Zaloguj się, aby obserwować  
LFG-Foley

Far Cry - Temat ogólny

1745 postów w tym temacie

Dnia 04.07.2006 o 11:50, PAPISHON napisał:

A ja mam radeona 9600 pro i mam na full :) Oczywyście z wyłączonym antialistingiem :P

No i co z tego? :) Ja również mam na fulla,ale karta radeon 9200. Ta gra nie potrzebuje aż tak dobrego kompa jak można by było się spodziewać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2006 o 11:55, ShadowG napisał:

Mnie ta gra nie zaskoczyła. Według mnie to niezły FPP i nic więcej. Jedyne produkcje z tego
gatunku, które mi się podobały to seria Thief i Deus Ex, chociaż nie można ich nazwać zwykłymi
FPSami.

Ja tam nie wiem jak można porównywać Thiefa z shooterami. To nie jest shooter, z cała pewnością. Jedyna co ma wspólnego z FPSami to chyba widok z pierwszej osoby:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2006 o 12:07, Darkstar181 napisał:

> Mnie ta gra nie zaskoczyła. Według mnie to niezły FPP i nic więcej. Jedyne produkcje z
tego
> gatunku, które mi się podobały to seria Thief i Deus Ex, chociaż nie można ich nazwać
zwykłymi
> FPSami.
Ja tam nie wiem jak można porównywać Thiefa z shooterami. To nie jest shooter, z cała pewnością.
Jedyna co ma wspólnego z FPSami to chyba widok z pierwszej osoby:)

No i właśnie o to mi chodzi. Far Cry jest tylko zwykłym FPS''em z lepszą grafiką. Bez tego silnika na pewno ta gra nie byłaby tak dobrze doceniona przez graczy. A Thief niezależnie od jakości grafiki zasługuje na najwyższą ocenę, bo jest oryginalny i ze zwykłymi FPS''ami łączy go tylko perspektywa. Far Cry''owi brakuje jakieś nowości, czegoś co mogłoby mnie zaskoczyć. Nawet w zwykłej "strzelance" chyba można jeszcze coś nowego wymyślić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.07.2006 o 12:16, ShadowG napisał:

> Jedyna co ma wspólnego z FPSami to chyba widok z pierwszej osoby:)
No i właśnie o to mi chodzi. Far Cry jest tylko zwykłym FPS''em z lepszą grafiką. Bez tego
silnika na pewno ta gra nie byłaby tak dobrze doceniona przez graczy. A Thief niezależnie od
jakości grafiki zasługuje na najwyższą ocenę, bo jest oryginalny i ze zwykłymi FPS''ami łączy
go tylko perspektywa. Far Cry''owi brakuje jakieś nowości, czegoś co mogłoby mnie zaskoczyć.
Nawet w zwykłej "strzelance" chyba można jeszcze coś nowego wymyślić.

No to chyba już wiem o co Tobie chodiz. Dla ciebie oryginalny shooter to taki który dzieje się w oryginalnej epoce? Kiedy pisałem że Thiefa nie można prównywać z innymi shooterami miałem na myśli że tam nie lata się ze M16 tylko,z łukiem. Poza tym tutaj sie nie strzela tylko stara się po kryjomu wykraść jakieś rzseczy. Thief to nie shooter tylko skradanka! Więc nie pisz mi tutaj że to oryginalny shooter, bo on w ogóle nie jest shooterem! Równie dobrze możesz napisać że Splinter Cell to świetny shooter. Tyle tylko że to też jest skradanka, a jedyne co go upodabnia do shooterów to chyba to że bohater ma przy sobie broń palną.Widoku z pierwszej osoby nawet nie ma.

A tak poza tym... Thief to niby miał jakieś cieakwe pomysły? Bo poza tym żeby skradaniem, to ja nic w niej nie zauważyłem ciekawego. Jeżeli już jesteśmy przy dobrych pomysłąch, to moim zdaniem Half- Life 2 mia ciekawe rozwiązanie co do pokonywania przeciwników za pomocą fizyki(i gravity guna)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2006 o 11:41, Wiecha14 napisał:

> to powiedz w kturej misji jestem na tym sceenshotcie

No nie wiem czy dobrze myśle, ale to jest Volcano, albo jedna misja po Volcano...:D

PS. No nie powiem, ale grafe masz boską...ja grałem na FX 5200 i w życiu bym czegoś takiego
nie wyciągnął...

1-Tak zgadza się expercie to jest ostatnia 20 misja Volcano
2-Tojest grafika na maxymalnych + Anty aliasing x4 i firtrowanie anizotropowe x8 +firtrowanie textur x3 na GeForcie 7800GTX chodzi płynnie
3-to jest sceenshot z bagien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie piszę, że Thief to shooter, ja piszę, że Thief to FPS. Czyli First Person Sneaker, a to jest różnica. A poza tym tę nazwę gatunku stworzono specjalnie do tej gry. A co jest w niej oryginalnego? Wydana została w dobie strzelanek, w których liczy się jedynie szybka akcja. Była wielkim zaskoczeniem dla ludzi, którzy przyzwyczajeni byli do strzelania do wszystkiego co się rusza z karabinu, albo shotguna. Tutaj musieli myśleć, bo traktowanie tej gry jako zwykłego FPS''a szybko kończyło się wczytywaniem gry. Jednak dalej jest to gra z gatunku FPS. A w Far Cry nie ma nic oryginalnego. To jest po prostu zwykły shooter z otwartymi przestrzeniami i "wypasionymi" efektami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2006 o 12:26, Darkstar181 napisał:

(...)A tak poza tym... Thief to niby miał jakieś cieakwe pomysły? Bo poza tym żeby skradaniem, to
ja nic w niej nie zauważyłem ciekawego. (...)


Przesadziłeś...- w Thiefie było mnóstwo ciekawych pomysłów (np. strzały bagniste, dźwiękowe, z linami itd. itd.), to akurat jedna z lepszych gier jakie w ogóle powstały na peceta. Z Far Cry''a mam dość dobre wspomnienia, ale nie rewelacyjne, ot kolejna miła strzelanka, ale np. daleko jej np. do Ghost Recona z jego świetnym multiplayerem (np. po lanie), czy Alien ws Predator 2 - gierka, ze świetną dramaturgią, która autentycznie wciskała w fotel...Ciekawe pomysły w Half Life 2? - mam letni stosunek do tej gry, nawet gorszy niż do Far Cry''a, a jedynym wyróżniającym tę grę pomysłem był gravity gun i przestawianie pudełek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.07.2006 o 12:16, ShadowG napisał:

No i właśnie o to mi chodzi. Far Cry jest tylko zwykłym FPS''em z lepszą grafiką.


Gra może ma wspaniała grafike, ale nawet gdyby gra miała grafike jak Hitman 1 to by była super. Dzięki swoejmu klimatowi wielkim mapom i wspaniałemu AI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No wreszcie ktoś się ze mną zgadza:) Thief to według mnie najlepsza gra, jaka powstała, a Far Cry''a przejdę raz i raczej już do niego nie wrócę. Po prostu szkoda mi czasu na przechodzenie kilka razy tego samego, zwykłego FPS''a, bo wiem, że już niczym mnie nie zaskoczy. W Thiefie trzeba było kombinować, jak odwrócić uwagę przeciwnika, stać w cieniu, kiedy tuż przed nosem przechodził nam zaalarmowany strażnik i czekać w napięciu czy nas nie zauważy. Zdradzić nas mógł najmniejszy ruch. A w Far Cry''u można iść do przodu,w tej "ultrarealistycznej" dżungli i strzelać do kolejnych najemników. Czasami tylko ukryć się w krzakach, przeczołgać się i wyskoczyć na przeciwników z karabinem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie dużo gorzej wygląda u mnie, a to tylko dlatego że ja nigdy nie włączam antialistingu bo jest całkowice nie potrzebny :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2006 o 13:19, ShadowG napisał:

No wreszcie ktoś się ze mną zgadza:) Thief to według mnie najlepsza gra, jaka powstała,

:) to jest nas trzch chociaz wolal bym dodac skradanka jaka powstala - z zasady nie porownoje z roznych gatunkow

zalezy co kto lubi - co do orginalnosci - jak dopadlem FC to zrozumialem ze wczesniejsze gry to byly tylko proby zrobienia dobrej gry a dopiero w FC sie udalo. a polskiego chrome nie przypominaj - a moglo byc tak pieknie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może Chrome nie wyszedł taki, jakiego się go spodziewano(chociaż grałem trochę i odniosłem pozytywne wrażenie), jednak kiedy włączyłem Far Cry''a, to ta gra od razu przyszła mi do głowy. A Thiefa nie można porównać do niczego innego. A poza tym Thief tomoja ulubiona seria:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2006 o 14:54, ShadowG napisał:

Może Chrome nie wyszedł taki, jakiego się go spodziewano(chociaż grałem trochę i odniosłem
pozytywne wrażenie), jednak kiedy włączyłem Far Cry''a, to ta gra od razu przyszła mi do głowy.

Jasne. Sugerujesz że twórcy Farcry zerżneli cały pomysł (czy też niektóre pomysły) od z Chroma? LOL. Prace nad Far Cryiem zaczęły sie wcześniej niz nad Polskim Chromem. To że wyszedł później nie jest istotne. Pręddzej Techland by zrzynał wszystko od Far Cry.

Zresztą nieważne. Ty masz swój punkt widzenia,a ja swój. I nie powiedziałem nigdzie że Thief to zła gra. Stwierdziłem tylko że nie powinno się go zaliczać do shooterów. Ja jak bede chciał polatać sobie złukiem i mieczem włacze jednak Obliviona lub Gothica. A przy skradankach wybiore Splinter Cella. Nie twoerdze jednak ze Thief to zła gra. NIe przypadła mi po prostu do gustu.

Chłopcy z Techlandu mieli niezły pomysł z implantami w Cgromie,swoją drogą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak samo ja nie uważam FC za złą grę, tylko nie na tyle dobrą, żeby dawać jej od razu najwyższe oceny i się nad nią zachwycać. A w Thiefie nie latasz z łukiem i mieczem:))) Z broni białej korzystasz jedynie w ostateczności(na poziomie expert nie ma nawet co marzyć o wyciąganiu miecza), a łuk zawiera różne rodzaje strzał, których nie koniecznie musisz używać do eliminacji przeciwników. I po raz kolejny powtarzam: Thief to nie shooter, tylko FPS. I ani razu nie napisałem, że zaliczam Thiefa do shooterów. A piszę o nim w tym temacie, tylko dlatego, że według mnie na najwyższe oceny zasługują gry, które mogą czymś gracza zaskoczyć i budzą emocje niezależnie od czasu, który minął od premiery. O FC za dziesięć lat może nikt nie będzie pamiętał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś FPS co oznacza First Person Shooter :P
Thief to FPP czyli First Person Perspective :P

PS. Ja Far Cry`a będe pamiętał nawet za 20 lat :P
A tak na marginesie co wspaniałego jest w Thiefie ?? Jak bym miał sobie grać w skradanke wybrał bym Hitmana albo Splinter Cella (są o wiele lepsze)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2006 o 17:15, ShadowG napisał:

Tak samo ja nie uważam FC za złą grę, tylko nie na tyle dobrą, żeby dawać jej od razu najwyższe
oceny i się nad nią zachwycać. A w Thiefie nie latasz z łukiem i mieczem:))) Z broni białej
korzystasz jedynie w ostateczności(na poziomie expert nie ma nawet co marzyć o wyciąganiu miecza),
a łuk zawiera różne rodzaje strzał, których nie koniecznie musisz używać do eliminacji przeciwników.
I po raz kolejny powtarzam: Thief to nie shooter, tylko FPS. I ani razu nie napisałem,
że zaliczam Thiefa do shooterów. A piszę o nim w tym temacie, tylko dlatego, że według mnie
na najwyższe oceny zasługują gry, które mogą czymś gracza zaskoczyć i budzą emocje niezależnie
od czasu, który minął od premiery. O FC za dziesięć lat może nikt nie będzie pamiętał.

FPS - First Person Shooter

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


FPS- First Person SNEAKER to oznacza ten skrót w przypadku tej gry. A co widzę w Thiefie, czego nie ma w Himtanie i Splinter Cellu. Świat, klimat, fabuła... Gra wydana została już dawno temu,a Thief jest jedyną produkcją, w której stworzono świat przypominający średniowiecze, w którym połączono technologię i magię i umieszczono trzy oryginalne frakcje. Tylko Thief jest grą, która może mnie przestraszyć. Ani razu w Hitmanie, Splinter Cellu nie czułem napięcia, takiego jak Thiefie.

A żeby nie było offtopu:

do Darkstara181: Nie mówię, że twórcy FC wzorowali się na Chromie, ale tak "wspaniała" gra nie powinna być tworzona równolegle z inną, bardzo podobną produkcją. Minęło 8 lat od premiery Thiefa, a nie ma gry naśladującej tego FPS''a. Po prostu w FC brak tej oryginalności i unikalności co w Thiefie. Widać, że tworzono ją, żeby zaprezentować Cry Engine.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ShadowG nie sadzisz, że nie powinienesz stosować swojego FPS w stosunku do tej gry?
Nie istnieje takie coś jak First Person Sneaker.
FPP - do tego gatunku należy thief jesli chcesz go tak bardzo zaklisyfikować, nie uzywa się nazw takich samych, jakie już istnieja, to jakby ktoś uzywał do Tomb Raidera RPG bo potrafi zrobić sobie taki skrót.
Na rozluznienie sytuacji:

Uniwersalny słownik angielsko-polski
sneaker
[''snik@*] n am. tenisówka

:D
Proponuje zmienić nazwe swojego gatunku gier na inna :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować