Zaloguj się, aby obserwować  
artur_666

PSP - Temat ogólny

7619 postów w tym temacie

Dnia 24.02.2007 o 12:03, Paladyn Rage napisał:

A jak z wytrzymałośćią ekranu na zarysowania? Mam na myśli wszelkiego rodzaju trwałe zarysowania.
Czy nowo kupiona konsolka nie ma folii na ekranie od razu po wyciągnięciu z pudełka? Zdaje
się że jest tak z odtwarzaczami mp3 i komórkami.

Na ekranie niestety nie ma żadnej folii (tak jak w przypadku laptopów, monitorów i telewizorów LCD.
Ja folii nie używam, mam za to plastikowy pokrowiec ochronny Logitech PlayGear Pocket.

Dnia 24.02.2007 o 12:03, Paladyn Rage napisał:

Co do wspomnianych bricków - taki downgrade ma zapewne coś wspólnego z nielegalnym oprogramoaniem?
Coś w rodzaju przeróbki stacjonarnego PS''a?

Tylko modchip PSX miał wyłącznie jedno zastosowanie - odpalanie gier z płyt CD-R, co oficjalnie można było podciągnąć pod korzystanie z kopii zapasowych, a tak naprawdę sprowadzało się do korzystania z nielegalnych gier. Aczkolwiek były na świecie przypadki (bodajże Australia), że firmy produkujące konsole przegrywały procesy z producentami modchipów.
Downgrade PSP i wgranie nieoficjalnego firmware''u wiąże się z możliwością uruchamiania programów z karty pamięci, także nie podpisanych cyfrowo przez Sony. I nie chodzi tu wyłącznie o programik pozwalający uruchomić grę z obrazu płyty wgranego na Memory Stick (chociaż głównie to jest powodem zmartwień Sony, bo oczywiście obniża to sprzedaż legalnych gier). Nieoficjalne programy do PSP to napisane przez fanów różnego rodzaju arcade''owe gierki (pasjans, snake, tetris, etc.), alternatywne odtwarzacze multimedialne odczytujące większą ilość formatów, program do czytania eBooków, czy nawet emulaor PC pozwalający zainstalować Windowsa 98 czy Linuxa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2007 o 14:05, Klimos napisał:

> A jak z wytrzymałośćią ekranu na zarysowania? Mam na myśli wszelkiego rodzaju trwałe zarysowania.
> Czy nowo kupiona konsolka nie ma folii na ekranie od razu po wyciągnięciu z pudełka? Zdaje
> się że jest tak z odtwarzaczami mp3 i komórkami.
Na ekranie niestety nie ma żadnej folii (tak jak w przypadku laptopów, monitorów i telewizorów
LCD.
Ja folii nie używam, mam za to plastikowy pokrowiec ochronny Logitech PlayGear Pocket.

> Co do wspomnianych bricków - taki downgrade ma zapewne coś wspólnego z nielegalnym oprogramoaniem?

> Coś w rodzaju przeróbki stacjonarnego PS''a?
Tylko modchip PSX miał wyłącznie jedno zastosowanie - odpalanie gier z płyt CD-R, co oficjalnie
można było podciągnąć pod korzystanie z kopii zapasowych, a tak naprawdę sprowadzało się do
korzystania z nielegalnych gier. Aczkolwiek były na świecie przypadki (bodajże Australia),
że firmy produkujące konsole przegrywały procesy z producentami modchipów.
Downgrade PSP i wgranie nieoficjalnego firmware''u wiąże się z możliwością uruchamiania programów
z karty pamięci, także nie podpisanych cyfrowo przez Sony. I nie chodzi tu wyłącznie o programik
pozwalający uruchomić grę z obrazu płyty wgranego na Memory Stick (chociaż głównie to jest
powodem zmartwień Sony, bo oczywiście obniża to sprzedaż legalnych gier). Nieoficjalne programy
do PSP to napisane przez fanów różnego rodzaju arcade''owe gierki (pasjans, snake, tetris,
etc.), alternatywne odtwarzacze multimedialne odczytujące większą ilość formatów, program do
czytania eBooków, czy nawet emulaor PC pozwalający zainstalować Windowsa 98 czy Linuxa.


Czy degrade jest konieczny również do odtwarzania filmów czy innych rzeczy przerobionych i wgranych z dysku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2007 o 14:07, Paladyn Rage napisał:

Czy degrade jest konieczny również do odtwarzania filmów czy innych rzeczy przerobionych i
wgranych z dysku?


Przycinaj trochę cytaty ;)
Firmowe, nie przerabiane PSP czyta filmy, ale tylko i wyłącznie w formacie MP4. Aby móc odtwarzać pliki AVI albo MPG, musisz posiadać jakiś alternatywny, fanowski odtwarzacz, którego nie uruchomisz bez downgrade''u oprogramowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2007 o 14:11, Klimos napisał:

> Czy degrade jest konieczny również do odtwarzania filmów czy innych rzeczy przerobionych
i
> wgranych z dysku?

Przycinaj trochę cytaty ;)
Firmowe, nie przerabiane PSP czyta filmy, ale tylko i wyłącznie w formacie MP4. Aby móc odtwarzać
pliki AVI albo MPG, musisz posiadać jakiś alternatywny, fanowski odtwarzacz, którego nie uruchomisz
bez downgrade''u oprogramowania.


Hmmm ale da się przerobić plik w formacie Avi czy Rm na mp4?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2007 o 14:22, Paladyn Rage napisał:

Hmmm ale da się przerobić plik w formacie Avi czy Rm na mp4?


Na poprzedniej stronie masz link do darmowego programu, który się tym zajmuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2007 o 14:25, Klimos napisał:

> Hmmm ale da się przerobić plik w formacie Avi czy Rm na mp4?

Na poprzedniej stronie masz link do darmowego programu, który się tym zajmuje.


Dzięki wielkie :) A długo to cudo przerabia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2007 o 14:35, Paladyn Rage napisał:

Dzięki wielkie :) A długo to cudo przerabia ?


Dużo zależy od szybkości komputera, ale żeby Ci podać rząd wielkości, to mniej więcej tyle co długość filmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2007 o 15:14, Klimos napisał:

Dużo zależy od szybkości komputera, ale żeby Ci podać rząd wielkości, to mniej więcej tyle
co długość filmu.


Tyle zajmuje na w miarę dobrym sprzęcie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2007 o 16:21, Paladyn Rage napisał:

Tyle zajmuje na w miarę dobrym sprzęcie?


Roczny laptop Celeron 1,5 GHz i 512 MB RAMu. Na niczym innym nie sprawdzałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2007 o 16:32, Klimos napisał:

> Tyle zajmuje na w miarę dobrym sprzęcie?

Roczny laptop Celeron 1,5 GHz i 512 MB RAMu. Na niczym innym nie sprawdzałem.


Hmmm to na moim Duronie 2,8 GHZ 1024 MB Ramu powinno chyba nieco szybciej pójść. No cóż, zobaczy się w praktyce. Dzięki za info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Mam problem. Mianowicie zgubiłem swoją płytke od PSP i gdy podłączam konsole pod kabel USB to komp mi jej nie widzi... Czy znacie jakiś program dzieki któremu będę mógł przesyłać dane z kompa na PSP ? Kiedys miałem program dołączony na małej płycie do PSP dzieki niemu komp wykrywał konsole i mogłem fajnie przesyłać dane.
Pomóżcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaką płytkę od PSP ???
Ja w zestawie nic nie miałem (tylko dysk demo UMD) i komp widzi PSP bez problemów.
Jaki masz system pod 2000/XP powinno być wszystko bez problemów niezależnie od sprzętu ??
Czy inne urządzenia podłączane pod USB działają ??
Spróbuj przeinstalować sterowniki do płyty głównej, albo całego Windowsa. Ewentualnie możesz też odpalić jakiegoś Linuxa Live CD i wtedy już prawie na pewno wszystko będzie działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek powinienem otrzymać przesyłkę z PSP Base Pack.

I mam pytanie:

Czy jest [czy ktoś zna] jakąś stronę z darmowymi grami na PSP? Chodzi mi o to, że otrzymam samo PSP bez gier i może z jakiejś strony ściągnąć sobie i nagrać na PSP mini-gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2007 o 19:05, JackXP napisał:

Czy jest [czy ktoś zna] jakąś stronę z darmowymi grami na PSP? Chodzi mi o to, że otrzymam
samo PSP bez gier i może z jakiejś strony ściągnąć sobie i nagrać na PSP mini-gry.


Oficjalnie nie ma darmowych gier na PSP. Te arcade''owe mini gierki oraz inne tego typu programy tworzone przez fanów (tzw. homebrew) możesz uruchomić tylko gdy zmienisz firmware konsoli do 1.5, co wiąże się z ryzykiem nieodwracalnego uszkodzenia konsoli (powstanie tzw. brick''a - z ang. cegła). Najlepiej rozejrzyj się na allegro, to najlepsze miejsce na kupowanie gier na PSP. Używane są znacznie tańsze niż nówki w sklepach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2007 o 11:36, Klimos napisał:

> mam pytanko czy sa moze kody do Killzone Liberation na PSP??prosze o odp i z gory dziekuje;)


Jedyne co znalazłem to poradnik: http://db.gamefaqs.com/portable/psp/file/killzone_liberation.txt
Ewentualnie save''y: http://www.gamefaqs.com/portable/psp/save/931635.html

dzieki wielkie za pomoc a moze przeszedl ktos WRC na PSP na 3 poziomie bo mam male problemy ze wzgledu na to ze na poczatku ustanowilem zbyt wygorowane czasy na trasach a teraz na trudniejszych poziomach nie moge tego przejsc:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2007 o 19:05, JackXP napisał:

W poniedziałek powinienem otrzymać przesyłkę z PSP Base Pack.

I mam pytanie:

Czy jest [czy ktoś zna] jakąś stronę z darmowymi grami na PSP? Chodzi mi o to, że otrzymam
samo PSP bez gier i może z jakiejś strony ściągnąć sobie i nagrać na PSP mini-gry.


też przez bardzo krotki czas miałem podobny problem. By sprawdzić mozliwości swojego nowego nabytku propnuje Ci wejść na stronę www.yourpsp.com i ściągnąć kilka grywalnych demek, m in killzone liberation(po polsku) czy ToCa 3.Oczywiście by pograć sobie w te demka(czy jakiekolwiek inne gry) musisz posiadać kartę pamięci minimum 32 mega- a nie wiem czy wogóle jakakolwiek karta jest w Base Packu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2007 o 17:34, Prince07 napisał:

Witam!
Mam problem. Mianowicie zgubiłem swoją płytke od PSP i gdy podłączam konsole pod kabel USB
to komp mi jej nie widzi... Czy znacie jakiś program dzieki któremu będę mógł przesyłać dane
z kompa na PSP ? Kiedys miałem program dołączony na małej płycie do PSP dzieki niemu komp wykrywał
konsole i mogłem fajnie przesyłać dane.
Pomóżcie...

do PSP nie ma żadnych sterowników w komplecie.

/pamiętaj ze jak podłączasz włączona konsolkę PSP do kompa, to w menu konsoli musisz wybrać USB connection.
czasami o tym zapominam i też się głowię czemu mi konsolki nie wykrywa;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2007 o 13:17, Minsc i Boo napisał:

> W poniedziałek powinienem otrzymać przesyłkę z PSP Base Pack.
>
> I mam pytanie:
>
> Czy jest [czy ktoś zna] jakąś stronę z darmowymi grami na PSP? Chodzi mi o to, że otrzymam

> samo PSP bez gier i może z jakiejś strony ściągnąć sobie i nagrać na PSP mini-gry.

też przez bardzo krotki czas miałem podobny problem. By sprawdzić mozliwości swojego nowego
nabytku propnuje Ci wejść na stronę www.yourpsp.com i ściągnąć kilka grywalnych demek, m in
killzone liberation(po polsku) czy ToCa 3.Oczywiście by pograć sobie w te demka(czy jakiekolwiek
inne gry) musisz posiadać kartę pamięci minimum 32 mega- a nie wiem czy wogóle jakakolwiek
karta jest w Base Packu


Nie, w Base Pack nie ma Memory Sticka. Ale kupiłem sobie 512MB wczoraj i jakoś jest. W przyszłości zakupie 2GB.

Moje pytanie: Zrobiłem Update softa z 2.50 do 3.01 - bez tego nie zagrałbym w parę wersji demo gier. Czy to prawda, że wraz z updatem softu oficjalnego na 2.50 na oficjalny 3.01 przepadła mi gwarancja? Jeśli tak, to czy jest możliwość ewentualnego powrotu do wersji 2.50 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować