Zaloguj się, aby obserwować  
LFG-Foley

Far Cry - Temat ogólny

1745 postów w tym temacie

Ten post powyżej kolegi dylonga jest rozbrajający... ROTFL

Ale do rzeczy.
Chciałem zapytać tych ,którzy w Farcray''a grali czy warto kupić tę grę.Ja sporo dobrego się o niej naczytałem, lubię ten gatunek, a cena 25zł jest co najmniej atrakcyjna.Jakby np. porównać ją do Doom''a to jak wypada? Ze screenów wynika, że ma specyficzny, taki plażowy, klimat-czy nie jest to przypadkiem jej wada(ja lubię jak w FPS''ach jest mroczno i obskurnie;)?A te AI-faktycznie takie dobre?Mógłby ktoś zapodać jakąś małą recenzję(obiektywną of course;)?
I jeszcze jedno: jak to będzie chodzić na tych parametrach:
-Athlon 1.7+
-512 ddram
-Radeon 9550.
Idealnie na maksymalnych ustawieniach, czy raczej fantazjuję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra jest super. Doom3 przy niej wypada jak kupa przy czekoladzie.Grafika świetna, ai jest bardzo dobre choć czasami (czyt. bardzo żadko) nie reagują na granat. Klimat gra ma fajny szczególnie w misjach w bunkrach :)
Na toim sprzęcie gra bedzię maksymalnie chodziła na ustawieniach średnich. Ja grę przeszłem z 15 razy i mi się nie znudziała. Gorąco polecam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja grę przeszłem

Dnia 03.07.2006 o 17:27, PAPISHON napisał:

z 15 razy i mi się nie znudziała. Gorąco polecam :D

15 razy ? ty maniaku niewierzę !!!
jak naprawdę tyle razy przesedłes to...
to powiedz w kturej misji jestem na tym sceenshotcie
ja przesedłem tą grę dwa razy i mam dość
raz na pożiomie {łatwa}-
Spokojny spacerel po plażach tropikalnego raju
ciesz się życiem
a drugi na {Realne do bulu}
Muszis być alboniesamowicie utalentowany albo niesamowicie głupi
zapomnij o raju
witaj w piekle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2006 o 17:24, tkoeman napisał:

Ten post powyżej kolegi dylonga jest rozbrajający... ROTFL

Ale do rzeczy.
Chciałem zapytać tych ,którzy w Farcray''a grali czy warto kupić tę grę.Ja sporo dobrego się
o niej naczytałem, lubię ten gatunek, a cena 25zł jest co najmniej atrakcyjna.Jakby np. porównać
ją do Doom''a to jak wypada?


doom? jaki doom? to wlasnie ta gra pogrzebala dooma :) nie tylko wyglad - ai przeciwnikow, mechanika rozgrywki - wszystko jest duuuuzo lepsze

>Ze screenów wynika, że ma specyficzny, taki plażowy, klimat-czy

Dnia 03.07.2006 o 17:24, tkoeman napisał:

nie jest to przypadkiem jej wada(ja lubię jak w FPS''ach jest mroczno i obskurnie;)?

oj, w kilku levelach z trigenami mozna sie pobac - nie cala gra jest na plazach - duzo misji w mroku w ciasnych pomieszczeniach

Dnia 03.07.2006 o 17:24, tkoeman napisał:

A te AI-faktycznie
takie dobre?


przeciwnik nie glupieje, uzywa aktywnie oslony terenu, czasami sie podkrada, czasami szturmuje, ai jest wystarczajaco zlozona ze po 3 przejsciach gry za kazdym razem bylo inaczej, to nie jakies cod i skryptowane ai

>Mógłby ktoś zapodać jakąś małą recenzję(obiektywną of course;)?
obiektywnie 9/10, niewiele fpsow dalo mi tyle radosci

Dnia 03.07.2006 o 17:24, tkoeman napisał:

I jeszcze jedno: jak to będzie chodzić na tych parametrach:
-Athlon 1.7+
-512 ddram
-Radeon 9550.
Idealnie na maksymalnych ustawieniach, czy raczej fantazjuję?

imho na srednich powinno byc ok - najwazniejszy ram

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2006 o 17:26, IMPERATOR1990 napisał:

juz i tak zapuzno ale zobacz
http://www.gram.pl/forum_regulamin.asp

Uspokuj się, wystraczy, że raz go upomnisz. Od interwencji są moderatorzy i pracownicy CDP. Więc tym usilną chęcią pomocy tylko spamujesz. Kiedy odpowiedni ludzie się zorientują, że jest łamane prawo na forum, to się tym zajmą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2006 o 14:55, dylong napisał:

jesli ktos chce sobie sciągnąci Fry Cry

Koledzy podawali link do Regulaminu, ale dla Ciebie faktycznie za późno.
Ban za piractwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.07.2006 o 18:10, gmx napisał:

>Mógłby ktoś zapodać jakąś małą recenzję(obiektywną of course;)?
obiektywnie 9/10, niewiele fpsow dalo mi tyle radosci

Nie ma obiektywnych recenzji:))) Ja bym tej grze dał 7+/10. Według mnie za mało oryginalna i na pewno nikt nie uznałby tej gry za hit, jeśli nie zrobiono by jej na Cry Engine. Poza tym ja odniosłem wrażenie, że jest to tylko prezentacja silnika, a nie prawdziwa gra komputerowa. Przeszkadzają mi też drewniane dialogi(chociaż to wina spolszczenia) i teksty wypowiadane przez przeciwników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2006 o 17:24, tkoeman napisał:

Ten post powyżej kolegi dylonga jest rozbrajający... ROTFL

Ale do rzeczy.
Chciałem zapytać tych ,którzy w Farcray''a grali czy warto kupić tę grę.Ja sporo dobrego się
o niej naczytałem, lubię ten gatunek, a cena 25zł jest co najmniej atrakcyjna.Jakby np. porównać
ją do Doom''a to jak wypada? Ze screenów wynika, że ma specyficzny, taki plażowy, klimat-czy
nie jest to przypadkiem jej wada(ja lubię jak w FPS''ach jest mroczno i obskurnie;)?A te AI-faktycznie
takie dobre?Mógłby ktoś zapodać jakąś małą recenzję(obiektywną of course;)?
I jeszcze jedno: jak to będzie chodzić na tych parametrach:
-Athlon 1.7+
-512 ddram
-Radeon 9550.
Idealnie na maksymalnych ustawieniach, czy raczej fantazjuję?


czlowieku, lec do sklepu i kupuj!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2006 o 20:47, ShadowG napisał:

Nie ma obiektywnych recenzji:))) Ja bym tej grze dał 7+/10. Według mnie za mało oryginalna

a na jakiej grze sie wzorowala jezeli nie orginalna?

Dnia 03.07.2006 o 20:47, ShadowG napisał:

i na pewno nikt nie uznałby tej gry za hit, jeśli nie zrobiono by jej na Cry Engine. Poza tym
ja odniosłem wrażenie, że jest to tylko prezentacja silnika, a nie prawdziwa gra komputerowa.

oooo to sobie pojechales - dooom to byla prezentacja FC to dzielo sztuki :)

Dnia 03.07.2006 o 20:47, ShadowG napisał:

Przeszkadzają mi też drewniane dialogi(chociaż to wina spolszczenia) i teksty wypowiadane przez
przeciwników.

pierwszy raz przeszedlem wersje ang i tam dialogi sa super, fakt, cenega popsula

proboszcz by powiedzial "bladzisz synu, bladzisz" a ja tylko zycze innym firmom takich prezentacji silnika bo od czasu FC tylko HL2 mi sie podobal z fps :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest ostatnia misja, w tej o to misji zabijasz doktora Kriegera a później Doyle :P

PS. Ja nie grałem na najniższym poziome trudności inegdy, grałem tylko na tym 3 (tylko 2 razy) a reszta razy to na najwyższym poziomie trudności :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2006 o 22:35, mike91 napisał:

Ta gra jest super a grafike od niej tylko (wg mnie ) Oblivion ma lepsza a ta gra ma juz 2 lata

Jest jeszcze GR:AW, ale to już zupełnie kosmos...

Ogólnie Far Cry bardzo mi się podoba. Jestem mniej więcej w połowie i czekam na jakichś innych wrogów oprócz najemników i triggerów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ukończyłem Far Cry dwa razy --- za pierwszym razem na przedostatnim poziomie trudności, a za drugim na "realne do bólu" i na 100% jeszcze w nią nie raz zagram...oczywiście z wyłączonym balansem SI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2006 o 21:03, gmx napisał:


a na jakiej grze sie wzorowala jezeli nie orginalna?

Hmm, polski Chrome, otwarte przestrzenie Operation Flashpoint, dżungla Vietcong, zamknięte pomieszczenia, chociażby Doom. Ja w tej grze nie widzę nic oryginalnego:))) Nie mówię, że twórcy wzorowali się na tych grach, ale na pewno nie ma tu nic, czego wcześniej nie widziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2006 o 17:46, IMPERATOR1990 napisał:

to powiedz w kturej misji jestem na tym sceenshotcie


No nie wiem czy dobrze myśle, ale to jest Volcano, albo jedna misja po Volcano...:D

PS. No nie powiem, ale grafe masz boską...ja grałem na FX 5200 i w życiu bym czegoś takiego nie wyciągnął...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2006 o 11:20, ShadowG napisał:

>
> a na jakiej grze sie wzorowala jezeli nie orginalna?
Hmm, polski Chrome, otwarte przestrzenie Operation Flashpoint, dżungla Vietcong, zamknięte
pomieszczenia, chociażby Doom. Ja w tej grze nie widzę nic oryginalnego:))) Nie mówię, że twórcy
wzorowali się na tych grach, ale na pewno nie ma tu nic, czego wcześniej nie widziałem.


Stwierdzenie "zamknięte pomieszczania,chociażby Doom" mnie rozwaliło :) Człowieku, raz że zamkniętych pomieszczeń tutaj chyba najmniej jest chyba ze wszystkich shooterów , dwa że zamknięte pomieszczenia to chyba są w każdym shoterze(straszna oryginalność) a trzy.... zamknięte pomieszczenia pogrzebały Doom3 :)

Nic oryginalnego? Ja do tej pory nie znalazłem gry w której przeciwnicy maja bardziej zawansowana sztuczna inteligencję,niż w tej grze. Inteligencja przeciwników bije na głowę każdy inny shoter. Jedyna gra która mogłaby sie równać z Far Cry to chyba FEAR. Tyle że on ukazał się znacznie później. To właśnie ta gra pokonała Dooma3. Poza tym miała wspaniały silnik, który pozwalał obejrzenie obiektów nawet z odległości paru kilometrów. I można było do nich spokojnie dojść.A właśnie, gra jest nieliniowa. W każdej planszy jest pare dróg do celu. Można sobie przepłynąć do głebi wyspy, przjeść się na piechotę, pojechać skradzionym wozem, lub popłynąć zdobytą łodzią... i to wszystko już w pierwszych planszach! NIe mówiąc o tym że dróg jest wiele. W drugiej misji(w tej co trzeba było rozwalić radar) Było chyba łącznie z 5 dróg,każda z innej części wyspy)

I Ty mówisz że nia ma w niej nic oryginalnego? Mówisz że prezentacja silnika... gdyby to była tylko przezntacja silnika, to nikt by sie nie starał zrobić takiej świetnej AI przeciwników. Przezentacją silnika był Doom3, w którym stawiano na ilość wrogów,nie na ich jakość. W FarCry 3 najemników juz wystarcza by gracza wykończyć. Jeden skupia na Ciebie ogień, a dwóch pozostałych próbuje otoczyć(każdy z innej strony).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie ta gra nie zaskoczyła. Według mnie to niezły FPP i nic więcej. Jedyne produkcje z tego gatunku, które mi się podobały to seria Thief i Deus Ex, chociaż nie można ich nazwać zwykłymi FPSami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować