Zaloguj się, aby obserwować  
Kamis16

Gothic 2

13657 postów w tym temacie

Dnia 15.06.2008 o 19:04, KonradRębkowski napisał:

Wspomniałeś powyżej że robiłeś filmiki z Gotchiciem II - dasz linki ?

To miło, że Cię to interesuje. Oto link do mojego kanału na YouTube:
http://pl.youtube.com/user/ezi39

Dnia 15.06.2008 o 19:04, KonradRębkowski napisał:

A tak wogle to czy do Gotchica jest cos w rodzaju edytora ? - za pomocą któego można
modyfikować obrażenia broni lub wsadzać nowcyh NPC .

Amatorskiego edytora świata w grze Gothic nie ma. Jednak profesjonaliści często modyfikują pliki gry, skrypty, audio i wiele innych rzeczy. Potem zapisują paczkę ze zmianami, którą można wgrać do gry. Właśnie tak powstają mody.
Jednak niełatwo stworzyć dobrego moda. Sam chciałem się w to bawić, ale dałem sobie spokój.
Jeśli Ciebie by to interesowało:
http://gothic.gram.pl/forum/Zrob-swojego-moda-t121.html
Polec am poczytać.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2008 o 19:41, sprite39 napisał:

To miło, że Cię to interesuje. Oto link do mojego kanału na YouTube:
http://pl.youtube.com/user/ezi39
> A tak wogle to czy do Gotchica jest cos w rodzaju edytora ? - za pomocą któego można
Amatorskiego edytora świata w grze Gothic nie ma. Jednak profesjonaliści często modyfikują
pliki gry, skrypty, audio i wiele innych rzeczy. Potem zapisują paczkę ze zmianami, którą
można wgrać do gry. Właśnie tak powstają mody.
Jednak niełatwo stworzyć dobrego moda. Sam chciałem się w to bawić, ale dałem sobie spokój.
Jeśli Ciebie by to interesowało:
http://gothic.gram.pl/forum/Zrob-swojego-moda-t121.html
Polec am poczytać.
Pozdrawiam.

Fajne, ton filmik to twój, fajnie Ci wyszedł. Ja się do takiego czegoś nie nadaję, nie umiem. Mi komp jest potrzebny, żeby sobie polatać po necie i pograć w gry, a tak to wole sport i życie towarzyskie;p;p
P.s. Mógłbyś mi podać tytuł tej piosenki która leci w twoim filmiku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2008 o 19:50, maciek.mucha napisał:

P.s. Mógłbyś mi podać tytuł tej piosenki która leci w twoim filmiku

Ale to zależy, w którym.
Jeżeli chodzi o film In Extremo - Liam to tytuł piosenki brzmi In Extremo - Liam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam parę pytań :
1.Podstawowa część Gothica 2 jest łatwiejsza od Nocy Kruka?
2.Czy Saga Gothic zawiera zarówno podstawową część Gothica 2 jak i Noc Kruka, czy tylko NK?
3.Czy w podstawowej części Gothica 2 jest możliwość wybrania gildii u Laresa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2008 o 13:14, Jacek-1000 napisał:

1.Podstawowa część Gothica 2 jest łatwiejsza od Nocy Kruka?

Tak. W NK potwory sa silniejsze, a rozwijanie postaci wymaga wiekszej ilosci PN.

Dnia 18.06.2008 o 13:14, Jacek-1000 napisał:

2.Czy Saga Gothic zawiera zarówno podstawową część Gothica 2 jak i Noc Kruka, czy tylko NK?

Ba! Procz GII i NK zawiera takze pierwsza czesc.

Dnia 18.06.2008 o 13:14, Jacek-1000 napisał:

3.Czy w podstawowej części Gothica 2 jest możliwość wybrania gildii u Laresa?

Nie. Lares pomaga nam dolaczyc do wybranej gildii tylko w dodatku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2. To, że zawiera 1. część to wiedziałem, chodziło mi tylko o 2.
3. No więc w 2 części trzeba skądś wytrzasnąć tę owcę i 1000 sztuk złota do klasztoru...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.06.2008 o 13:42, Jacek-1000 napisał:

3. No więc w 2 części trzeba skądś wytrzasnąć tę owcę i 1000 sztuk złota do klasztoru...

Owce dostaniesz u Pepe, jest na farmie Onara z tylu jak miniesz Corda. A kasa to juz musisz sobie wykombinowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy post

1 - Jasne, w NK potwory i NPC silniejsze, powiedziałbym, że ciężej się rozwijasz ( czyt. siła, zręczność itp. ), ale oczywiście w NK występują nowe NPC i potwory, nowe przygody itp, więc jednak polecam ten dodatek :)
2 - Saga Gothic zawiera :
Gothic I
Gothic II
Gothic II Noc Kruka
Tak samą II część też można mieć, ponieważ w pudełku jest samo Gothic II, ponieważ NK potrzebuje oryginalniej wersji Gothic II. Znaczy to, że możesz zainstalować Gothic II bez dodatku
3 - Nie, lares może tylko pomóc w dodatku dołączyć do innej gildii

Drugi post

Owcę dostaniesz u pepe za 1000 sztuk złota, a lepiej to jest w dodatku, ponieważ w Gothic II NK można dołączyć do klasztoru tylko zabijając trochę goblinów i ratując cenny posążek innosa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem skąd brać owcę i 1000 sztuk złota. Chodziło mi o to, że szkoda, ze nie ma w podstawowej wersji gry tego questa z posążkiem Innosa. Ale wszystkim dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moglby mi ktos powiedziec jak sie wazy eliksir zrecznosci i jak sie dostac do piratow i banrytow dexstera zadanie z nocy kruka dla jasnosci chodzi o ta misie w ktorej ci greg pomoze jesli wykonasz zad 10 (czlowiek z przepaska na oku)

co zrobic zeby dostac list polecajacy ods vatrasa????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2008 o 20:35, orzech76 napisał:

moglby mi ktos powiedziec jak sie wazy eliksir zrecznosci

Musisz miec:
Goblinie jagody (Goblin Berries)
Szczaw krolewski (King''s Sorrel)
Znajdziesz je w miejscacg zaznaczonych odpowiednimi kolorami na mapie http://forum.gram.pl/upl/forum/2008_25/20080621134527.jpg
Wczesniej musisz oczywiscie nauczyc sie warzyc ten eliksir - ucza tego Riordian, Ignaz, Sagitta i w VI rozdziale Vatras.

Dnia 22.06.2008 o 20:35, orzech76 napisał:

i jak sie dostac do piratow

Sa oni w Jarkhendarze - solucje znajdziesz tutaj:
http://www.gothic.phx.pl/nk/infopage.php?id=6

Dnia 22.06.2008 o 20:35, orzech76 napisał:

i banrytow dexstera zadanie z nocy kruka dla jasnosci chodzi o ta misie w ktorej ci greg pomoze jesli wykonasz zad 10 (czlowiek z przepaska na oku)

W wiezy na wzgorzu w poblizu farmy Onara (na poludnie od niej).

Dnia 22.06.2008 o 20:35, orzech76 napisał:

co zrobic zeby dostac list polecajacy ods vatrasa????????

Musisz zostac czlonkiem Wodnego Kregu.

BTW: Twoje pytania dotycza Nocy Kruka, ktora ma tu osobny watek: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=58&u=16917
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzieki ale na poludnie odframy onara sa bandyci ale o nie o nich mi chodzi gdzie jest dexster podobno w jakims porcie czy cos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2008 o 20:54, orzech76 napisał:

dzieki ale na poludnie odframy onara sa bandyci ale o nie o nich mi chodzi gdzie jest dexster podobno w jakims porcie czy cos

No to wlasnie wsrod tych bandytow w wiezy jest Dexter. Aby dostac sie do obozu bandytow nalezy znac imie ich szefa - jesli chcesz zostac najemnikiem zdradzi Ci je Cord, jesli zas jestes straznikiem / magiem ognia musisz porozmawiac bodajze ze Skipem, ktory jest w zatoczce na polnoc od portu w Khorinis.
BTW: NALEGAM na przeniesienie sie do watku o Nocy Kruka, do ktorego link podalem wyzej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no dobrze ale odkiedy mam plynac na polnoc od laresa ? od tego rybaka co "mial problemy ze straza" czy od kogo ?????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! a co z piratami ???????????? kiedy wykanam to zadanie z dexsterem i handlaz bronia to wystarczy zeby byc w wodnym kregu jak przejs "najazdy bandytow" kiedy sie jest w gorniczej dolinie ten gosc z ekspedycji mowi ze napisze lordowi hagenowi list jesli sprawdze co siwe dzieje w kopalniach w 1 takiej paladyn chce zebym sie zebaczow pozbyl istniejke latwiejszy sposob? gdzie jest Diego (cala trase mi powiedz ze szczegolami) dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2008 o 22:34, orzech76 napisał:

no dobrze ale odkiedy mam plynac na polnoc od laresa ? od tego rybaka co "mial problemy
ze straza" czy od kogo ?????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! a co z piratami ????????????
kiedy wykanam to zadanie z dexsterem i handlaz bronia to wystarczy zeby byc w wodnym
kregu jak przejs "najazdy bandytow" kiedy sie jest w gorniczej dolinie ten gosc z
ekspedycji mowi ze napisze lordowi hagenowi list jesli sprawdze co siwe dzieje w kopalniach
w 1 takiej paladyn chce zebym sie zebaczow pozbyl istniejke latwiejszy sposob? gdzie
jest Diego (cala trase mi powiedz ze szczegolami) dziekuje

Po pierwsze to temat o GOTHICU 2 a GOTHIC 2 NOC KRUKA MA OSOBNY TEMAT i radze sie tam pytać.

Ostatni raz tutaj ci napisze odpowiedzi, jak nadal nie wiesz co i jak to pytaj się w odpowiednim wątku, radzę też w sprawie zadań wpisać w wyszukiwarce internetowej Gothic i na jakiejś stronie znajdziesz solucje i inne podstawowe informacje o broni oraz zbrojach a także mapy gdzie co znaleźć.

Skip jest w zatoczce koło portu, gdzie aby się tam dostać musisz wskoczyć do wody i płynąć wzdłuż brzegu w przeciwną stronę niż stoji okręt palladynów. Zabicie Dextera to jedno z zadań, które musisz wykonac dla Wodnego Kręgu(jednak wcześniej trzeba z nim pogadać i przeczytać list, który miał przy sobie) a drugie zadanie to za farmą Sekkoba(niedaleko farmy Onara) w lesie na końcu są bandyci z bronią i list o handlarzu bronią(to drugie zadanie do wykonania). jeśli chodzi o Górniczą Dolinę to piszesz teraz o głównym wątku Gothica 2, ja jednak radzę udać sie pierw do Jarkendaru(zanim Garond napisze ci ten list), a zbroje ma koleś, który sprzedaje jedzenie w budynku na lewo w zamku( w nocy śpi i go nie ma musisz pójść tam w dzień stoji i coś czyta(zbroja jednak trochę kosztuje więc musisz mieć kasę).

Jak nie możesz zabić wszystkich zębaczy to porozmawiaj z straznikiem w tym obozie (siedzi przy ognisku) on ci powie co i jak. Diego jest między skałami w takim małym wąwoziku. Poszukaj najlepiej mapy w internecie z zaznaczonymi wysztkimi postaciami w G2 i będziesz wiedział gdzie jest, bo tak z pamięci ciężko wytłumaczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2008 o 12:30, marlen230 napisał:

Przeszłam nie dawno... Z jednej strony - super,z drugiej zbyt łatwa i krótka. A szkoda,
bo GIII nie oferuje nic ciekawego. Szkoda.

Nie martw się, dodatek do G3 o nazwie Forsaken Gods usprawni silnik i da nową fabułę.
Swoją drogą możesz przejśc na nowo Gothica dla zabawy albo inną profesją. Daje to tyle samo, a nawet więcej zabawy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ludziska ;P Będę pisał od rzeczy bo nie wiem jak to ominąć...
Jestem obecnie w III rozdziale. Mam Oko Innosa i rozmawiałem już kolejno z Xardasem, Vatrasem i Pyrokarem. Wyciągnąłem Benneta z więzienia i naprawiłem u niego oprawę Oka. Jednak z klejnotem mam już pr0blem: Vatras zgodził się mi pomóc z Okiem, jednak DOPIERO gdy zastąpi go w mieście jakiś inny mag wody. I proste pytanie - skąd mam u diabła mu wytrzasnąć tego maga wody? Dodam jeszcze że byłem już na wykopaliskach i rozmawiałem z wszystkimi magami jednak przy żadnym nie było opcji dialogowej dot. zastąpienia Vatrasa w mieście. Jeszcze jedno - gram paladynem jak coś.
Jakby ktoś był w stanie mi szybko pomóc to będę wdzięczny.

P.s. Wydaje mi się że miałem to napisać w topicu o "Nocy Kruka" (mam ten dodatek) jednak mam nadzieję że tutaj też mi pomożecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Otóż żeby wytrzasnąć maga wody musisz iść na wykopaliska i przejść całą fabułę dodatku (Nocy Kruka). To jest taki ogranicznik, nie da się do 4 rozdziału przejść nie przechodząc Nocy Kruka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować