Zaloguj się, aby obserwować  
GRAMy

Konsul odpowiada - zadaj pytanie Hubertowi Habasowi z CD Projektu!

997 postów w tym temacie

Dnia 11.05.2010 o 13:12, solid-rock napisał:

Witam:) Ostatnio zaczęliście tracić wiele tytułów na rzecz konkurencji, np. nowy Stalker,
FEAR3, czy Test Drive Unlimited 2 na rzecz Cenegi, albo Stracraft2 prawdopodobnie na
rzecz LEMu. Można wiedzieć, dlaczego nie wydajecie tych tytułów, oraz czy macie w planie
wydanie innych tytułów, których nie ma jeszcze na waszej stronie?

Pozwól, że ja odpowiem.
1. Stalker - Cenega ma podpisaną umowę na wyłączność zarówno z twórcami tej gry jak i z wydawcą.
2. F3AR - Cenega w ramach umowy z wydawcą (WB Interactive) wydała już konsolowe edycje F.E.A.R. 2. Teraz wydają również wersję PC
3. TDU2 - Namco Bandai (w Polsce i wyłącznym partnerem jest Cenega) kupiło europejski oddział ATARI (w ramach umowy z Atari ich gry wydawał CDP). Teraz gry, które należą do ATARI w Europie wydaje Namco Bandai (u nas Cenega).

4. SC2 - Blizzard sam przygotowuje wersję polską tej gry i jest możliwe, że sam ją wyda w naszym kraju.
>Bo tak szczerze mówiąc

Dnia 11.05.2010 o 13:12, solid-rock napisał:

wasz plan wydawniczy na ten rok jest strasznie biedny, szczególnie z porównaniu z Cenegą:/

CDP faktycznie zakończyło współpracę z niektórymi wydawcami. Była już informacja prasowa, że nie będą wydawać gier, które przyniosą zbyt mały zysk (gry Capcom''u).
Przestało również wydawać gry niektórych wydawców bądź producentów, gdyż ci zostali wykupieni przez większe koncerny (ATARI -->Namco) (BioWare --> EA), bądź połączyli się z innymi (Vivendi i pododdziały jak np. Sierra, Blizz ---> Activision)
Edit. CDP gier wydaje mniej, ale rozszerzył plan wydawniczy do filmów Disney'a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy jest szansa, że tytuły, które już w zasadzie były zapowiedziane na Waszej Spring Conference 2010, pojawią się w planie wydawniczym?
Mowa tu o Arcanii, Two Worlds II.
Wierzę, że te 2 tytuły to nie wszystkie, które macie zamiar wydać w tym roku.
Nadmienię tylko, że dodatek do Age of Conan, który miał premierę wczoraj, również nie był uwzględniony na liście planu wydawniczego.
Pozdrawiam,
George

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CD Projekt zajmuje się polską lokalizacją gry Acrania Gothic 4.
Podaliście już do ogólnej informacji że EK będzie,
Czy możecie powiedzieć co mniej więcej znajdzie się w edycji zwykłej oraz kolekcjonerskiej i kiedy jako wydawca umożliwicie (za pośrednictwem sklepu gram.pl) zamawianie pre-order.
m/w ile czasu po światowej premierze gry ukarze się polska wersja (czy może też zrobicie nam niespodziankę i wydacie ją równo z cała reszta świata)

Z góry dzięki. (i prosiłbym jeśli można, nie wymigiwać się od odpowiedzi, pisząc - "wkrótce" bo to żadna odpowiedź)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś była mowa, że na forum ma się pojawić konsul od filmów; nie pojawił się więc pytam tutaj :-)

W czerwcu ponoć planowana jest reedycja "Chirurgów"; czy nowe wydania będą się różniły od wydań poprzedniego dystrybutora? Chodzi mi głównie o pierwszy i drugi sezon. Pierwszy ukazał się najpierw w wydaniu 2-płytowym, potem 3-płytowym (więcej dodatków); jak będzie teraz? Drugi sezon natomiast ukazał się w wersji telewizyjnej; czy teraz można liczyć na wersję "UNCUT"? Byłoby też miło, gdyby reedycja pasowała pod względem graficznym do wydanego już piątego sezonu; mam tutaj na myśli grzbiety poszczególnych sezonów :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takich kilka małych pytań, póki mam okazję.

Zacznę od sprawy chyba najważniejszej - na czeskiej stronie CDP jeszcze niedawno widziałem Disciples 3 - czy to oznacza, że CDP będzie wydawać tę grę również w Polsce? Bo póki co nie ma na ten temat żadnych informacji, a jak pewnie zdążyłeś zauważyć, trochę graczy na ten tytuł jednak czeka ;-) Podobnie ma się sprawa z Trainz 2010 - na czeskim planie wydawniczym jest, u nas jedna, wielka niewiadoma.

Tak w ogóle, to dlaczego wiele gier, które wydajecie nigdy nie pojawia się w planie wydawniczym? Zupełnie tak, jakby kompletnie nikt nie zwracał uwagi na tę część strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Zauważyłem na wszelkiej maści torrentach Antologię Silent Hill na PC do pobrania.Widać było font opakowania wraz z napisem Games for Windows. Moje pytanie brzmi: czy CD Projekt ma w planach wydanie Antologii Silent Hill na PC, a jeśli tak, to kiedy mogę się jej spodziewać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@bartek00
1. Split/Second. 2. wymagał"A" ew. "AĆ"3. Steama 4. odpowiedź.

@konsul
Mam pytanie w związku z pojawieniem się gry Shaiya w waszej ofercie. Czy planujecie dodać jeszcze jakieś gry mmo do swojego planu wydawniczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
czy istnieje szansa by CDP wydało resztę gier Reality Pump?
Mam na myśli: Polanie 2, World War II: Panzer Claws II, World War III: Black Gold.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2010 o 17:08, bartek00 napisał:

witam czy gra splid econd na pc bedzie wymagał stema przy instalacji prosze o odpowiedrz

To może ja pozwolę sobie odpowiedzieć. Nie, S/S nie wymaga Steam''a w ogóle.

A jeśli chodzi o moje pytanie, to czy wrócą jeszcze kiedyś kwartalne katalogi nowości, które CDP dodawał do pudełek gier kilka lat temu? Bardzo mi się ta inicjatywa podobała, była przydatna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam

chciałem zapytać czy CD Projekt rozważa wydanie na polskim rynku gry Dawn of Fantasy firmy Reverie World Studios ? gra ma się ukazać na jesieni tego roku i zapowiada się fantastycznie a do tej pory żadna z firm na polskim rynku nie zapowiedziała jej wydania u nas!

dziękuję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proszę o odpowiedź na pytanie : kiedy dokładnie ukaże się mmorpg SHAYIA i czy ze względu na cenę 19.99 pln będzie wydany w serii Extra Gra czy też jako normalna sklepowa premiera ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
czy istnieje szansa by CD Projekt wznowił dystrybucję klasycznych/kultowych gier firmy Interplay?
Kiedyś byliście ich partnerem, czy istnieje szansa na wznowienie współpracy?
Z góry dzięki za odpowiedź
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@PabloZ_94
Death to spice 3? - śmierć przyprawie 3? ;)

Jeżeli chodzi ci o Death to Spies 3, to wydawcą światowym jest 1C, czyli jeżeli zostanie wydana w Polsce, to tylko przez Cenegę. pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować