Zaloguj się, aby obserwować  
Golem

Fotografia cyfrowa - zdjęcia, aparaty, porady

7885 postów w tym temacie

Dnia 28.05.2010 o 22:00, Beliar-13 napisał:

Witam,
mam zamiar kupić kartę SD do lustrzanki o pojemności 4 GB, jednak nie wiem jaki model
i jakiej firmy wybrać.

To zależy do jakiej lustrzanki chcesz tę kartę kupić. Nie ma co przesadzać z prędkością karty, jeśli aparat nie będzie w stanie jej w pełni wykorzystać.

Dnia 28.05.2010 o 22:00, Beliar-13 napisał:

Chcę kupić kartę o prędkości do lustrzanki, i jaka pojemność będzie lepsza, te 4 czy
może 8?

Sam musisz zdecydować. Osobiście wolę mieć więcej kart o mniejszej pojemności - jeśli podczas dłuższego wyjazdu padnie jedna, strata będzie zawsze mniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj taka to reporterka.

Kolejny niekonwencjonalny kadr, próba łamania zasad oraz przedstawienia mojego najbliższego otoczenia w sposób dość specyficzny. Zdjęcie przedstawia miejsce, w którym niegdyś znajdowały się Bełchatowskie Zakłady Przemysłu Bawełnianego. Dziś nie ma już praktycznie nic, prócz jednego komina. Teren ma być przeznaczony na budowę kolejnego centrum handlowego...

20100601235222

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie podoba mi się, wygląda jakby Ci kobieta w kadr weszła. Przykro mi, lubię niekonwencjonalne kadry ale to mi zupełnie nie pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2010 o 00:01, Ambroo napisał:

Nie podoba mi się, wygląda jakby Ci kobieta w kadr weszła. Przykro mi, lubię niekonwencjonalne
kadry ale to mi zupełnie nie pasuje.


Przykro Ci? ale czemu :> Mi nie jest przykro, gdyż hmm (nie obraź się ale) nie widzę tu żadnej Twojej pracy, tak więc Twoja opinia jakoś w ogóle do mnie nie trafia :) (tak jak moje zdjęcie do Ciebie :) ) Co do "wchodzenia w kadr" - moje ulubione zdjęcie autorstwa jednego z najsłynniejszych wojennych fotografów - James Nachtwey -

20100602070113

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wyraziłem swoją opinię, ale skoro nie bierzesz jej pod uwagę bo nie wstawiam tutaj własnych prac, to już Twoja strata ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2010 o 10:56, Ambroo napisał:

Ja wyraziłem swoją opinię, ale skoro nie bierzesz jej pod uwagę bo nie wstawiam tutaj
własnych prac, to już Twoja strata ;p


Jakbym widział Twoje prace, to miałbym punkt odniesienia :) Być może jesteś miłośnikiem pocztówek, robaczków, motylków i kwiatuszków :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2010 o 07:01, ArkStorm napisał:

Przykro Ci? ale czemu :> Mi nie jest przykro, gdyż hmm (nie obraź się ale) nie widzę
tu żadnej Twojej pracy, tak więc Twoja opinia jakoś w ogóle do mnie nie trafia :) (tak
jak moje zdjęcie do Ciebie :) )

A czy tylko specjaliści mogą oceniać zdjęcia?

Zdjęcie powinno bronić się samo niezależnie od odbiorcy. Oczywiście nigdy nie uda Ci się zrobić zdjęcia, które podobałoby się wszystkim. Są różne gusta. :)

Każdy ma prawo do opinii i każda opinia powinna być wzięta pod uwagę przez autora zdjęcia. Nie podoba się? Dlaczego? Co konkretnie? Co zmienić w zdjęciu? Zawsze jakaś wskazówka co do warsztatu...

Do mnie Twoje zdjęcie nie przemawia. Sztafaż jest tu moim zdaniem zbędny. Jeśli już zamieściłeś tutaj fotografię Natchwey''a, to pozwolę sobie odnieść się do niej: tam mamy określony czas w historii, komentarz fotografa do tragicznej nomen omen rzeczywistości. U Ciebie tego brakuje - odbiorca nie odczuwa związku emocjonalnego z jakimś kominem, obecna na zdjęciu kobieta - również. Co innego, gdyby to był np. jakiś robotnik albo ktoś, kogo można by skojarzyć z dawną fabryką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, ja uwielbiam fotografować i oglądać fotografie ludzi, natura mnie trochę nudzi, chociaż można gdzieś czasem trafić na jakieś świetne prace `o naturze` :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2010 o 22:31, Bumber napisał:

Co innego, gdyby to był np. jakiś robotnik albo ktoś, kogo
można by skojarzyć z dawną fabryką.


A skąd masz pewność, że tam nie pracowała? Różne rzeczy dzieją się na świecie. Kobiety chcą równouprawnienia, no to może ta pracowała w fabryce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trudno o górnika w bawełniance :D Raczej kobiety się tam najmowały :) Po jej zamknięciu naprawdę wiele kobiet straciło pracę, stąd też twarz odwrócona w drugą stronę. Zwrócone w dal, smutne oczy malują obraz niepewnej przyszłości.

Być może zbyt osobiście podchodzę do tej pracy. Zgadzam się z Bumberem, praca się powinna sama bronić :) Szkoda, że się nie podoba. Być może łatwiej by było ją odbierać mieszkając właśnie w Bełchatowie i znając tutejsze realia. Ciężko w tym mieście bez przyszłości o stałą pracę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2010 o 11:54, Markush napisał:

A skąd masz pewność, że tam nie pracowała? Różne rzeczy dzieją się na świecie. Kobiety
chcą równouprawnienia, no to może ta pracowała w fabryce.

Akurat to jest najmniej ważne...

Osoba ta powinna łatwo kojarzyć się z fabryką - bo tą da się przecież rozpoznać przez komin czy ogrodzenie. Liczne domysły czy hipotezy to tylko dzielenie włosa na czworo.

ArkStorm

Dnia 03.06.2010 o 11:54, Markush napisał:

Trudno o górnika w bawełniance :D Raczej kobiety się tam najmowały :)

Powinieneś raczej wycelować w archetyp fabryki, że się tak wyrażę. ;) Możesz napisać odbiorcy co to za zakład, ale fabryka kojarzy się raczej z robotnikami niż kobietami. Przynajmniej mi się tak wydaje.

Dnia 03.06.2010 o 11:54, Markush napisał:

Po jej zamknięciu naprawdę wiele kobiet straciło pracę, stąd też twarz odwrócona w drugą stronę. Zwrócone
w dal, smutne oczy malują obraz niepewnej przyszłości.

Dobrze kombinujesz, masz ciekawe pomysły. :)

Z chęcią obejrzę Twoje kolejne zdjęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, zwracam się z prośbą o pomoc w zakupie fajnego aparatu cyfrowego kompaktowego do robienia zdjęć, a także i do kręcenia filmów w HD (przynajmniej 25 FPS) w cenie do 1500zł.

Aparat nie musi być super-hiper wypasiony. Mile widziane ok. 10 megapikseli i spory zoom. Dobrze by było mieć jak najbardziej mobilny i mały, lecz to jest najmniej ważne. Aparat ma służyć do robienia zdjęć, które będę mógł oglądać na tv z full HD, to samo tyczy się filmów. Mnie podoba się osobiście nikon coolpix p100 i jest to jakby baza moich poszukiwań, lecz liczę na ciekawe propozycje :) z góry dzięki za pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2010 o 23:52, ArkStorm napisał:

3. czas powracać

Niezłe zdjęcie, podoba mi się zestawienie kota i konia - oba zwierzaki idą w inną stronę. Jednak czegoś mi tutaj brakuje... Nie powiem czego, bo sam nie potrafię tego określić. ;P

Może kadr? Na pewno konwersja na B&W, co tyczy się wszystkich trzech zdjęć - pobaw się trochę krzywymi, bo fotografie są szaro-szare, a nie czarno-białe.

Ulvraith
Podoba mi się zdjęcie numer 3. Ładne swiatło i ciekawa perspektywa oddają charakter tego samochodu. Szkoda jedynie latarni, która wystaje z dachu, tą po lewej też bym wystemplował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję spisu plusów i minusów lutrzanek SONY serii Alpha, CANON EOS i NIKONÓW

Które mają lepsze parametry które są łatwieksze w obsłudze i które aparaty tych serii najlepiej doradzacie.
Próg gotówkowy to 2000zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować