Zaloguj się, aby obserwować  
artur_666

PSP - Temat ogólny

7619 postów w tym temacie

Dnia 09.11.2008 o 13:09, kurczak-AFC napisał:

OOO TAK! Co tam bitwy... POLITYKA! Najcudowniejsza wiadomością w moim życiu, była by
taka o wydaniu Empire na PSP...


Ja jakoś nie jestem wstanie sobie wyobrazić strategi na PSP, a co dopiero grę z serii Total War. A poza Field Commanderem istnieje jeszcze jakaś strategia na PSP?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2008 o 13:12, rybisiu napisał:

A poza Field Commanderem istnieje jeszcze jakaś strategia na PSP?


Pewnie :)

Tom Clancy''s EndWar
The History Channel: Great Battles of Rome
Warhammer 40,000: Squad Command
Warhammer: Battle for Atluma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2008 o 13:12, rybisiu napisał:


> OOO TAK! Co tam bitwy... POLITYKA! Najcudowniejsza wiadomością w moim życiu, była
by
> taka o wydaniu Empire na PSP...

Ja jakoś nie jestem wstanie sobie wyobrazić strategi na PSP, a co dopiero grę z serii
Total War. A poza Field Commanderem istnieje jeszcze jakaś strategia na PSP?


hmm, czemu nie :P? Bitwy off. Tylko mapa strategiczna. Między poddanymi (generałowie, dyplomaci itd) przełączasz się np. strzyłkami w dół i w górę a między miastami za pomocą strzałek w prawo i lewo. Ew. poruszasz się po całej mapie za pomocą analoga, tak jak w przeglądarce :). Myślę, że takie coś miałoby sens.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2008 o 13:48, kurczak-AFC napisał:

>
> > OOO TAK! Co tam bitwy... POLITYKA! Najcudowniejsza wiadomością w moim życiu,
była
> by
> > taka o wydaniu Empire na PSP...
>
> Ja jakoś nie jestem wstanie sobie wyobrazić strategi na PSP, a co dopiero grę z
serii
> Total War. A poza Field Commanderem istnieje jeszcze jakaś strategia na PSP?

hmm, czemu nie :P? Bitwy off. Tylko mapa strategiczna. Między poddanymi (generałowie,
dyplomaci itd) przełączasz się np. strzyłkami w dół i w górę a między miastami za pomocą
strzałek w prawo i lewo. Ew. poruszasz się po całej mapie za pomocą analoga, tak jak
w przeglądarce :). Myślę, że takie coś miałoby sens.


Tylko że główną esencją serii Total War są bitwy. Więc to by się nie sprawdziło. Jeśli byś chciał coś takiego to pisz petycje do Paradox Entertainment niech zrobią konwersje Europy Universalis na PSP :E

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2008 o 14:13, rybisiu napisał:

Tylko że główną esencją serii Total War są bitwy


No tak, wiem, ale mi się tam dużo bardziej podoba polityka :S. Poza tym, i tak dałoby radę zrobić te bitwy, tylko z garfiką byłoby gorzej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2008 o 13:27, kurczak-AFC napisał:

ja mam płyn do LCD, jednak rysek on nie usuwa ; /. Wszelkie zabrudzenia typu odciski
palców likwiduje doskonale ale ryskom nie daje rady ; /.



Gdzie go można dostać lub jaka nazwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2008 o 17:19, arti95 napisał:

> ja mam płyn do LCD, jednak rysek on nie usuwa ; /. Wszelkie zabrudzenia typu odciski

> palców likwiduje doskonale ale ryskom nie daje rady ; /.


Gdzie go można dostać lub jaka nazwa?


Nie pamiętam gdzie go kupowałem. Nazwa to "Manta Cleaning Liquid". JEśli zapytasz sięo płyn do LCD w Media Markt albo podobnym sklepie to na pewno coś znajdziesz.
To co ja mam to taki fajny zestaw ze szczoteczką do kurzy (idealnie usuwa kurz), szmatka z mikrofibry (inne nie są tak skuteczne) i sam płyn. Jeśli dobrze pamiętam to 25zł za to płaciłem. W butelce jest 60ml płyny, wydawać by się mogło mało, jednak używam go już od około miesiąca i jest jeszcze ok 3/4 a wiec jest bardzo wydajny. PSP czyszczę ok 3-4 razy w tygodniu, prócz tego do 2razy na tydzień monitor (19'') i telewizor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może czy CFW 5.00 M33-3 posiada obsługę kernela 1.50?? Potrzebuję zrobić upgrade, aby działał mi IrShell 4.7, ale nie chce tracić kompatybilności wielu homebrew, które działają mi na CFW 4.01 M33-2...
proszę o szybką odpowiedź; z góry dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przymierzam się do kupna tej konsolki. Mam takie pytanie. Jaką konsolkę wybrać? (mam na myśli wersje) Pytam bo nie orientuję się za bardzo jeśli chodzi o ten sprzęcik. Gdzie najlepiej kupić aby nie przepłacić ostro. Zależy mi na samej konsoli bez żadnych tam dodatków w zestawie. Te kupię sobie osobno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2008 o 13:10, Damianuss1 napisał:

Właśnie przymierzam się do kupna tej konsolki. Mam takie pytanie. Jaką konsolkę wybrać?
(mam na myśli wersje) Pytam bo nie orientuję się za bardzo jeśli chodzi o ten sprzęcik.
Gdzie najlepiej kupić aby nie przepłacić ostro. Zależy mi na samej konsoli bez żadnych
tam dodatków w zestawie. Te kupię sobie osobno.


PSP-3000 chyba naprawdę ma jakieś problemy z ekranem, skoro Sony zdecydowało się je wycofać ze sprzedaży (co nie znaczy, że nie można najnoszego PSP kupić).
Ja bym Ci radził kupno PSP-200X (PSP Slim & Lite) ze względu na to, że w niektórych miejscach (np. Media Markt, niektóre sklepy na ceneo.pl) można już kupić za ok. 500zł.
Jeśli byś chciał je przerobić, to musisz uważać, żeby owe PSP nie miało najnowszej płyty głównej (takiej jak w PSP-3000, bo nie przerobisz), to poszukaj nowych (właściwie tylko wyjętych z pudełka w celu przerobienia) PSP-2000 na allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2008 o 13:10, Damianuss1 napisał:

Właśnie przymierzam się do kupna tej konsolki. Mam takie pytanie. Jaką konsolkę wybrać?
(mam na myśli wersje) Pytam bo nie orientuję się za bardzo jeśli chodzi o ten sprzęcik.
Gdzie najlepiej kupić aby nie przepłacić ostro. Zależy mi na samej konsoli bez żadnych
tam dodatków w zestawie. Te kupię sobie osobno.

Poczekaj jeszcze, zobaczymy co soniak zrobi z PSP -3000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2008 o 13:10, Damianuss1 napisał:

Właśnie przymierzam się do kupna tej konsolki. Mam takie pytanie. Jaką konsolkę wybrać?
(mam na myśli wersje) Pytam bo nie orientuję się za bardzo jeśli chodzi o ten sprzęcik.
Gdzie najlepiej kupić aby nie przepłacić ostro. Zależy mi na samej konsoli bez żadnych
tam dodatków w zestawie. Te kupię sobie osobno.


Tak jak powiedziała Dark Energy, najlepiej będzie żebyś jeszcze poczekał. Jak naprawdę jesteś niecierpliwy bierz PSP- 2000. I najlepiej przerobione. Przerobione PSP daje mnóstwo możliwości. Właściwie dzięki przeróbce będziesz miał wszytsko. Z PSP zrobisz komputer. Ja mam konsolę już pół roku i jak dla mnie jest świetna. Największą frajdę odczułem, gdy zgralem z kumplem na wycieczce w GTA VCS. Co do gier to przejrzyj poprzednie strony tego tematu i zobaczysz w co warto grać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2008 o 13:10, Damianuss1 napisał:

Właśnie przymierzam się do kupna tej konsolki. Mam takie pytanie. Jaką konsolkę wybrać?
(mam na myśli wersje) Pytam bo nie orientuję się za bardzo jeśli chodzi o ten sprzęcik.
Gdzie najlepiej kupić aby nie przepłacić ostro. Zależy mi na samej konsoli bez żadnych
tam dodatków w zestawie. Te kupię sobie osobno.



Tak jak wyżej pisali, albo czekaj na poprawione 3000, albo kupuj PRZEROBIONE 2000. No CFW, no fun ;D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedź.
1. Mam rozumieć, że PSP Llim & Lite to kolejna wersja starego i grubego PSP, ale nie najnowsza? Wszystko mi jedno byle tylko zakupione przeze nie PSP było tą cieńszą wersją + ewentualnie tańszą i bez większych problemów.
2. Z czekaniem u mnie raczej trudno. Jak już będę miał tą odpowiednią sumę to nic mnie nie powstrzyma : P.
3. Jeśli chodzi o przerobienie konsoli to mówię stanowczo nie. Po prostu jestem zwolennikiem nietkniętego oryginału i nawet gdybym mógł z tym PSP robić jakieś kosmiczne rzeczy to i tak się nie skuszę. Chcę po prostu mieć swoją przenośną konsolkę, na której pogram sobie w każdej wolnej chwili w moją ulubioną grę.
4. Jeśli chodzi o gry to tutaj nie mam co się zastanawiać : P ponieważ siedzę sobie w tym od dłuższego czasu i obserwuję co tam w trawie piszczy. Z pewnością kupię: GTA VCS/LCS, CC:FFVII (jestem fanem VII), PES 09/08 + coś co będzie starczyć na naprawdę długo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłem na długi weekend w Belgii, w Brukseli w celach wypoczynkowo/turystycznych ;D Przy okazji postanowiłem rozejrzeć się za konsolami, może coś się trafi. Wszedłem do jednego sklepu. Gry PSP 39-69 euro. Dla nas może dużo, dla nich o wiele mniej. Mniejsza z ceną. Wybór gier. 10 razy większy niż w Empiku. Były tu tytuły, których w Polsce nie widziałem i nawet o nich nie słyszałem. Około 30-40 pudełek z grami stało na trzech rzędach. Każda gra=1 pudełko. Po wybraniu gry podchodzisz do sprzedawcy i prosisz o dany tytuł. W drugim sklepie patrzałem na konsolki ( w pierwszym sklepie były tylko gry, w drugim to i to). Zapytałem sprzedawce o cenę PSP. Ten uśmiechnięty wyjął dla mnie pudełko z konsolą.

cena: 199 euro (ok 650 zł)
wersja: 3000
w zestawie: poza ładowarkami i standartami, znalazła się kamerka i gra (nie pamiętam już jaka)

I był był to jeden z droższych sklepów, do innych nie miałem czasu wejść.

W Polsce za tą samą cenę kupię PSP3k z Lego Batman za te same pieniądze, za kamerkę dopłacę 200zł. To przykre.

W Polsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polska ;\ W krajach Zachodu dużo łatwiej dostać większość gier i to normalnej cenie. I nic na razie tego nie zmieni, że w Polsce konsole mają małą rolę. Chociaż z tą generacją konsol, jest co raz lepiej - reklamy PlayStation w Polsce, zgrabne kampanie reklamowe. Podobnie MS i co raz więcej gier po polsku. Cóż, trzeba czekać tylko ;)

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować