Zaloguj się, aby obserwować  
Kamis16

Gothic 2

13657 postów w tym temacie

Dnia 15.06.2006 o 22:23, Kubus7741 napisał:

A ja sobie kupiłęm Gothic ii i jakoś nie przypadło mi do gustu jakoś tak ciężko się zaczyna
nie ma się broni dobrej


Mi się właśnie to w początku podobało! To zbieranie na zbroje i miecz, te decyzje i wybieranie. To później jest właśnie głupio bo się ma wszytko prawie najlepsze i mniej zabawy.

Dnia 15.06.2006 o 22:23, Kubus7741 napisał:

dziwnie się chodzi tzn prowadzi postac.


Może za szybko się uprzedziłeś albo jesteś przyzwyczajony do innych. Prowadzenie i walka jest moim zdaniem najlepsza w jakie grałem. Duża możliwość walki bronią. Podobne prowadzenie postaci spotkałem się tylko gając w Morrowinda ale i tak nie dorównuje Gothicowi.

>I mana jakoś tak strasznie szybko "ucieka" raz się użyje

Dnia 15.06.2006 o 22:23, Kubus7741 napisał:

zaklęcia i już po manie trza czekać.A ja po screenach myślałem że mi przypadnie do gustu ta
gra.Bo mi najbardziej zależy w grze na zkalęciach to mnie głównie "podnieca" w nich.Tak jak
np. w spellforce świetna tam jest magia.I sterowanie nią.


Nie wiem bo grałem najemnikiem, ale wydaje mi się że magia jest tylko na początku taka słaba ( jak wszystko napoczątku). Ilość many można zwiększać a potem wstąpić do klasztoru i zostać magiem ognia i poznawać potężne czary. A nawet jeśli się mana skończy to jest mnóstwo wszędzie roślin po których zjedzeniu mana sięzwiększa. A efekty czarów które widziałem na screenach to mi się podobają. Jedyna rzecz która mi się niepodoba to to że jeśli nie jesteś magiem to nie możesz korzystać z run (nie licząc teleportacyjnych).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie gdzie jest ta przeklęta sakiewka Diega? Idę do wejścia do Górniczej doliny szukam, szukam i nic! Może mi ktoś zrobić screena w miejscu gdzie ją znalazł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2006 o 20:17, Budyn napisał:

Screena z gry ci nie zrobie bo aktualnie nie mam wgranego Gothica 2.

Nie jestem pewien bo nie wykonywałem tego questa ale wydaje misie że sakiewka znajduje sie w górniczej dolinie przy przejściu na przełecz opisze w punktach:
1.Idż do GD przez przełecz i skieruj sie do góry (czyli w przeciwną strone do obleganego zamku)
2.Stoi tam paru orków wiec ich pokonaj.
3.Idc do końca ścieżka i tam gdzieś poszukaj tej sakiewki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2006 o 20:17, Budyn napisał:

Ktoś wie gdzie jest ta przeklęta sakiewka Diega? Idę do wejścia do Górniczej doliny szukam,
szukam i nic! Może mi ktoś zrobić screena w miejscu gdzie ją znalazł?

Sakiewka jest przy dawnym punkcie zrzutu , zaraz na początku Górniczej Doliny przy tym okrągłym jeziorku.Jak zejdziesz ścieżką z lewej strony jeziorka , to obejdź je dookoła na ile to możliwe i sakwa jest po drugiej stronie.Czy też idąc od doliny jest po lewej stronie.Łatwo ją znaleźć , nie jest niczym zakryta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No coż, mogę powiedzieć jedno...... Gra jest REWELACYJNA. Można grać godzinami. Grałem 2 razy i byłem max w 2 rozdziale ;) - rzadko grałem, jednak wzięła mnie chętka na Gothica, więc zamówiłem. I chyba nie pożałuję... :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2006 o 09:29, Jotek47 napisał:

Czy ktoś wie gdzie mogę zdobyć lepszą zbroję dla strażnika miejskiego?

Chyba tylko pozostaje ci czekać na lepsza zbroję strażnika, po pewnym czasie, wykonaniu paru misji, będzisz mógł ją nabyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2006 o 09:34, Jotek47 napisał:

Jakie to misje?

W Górniczej Dolinie w zamku można od takiego gościa(nie pamiętam imienia) za 2400 sztuk złota kupić ciezką zbroję straży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2006 o 09:34, Jotek47 napisał:

Jakie to misje?

A w którym memencie gry jesteś ? Masz lekką zbroję strażnika ? Rób po prostu wczelkie misje jakie są, ale dla zbroji ważne są te od lorda Andre, kiedy zasłużysz się dla straży, będziesz mógł kupić lepszy pancerz. Rób swoje i co jakiś czas sprawdzaj ewentualnie, czy nie możesz już nabyć owego pancerza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2006 o 22:18, Grizzly. napisał:

> /.../ Za każdą starą monetę dostajesz 1szt. złota i 10 punktów doświadczenia.

Tyle razy grałem a o punktach doświadczenia nie wiedziałem. Toż można uzbierać chyba z 5000 sztuk złota i 50000 punktów doświadczenia, wystarczy za kilkudziesięciu orków ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2006 o 10:50, KrzysztofMarek napisał:

> > /.../ Za każdą starą monetę dostajesz 1szt. złota i 10 punktów doświadczenia.
Tyle razy grałem a o punktach doświadczenia nie wiedziałem. Toż można uzbierać chyba z 5000
sztuk złota i 50000 punktów doświadczenia, wystarczy za kilkudziesięciu orków ;)


niestety, on złota nie bierze, tylko i wyłącznie stare monety, ale faktem jest, że można uzbierać z około 200 starych monet (w Nocy Kruka, bo w podstawce jest znacznie mniej tych monet i nie wiem czy jest ich w sumie więcej niż 50), potem oddać mu, dostać za to kasę i doświadczenie, potem go stłuc, zabrać wszystkie stare monety, pójść zapłacić grzywnę do Lee (trzeba uważać też aby Onara nie było w pobliżu, najlepiej to robić gdzieś o 8 rano, kiedy to Onar jeszcze smacznie śpi na górze) i znowu mu oddać te stare monety i tak w kółko... tyle, że to nudne i psuje zabawę, bo to trochę takie oszukiwanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2006 o 11:31, Zebius napisał:

Czy Oko Innosa można nosić cały czas, czy też tylko w trakcie walki ze smokami?


mozna nosić cały czas, zresztą zaraz po rozmowie ze smokiem oko traci swoje właściwości i nic nie będzie Ci dawało póki go znowu nie doładujesz, więc w trakcie walki ze smokiem jest ono zbędne i można zamienić oko na jakiś inny amulet który będzie chronił przed ogniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2006 o 11:31, ShadowG napisał:

Jak można zdobyć lepszą zbroję od lekkiego pancerza strażnika, ale przed awansem na paladyna?


możesz w tym momencie zdobyć chyba tylko średnią zbroję strażnika, będziesz mógł ją kupić na zamku w górniczej dolinie od jakiegoś gościa którego imienia nie pamiętam, w każdym bądź razie znalezienie go nie powinno Ci sprawić problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2006 o 11:38, cinus` napisał:

> Jak można zdobyć lepszą zbroję od lekkiego pancerza strażnika, ale przed awansem na paladyna?


możesz w tym momencie zdobyć chyba tylko średnią zbroję strażnika, będziesz mógł ją kupić na
zamku w górniczej dolinie od jakiegoś gościa którego imienia nie pamiętam, w każdym bądź razie
znalezienie go nie powinno Ci sprawić problemów.

Może trochę głupie pytanie, ale nie jestem do końca pewny. Górnicza Dolina znajduje się na terytorium Kolonii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować