Zaloguj się, aby obserwować  
artur_666

PSP - Temat ogólny

7619 postów w tym temacie

Witam mam prośbe czy może ktos wrzucic na rapideshare.com (lub inną uploadowaną stronke) oprogramowanie do PSP, swoją płytkę gdzieś zapodziałem a bardzo potrzebuje ten program.
Z góry dzieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Intryguje mnie od pewnego czasu możliwość robienia screenów z gier na PSP. Czy ktoś coś wie na ten temat ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

siemka mam pytanko czy jestes jakies fajne czasopismo o PSP??czy tez moze w gazecie PSX oprocz PS2 sa rowniez jakies informacje na temat PSP??prosze o szybka odp!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2007 o 16:02, Mroczny78 napisał:

siemka mam pytanko czy jestes jakies fajne czasopismo o PSP??czy tez moze w gazecie PSX oprocz
PS2 sa rowniez jakies informacje na temat PSP??prosze o szybka odp!!:)

Czasopisma TYLKO o PSP nie ma. W PSX Extreme i Neo Plus są działy poświęcone tej konsolce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2007 o 23:51, Klimos napisał:

Intryguje mnie od pewnego czasu możliwość robienia screenów z gier na PSP. Czy ktoś coś wie
na ten temat ???

Jest pewien mod stworzony na podstawie Cheat Device do GTA. O ile pamiętam, nie ma wersji na softy wyższe od 2.71 SE-B". Na softach nie przerobionych - na pewno screenshotów nie porobisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2007 o 16:47, Cmq napisał:

Jest pewien mod stworzony na podstawie Cheat Device do GTA. O ile pamiętam, nie ma wersji na
softy wyższe od 2.71 SE-B". Na softach nie przerobionych - na pewno screenshotów nie porobisz.


Trochę się boję wgrywać otwarty firmware. Za dużo się o brickach naczytałem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2007 o 17:10, Klimos napisał:

Trochę się boję wgrywać otwarty firmware. Za dużo się o brickach naczytałem :(

Robisz wszystko zgodnie z instrukcją = cieszysz się nowym softem. Ja teraz upy robię bez nerwów, zwłaszcza że na softach otwartych nie ma czegoś takiego jak brick - dojedziesz do tego softu i jesteś bezpieczny :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2007 o 17:30, Cmq napisał:

Robisz wszystko zgodnie z instrukcją = cieszysz się nowym softem. Ja teraz upy robię bez nerwów,
zwłaszcza że na softach otwartych nie ma czegoś takiego jak brick - dojedziesz do tego softu
i jesteś bezpieczny :P.


Tylko najpierw trzeba zrobić ten "crucial step", czyli 2.71 -> 1.5.
Nie wiesz może jak to jest z uznawaniem gwarancji po bricku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejne pytanie: przeglądając allegro natrafiłem na sporo ofert gości chcących odsprzedać uszkodzone PSP. Jeden gość stwierdza że jego dzieciakowi konsolka wypadła z rąk i się nie odpaliła. Czy PSP jest aż takie delikatne? Jeśli tak to chyba nie za bardzo pasuje do roli konsolki przenośnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się z twojej wygranej, bo to oznacza, że inni konsumenci też mogą. :-) Jestem tylko ciekaw gdzie reklamowałeś konsolę, bo jeżeli w "zwykłym" sklepie, to rzeczywiście mogłeś się ze sprzedawcą "boksować". Ja kupiłem PlayStation Portable 03 listopada 2006 r. i miałem "walnięte" 4 piksele. A, że nie chciało mi się iść do sklepu, to poszedłem dopiero w styczniu. Ale nie tam gdzie kupiłem, tylko do Autoryzowanego Salonu Sprzedaży Sony. Tam bez żadnych problemów sprzedawca odebrał produkt i po dwóch tygodniach otrzymałem zupełnie nową konsolę. I usłyszałem, że "martwych pikseli" nie "naprawiają", czyli wymieniają ekran/monitor. Dzięki temu po niecałych trzech miesiącach miałem nową/starą konsolę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2007 o 22:00, Paladyn Rage napisał:

Kolejne pytanie: przeglądając allegro natrafiłem na sporo ofert gości chcących odsprzedać uszkodzone
PSP. Jeden gość stwierdza że jego dzieciakowi konsolka wypadła z rąk i się nie odpaliła. Czy
PSP jest aż takie delikatne? Jeśli tak to chyba nie za bardzo pasuje do roli konsolki przenośnej.


Uszkodzone konsole to na 99% tzw. bricki (z ang. cegły). Takie coś (nie dająca się włączyć konosola) powstaje po nieudanym downgradzie, czyli nie do końca popieranej przez Sony próbie obniżenia firmware''u do wersji 1.50. Obniżenie to wiąże się z możliwością odpalania programów pisanych przez fanów i nie zautoryzowanych (podpisanych cyfrowo przez Sony).
Nie wiem czy PSP jest aż tak delikatne, bo swoim nie rzucałem specjalnie. Raz spadło z wysokości ok. 0.5m na kafelki i nic mu się nie stało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak z wytrzymałośćią ekranu na zarysowania? Mam na myśli wszelkiego rodzaju trwałe zarysowania. Co do wspomnianych bricków - taki downgrade ma zapewne coś wspólnego z nielegalnym oprogramoaniem? Coś w rodzaju przeróbki stacjonarnego PS''a?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2007 o 12:03, Paladyn Rage napisał:

A jak z wytrzymałośćią ekranu na zarysowania? Mam na myśli wszelkiego rodzaju trwałe zarysowania.

Jest podatne na zarysowania z tego co wiem. Trzeba sobie kupić folię ochronną, żeby nie było zarysowań. Sam obserwuję tę konsolkę, bo chciałbym kupić taką najpóźniej na wakacje.

Dnia 24.02.2007 o 12:03, Paladyn Rage napisał:

Co do wspomnianych bricków - taki downgrade ma zapewne coś wspólnego z nielegalnym oprogramoaniem?
Coś w rodzaju przeróbki stacjonarnego PS''a?

Sam downgrade nie jest jakimś przestępstwem, ale już wgrywanie jakichś modyfikacji nie autoryzowanych przez sony może już pozbawić Cię możliwości reklamacji, gwarancji itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2007 o 12:37, ko?nik napisał:

> A jak z wytrzymałośćią ekranu na zarysowania? Mam na myśli wszelkiego rodzaju trwałe zarysowania.

Jest podatne na zarysowania z tego co wiem. Trzeba sobie kupić folię ochronną, żeby nie było
zarysowań. Sam obserwuję tę konsolkę, bo chciałbym kupić taką najpóźniej na wakacje.


Czy nowo kupiona konsolka nie ma folii na ekranie od razu po wyciągnięciu z pudełka? Zdaje się że jest tak z odtwarzaczami mp3 i komórkami.

Dnia 24.02.2007 o 12:37, ko?nik napisał:

> Co do wspomnianych bricków - taki downgrade ma zapewne coś wspólnego z nielegalnym oprogramoaniem?

> Coś w rodzaju przeróbki stacjonarnego PS''a?
Sam downgrade nie jest jakimś przestępstwem, ale już wgrywanie jakichś modyfikacji nie autoryzowanych
przez sony może już pozbawić Cię możliwości reklamacji, gwarancji itp.


Hmmm a jak ma się sprawa z odpalaniem filmów? Wgrywam z dysku do pamięci czy jest możliwość wypalenia na płytki? Podobno nie ma w sprzedaży płytek na PSP, ale kumpel przyuważył takowe na allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2007 o 12:49, Paladyn Rage napisał:

Czy nowo kupiona konsolka nie ma folii na ekranie od razu po wyciągnięciu z pudełka? Zdaje
się że jest tak z odtwarzaczami mp3 i komórkami.

A tego akurat nie wiem, bo nie miałem jeszcze możliwości wyjęcia PSP z pudełka :D Myślę, że jakaś tam folia jest ale podobno warto się zaopatrzyć w nową. Na allegro masz wiele firm proponujących takie folie.

Dnia 24.02.2007 o 12:49, Paladyn Rage napisał:

Hmmm a jak ma się sprawa z odpalaniem filmów? Wgrywam z dysku do pamięci czy jest możliwość
wypalenia na płytki? Podobno nie ma w sprzedaży płytek na PSP, ale kumpel przyuważył takowe
na allegro.

Musisz wgrywać z pamięci, po prze konwertowaniu na odpowiedni format, odpowiednim (dodanym do PSP) programem. A jeżeli chodzi o płytki. To są dyski UMD. Na takich dyskach możesz kupić gry i filmy, a odtworzyć je w PSP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2007 o 13:16, ko?nik napisał:

> Czy nowo kupiona konsolka nie ma folii na ekranie od razu po wyciągnięciu z pudełka? Zdaje

> się że jest tak z odtwarzaczami mp3 i komórkami.
A tego akurat nie wiem, bo nie miałem jeszcze możliwości wyjęcia PSP z pudełka :D Myślę, że
jakaś tam folia jest ale podobno warto się zaopatrzyć w nową. Na allegro masz wiele firm proponujących
takie folie.


Inna sprawa czy taka folia nie psuje jakości obrazu.

Dnia 24.02.2007 o 13:16, ko?nik napisał:

> Hmmm a jak ma się sprawa z odpalaniem filmów? Wgrywam z dysku do pamięci czy jest możliwość

> wypalenia na płytki? Podobno nie ma w sprzedaży płytek na PSP, ale kumpel przyuważył takowe

> na allegro.
Musisz wgrywać z pamięci, po prze konwertowaniu na odpowiedni format, odpowiednim (dodanym
do PSP) programem. A jeżeli chodzi o płytki. To są dyski UMD. Na takich dyskach możesz kupić
gry i filmy, a odtworzyć je w PSP


Jak podejrzewam by odpalać własnoręcznie wypalone potrzebny jest downgrade którego raczej wolę uniknąć. No nic, dzięki za info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2007 o 13:38, Paladyn Rage napisał:

Inna sprawa czy taka folia nie psuje jakości obrazu.

Dobra folia nie. Ale jak kupisz jakiś "badziew" to może popsuć jakość, rozmazać, jakoś dziwnie światło odbijać, odlepiać się itp. Ale dobra tylko poprawi sprawę.

Dnia 24.02.2007 o 13:38, Paladyn Rage napisał:

Jak podejrzewam by odpalać własnoręcznie wypalone potrzebny jest downgrade którego raczej wolę
uniknąć. No nic, dzięki za info

Ale nie można wypalać własnoręcznie. Musiał byś mieć jakąś nagrywarkę UMD, a ja jeszcze czegoś takiego nie widziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam sprawe chce kupic PSP ale nie wiem czy to na 100% dobra inwestycja...mozecie napisac Plusy i Minusy ktore waszym zdaniem wynikaja z kupna konsoli.?? tylko szczerze!!!:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować