Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Milionowe słowo w języku angielskim - być może "noob"

54 postów w tym temacie

To już jest plaga... Nieważne w co się gra na multi, i tak co chwilę widzi się graczy wyzywających się właśnie od "noobów". Psuje to tylko rozrywkę innym graczom i staje się coraz bardziej denerwujące :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Noob to jeszcze tylko zeby nie dawali do slownikow skrotow z komunikatorow typu LOL , ROTFL itp. bo jebne! Nienawidze jak ktos to pisze , chociaz pisanie moge przyjac , ale jak z kims gadam na zywo a on nagle "LOL" albo jeszcze gorzej "LOL2" (co niektorym sie zdarza) to odechciewa mi sie z taka osoboa gadac ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A a propos samego slowa noob to (jak pewnie wsazyscy wiedza ;p) pochodzi od slowa neewbie czyli ktos nowy. jak dla mnie kazdy kto gra przez siec pierwszy raz jest noobem. nie chodzi oczywiscie o wszystkie gry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, jak kiedyś "wyziałem" w GW, że używa proskilli to mnie drużyna zaczęła wyzywać od noobów. :) Ale słowo bardzo przydatne, żeby podkreślić swoją wyższość. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2009 o 22:16, Grinczar napisał:

"noob" już jest niemodne. Teraz to popularniejsze jest "camper" albo "jestem hardkorem".

Camper jest nawet starsze od nooba, a jestem hardkorem to w naszym języku :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2009 o 22:00, Mateuszencjowaty napisał:

Noob. Nub. Nupek. Ile razy się to słyszy w necie ?

Wcale jeśli się nie gra z gówniarzami i kretynami. Ludzie kulturalni nie rzucają wszelkimi inwektywami na lewo i prawo...
... choć jest to świetne słowo na opisanie pewnych praktyk... damn... sam go używałem w jednym przypadku - arty noobs ale nie bezpośrednio do ludzi wiadomą czynność uprawiających.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2009 o 22:14, BCG-pl napisał:

Noob to jeszcze tylko zeby nie dawali do slownikow skrotow z komunikatorow typu LOL ,
ROTFL itp. bo je****! Nienawidze jak ktos to pisze , chociaz pisanie moge przyjac , ale
jak z kims gadam na zywo a on nagle "LOL" albo jeszcze gorzej "LOL2" (co niektorym sie
zdarza) to odechciewa mi sie z taka osoboa gadac ;/

Lol to nie slowo, nie moze byc umieszczony w slowniku wyrazow. Od skrotow jest specjalny slownik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej boli nieznajomość przez 90% znaczenia "noob"... To nie jest newbie, noob to ktoś kto sądzi, że umie grać a tak naprawdę jest no właśnie... noobem. Nazywanie kogoś noobem to obraza, newbie nie. Koniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować