Zaloguj się, aby obserwować  
Golem

Fotografia cyfrowa - zdjęcia, aparaty, porady

7885 postów w tym temacie

Dnia 29.11.2008 o 19:02, Jaki Ganh1 napisał:

Sorry, nie Canon - Kodak Easy Share C533. Oto przykładowa fotka, dla mnie jakość nie
zachwyca...


Szlyczne i szłodżutkye! A ten kodak C533 to całkiem dobry sprzęcik za pieniążki. Ja dosyć długo używałem C563. Na początki w sam raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe, to mój brat :] Jutro, 1 grudnia kończy roczek, ale mniejsza z tym ^^ Nooo, ale mój wujek ma Panasonica Lumix bodajże, i tamte zdjęcia są o Niebo lepsze. Mój, jak wcisnę przycisk od robienia zdjęcia nie robi go od razu, ale po chwili, więc muszę przez ten cały czas sztywno rękę trzymać, nieraz po 5 zdjęć robię, żeby któreś się udało. Jego aparatem wciskam, i zdjęcie jest i to super jakości ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2008 o 11:50, Jaki Ganh1 napisał:

Hehe, to mój brat :] Jutro, 1 grudnia kończy roczek, ale mniejsza z tym ^^ Nooo, ale
mój wujek ma Panasonica Lumix bodajże, i tamte zdjęcia są o Niebo lepsze. Mój, jak wcisnę
przycisk od robienia zdjęcia nie robi go od razu, ale po chwili, więc muszę przez ten
cały czas sztywno rękę trzymać, nieraz po 5 zdjęć robię, żeby któreś się udało. Jego
aparatem wciskam, i zdjęcie jest i to super jakości ;/

wygląda na to ze wogóle nie czytałeś instrukcji obsługi aparatu bo z tego zdjęcia "wyczytałem" ze chyba masz ustawione za wysokie ISO... widac wszędzie kaszke... po za tym moze używasz trybu nocnego... albo zbyt długi czas naświetlania migawki..... no moze byc dużo rzeczy. jak robisz zdjęcia to chociarz sprawdz czy masz tryb portretowy.. i wtedy zrób zdjęcie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2008 o 11:50, Jaki Ganh1 napisał:

Mój, jak wcisnę przycisk od robienia zdjęcia nie robi go od razu, ale po chwili, więc muszę przez ten cały czas sztywno rękę trzymać,


A czy przypadkiem nie trzeba najpierw delikatnie przycisnac przycisk aby ustawić ostrośc a dopiero po chwili wdusić go do końca? Nie wiem jak jest w twoim aparacie, ale jesli tak jest a przycisk od razu wciskasz do końca to dlatego mozesz mieć poruszone fotki.
Ewentualnie sprawdź w ustawieniach aparatu czy mozesz ustawić dynamiczne ustawianie ostrości. U mnie to się nazywa AF Ciągły. Jak masz to ustaw na "on" i zobacz jak fotki wyjdą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam coś takiego, że jak lekko przycisnę, to pojawia się zielony kwadracik, zawsze tak robię, ale kwadrat nie zawsze się pojawia. Nie mam włączonego trybu nocnego. No dobra, może i niektóre rzeczy robię źle, ale mówię, mój wujek ma Panasonic Lumix bodajże, na pewno Lumix :] bez żadnych bajerów robi o 100x lepsze zdjęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2008 o 11:50, Jaki Ganh1 napisał:

Hehe, to mój brat :] Jutro, 1 grudnia kończy roczek, ale mniejsza z tym ^^ Nooo, ale
mój wujek ma Panasonica Lumix bodajże, i tamte zdjęcia są o Niebo lepsze. Mój, jak wcisnę
przycisk od robienia zdjęcia nie robi go od razu, ale po chwili, więc muszę przez ten
cały czas sztywno rękę trzymać, nieraz po 5 zdjęć robię, żeby któreś się udało. Jego
aparatem wciskam, i zdjęcie jest i to super jakości ;/


Tak, Lumixa nie ma nawet co porównywać. Ale np. u mnie Kodak robi zdjęcia od razu. Z resztą używałem go właśnie na statywie do robienia zdjęć na allegro. Cena aparatu była niska, 100USD bodajże, a do tego się spisywał całkiem całkiem. Nie jest to jednak mój głowny aparat.

A co do odczekiwania kilku sekund po przyciśnięciu migawki, to ogromna tragedia. Rujnują, jak mówisz masę zdjęć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2008 o 11:58, Chester001 napisał:

albo zbyt długi czas naświetlania migawki.....

buahahaha, ludzie, upewnijcie się zanim coś napiszecie, czy to ma jakiś sens...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2008 o 13:44, Grucha91 napisał:

> albo zbyt długi czas naświetlania migawki.....
buahahaha, ludzie, upewnijcie się zanim coś napiszecie, czy to ma jakiś sens...


A po co ? Przynajmniej smiesznie jest ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat chester001 pozuje na speca a niekoniecznie wie o czym pisze, nauczenie się kilku terminow a zrozumienie ich znaczenia to dwie różne sprawy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2008 o 15:01, Jaki Ganh1 napisał:

Dokładnie, więc powiedzcie mi, co do 800 zł kupić? :]

Canony z serii A6xx są godne polecenia.

Na Twoim miejscu przeczytałbym instrukcję obsługi do tego Kodaka, bo może okazać się, że nowy aparat nie rozwiąże Twoich problemów. To człowiek, a nie aparat robi zdjęcia. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2008 o 15:01, Jaki Ganh1 napisał:

Dokładnie, więc powiedzcie mi, co do 800 zł kupić? :]


Pytanie tez do czego będziesz głownie używał tego aparatu.
Jeśli podobają ci się zdjecia robione Lumixem to mogę tylko polecić Lumix FZ8. Zmieścisz się w cenie spokojnie, nawet troche zostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2008 o 15:12, Blade Mack napisał:

Jesień, słońca ni widu, ale jak tu siedzieć w chałupie z nowym sprzętem do testowania??
Wybrałem się więc na działki, a tam fajne pompki były :D

Po moich kadrach Bumber cały czas jeździ ;)- ale twoje kadry są baardzo słabe - oczywiście moim zdaniem, złe tła, nie podobają się mi zdjęcia wybitnie - bez urazy oczywiście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2008 o 18:31, czaja24 napisał:

Po moich kadrach Bumber cały czas jeździ ;)- ale twoje kadry są baardzo słabe - oczywiście
moim zdaniem, złe tła, nie podobają się mi zdjęcia wybitnie - bez urazy oczywiście


Jaki temat taki efekt. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2008 o 18:31, czaja24 napisał:

Po moich kadrach Bumber cały czas jeździ ;)- ale twoje kadry są baardzo słabe - oczywiście
moim zdaniem, złe tła, nie podobają się mi zdjęcia wybitnie - bez urazy oczywiście


Nie ma sprawy, jeździj sobie, tylko jakieś konkrety zarzuć, bo nawet nie wiem co oznacza "złe tła"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy znacie :) Ja od samego poczatku jestem wielkim fanem Kaczego Fotografa, i co tydzien wyczekuje na nowy odcinek na www.fotopolis.pl

Tak dla rozluznienia niedzielnej atmosfery :)

20081130194824

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2008 o 19:43, Blade Mack napisał:

> Po moich kadrach Bumber cały czas jeździ ;)- ale twoje kadry są baardzo słabe -
oczywiście
> moim zdaniem, złe tła, nie podobają się mi zdjęcia wybitnie - bez urazy oczywiście


Nie ma sprawy, jeździj sobie, tylko jakieś konkrety zarzuć, bo nawet nie wiem co oznacza
"złe tła"...

w tym przypadku akurat, sprawiają że obiekt zlewa się z tłem, lub przeszkadzają w odbiorze, zaburzają kompozycje zdjęcia, nie najlepiej też wychodzi fotografia lekko z góry, i "na wprost", lepiej by było złapać pompe z boku, tak jak np zdjęcie 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować