Zaloguj się, aby obserwować  
artur_666

PSP - Temat ogólny

7619 postów w tym temacie

Dnia 01.03.2007 o 23:12, JackXP napisał:

Mam pytanie - jak można czytać książki/ dokumenty w PDF na konsoli/
jak je wgrać i gdzie na Memory Stick`u ?


Tak domyślnie PDFa nie odpalisz na PSP. Potrzebujesz albo specjalnego programu, który zadziała jednak wyłącznie z alternatywnym firmwarem. Jeżeli masz oficjalne oprogramowanie Sony, to jedynym rozwiązaniem wydaje się otworzenie pliku PDF w programie lub przeglądarce graficznej (Paint Shop Pro, czy chociaż Irfan View z odpowiednią wtyczką) i przekonwertowanie PDFa do plików JPG - jeden JPG będzie odpowiadał jednej stronie dokumentu PDF.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przymierzam się do kupna PSP(gdzieś tak tuż przed wakacjami), ale mam problem - gry.
Otóż mało mnie rajcuje kupienie jakiejś gierki którą przejdę w kilka/kilkanaście godzin, a potem odstawie. Dlatego też chciałbym abyście polecili mi jakieś długie i rozbudowane gry na PSP, najlepiej RPG(i dobrze by było z grafą 3D, ale to już taki mój wymysł :p). Póki co wiem tylko o FF VII: Crisis Core(tak się nazywa, aye?)...chyba że to też zabawa na kilkanaście godzin :P? Więc jakie są jeszcze godne polecenia, długie gry RPG na PSP? Z góry dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2007 o 08:30, Tomek1990 napisał:

Witam. Przymierzam się do kupna PSP(gdzieś tak tuż przed wakacjami), ale mam problem - gry.
/ciach/


Słuszny wybór ;)
Jesteśmy w podobnej sytuacji - też lubię RPGi. Muszę Cię jednak zmartwić, bo na PSP póki co tak średenio z tym gatunkiem. FF VII: Crysis Core jeszcze się nie ukazało, a żaden z dotychczas wydanych tytułów tego gatunku nie zasłużył na miano hitu. Jest za to cała masa innych gier, które naprawdę wciągają. Na przykład GTA: Liberty City Stories. Wcześniej nie grałem w żadną część GTA (może poza kilkoma godzinami w jedynkę), a LCS przeszedłem na 100%. Gra wcale nie należy do krótkich - zajęło mi to jakieś 50 godzin ciągłego grania. Poza tym jeżeli już coś przejdziesz nie musisz odkładać tego na półkę. Gry na PSP to dość chodliwy towar na allegro. Jeżeli jeszcze zakupisz używaną w ten sam sposób, to może się okazać, że odsprzedasz grę za tyle, za ile ją kupiłeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na FF VII mogę poczekać, będzie się opłacało.
Natomiast o GTA: LCS i VCS - jeżeli przejście tej pierwszej zajmuje te 50 godzin...cóż, to już potężny argument aby wyposażyć się w PSP :). Poza tym myślę o Test Drive Unlimited(do wakacji powinien już być na PSP u nas :P) i NfS Most Wanted i paru innych grach...patrząc na GOL''u, jeżeli chodzi o RPG na tą konsolkę to jest mocna posucha, poza tym wiele dobrych gierek nie jest dostępnych w naszym kraju...ale mimo tego myślę, że będzie się opłacało kupić PSP(zwłaszcza, że pogoda jest po prostu świetna teraz, jam jest gracz, ale w domu siedzieć nie chcę ;p), a kupno/sprzedaż na Allegro głupim pomysłem nie jest :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2007 o 09:44, Tomek1990 napisał:

Na FF VII mogę poczekać, będzie się opłacało.
/ciach/


Nie wiem jak mogłem zapomnieć o grze, której w tym momencie najbardziej wyczekuję - to oczywiście Elder Scrolls IV: Oblivion. Ma wyjść jakoś wiosną tego roku. Jeżeli lubisz też gry samochodowe, to możesz brać PSP w ciemno, to bardzo mocna strona tej konsoli. Zaraz na starcie były trzy wspaniałe tytuły: Ridge Racer, NFS Underground: Rivals i Wipeout Pure. Potem doszedł jeszcze Burnout Legends, kolejne część NFSa, mniej znany ale równie dobry OutRun 2006, czy gry bardziej symulacyjne niż zręcznościowe jak Formula 1, ToCA Race Driver oraz WRC. Przyszłość też zapowiada się ciekawie: kolejna odsłona Burnouta, zapewne następne NFSy a także Gran Turismo 4 i wspominany przez Ciebie już Test Drive: Unlimited.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2007 o 10:39, Klimos napisał:

Nie wiem jak mogłem zapomnieć o grze, której w tym momencie najbardziej wyczekuję - to oczywiście
Elder Scrolls IV: Oblivion. Ma wyjść jakoś wiosną tego roku.

Niestety według najnowszych danych Oblivion na PSP ma wyjść dopiero 3 sierpnia więc trzeba będzie jeszcze poczekać. Ale jakiś trailerek czy zapowiedź to by mogli już dać.

Ja mam takie pytanie. Chodzi mi o PES 6 na PSP. Czy jest to gra warta swojej ceny?? W końcu 180 zł to nie w kij dmuchał. Głównie mam na myśli to, czy nie nudzi się po kilku godzinach grania. A może są jakieś lepsze piłki nożne na PSP?? Zamierzam sobie właśnie sprawić w kwietniu (po urodzinach :)) jakąś gierkę na PSP i moim numero uno jest właśnie PES. Czy warto??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2007 o 10:39, Klimos napisał:

> Na FF VII mogę poczekać, będzie się opłacało.
> /ciach/

Nie wiem jak mogłem zapomnieć o grze, której w tym momencie najbardziej wyczekuję - to oczywiście
Elder Scrolls IV: Oblivion.


Niezbyt lubię TES4:O Ale jak zrobią z niego jRPGa to się pochlastam ( pewnie zrobią H&S - powieszę się :( )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2007 o 12:07, Erton napisał:

Niestety według najnowszych danych Oblivion na PSP ma wyjść dopiero 3 sierpnia więc trzeba
będzie jeszcze poczekać. Ale jakiś trailerek czy zapowiedź to by mogli już dać.

Poczekam, nie spieszy mi się :P

@ Skrytobójca:
Ma to być podobno coś w rodzaju Morrowinda na NGage''u.

Dnia 17.03.2007 o 12:07, Erton napisał:

Ja mam takie pytanie. Chodzi mi o PES 6 na PSP. Czy jest to gra warta swojej ceny?? W końcu
180 zł to nie w kij dmuchał. Głównie mam na myśli to, czy nie nudzi się po kilku godzinach
grania. A może są jakieś lepsze piłki nożne na PSP?? Zamierzam sobie właśnie sprawić w kwietniu
(po urodzinach :)) jakąś gierkę na PSP i moim numero uno jest właśnie PES. Czy warto??

Z tego co wiem, to gra niczym się nie różni od wersji PCtowej czy tej z PS2. Sam PESa nie posiadam, ale grałem trochę na stojaku w supermarkecie i jakiejś specjalnej różnicy nie zauważyłem, poza tą że gra nie jest po polsku. Nie wiem jaki rodzaj gier preferujesz, więc nie wiem co Ci polecić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2007 o 13:32, Skrytobójca napisał:

Czyli ?


Krótszy i uproszczony, a nie konwersja 1:1 tak jak np wersja na XBoxa 360.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wielka prośba do CDP o to żeby w sklepie.pl poprawić ofertę gier na PSP, plakatów można kupić więcej niż gier na PSP. Trochę szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2007 o 21:53, Pablor napisał:

Wielka prośba do CDP o to żeby w sklepie.pl poprawić ofertę gier na PSP, plakatów można kupić
więcej niż gier na PSP. Trochę szkoda.

Prawda, sytuacja jest opłakana, a ceny gier też niskie nie są ;/ Jednak popularność PSP w Polsce jest tak niska, że wydaje mi się iż dla CDP nieopłacalne jest sprowadzanie i dystrybuowanie grami na Portable ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2007 o 23:42, Firaxo napisał:

> Wielka prośba do CDP o to żeby w sklepie.pl poprawić ofertę gier na PSP, plakatów można
kupić
> więcej niż gier na PSP. Trochę szkoda.
Prawda, sytuacja jest opłakana, a ceny gier też niskie nie są ;/ Jednak popularność PSP w Polsce
jest tak niska,

Chyba cię pogieło - jest wysoka, a nawet jak nie jest to większa od popularności DSa
że wydaje mi się iż dla CDP nieopłacalne jest sprowadzanie i dystrybuowanie

Dnia 20.03.2007 o 23:42, Firaxo napisał:

grami na Portable ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2007 o 08:33, Skrytobójca napisał:

Chyba cię pogieło - jest wysoka, a nawet jak nie jest to większa od popularności DSa


I tu Cię zmartwię. Sprzedaż obu konsol mówi sama za siebie. Na całym świecie handheld Nintendo sprzedaje się dużo lepiej. Jedynie w Europie liczby te są porównywalne, ale i tak z przewagą na niekorzyść PSP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2007 o 10:35, Klimos napisał:

> Chyba cię pogieło - jest wysoka, a nawet jak nie jest to większa od popularności DSa

I tu Cię zmartwię. Sprzedaż obu konsol mówi sama za siebie. Na całym świecie handheld Nintendo
sprzedaje się dużo lepiej. Jedynie w Europie liczby te są porównywalne, ale i tak z przewagą
na niekorzyść PSP.

Chodzi mi o Polskę, polska jako jedyny kraj na świecie ma więcej sprzedanych PSP niż DS a to za sprawą kijowego dystrybutora DS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2007 o 11:09, Skrytobójca napisał:

Chodzi mi o Polskę, polska jako jedyny kraj na świecie ma więcej sprzedanych PSP niż DS a to
za sprawą kijowego dystrybutora DS


Do takich statystyk nie dotarłem. Jedyne co w tej sytuacji mogę powiedzieć, to Proud to be Polish :P
Swoją drogą, wracając do sklepu gram.pl o popularności PSP może świadczyć chociaż fakt, że PSP od początku miało swój własny osobny dział, a DSa jak nie było tak nie ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2007 o 18:46, Xfazi napisał:

Elo;] moje PSP ostatnio służy tylko do słuchania muzyki;D jaka gra jest teraz naj popularna
na PSP?:>


Killzone Liberation - Polecam tą grę. Grałem w demo i baardzo mnie wciągnąło. W dodatku w pełni po Polsku. Polecam.

GTA: VCS Tego nie muszę tłumaczyć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2007 o 18:55, JackXP napisał:

Killzone Liberation - Polecam tą grę. Grałem w demo i baardzo mnie wciągnąło. W dodatku w pełni
po Polsku. Polecam.

Przyznam, że nie grałem. Muszę spróbować, bo wszyscy sobie ten tytuł chwalą.

Dnia 21.03.2007 o 18:55, JackXP napisał:

GTA: VCS Tego nie muszę tłumaczyć :P

GTA: LCS też jest niezłe i chyba jak do tej pory jest tytułem, który sprzedał się w największej ilości egzemplarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować