Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Windows 8 w planach Microsoftu

42 postów w tym temacie

Myślę że każdy nowy windows powinien być coraz lepszy. Ale rozwiązanie na szybkość nie jest najlepsze. Wolałbym dostać świetny soft który będzie na topie więcej niż dwa lata ;] Niech na razie dopieszczają siódemkę. A 8? Też niech robią ale niech poczekają z nią dłużej niż marne dwa lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro zbierają już ludzi na nowe okienka, oznacza, że w7 będzie porażką, o której od dawna wiedzą lub w8 ma być przygotowane na nowe platformy, technologię lub jakieś inne wymysły, bo robienie następnego odcinka dziadostwa nie ma sensu inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj faktycznie trochę wcześnie. Miałem nadzieję że następny Win to będzie już ta zapowiadana od jakiegoś czasu rewolucja typu core + dołączane online dodatki/usługi czy coś w ten deseń a z winzgrozy robi się kolejny zwykły soft z nowymi wersjami co 2 lata...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O to coś dla mnie. Nie znam się na pisaniu programów, ale mógłbym stworzyć nowy wygląd okienek i w ogółe cały lay windowsa. Ciekawe pod jaką będzie nazwą. Może XP project 2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Microsoft ostatnio przesadza, wypuszcza windę za windą. Dopiero co rewolucją miała być VISTA teraz już coraz więcej pisze się o WIN 7 a już pracują nad WIN 8 to przesada jak dla mnie(zaczyna sie robić jak kiedyś WIN 95, WIN 98, WIN 2000 a potem XP, który królował dosyć długo bo aż około kilka ładnych lat i to było dobre) a teraz znów będzie 10 windowsów w przeciągu 5 lat i człowiek już nie będzie niedługo wiedział w który ma się zaopatrzyeć, aby móc grać w nowsze gierki. Dopiero co kupiłem lapka z VISTĄ, bo myslałem że nowy system powinienem mieć, a tu się okazuje że VISTA już przechodzi do lamusa(po około roku normalnie przegięcie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie wydaje mi się, żeby było za wcześnie na pracę nad W8. To przecież naturalne, że zarys trzeba robić już teraz, bo to ogromny projekt i 3, 4 lata przynajmniej jest potrzebne na zrealizowanie. No ale nie powiem, że dziwi mnie iż poszukują testera, a nie dajmy na to inżyniera oprogramownia.. Testerzy to są im teraz potrzebni, ale nie do 8 ale do 7, żeby nie było jak z Vista

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bosper
Zgadzam sie z tobą.. po co tyle tych windowsów to nie wiem...ale morze mysilą ze więcej zarobią...lub nie mają co robić i robią te windowsy z nudów...??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Windows 7 to tylko z założenia podrasowana Vista (oby była faktycznie podrasowana a zmiany nie tylko kosmetyczne). Jak chcą zacząć pracę nad nowym systemem, niech to będzie faktycznie coś nowego, pomyślanego od początku. I przede wszystkim szybkiego i nie wymagającego super sprzętu ;)

Niezły koncert życzeń :P Pewnie wyjdzie jak zwykle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic lepszego od OS/2 IBM człowiek stworzyć nie potrafi, nie oczekujmy cudów, choć nowe jądro będzie na pewno. 2 lata po premierze Win 7 ? Coś tutaj nie gra, to przecież ma być dobry system. Tak bardzo chcą przyśpieszyć proces technologiczny ? Lepiej, żeby dali człowiekowi odsapnąć i wreszcie nacieszyć się porządnym Windowsem (zakładam, że 7-ka taka będzie)
Sir Lee Windows 7 jest już ukończony nie wiem w czym rzecz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przypomnijcie sobie jak było z Win 95/98/2000 też były w nie tak dużych odstępach czasowych, a później dłuuuuuuuuuuuuugo Xp , Vista, następny będzie Win 7, zaraz po nim 8 i 8 z tego wynika, że powinna znów być długo :D. A co do MS to po tym jak przestali wspierać XP olałem windy i przestawiłem się na pingwiny dlaczego dlatego, że chyba z 2 lata temu kupiłem XP zapewniali, że będą wspierać dzielnie i w ogóle na wszystkie moje kompy to jeżeli policzyć po 600 zł na 3 kompy+1 Proffesional (już nie pamiętam ceny) wychodzi niezła sumka, a tu nagle MS ogłasza, że kończą wspierać XP to szybko ściągnąłem Ubuntu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To całkiem normalne... firma pokroju Microsoftu to nie garstka ludzi. Nad sysami pracuje kilka zespołów... Przykładowo jeden dopieszcza viste, drugi dorabia Sevena a trzeci bierze się za nowy pomysł. Wszystko równolegle. Dalej. W tej branży nie ma takiego czegoś jak za wcześnie, bo procesu projektowania nie liczy się w miesiącach a w latach. Więcej czasu = możliwość opracowania większej ilości pomysłów, wybrania tylko najlepszych i posklejania wszystkiego do siebie tak aby śmigało bezproblemowo. Tak działają i inne firmy np. ATI, nV.

@up ile chciałeś żeby wspierali xp'ka? 10 lat? Ten system ma już dobre 8 lat za sobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że planują "ósemkę", ale bez przesady przecież na dobrą sprawę do premiery Windows 7 jeszcze dużo czasu, no i oczywiście mogli by trochę poczekać z wydawaniem kolejnych okienek a nie, że kupię W7 i za dwa lata będę go już musiał wyrzucać, bo wyjdzie nowy i Microsoft nie będzie chciał już wspierać mojego systemu. Mogę zrozumieć powstanie szybkie "siódemki", gdyż Vista została przyjęta tak jak została i trzeba było szukać nowych rozwiązań, ale jak Windows 7 się sprawdzi to niech się specjalnie nie śpieszą z premierą kolejnej części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2009 o 14:33, Luk4s napisał:

@up ile chciałeś żeby wspierali xp''ka? 10 lat? Ten system ma już dobre 8 lat za sobą.


Wcześniej też miałem XP, ale kontrole były trzeba było kupić oryginalnego XP na Viste było za wcześnie a MS zapewniał, że będzie wspierał XP do 2014 albo 2013 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pff. Jak na rynku się nic nie zmieni to jeszcze długie lata na moim PC będzie WinXP. Bo po co coś nowego? Dla Halo 3 za dwa llata czy jak?

Tylko bajzel robią na rynku. Jak już mają zmiar wydawać tak często systemy i dodatkowo mieszać to lepiej niech oficjanie przejdą na czasowe licencje na OS - wtedy nikomu nie będzie przeszkadzała zmiana OS nawet co dwa lata jeśli chodzi o finanse.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować