Zaloguj się, aby obserwować  
Daviochlebak

L.A. Noire - temat ogólny

284 postów w tym temacie

Dnia 20.05.2011 o 10:44, Damianuss1 napisał:

A jak z trudnością zagadek? Są momenty, w których macie zastój? : P Ehh ja swoją kopię
dzisiaj otrzymam, przed weekendem :>.


Nie wiem na ile się mogę o tym wypowiadać po 3h gry, ale chyba nie da się tutaj mieć zastoju. Tzn. jeśli jakąś sprawę ewidentnie schrzanisz (czyli np. oskarżysz kogoś o kłamstwo podając zły dowód), gra cofnie Cię do ostatniego checkpointa. Więc potem wystarczy spróbować czegoś innego i tyle. Ale jak mówię - mam dopiero 3h za sobą, więc może i są misję, w których można utknąć - np. nie potrafiąc znaleźć poszlaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ile pierwszych 4 - 5 spraw to takie bardziej sytuacje wprowadzające (wszystkich jest 26), to później zaczyna się prawdziwa zabawa. Nie jest tak łatwo wpaść na to, czy ktoś kłamie, czy nie, poszlaki nie są w przewidywalnych miejscach, a same misje są coraz bardziej skomplikowane. Bywa chwilami troszkę monotonnie - kiedy przetrząsa się kolejne mieszkanie w poszukiwaniu dowodów, ale - jak na razie - gra bardzo na plus, odciągnęła mnie od Wiedźmina 2. Ludzi przywyczajonych do GTA może nudzić brak sandboxa, czy konieczność w miarę bezpiecznej jazdy, ale miło wreszcie stanąć "po drugiej stronie", bardzo fajna odskocznia. Polecam.

(Osobiście gram w wersję na PS3, więc nie wiem jak to jest z tą żonglerką 3 DVD na Xboxie, ani z kompresją przerywników. Za to mogę potwierdzić - nic się nie przegrzewa ;) ).

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra generalnie momentami wprowadza w blad, przyklad :

Spoiler

Gadam z gosciem i zarzucam mu ze osoba ktora teoretycznie zabil miala zle nastawienie do zydow, oskarzony zaprzecza temu i mam wybrac czy mu wierze lub nie, wybralem wiec ze nie wiedzac ze mam na to dowod po czym nagle moja postac zmienia gadke i mowi do niego ze tamten wisial mu kase i mam pokazac na to dowod..no ale przeciez ja wybralem odp ze klamie co do rasizmu a nie co do jakies kasy, no i oczywiscie na to dowodu juz nie mialem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza godzinka gry już za mną. Nie wiem od czego by tu zacząć. Gram na X360, konsolka po tej godzince była z tyłu dość ciepława. Spadki animacji, prawda. Na samym początku podczas pewnej cutscenki miałem po prostu pokaz slajdów przez jakieś 5 sekund. Później nic podobnego nie miało już miejsca.

Oprawa mogłaby być lepsza. Ja wiem, że ta gra to nie dla oprawy itd, ale jednak grając wcześniej np w RDR, które wyglądało bardzo ładnie... niemniej jest bardzo klimatycznie. Postacie wyglądają bardzo dobrze, a twarze i mimika to po prostu mistrzostwo świata. Mapa miasta wygląda na dość sporą, pełną ulic i uliczek. Nie ma porównania do jakiejś tam Mafii2, ale sterylność już jest. Widać, że nie będzie tam co tak naprawdę robić nie licząc głównego wątku i misji pobocznych.

Przynajmniej takie mam przeczucie. Model jazdy jest sztywny, kartonowy, a same samochody nie wyglądają ciekawie, a szkoda. Odnajdywanie poszlak, rozmowa ze świadkami to świetna sprawa. Rzeczywiście trzeba znać dobrze anglika aby zrozumieć tutaj coś więcej. Ja niestety nie znam go za dobrze, bo uczyłem się innego języka dlatego do pomocy włączyłem sobie napisy, które bardzo ułatwiają sprawę.

Na chwilę obecną jestem naprawdę zadowolony. Wcale się nie rozczarowałem licząc na kolejne GTA. Wiem czym jest ta gra i komu bym ją polecił. Oj długie nieprzespane noce przede mną :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę filmów ode mnie:

Pierwsze 30 minut: http://www.youtube.com/watch?v=q1p2bXubgWI i http://www.youtube.com/watch?v=McqyOG3lZUE

Dwa przykłady Street Crime: http://www.youtube.com/watch?v=qYIDl4Avnjo i http://www.youtube.com/watch?v=U_CtvCrYrdY

Przykładowe przesłuchanie (Misja The Red Lipstick Murder): http://www.youtube.com/watch?v=oY3ATCQHWBo

System uszkodzeń w grze: http://www.youtube.com/watch?v=aE8kbSeI1oA

Jak zachowuje się AI, kiedy włączymy syrenę: http://www.youtube.com/watch?v=eRcvLzeY5eU

I o tym, jak się "kradnie" fury w L.A. Noire: http://www.youtube.com/watch?v=djXOCOcBmKY i http://www.youtube.com/watch?v=vrbx3yomPUA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy wiadomo coś aby ta gierka wyszła na PC? ... Gra jest świetna :D chętnie bym sobie ją kupił ale na pc ; p gdybym miał lepsze środki finansowe chociaż na konsolę Ps3 :( a tu kicha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanko odnośnie jednej sprawy. Chodzi mi o sprawę "The Golden Butterfly".

Spoiler

Jestem już w kulminacyjnym momencie gdzie mam 2 podejrzanych (Hugo i tego drugiego co uganiał się za dziećmi). Problem polega na tym, że moim zdaniem żaden z nich nie zabił tej kobiety. Dowody wskazują na Hugo ale to była jego żona poza tym to wszystko zbyt idealnie pasuje a on bardzo przekonująco próbuje udowodnić niewinność. Jeśli chodzi o tego drugiego gościa to kompletnie nie pasuje do sprawy według mnie znalazł się w tamtym miejscu przez przypadek i znalazł tamtą broszkę i na pewno jest winien wielu rzeczy ale nie tego morderstwa. Nie mogę się zdecydować którego z nich oskarżyć o morderstwo ponieważ wydaje mi się, że to żaden z nich. Czy coś przeoczyłem podczas śledztwa? Czy może jest więcej podejrzanych? Możliwe aby obaj byli niewinni i czy da się to jakoś udowodnić? Proszę o poradę, bo specjalnie przestałem grać w tym momencie. Cała sprawa do tego punktu poszła mi bezbłędnie (nie wiem jak z poszlakami ale rozmowy w 100% poprawne) i nie chciałbym pod koniec spartaczyć.

Za odpowiedzi z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Robiłem tą sprawę dosłownie trzy razy aby sprawdzić

Spoiler

to o czym mówisz, bo zapewne masz rację. Za drugim i trzecim razem udało mi się zebrać wszystkie dowody i zadać jakieś 90% poprawnych pytań. Dochodziłem dokładnie do tego samego punku co Ty, wybór. Powiem Ci tak. Jak wybrałem Hugo to miałem jedną gwiazdkę za sprawę, a jak tego drugiego to nagle cztery. Niemniej też uważam, że żaden z nich nie jest do końca winny sprawy. Zasadniczo to pokierowałem się też tym, że ten drugi "lubił dzieci". Dodatkowych podejrzanych nie znalazłem. Tak to u mnie wygląda. A to, że to zapewne nie Ci oprawcy dowodzi chociażby kolejna sprawa.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta sprawa jest dziwna.

Spoiler

Aby otrzymać dobrą ocenę musisz oskarżyć Rooney''a. Dowody faktycznie wskazują bardziej na męża, ba, jeżeli zawalisz przesłuchania to dojdzie nawet do sytuacji w której zacznie on uciekać, ale nawet jeżeli go złapiesz i wsadzisz dostaniesz opieprz od kapitana i słabą ocenę. Co do faktu, że obaj wydają się być niewinni po prostu graj dalej, a wszystko się wyjaśni, ale żeby otrzymać dobrą notę w tej sprawie wsadź Rooney''a.

Chociaż moim zdaniem sprawa ta sama w sobie jest trochę zabugowana, ale chyba nic nie można z tym obecnie zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja oskarżyłem

Spoiler

męża

i otrzymałem bardzo niską ocenę w postaci dwóch gwiazdek i opieprz od kapitana (ale też fakt, że zawaliłem to przesłuchanie - miałem 2 poprawne odp. na 4 mozliwe) ;-) Podobnie jak Ty
Spoiler

wciąż miałem wrażenie, że oboje są niewinni.



Powiem tak - któregoś i tak musisz zapuszkować, a całość wyjaśni się dużo później - nic więcej nie mogę tu już napisać, bo to byłby spojler mocno psujący zabawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2011 o 19:00, Amaros napisał:

Czy wiadomo coś aby ta gierka wyszła na PC? ... Gra jest świetna :D chętnie bym sobie
ją kupił ale na pc ; p gdybym miał lepsze środki finansowe chociaż na konsolę Ps3 :(
a tu kicha


Nie ma szans w najblizszym czasie, pozniej pewnie tez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

team bondi nie jest w żaden sposób powiązany z pc z tego co się orientuję, poza tym zarobili tyle na konsolach w chwili premiery, ze raczej ruszą z częścią drugą (NY Noire?) niż zaczną bazgrać port.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też Was irytuje fakt, że gra nie bierze pod uwagę zeznań świadków? Nie mam tutaj na myśli zapisywania wszystkiego, co powiedziała dana osoba, tylko - przykład z gry :

Spoiler


W misji The Golden Butterfly przesłuchiwałem córkę ofiary, która powiedziała, że jej ojciec bił matkę. Gdy jednak ten przyszedł, stwierdził, że nigdy nie uderzył swej małżonki. No to od razu dałem, że kłamie, chce dać za dowód zeznania córki i... nic. Nie ma ich. Tzn. nie ma nic o przemocy w rodzinie. Powtarzałem nawet misję, żeby sprawdzić, czy to nie był zwyczajny bug, ale okazało się, że tak ma być.



Nie ukrywam, że trochę mi to popsuło zabawę w detektywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Powinieneś mieć w dowodach "Butterfly Brooch", broszkę, którą mąż kupił żonie jako zadośćuczynienie i tego musisz użyć jako dowód.

To fakt, że gra nie zbiera wszystkich zeznań, ale w tym akurat przypadku się mylisz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
mam takie pytanko, jakie wersje są dostępne w sklepach typu, empik, saturn, media markt itp, dodają coś ciekawego do gry i czy te dlc które były przy preorderach są w tych półkowych wersjach? wersja ps3 mnie interesuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To fakt, że gra nie zbiera wszystkich

Dnia 27.05.2011 o 10:55, mati285 napisał:

zeznań, ale w tym akurat przypadku się mylisz ;)


Musiałem nie zwrócić uwagi. W każdym bądź razie dzięki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2011 o 09:43, Almarcino napisał:

> Czy wiadomo coś aby ta gierka wyszła na PC? ... Gra jest świetna :D chętnie bym
sobie
> ją kupił ale na pc ; p gdybym miał lepsze środki finansowe chociaż na konsolę Ps3
:(
> a tu kicha

Nie ma szans w najblizszym czasie, pozniej pewnie tez

Aha no lipa ;( ale może wyjdzie bo tak samo było z gta 4 że planowano tylko na konsolę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować