Zaloguj się, aby obserwować  
Viitrik

Świńska grypa

451 postów w tym temacie

Pewnie jeszcze pojawią się ludzie którzy będą chcieli sobie na tej epidemi troche zarobić
sprzedając jakieś magiczne szczepionki czy coś w tym rodzaju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam na razie się nie martwię, biorę pod uwagę, że może być to poważne zagrożenie, ale z drugiej strony nie zamierzam ulegać panice. Na razie bać się powinno państwo i odp. służby, gdyż taka jest ich rola aby martwić się na zapas i dmuchać na zimne. Jednak dopóty ludzie nie zaczną masowo umierać w Europie nie zamierzam się tym bardziej przejmować niż ostatnią żałobą, problemem z parkowaniem, czy brakiem Bosmana niepasteryzowanego w sklepach w mojej okolicy...
Moja wiedza z zakresu chorób (niepowiązanych z żywnością) i wirusów nie wykracza poza jeden semestr zajęć z mikrobiologi, więc moja wiedza jest dość skromna, dlatego mędrkować nie będę, ale martwić się na zapas nie zamierzam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2009 o 23:05, KrzysztofMarek napisał:

Chyba lubicie się bać ;-P


Zebys wiedzial, ze tak ;) Ja bym sam chetnie jak juz wspomnialem przezyl taka pandemie na wlasnej skorze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A skąd wiesz że przy takiej pandemii byś nie umarł hę ?
Poza tym twoje poglądy na temat tej epidemii, są 100% słuszne, należy się bać, bo innego wyjścia nie ma!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2009 o 23:13, Cirno napisał:

A skąd wiesz że przy takiej pandemii byś nie umarł hę ?
Poza tym twoje poglądy na temat tej epidemii, są 100% słuszne, należy się bać, bo innego
wyjścia nie ma!


Napisał wyraźnie - przeżył... nie doświadczył pandemii, czy cóś.. ale ją przeżył!


A odnośnie posta Shadover, obecnie na niej zarabiają głównie media..
ale to jest pewne, że i na produkcji i handlu związanym z pandemią będą zarabiać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z ptasiej grypy też miała być jakaś wielka epidemia... a tu proszę, zginęło kilkadziesiąt osób i to jeszcze nie na małym rejonie, i w krótkim odstępie czasowym ale przez kilka miesięcy i za każdym razem gdy zanotowano jakiś przypadek była straszna afera...heh od zwykłej grypy też można umrzeć jeśli się nie będzie jej leczyło. Tak samo będzie z tą grypą. Umrze jedna osoba to będzie apel do całego społeczeństwa że z powodu ''''epidemii'''' nie powinno się jeść wołowiny, szynki ,itp. Nie żeby jedno życie nie było nic warte bo jak wiadomo jest bezcenne ale, niektórych problemów jednostki lepiej nie nie przenosić na całe społeczeństwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2009 o 23:51, Dzikq napisał:

Było wiele razy, ze ptasia grypa nie przenosilas ie droga kropelkowa, a swinska tak.


Codziennie ludzi umierają. W Polsce głównie na raka,choroby układu krążenia i w wypadkach samochodowych. W Afryce na gruźlice i choroby spowodowane przez AIDS. I są to często liczby zgonów większe jednego dnia niż wszystkie razem wzięte(dni) np. takiej choroby jak świńska grypa. Nie popadajmy w paranoję bo jeśli mamy zginąć( np. teraz w mój dom walnie samolot) to i tak zginiemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.04.2009 o 23:56, qrex napisał:

Codziennie ludzi umierają. W Polsce głównie na raka,choroby układu krążenia i w wypadkach
samochodowych. W Afryce na gruźlice i choroby spowodowane przez AIDS. I są to często
liczby zgonów większe jednego dnia niż wszystkie razem wzięte(dni) np. takiej choroby
jak świńska grypa. Nie popadajmy w paranoję bo jeśli mamy zginąć( np. teraz w mój dom
walnie samolot) to i tak zginiemy.


Ale tu chodzi o epidemie czy pandemie.. to, że codziennie masa ludzi umiera to norma, ale wielkie epidemie grożą wymarciem znacznej części ludności(np 25%, w ciągu roku, jak nie więcej ofiar)... Przypuszczalnie nawet gdyby zwykła grypa nagle zaatakowała tak, że większość jest chora w tym samym czasie to doszło by do śmierci ogromnej ilości osób.. doszło by do paraliżu farmaceutycznego i coś tak niegroźnego jak zwykła grypa była by zabójcza dla ładnego procenta ludzkości... A obecnie świńska grypa ma przewagę nad nami, że nie wiadomo jak ją leczyć, co daje jej czas na rozpowszechnianie się..
Nawet jeśli tą świńska grypę opanują w czasie, to i tak prędzej czy później grozi nam w najbliższych kilkudziesięciu latach coś co może zauważalnie zredukować ilość żyjących..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Trudno powiedzieć. Polska jest przygotowana ponieważ epidemia zaczęła się na drugiej półkuli (przynajmniej tak mówi DDTVN).
Sądzę że jakoś się wywiniemy z tego, nie będzie takiej katastrofy jak w Meksyku.
Fakt boję się ale zawsze trzeba myśleć pozytywnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2009 o 22:58, Dared00 napisał:

> Eh
> Nie dość że jest kryzys to jeszcze doszła epidemia, trudne czasy.
Heh.. jak tak dalej pójdzie, to za 3 miesiące jeszcze jakaś wojna się zacznie, później
katastrofa nuklearna i koniec świata xD

tak tak wojna atomowa z rosją potem metoryt was walnie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2009 o 00:58, Dzikq napisał:

Ale droga płciowa a nie kropelkową.

Jak to ktoś powiedział?
Już wiem!
Panie Rumian, czy można zarazić się chorobą weneryczną korzystając ze wspólnego klozetu?
Można! Ale ja znam znacznie przyjemniejsze sposoby zarażania ... ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedyna możliwość, aby grypa doszła do Polski to przez zarażonych ludzi. Ale , jak już pewnie wiecie, wzmożono kontrole na lotniskach i powołano specjalne jednostki do walki z wirusem, dodatkowo uświadamia się wszystkim sytuację w mediach, więc moim zdaniem epidemia nam nie grozi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2009 o 13:17, palpatine napisał:

Jedyna możliwość, aby grypa doszła do Polski to przez zarażonych ludzi. Ale , jak już
pewnie wiecie, wzmożono kontrole na lotniskach i powołano specjalne jednostki do walki
z wirusem, dodatkowo uświadamia się wszystkim sytuację w mediach, więc moim zdaniem epidemia
nam nie grozi.


A myślisz, ze nie było wzmożonej kontroli na lotniskach w Hiszpanii, Francji i Dani ? A mimo to wirus jakoś dostał się do tych krajów...

Dziq
"(...)wiec coraz bardziej blizej Polski:)"

Rzeczywiście, jest się z czego cieszyć... ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować