Zaloguj się, aby obserwować  
Outlander-pro

S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat - temat ogólny

2365 postów w tym temacie

Aha, ale w poradniku jest zdjęcie to ten detektor wygląda jak Wales. Jeszcze spróbuje o różnych porach dnia, może to coś da, jak nie to oddam te 3 detektory i będę chodził z detektorem Niedźwiedź ale trochę trudno nim cokolwiek znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2011 o 11:14, Endriu napisał:

Aha, ale w poradniku jest zdjęcie to ten detektor wygląda jak Wales. Jeszcze spróbuje
o różnych porach dnia, może to coś da, jak nie to oddam te 3 detektory i będę chodził
z detektorem Niedźwiedź ale trochę trudno nim cokolwiek znaleźć.


Bo prototypowy detektor wygląda tak samo jak Wieles. I jest od niego lepszy. Nic Ci nie da przychodzenie o różnych porach dnia - oddaj detektory, a potem idź z prototypowym, o to chodzi w tym queście. I lepiej graj bez poradników, to łatwa gra...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odpaliłem sobie Zew Prypeci i mam pytanko dotyczące handlu.
Z tego co widzę, handlarz nie chce skupić uszkodzonej broni. Mogę ja naprawić, ale koszt naprawy przewyższy w tym przypadku zysk ze sprzedaży. Da się coś z tym zrobić, czy należy założyć, że mam trochę śmieci i wywalić to po prostu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2011 o 12:07, Llordus napisał:

Właśnie odpaliłem sobie Zew Prypeci i mam pytanko dotyczące handlu.
Z tego co widzę, handlarz nie chce skupić uszkodzonej broni. Mogę ja naprawić, ale koszt
naprawy przewyższy w tym przypadku zysk ze sprzedaży. Da się coś z tym zrobić, czy należy
założyć, że mam trochę śmieci i wywalić to po prostu?



Jeśli masz czystą grę (vanilia) - wywal.
Jeśli grasz na Sigerous Modzie - przeznacz na części zamienne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zbieraj tylko broń która jest zielona, zielonkawa. Każdej innej nie sprzedasz nigdzie warto więc ratować się [ zwłaszcza na początku gdy kasy jest mało ] sprzedawaniem amunicji, granatów i tym podobnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki pancerz jest najlepszy (w sensie uniwersalności)? W którymś da się wrzucić na raz 5 artefaktów (po upgrade oczywiście)? Bo zastanawiam się, czy warto większość posiadanej kasy przeznaczyć na kupno egzoszkieletu przed przejściem w okolice Jupitera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2011 o 12:46, Llordus napisał:

Jaki pancerz jest najlepszy (w sensie uniwersalności)? W którymś da się wrzucić na raz
5 artefaktów (po upgrade oczywiście)? Bo zastanawiam się, czy warto większość posiadanej
kasy przeznaczyć na kupno egzoszkieletu przed przejściem w okolice Jupitera.

Egzoszkielet. Z dobrymi artefaktami i ulepszeniami u mechaników nie ma nic lepszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi w tym kompleksie wentylacyjnym co jest takie dziwne zjawisko że się cofa ciągle. Co jest się pod tym kompleksem są te takie gwiazdeczki, idzie się dalej i znowu jest się w tym samym miejscu. Jak tam przejść dalej ?

Czy to co się zamówi od tego kolesia w skadowsku to są najlepsze rzeczy w całej grze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Jak tam przejść dalej ?
Dochodzisz do sali z tymi "spadającymi gwiazdeczkami" i przechodzisz przez kolejne kolumny idąc śladem owych gwiazdek. W końcu powinieneś trafić do nowego pomieszczenia.

Spoiler

Wykonujesz questa z Oazą

tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko - czy widzi ktoś różnice pomiędzy dx 10 a dx 9 ?? Wiem że różnica powinna być widoczna ( przynajmniej w teorii w oświetleniu ) ale robię screeny od dwóch dni i oprócz ilości fps żadnych różnic nie znalazłem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2011 o 18:00, wolverine napisał:

Mam pytanko - czy widzi ktoś różnice pomiędzy dx 10 a dx 9 ?? Wiem że różnica powinna
być widoczna ( przynajmniej w teorii w oświetleniu ) ale robię screeny od dwóch dni i
oprócz ilości fps żadnych różnic nie znalazłem...


Ja tam nigdy w żadnej grze nie widziałem różnic między dx9 a dx10 ^^ No dobra, zwykle są ledwo dostrzegalne różnice w oświetleniu i cieniach, które są trochę lepsze. Zdaje się, że deszcz wygląda też trochę lepiej. I to tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2011 o 18:00, wolverine napisał:

Mam pytanko - czy widzi ktoś różnice pomiędzy dx 10 a dx 9 ?? Wiem że różnica powinna
być widoczna ( przynajmniej w teorii w oświetleniu ) ale robię screeny od dwóch dni i
oprócz ilości fps żadnych różnic nie znalazłem...

To pewnie widziałeś:
9a - http://cache.gizmodo.com/assets/resources/2007/03/dx9.jpg
10a - http://cache.gizmodo.com/assets/resources/2007/03/dx10.jpg
9b - http://cache.gizmodo.com/assets/resources/2007/03/ds9fss.jpg
10b - http://cache.gizmodo.com/assets/resources/2007/03/ds10fss.jpg
W rzeczywistości te grafiki w większości przypadków są lekko przesadzone.
W CoP zbytniej różnicy nie doświadczysz, ale wyraźny efekt jest podobno w SoC głównie w przypadku jakości obrazu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam pytanie o kompleks wentylacyjny, otóż w poradniku narysowali ścieżke jak to trzeba przechodzić idę tak jak na zdjęciu i tak mnie cofa. Na ostatniej kolumnie którą mijam są zarośla nie wiem czy mam przez nie przejść czy je minąć długim łukiem, w ogóle tego nie kapuje i gwiazdeczek żadnych nie widzę.

20110123150016

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No skoro mówisz że dochodzisz do zarośli to znaczy to że dobrze przeszedłeś przez wspomniane kolumny. Gdzieś w tych zaroślach jest Oaza - co i jak dalej masz opisane na screenie którego załączyłeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie w tym rzecz. Przy ostatniej kolumnie są jakieś krzewy, więc mijam je tak jak na zdjęciu że mam wejść w pomieszczenie dalej i zawsze mnie teleportuje z powrotem. Na zdjęciu także widać kanały w ziemi, nie wiem czy to ma znaczenie, że na nie wchodzę czy też nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzecz w tym, że za każdym razem droga do Oazy jest inna! Nie sugeruj się poradnikiem. Musisz przechodzić do skutku pomiędzy kolumnami. Jak kilka razy przejdziesz, to pomiędzy ''prawidłowymi'' kolumnami pojawią się gwiazdki. Oznaczają one dobrą drogę do Oazy. Tak długo musisz kombinować, aż w końcu przejdziesz przez wszystkie gwiazdki - wtedy nie cofniesz się na początek pomieszczenia i dotrzesz do artefaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak ma stałe, jak go ponosisz i ci się znudzi to oddajesz go naukowcom(z tego co pamiętam).

edit
Tyler był szybszy, to jak tu mod zabłądzi niech wywali mojego posta do kosza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować