Zaloguj się, aby obserwować  
Golem

Fotografia cyfrowa - zdjęcia, aparaty, porady

7885 postów w tym temacie

Dnia 07.12.2008 o 00:56, lokin napisał:

tekst

sorry ale coś napsotowałem

zdjęcia przy świetle zastanym w centrum handlowym - czyli wymieszane wszystkie możliwe komibinacje światła. Wrrrrrr!

ale to tylko testy nowego body

20081207010121

20081207010130

20081207010142

20081207010152

20081207010213

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2008 o 23:52, czaja24 napisał:

jakość wykonania i materiały użyte w budowie


Twoim zdaniem opłaca się więc kupować Nikon Gripa? W sumie to materiały są dość ważne, nie chcę żeby przy byle uderzeniu się rozsypał :-) Z drugiej jednak strony ten Nikon to 2 gripy innej firmy...
Powtarzam pytanie:
Czy mój Nikkor 70-300 VR i 18-55 podejdzie bez kłopotu pod Nikon D90? Nie będzie z tym żadnych problemów?

@lokin
Czym robiłeś te fotki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2008 o 11:21, marcin1930 napisał:

Czy mój Nikkor 70-300 VR i 18-55 podejdzie bez kłopotu pod Nikon D90? Nie będzie z tym
żadnych problemów?


A jakie problemy chciałbyś napotkać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.12.2008 o 11:21, marcin1930 napisał:


1.Twoim zdaniem opłaca się więc kupować Nikon Gripa? W sumie to materiały są dość ważne,
nie chcę żeby przy byle uderzeniu się rozsypał :-) Z drugiej jednak strony ten Nikon
to 2 gripy innej firmy...
Powtarzam pytanie:
2.Czy mój Nikkor 70-300 VR i 18-55 podejdzie bez kłopotu pod Nikon D90? Nie będzie z tym
żadnych problemów?


1. moim zdaniem nie warto , i tak nie bedziesz miec na tyle dlugo kolejnej puszki by zajechac ten tanszy grip , chyba ze jestes uzdolniony i ci wszystko z rak leci , ale wtedy bedzie i po gripie nikona i po aparacie ;p
2. To zalezy , jak bardzo lubily sie z poprzednia puszka ;p Cholera , kupujesz druga puszke nikona to mogl bys juz wiedziec ze w gruncie rzeczy bagnet jest kompatybilny w 2 strony (starsze z nowszym , nowsze ze starszym), sa wyjatki ale one ciebie raczej nie beda dotyczyc , watpie by cie naszlo i chcial bys pakowac jeden ze swoich obiektywow w analogowa puszke ktora nie ma sterowania przeslona w korpusie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2008 o 22:45, Arclight napisał:

Z cyklu: Ciekawostki leśne



Mi też się podoba... chyba dlatego, że wygląda jak zdjęcie makiety zrobione przez makro dzięki bardzo krótkiej GO.
Mógłbyś podać parametry ekspozycji i ogniskową? Chyba conajmniej 200 mm?




Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2008 o 12:38, libero85 napisał:

2. To zalezy , jak bardzo lubily sie z poprzednia puszka ;p Cholera , kupujesz druga
puszke nikona to mogl bys juz wiedziec ze w gruncie rzeczy bagnet jest kompatybilny w
2 strony (starsze z nowszym , nowsze ze starszym), sa wyjatki ale one ciebie raczej nie
beda dotyczyc , watpie by cie naszlo i chcial bys pakowac jeden ze swoich obiektywow
w analogowa puszke ktora nie ma sterowania przeslona w korpusie:D


Wolałem zapytać niż potem żałować. W takim razie kiedy puszka ze szkłem NIE będzie współpracować? Jest to w ogóle możliwe mając w miarę nowe lustra, i w miarę nowy aparat? Czy różnica matrycy* (15mm i 24mm) ma coś wspólnego z tym?
Swoją drogą z tego co wyczytałem o D90 to trzeba przyznać że nie jest to byle co ;-)

Jeśli chodzi o Gripa to nie będzie problemów np. z kolorem (odcień aparatu różniący się od odcieniu gripa - katastrofa)? Nie będzie jakiś siłowań, bo powiedzmy grip został produkowany ze złym czymś tam i teraz "na styk" pasuje do aparatu? Z drugiej strony ten tańszy grip ma nawet kilka funkcji więcej, z tego co pisze na stronie sklepu.

*Kiedy kupujemy zestawy do czyszenia matrycy zawsze jest wybór - 24mm albo 15mm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2008 o 13:16, Blade Mack napisał:

Mógłbyś podać parametry ekspozycji i ogniskową? Chyba conajmniej 200 mm?


Bedzie ze czysta ;)

Ale bez żartów: 1/250, f/5.8, -0.3EV, ogniskowa 300mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2008 o 11:21, marcin1930 napisał:

@lokin
Czym robiłeś te fotki?

to test body E-3 Olympusa w nie najlepszych (centrum handlowe) warunkach oświetleniowych
a szkło 50f2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2008 o 13:29, marcin1930 napisał:

Wolałem zapytać niż potem żałować. W takim razie kiedy puszka ze szkłem NIE będzie współpracować?
Jest to w ogóle możliwe mając w miarę nowe lustra, i w miarę nowy aparat? Czy różnica
matrycy* (15mm i 24mm) ma coś wspólnego z tym?
Swoją drogą z tego co wyczytałem o D90 to trzeba przyznać że nie jest to byle co ;-)

Majac cyfrowe body i nowe szkla , nie spotka cie zadna przykra niespodzianka. jest pelna kompatybilnosc w gore (stare do nowego {oczywiscie sa problemy w kiepskich puszkach ktore nie pomierza swiatla z manualnymi szklami bez procesora} w druga strone jest gozej ,bo zniknal pierscien przeslony i analogowe stare puszki nie beda w stanie ustawic nic poza pelna dziura) Ale jak pisalem to cie nie dotyczy w ogole , masz nowe szkla , nowe puszki. To byla taka dygresja zeby sie moc pomadrzyc ;p
<Czuje ze sie powtarzam ale co tam>

Co do gripa to ci nie odpowiem , jestem cholernym esteta wiec inne odcienie by mi przeszkadzaly , ale czy tak jest to nie mam pojecia. Sam szukam motor do swojego aparatu bez odpryskow , rys itp , i mimo ze juz go nie produkuja dobre x-lat to cena przebija za stan super tego nikonowskiego gripa :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2008 o 14:48, lokin napisał:

to test body E-3 Olympusa w nie najlepszych (centrum handlowe) warunkach oświetleniowych
a szkło 50f2


No fotki jak na centrum handlowe <dla mnie> super :-) Bardzo "czyste", i jakieś takie... ładne. Pewnie to zasługa tego szkła.

@libero85
Dzięki za informacje :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2008 o 01:07, lokin napisał:

część 2


Pokusiłbym się o stwierdzenie, że Twoje zdjęcia powinny znaleźć się w oficjalnej broszurze producenta dla tego Fiacika.Zdjęcie z numerem osiem jest po prostu świetne. Tak trzymać! :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2008 o 01:07, lokin napisał:

część 2

hmm dla mnie podoba się pierwsze zdjęcie(felga) oraz dwa ostatnie. Jeśli robiłeś E3 - to nie wiem jak kadrujesz, wizjer? jeśli tak to chyba go nie czujesz bo porównując do twoich poprzednich zdjęć te są takie sobie. No i ja przy fotografii samochodów "sportowych" unikałbym fotografowania tandetnych plastików (lusterko - a fe) to zwyczajnie zabija charakter całej serii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie licząc poprzedniego posta to mam jeszcze jedno pytanie - czy ten [link] grip jest taki sam jak ten [link nr 2]? Bo cenowo duża różnica, a na obrazku jakoś koślawo pasuje do aparatu ten z allegro :-)

Z Allegro:
http://allegro.pl/item497510813_nikon_d90_d80_battery_grip_pack_zam_mb_d80_en_el3e.html
"Ten droższy"
http://www.e-cyfrowe.pl/nikon-battery-grip-mb-d80-do-d80-d90-p-4715.html?PHPSESSID=d8903097d374274c2b083e4fa56eaee5

I czy ten jest również taki sam jak "ten droższy" (jego cena jest już zbliżona, i wygląda jakoś podobniej):
http://allegro.pl/item498412359_nikon_mb_d80_mb_d80_f_vat_d80_d90_orginalny_nikon.html

Pytam bo przymierzałbym się do zakupu tego gripa, zobaczymy jeszcze czy kupię D90...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

odnośnie fiacika to jest tylko test,
kadry (kwadratowe) faktycznie są całkiem inne
wykadrowałem najostrzejsze fragmenty
Poniżej kolejny test. Na forum wersja wyostrzona na gramsajcie nie.

20081208191323

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Co sądzicie o Sony Cybershot DSC-H50? Czy w takiej cenie (840 zł) kupię coś lepszego? I takie pytanie, ten aparat ma uchylny i obrotowy (no wiecie, żebym mógł różnie ustawiać wyświetlacz) wyświetlacz? Nie zwróciłem uwagi na to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2008 o 20:25, Jaki Ganh1 napisał:

Mam pytanie. Co sądzicie o Sony Cybershot DSC-H50?


Tutaj masz mały poradnik świąteczny o kupowaniu aparatu: http://www.fotopolis.pl/index.php?n=8177&p=0
Co do tego modelu to nie wiem. Z oznaczenia wnioskuję, ze to następna H10 u którego kolory a szczególnie czerwień nie przypadła mi do gustu. Moze w H50 jest lepiej, nie wiem. Aparat ma odchylany ekran.
Tu masz mały opis: http://www.fotopolis.pl/index.php?n=6986
Czy za tą cenę można mieć coś lepszego? Byc moze, ale nie wiem i nie chce wprowadzać w błąd gdybaniem. Przejrzyj sobie listę aparatów z pierwszego linka i poszukaj.

A ode mnie dzisiaj wczorajsze zabawy z księżycem:

20081210143121

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować