momencie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2009 o 19:03, Arclight napisał:

Dodajmy jeszcze, że pojemność akumulatorów w zimie się zmniejsza - i okazuje się, że
są rozładowane w najmniej odpowiednim momencie :P


O zdarza się, raz jak jeszcze miałem stary aparat to przed wycieczką ładowałem go parę godzin, no i jak przyszło co do czego to zrobiłem 40 zdjęć i po akumulatorkach ... ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować