Zaloguj się, aby obserwować  
Kirabaxior

Podwyżka cen tanich serii CDP

65 postów w tym temacie

Z tego newsa: "Długo wzbranialiśmy się przed podwyżkami odwlekając decyzję w czasie. Niestety obecna sytuacja rynkowa zmusza do podwyżki cen, dzięki niej będziemy w stanie dalej utrzymać jakość wydawanych tytułów (w tym ich lokalizację)"

Niech CDP zrezygnuje z lokalizacji gier, ceny będą mogli utrzymać na tym samym poziomie i nie będziemy musieli oglądać tego crapu który zwą "Profesjonalną Polską Wersją Językową" :].

Cholera, to okropna wiadomość. Mówiąc szczerze to aż trudno mi uwierzyć...przynajmniej nie ma aktualnie zbyt wiele gier w taniej serii, których bym nie miał, a w które chciałbym zagrać(może poza Rise&Fall oraz Rise of Legends(Rise, Rise, Rise...)), więc nie ma takiej tragedii dla mnie. Problem w tym, że serie na pewno będą w przyszłości wzbogacane o tytuły w które zagrać chciałbym zagrać(ale nie na tyle by płacić za premierówkę).
Wielka szkoda...będę zmuszony płacić więcej.

Mam jednak pewne podejrzenia...możliwe że CDP po prostu wykorzystuje(jak zresztą również inni przedsiębiorcy) słowo "kryzys" do tego by podwyższyć cenę i zarobić więcej. Wydaje mi się to całkiem możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2009 o 01:57, Fatal-X napisał:

Mam jednak pewne podejrzenia...możliwe że CDP po prostu wykorzystuje(jak zresztą również
inni przedsiębiorcy) słowo "kryzys" do tego by podwyższyć cenę i zarobić więcej. Wydaje
mi się to całkiem możliwe.


Teoria co najmniej malo wiarygodna. Zwroc uwage o ile takie uro kosztuje dzis, a ile rok temu. Albo benzyna, prad, gaz, transport czy chocby tloczenie plytek. Ceny towarow i uslug poszly w gore, gry tez kiedys podrozec musialy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skończyły się dobre czasy. Co prawda podwyżki na najtańszych seriach nie zabolą tak mocno jak te dotykające nowości - już od dawna nie widziałem nowej gry z sugerowaną ceną detaliczną 99zł...

GoG coraz bardziej się opłaca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2009 o 08:20, Wojman napisał:

> Mam jednak pewne podejrzenia...możliwe że CDP po prostu wykorzystuje(jak zresztą
również
> inni przedsiębiorcy) słowo "kryzys" do tego by podwyższyć cenę i zarobić więcej.
Wydaje
> mi się to całkiem możliwe.

Teoria co najmniej malo wiarygodna. Zwroc uwage o ile takie uro kosztuje dzis, a ile
rok temu. Albo benzyna, prad, gaz, transport czy chocby tloczenie plytek. Ceny towarow
i uslug poszly w gore, gry tez kiedys podrozec musialy.


tak gwoli ścisłości to benzynka na chwilę obecną jest tańsza niż rok temu. To samo tyczy się ropy oraz gazu LPG który teraz u mnie w mieście kosztuje 1,6 a nie ponad 2zł jak przed rokiem.
Co do licencji to się zgodzę, w euro się rozliczają to i więcej płacą teraz.
Ale zobacz, nawet jakby tłoczenie i transport wzrósł i co tam jeszcze to nie usprawiedliwa to podwyżki aż o 25%. Jak wiozą te gry to nie 10 czy 100 sztuk tylko cały tir to tez po przeliczeniu na 1 sztuke to podwyżka idzie w kilkadziesiąt groszy.
te 5 10zł przemnóż przez liczbę egzemplarzy tych ,,tanich" serii które są na półkach w sklepach i hurtowniach w całej Polsce i wyjdzie potężna kwota.Jak na mój gust to cena jednostkowa powinna wzrosnąć max o 2-3zł i jakieś 5zł w przypadku tych droższych serii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Większość firm i osób nie dotyka kryzys i jest on wymówką na podnoszenie cen. W dobie kryzysu aby przetrwać ceny spadają i dobrym przykładem są firmy motoryzacyjne które kryzys dotknął najbardziej. Oczywiście nie mówię że CDP kituje ale już w kryzys za bardzo nie wierze. Wiem sam co nie co o kryzysie gdyż moją firmę też dotknął i musiałem raczej coś na wzór promocji robić (zniżać cenę za usługę).

Co do profesjonalnej polonizacji to ona się skończyła gdzieś parę lat temu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2009 o 09:45, Kafar napisał:

Większość firm i osób nie dotyka kryzys i jest on wymówką na podnoszenie cen. W dobie
kryzysu aby przetrwać ceny spadają


Utrzymanie cen lub nawet podwyżka cen to sposób na przetrwanie kryzysu. Obniżki cen paliwa nie są dobrym przykładem, to specyficzny rynek. Ale na podwyżki mogą sobie pozwolić tylko największe i najbardziej prestiżowe marki.

Jak to się mówi- niech ludzie wiedzą za co płacą ;) Jakoś równa się cenie, a zachowanie tej samej jakości w obecnej obecnej sytuacji jest po prostu droższe. Więc albo trzeba podnieść ceny,albo dokładać do interesu i ewentualnie pójść z torbami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Porównajcie sobie ile wynosiła średnia płaca w Polsce np. 5 lat temu, a ile wynosi dzisiaj. A ceny gier od tego czasu nie wzrosły. Extra Klasyka kosztuje 19,90 od chyba ok. 10-ciu lat. Nie ma co narzekać, to chyba jedyny towar, który nie zanotował podwyżki od tak długiego czasu. Nie mówię, że ta podwyżka to radosna nowina, ale też nie należy się zbytnio bulwersować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2009 o 13:32, S1m0N napisał:

Mimo wszystko nie płacimy dużo za gry w przyrównaniu z zachodem.


Doprawdy ręce opadają jak się coś takiego czyta. Szkoda bowiem, że przy okazji nie porównałeś na ile gier za przeciętną pensje może sobie pozwolić Niemiec, a ile Polak, my zarabiamy po polsku i nie ma się co porównywać do zachodu.

Wojman --->
>Zwroc uwage o ile takie uro kosztuje dzis, a ile rok temu.

Euro z tego co pamiętam już wcześniej było droższe niż dziś a jednak wtedy CDP nie podniósł cen.

Dnia 27.04.2009 o 13:32, S1m0N napisał:

Albo benzyna, prad, gaz, transport czy chocby tloczenie plytek


Z tym tłoczeniem płytek to też jest dziwna sprawa, bo zauważyłem że teraz premierówki, PK od CDP (aczkolwiek nie wiem czy wszystkie) mają nadruki jak płyty z pism. Prawdopodobnie też taki nadruk jest tańszy niż ten, który był wcześniej. Domyślam się też że jest znacznie mniej trwały, więc mamy podnoszenie cen przy jednoczesnym spadku jakości towaru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2009 o 14:03, dave03 napisał:

Doprawdy ręce opadają jak się coś takiego czyta. Szkoda bowiem, że przy okazji nie porównałeś
na ile gier za przeciętną pensje może sobie pozwolić Niemiec, a ile Polak, my zarabiamy
po polsku i nie ma się co porównywać do zachodu.


Tylko wiesz, wyznaczając cenę gry nie patrzy się (albo raczej nie przede wszystkim) na zarobki danego społeczeństwa, lecz na koszty własne. A patrząc na wartości bezwględne, ceny w Polsce < ceny zagramanicą. Premiera na brytyjskiej półce kosztuje (przy obecnym kursie) 150 / 170 złotych, u nas w sklepach Tylko Dla Idiotów spokojnie dostaniesz je za 110, 120 PLNów. Więc tu S1m0N miał pewną rację.

Zaś faktycznie zupełnie inną kwestią pozostaje fakt, że - nawet przy płacy minimalnej - wspomniany Brytol po JEDNYM dniu pracy (zakładając że trwa on te 8 godzin) będzie mógł kupić sobie dowolną grę. Wolę nie myśleć, ile trzeba by w tym samym celu przepracować w Polsce...

Dnia 27.04.2009 o 14:03, dave03 napisał:

Euro z tego co pamiętam już wcześniej było droższe niż dziś a jednak wtedy CDP nie podniósł
cen.


Bzdura. Weszło euro, było wtedy (podobnie jak i inne waluty) zdecydowanie droge, gry kosztowały te 19,99 albo 99,99. Euro spadło, ale to zrównoważyło inflację naszej waluty, wzrost cen surowców itepe. Czyli gdy inne państwa doświadczały podwyżek, my dzięki aprecjacji złotówki zachowaliśmy ceny gier na niezmienionym poziomie. A teraz gdy euro, dolary, wszystko podskoczyło i to przynajmniej o złotówkę, podwyżki i nas ominąć nie mogły. Z tym że, jak zauważył Anjinsan, wzrosły także w naszym kraju zarobki, więc całe marudzenie wokół podwyżek jest tylko typowym, polskim whinem.

Dnia 27.04.2009 o 14:03, dave03 napisał:

Z tym tłoczeniem płytek to też jest dziwna sprawa, bo zauważyłem że teraz premierówki,
PK od CDP (aczkolwiek nie wiem czy wszystkie) mają nadruki jak płyty z pism. Prawdopodobnie
też taki nadruk jest tańszy niż ten, który był wcześniej. Domyślam się też że jest znacznie
mniej trwały, więc mamy podnoszenie cen przy jednoczesnym spadku jakości towaru.


Smutna prawda. Zauważ, że niemal wszystkie produkty tracą na jakości - od żywności po sprzęt elektroniczny. Co z tego że teraz za telewizor LCD zapłacę 2 tysiące, jeśli po 3 latach oddaje się go na złom. Kiedyś płaciło się sumy 3 razy takie, ale i towar na 3 razy dłużej wystarczał... Takie czasy, taki los.

Darkstar181 -->

Dnia 27.04.2009 o 14:03, dave03 napisał:

Słuchaj prezydenta, to na ludzi wyjdziesz...
A tak na poważnie. Ten człowiek ma chyba gorsze pojęcie o gospodarce niż średnio rozgarnięty 18-20 latek :/


Mówimy o tych 18to, 20-tolatkach wychowanych na telewizji Teraz Vspieramy Naszych, tak? Faaaktyyycznieee, wiedza o gospodarce fenomenalna. Szczerze? Gdy mówimy o gospodarce, jedne bałwany u koryta warte drugich w opozycji. Ale dawaj się manipulować nadal, śmiało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej ta podwyżka to moim zdaniem przegięcie. Porównajmy choćby ceny dwóch podobnych i - co istotne -
wydanych mniej więcej w tym samym czasie dodatków - World in Conflict: Soviet Assault (Ubisoft) i Company of Heroes: Chwała Bohaterom (CDP). Obydwie gry zostały spolszczone a i jakościowo chyba są podobne z tym że dodatek do WiC w Empiku kosztuje 49zł, natomiast Chwała Bohaterom aż 89zł. Warto dodać iż kampanie single player w tej grze można przejść podobno bez większego wysiłku w 3-4godziny. I za to dystrybutor sobie życzy 90zł. Natomiast przykład Ubisoftu pokazuje że i w dobie kryzysu można tanio wydać grę, trzeba tylko chcieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem... IMHO troszkę zamieniasz przyczynę ze skutkiem. No, może nie do końca dokładnie tak, ale... mniejsza z tym ;) W każdym razie, w tym wypadku różnica cenowa to w znacznej mierze kwestia marki. Nie ma co ukrywać że CoH jest jednym z (o ile nie najbardziej) najpopularniejszych Real Time Shooterów ostatnich lat, a choć WiC również swój sukces osiągnął, to jednak mierzyć się z Kompanią nie może. Zaś Rericowcy (i ich wydawcy) mogą narzucać ceny wyższe, wiedząc iż grono fanboyów i tak poleci ów dodatek kupić, cena doesn''t matter.

Trudno więc wyznaczać jakiś "przegięty" trend na podstawie pojedyńczego zestawienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2009 o 14:03, dave03 napisał:

> Mimo wszystko nie płacimy dużo za gry w przyrównaniu z zachodem.

Doprawdy ręce opadają jak się coś takiego czyta. Szkoda bowiem, że przy okazji nie porównałeś
na ile gier za przeciętną pensje może sobie pozwolić Niemiec, a ile Polak, my zarabiamy
po polsku i nie ma się co porównywać do zachodu.


Ich mało co obchodzi ile polak zarabia, choć i tak mamy cenny niższe niż na zachodzie (chodzi o rynek gier na PC) Wystarczy przyjrzeć się Microsoftowi za swojego wspaniałego Windowsa liczyli zawsze sobie tyle samo, cenna malała tylko dlatego że dolar tracił na wartości. Ms nigdy nie obchodziło że polak zarabia grosze i nie dał Polsce specjalnych upustów na swoje produkty. Co innego widzimy na rynku gier gdzie producenci idą nam na rękę i chcą mniej niż od takiego angola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po co komu tanie serie, które już wcale nie są tanie? Zawsze kupowałem Platynową Kolekcję (Diablo 2, Warcraft 3, Dawn of War, Neverwinter Nights). Świetne wydanie, wszystkie dodatki, instrukcje, poradniki, za 6 dyszek. 70 złotych? Bez przesady! Za tyle można kupić zaledwie kilkumiesięczną grę od Cenegi (Premium Games)! 50 złotych za Topsellera? Reklamowanego "Nie płać za zbędne bajery"? Seria miała być tania (mam z niej zresztą Titan Questa), a tu taki zonk. Dziękuję, postoję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podwyżka cen, skasowanie gwarancji dożywotniej i praktycznie wycofanie się z EK. Plotki o złej sytuacji finansowej CDP robią się coraz bardziej prawdopodobne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2009 o 17:03, Madoc napisał:

Po co komu tanie serie, które już wcale nie są tanie? Zawsze kupowałem Platynową Kolekcję
(Diablo 2, Warcraft 3, Dawn of War, Neverwinter Nights). Świetne wydanie, wszystkie dodatki,
instrukcje, poradniki, za 6 dyszek. 70 złotych? Bez przesady! Za tyle można kupić zaledwie
kilkumiesięczną grę od Cenegi (Premium Games)! 50 złotych za Topsellera? Reklamowanego
"Nie płać za zbędne bajery"? Seria miała być tania (mam z niej zresztą Titan Questa),
a tu taki zonk. Dziękuję, postoję.

Na razie musimy się martwić, by gry jeszcze bardziej nie podrożały ;/
CDP mówiąc, że podwyżka obowiązuje od 20 maja, sugeruję kupno którejś z tych gier?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę że różnica w jakości tych gier nie jest na tyle duża jak wskazuje na to cena - to raz. Dwa - w sprzedaży dostępna jest też World in Conflict Gold, czyli podstawka plus dodatek za cenę 99zł. Oczywiście jest to edycja od Ubisoftu. Dokładnie tyle CDP życzy sobie za samą podstawkę, a to jego wydanie nie wyróżnia sie chyba niczym szczególnym. Pomijam już fakt że od premiery tej gry minęło sporo czasu, a ona nic a nic nie staniała.

logray --->
>kasowanie gwarancji dożywotniej i praktycznie wycofanie się z EK

Myślałem że to zamieszanie spowodowane utrata gwarancji ma powiązanie ze zmianami na stronie jakie aktualnie nadal trwają. A i o wycofaniu się z wydawania EK nic nie słyszałem, skąd masz to info? Choć mnie EK a nawet premierówki raczej nie interesują, bo w większości przypadków jest to tylko strata pieniędzy.

EDIT

azur65 --->

Nic o tym nie wiedziałem, sugeruję się tym co widziałem kilka dni temu w Empiku. Jednak musiałeś na pewno jeszcze dodać grubo ponad 10zł za przesyłke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2009 o 20:53, dave03 napisał:

Myślę że różnica w jakości tych gier nie jest na tyle duża jak wskazuje na to cena -
to raz. Dwa - w sprzedaży dostępna jest też World in Conflict Gold, czyli podstawka plus
dodatek za cenę 99zł. Oczywiście jest to edycja od Ubisoftu. Dokładnie tyle CDP życzy
sobie za samą podstawkę, a to jego wydanie nie wyróżnia sie chyba niczym szczególnym.
Pomijam już fakt że od premiery tej gry minęło sporo czasu, a ona nic a nic nie staniała.

Parę miesięcy temu kupiłem za 5 dych na gramie, i prawdopodobnie gdyby nie wejście Ubisoftu na rynek WiC byłby już w PK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować