Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Ratuj się kto może - pecetowa strategia na szczycie rankingu sprzedaży!

65 postów w tym temacie

Dnia 11.03.2009 o 00:07, Metalhead86 napisał:

No way... Czyżby od lat wpajana użytkownikom komputerów propaganda zaliczyła fail?

Przebijając tak głośne tytuły jak legendarny Street Fighter (IV), czy napędzane ogromną
machiną reklamową "hity" (marketingowe) takie jak Halo Wars, czy Killzone 2, Empire:
Total War jest zaprzeczeniem mitycznego argumentu "jak to gry na PC się słabo sprzedają".
Recepta jest prosta - stworzyć dobrą grę, wszechobecna reklama jest niepotrzebna.


Pod receptą się podpisuje :) Pod brakiem reklamy niekoniecznie- zauważ dwie rzeczy: "Total War" to znana, utytułowana marka, co samo w sobie napędza sprzedaż. Nie jest to też żadna niszowa gra tworzona przez nieznaną nikomu firemkę. Dwa - odnośnie braku reklamy to spójrz chociażby na główny banner na tej stronie :) Reklama nie jest niczym złym - a przeważnie pomaga w sprzedaży i propagowaniu marki. Owszem - kiedy jest zbyt nachalna to potrafi wkurzyć, ale gracze mają rozum, nie muszą łykać każdych hasełek jak leci.

Killzone 2 było reklamowane rzeczywiście dość intensywnie (co zresztą nie jest niczym dziwnym i nagannym), "Halo Wars" już znacznie mniej - tytuł pojechał na znanej marce, ale też na tym że robiło go porzadne i znane (co ciekawe bardziej blaszakowcom) studio (Ensemble). Absolutnie też po tym tytule nie pojadę - demo mi się podobało, zapowiada się że to całkiem przyjemny konsolowy RTS (uproszczony - nie ma co kryć, co nie zmienia faktu że to porządny kawałek kodu)

Oczywiście gadanie o "umieraniu PC jako platformy do grania" można po raz kolejny włożyć między bajki. A co do newsa - to nie wiem dlaczego autor udaje wielce zdziwionego, że akurat pecetowa gra się tak dobrze sprzedaje. Powtórze jeszcze raz: "dobra gra obroni się sama, niezależnie od platformy".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, no. Bardzo miłe zaskoczenie. PC-towa strategia, mimo rozmaitych wkurzających zabezpieczeń, na szczycie listy przebojów? Oto nasza jaskółka - widać renesans PC-tów. Kryzys jest, i ludzie nie chcą wydawać 300 zł za grę. :) Pozostaje tylko pytanie, jak długo się tam utrzyma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rynek brytyjski jest bardzo kapryśny, jeśli nawet Total Wat swojej pozycji nie utrzyma, i tak wielkie uznanie za stworzenie takiej gry na PC, która wstrząsnęła listą przebojów :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Instalacja nie jest tak uciążliwa jak chodzą legendy. Problem jest z polską wersją. Wczoraj wyszła łatka, która nie pozwala rozgrywać bitew. To blamaż CDP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pół roku byłem przekonany, że kupię w dniu premiery. Jednak odstraszyła mnie nieco cena. I do tego te problemy ze steam. Nie spieszy mi się, poczekam aż stanieje i będzie mniej błędów. Wtedy na 100 % kupię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2009 o 10:11, żyrafa napisał:

Pół roku byłem przekonany, że kupię w dniu premiery. Jednak odstraszyła mnie nieco cena.
I do tego te problemy ze steam. Nie spieszy mi się, poczekam aż stanieje i będzie mniej
błędów. Wtedy na 100 % kupię.

He. Ja poczekałem aż angielska wersja MII:TW będzie mnie kosztować 30 PLN i dopiero wtedy kupiłem (i słusznie, bo pograłem dwa dni i dałem sobie spokój - to samo co w Rome tylko inne tekstury).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Instalacja nie jest tak uciążliwa jak chodzą legendy. Problem jest z polską wersją. Wczoraj

Dnia 11.03.2009 o 10:09, trenerOK napisał:

wyszła łatka, która nie pozwala rozgrywać bitew. To blamaż CDP.


Nie pierwszy ich blamaż i nie ostatni jak sądze :/

BTW - gry nie mam, ale podzielę się informacjami z innych for (a nuż komuś to pomoże): jeśli po zainstalowaniu ostatniego patcha ze STEAMa do "Empire" wywala Cię drogi graczu do windy, to przestaw język na angielski - ponoć to pomaga. Oczywiście jest to tymczasowe rozwiązanie - w końcu ludzie nie po to kupują wersję polską, żeby grać po angielsku. Pozostaje czekać na reakcje "fachoffcof" z CDP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na pocieszenie dodam,że z innymi wersjami językowymi też jest problem. Tylko wersja angielska działa. Wiem,ze zmiana języka pomaga,ale nie oto chodzi przecież.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jestem posiadacyem empire tot war mam tam sam problem jak inni co z tym zrobic za wszelk pomoc serdecznie dz
iekuje
przepraszam ya bledy ale na klawiaturze klawisz z to z a y to z... nie wiem jak to naprawic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2009 o 11:41, menelica napisał:

jestem posiadacyem empire tot war mam tam sam problem jak inni co z tym zrobic za wszelk
pomoc serdecznie dz
iekuje
przepraszam ya bledy ale na klawiaturze klawisz z to z a y to z... nie wiem jak to naprawic...

naciśnij ctrl+shift
10 zł się należy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cóz, duża niespodzianka, ale bez strachu - za dwa dni Resident Evil 5 ląduje :) nie będzie już nikt o tym fakcie pamiętał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2009 o 00:14, Belmundo napisał:

Trochę to przykre, że grę się ocenia według pokładanych w niej oczekiwań, dotyczących
gatunku gry, tak samo jak w tym przypadku było z Wiedźminem, której (na szczęście) garstka
osób, zarzucała jej to, że nie jest 100% RPG. Trochę to głupie rozumowanie :)

Racja, przecież spodziewając się dobrego rtsa, muszę uznać wyższość gry jako h&s...

Brytyjczycy mogą sobie być masochistami, ile tylko zapragną. Po M2TW, nie miałem złudzeń, jak będzie wyglądać premiera ETW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2009 o 10:34, Lordpilot napisał:

> Instalacja nie jest tak uciążliwa jak chodzą legendy. Problem jest z polską wersją.
Wczoraj
> wyszła łatka, która nie pozwala rozgrywać bitew. To blamaż CDP.


Nie pierwszy ich blamaż i nie ostatni jak sądze :/

BTW - gry nie mam, ale podzielę się informacjami z innych for (a nuż komuś to pomoże):
jeśli po zainstalowaniu ostatniego patcha ze STEAMa do "Empire" wywala Cię drogi graczu
do windy, to przestaw język na angielski - ponoć to pomaga. Oczywiście jest to tymczasowe
rozwiązanie - w końcu ludzie nie po to kupują wersję polską, żeby grać po angielsku.
Pozostaje czekać na reakcje "fachoffcof" z CDP.


A nie zastanawia Cie ten sam problem w grze z innymi wersjami jezykowymi? I to tez blamaz CDP? Za francuska wersje jezykowa tez odpowiadaja? Niestety problem polega na nie przetestowaniu patcha, ktory pojawil sie live na Steamie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2009 o 08:25, piteros29 napisał:

Jedna jaskółka wiosny nie czyni...

Jaka "jedna" jaskolka?
E:TW to pierwsza PCtowa gra, ktora sie sprzedaje?
Nie sadze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2009 o 00:07, Metalhead86 napisał:

Przebijając tak głośne tytuły jak legendarny Street Fighter (IV), czy napędzane ogromną
machiną reklamową "hity" (marketingowe) takie jak Halo Wars, czy Killzone 2, Empire:
Total War jest zaprzeczeniem mitycznego argumentu "jak to gry na PC się słabo sprzedają".
Recepta jest prosta - stworzyć dobrą grę, wszechobecna reklama jest niepotrzebna.

Dla mnie to potwierdza prostą prawidłowość, że duże nakłady na reklamę i dawanie znanego produktu w nowym opakowaniu (czyli dawanie klientowi to co zna i lubi) jest najprostszą metodą na dużą sprzedaż. Blizz robi to samo i nie narzeka.
Swoją drogą ciekawe podejście: jeśli pierwszy jest hit konsolowy to "hype, reklama, przekręty", a jeśli PCtowy to "dobra gra".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2009 o 15:43, Namaru napisał:

Swoją drogą ciekawe podejście: jeśli pierwszy jest hit konsolowy to "hype, reklama, przekręty",
a jeśli PCtowy to "dobra gra".


Podejście zależy od platformy. Jakoś też nie widziałem konsolowca, który przy prowadzeniu tytułu z PC przyznaje, że widać świetna gra. Zaraz się znajduje 101 innych powodów, dlaczego tak duża sprzedaż.

"Dawanie tego co lubi w nowym opakowaniu" akurat do empire nie za bardzo działa, bo różnica miedzy Empire a Rome jest taka, jak była między Rome a Shogunem, jak nie większe. Tak, dalej mamy tury + bitwy w real time, ale tryb turowy przebudowany poważnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować