Zaloguj się, aby obserwować  
Destro

Gram.pl - witajcie na nowym forum (tutaj zgłaszamy propozycje)

3259 postów w tym temacie

Ja bym chciał,by każdy forumowicz,który ma wyższy status,powienien mieć jakieś udogodnienie,np.robotnik-więcej opcji w ustawianach,przodownik-to samo i wybór koloru swojego nicka itp.Po drugie bym chciał,żeby było więcej"skórek" tego forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam nic przeciwko więcej niż jednemu pytaniu, całkiem niegłupi pomysł zwłaszcza w odniesieniu do, powiedzmy, pierwszych trzech rang.
To zresztą można połączyć. Najpierw instrukcja obsługi szukajki i pytanie "Czy jesteś pewien, że taki temat już nie istnieje?" Po kliknięciu potwierdzenia regulamin i pytanie "Przeczytałem i nadal chcę założyć ten temat"

Jeszcze jedna rzecz. Dopiero po wysłaniu ostatniej propozycji zauważyłem, a nie chciałem spamować, że w regulaminie brakuje czegoś IMO bardzo ważnego. Nie ma tam nigdzie napisane, że należy dbać o język i pisać po polsku. Oczywiście nie każdy może czy umie pisać bardzo dobrze, a zawsze absolutnie poprawnie chyba nikt, ale należy się przynajmniej starać. Istnieją dysortograficy, niektórzy nie mogą zainstalować polskiej klawiatury z takich czy innych powodów, ale IMO należy rozróżnić między tymi, którzy starają się pisać poprawnie, a tymi, których to wcale nie obchodzi. Są na forum użytkownicy zdolni do napisania trzech zdań jednym ciągiem, bez żadnych znaków przestankowych, obrażający się jeśli im ktoś zwróci uwagę. Są tacy, którzy najpierw piszą post pełen błędów, a potem "sorka spieszyłem sie". Może warto zadbać trochę o poziom wypowiedzi i kulturę języka? W końcu to forum związane z oficjalnym polskim dystrybutorem i pozwalanie na takie niedbałości razi.
IMO możnaby w regulaminie umieścić taki, lub podobny wpis:
"Na forum piszemy w języku polskim i w miarę możliwości starannie. Dysortografia i inne przypadłości są wytłumaczeniem błędów, ale nie zwalniają od prób ich unikania. Pośpiech czy lenistwo nie są żadnym usprawiedliwieniem. Osoby piszące notorycznie z rażącymi błędami i nie podejmujące prób poprawienia swojego stylu muszą się liczyć z upomnieniem. Dotyczy to zarówno błędów ortograficznych jak i interpunkcyjnych.
Wtrącenia w językach obcych są akceptowalne, jeżeli stanowią element dyskusji. Pełne dyskusje w językach innych niż polski są niemile widziane. "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten pomysł jest naprawdę bardzo dobry! Nawet gdyby i tak takie temat powstawały, to na pewno w jakimś stopniu by ograniczyło, a juz na 100% skłoniło by niektórych do szukania podobnego tematu i tam wypowiedzenia się. Popieram ten pomysł.

Co do regulaminu, zdawało mi się że kiedyś był tam taki wpis, ale być może pomyliłem z regulaminem innego forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2006 o 15:10, pkapis napisał:

Oczywiście nie każdy może czy umie pisać bardzo dobrze, a zawsze absolutnie poprawnie chyba nikt, ale należy
się przynajmniej starać.

Starać się... Ech, niektórzy starają się jak mogą, ale po prostu im nie wychodzi. Czy z tego powodu nie mogą korzystać z forum? Nie! Wystarczy przecież na chwilę przed wysłaniem posta wkleić jego tekst do Worda i wybrać sprawdzanie pisowni. Szkoda, że forum nie ma takiej opcji, bo przeglądając niektóre tematy, widzę, że niektórym bardzo ciężko jest zdobyć się na te kilka dodatkowych ruchów myszki. A szkoda, bo wtedy byłoby nam wszystkim o wiele przyjemniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Jak sie komuś nie chce sprawdzać pisowni, to trzeba się nauczyć poprawnie pisać. Ale weź to wytłumacz 12 czy 13 latkom piszącym na tym forum, bo starsi często już zaczynają szanowac język. Autokretyn worda, czy foxa to tylko półśrodek, bo poza forum pisownia takie usera będzie jaka będzie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę, że na tym forum wielu jest użytkowników bardzo młodych i już pisząc propozycję spodziewałem się, że nie przejdzie ona, bo CDP chce ich utrzymać, a nie odstraszać. Dlatego proponowany przeze mnie wpis nakłaniał do pisania poprawnego, ale go nie nakazywał.
Niestety są na tym forum osoby, które oznajmiają wprost, że pisać poprawnie nie chcą, albo piszą posta w pośpiechu. Gdyby kilku dyskutantów zwróciło im uwagę, albo dostali ostrzeżenie (IMO za deklarowanie, że ma się własny język gdzieś mogłoby być przyznawane) to przynajmniej część by się trochę postarała. Poza tym w tej chwili ja nawet nie bardzo mogę takiemu zwrócić uwagę, bo nie dość że zacznie mi pyskować, że nie musi, to jeszcze sam zacznę offtopować. Wiadomości prywatnych nie ma (rozumiem czemu), możliwości filtrowania też nie, trzeba się więc męczyć.
BTW, nie dałoby się zrobić jakiejś możliwości filtrowania? Powiedzmy, że każdy mógłby filtrować dwadzieścia osób i po zahaczeniu ich nie widziałby wcale ich postów, nawet jako odpowiedzi na własne. Moderatorów i ludzi z CDP nie możnaby filtrować. To nie powinno być trudne, chociaż nie znam silnika forum i nie wiem jak bardzo trzebaby go modyfikować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomysł dot. redaktorów kolektywów (nie tylko naczelnych).

Niech każdy dodany tam news liczy się na forum. 1 news byłby wart w pkt tyle ile jeden post w danej godzinie (nie wiem jak się punkty liczą).

Ktoś za? Ktoś przeciw?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2007 o 21:29, Sephirath napisał:

Ktoś za? Ktoś przeciw?

Pomysł IMO kontrowersyjny. Może spowodować zalew spamu. Poza tym ne pewnych stronach newsy dodawać mogą wszyscy, więc co w takiej sytuacji...
A przecież wszyscy jesteśmy równi i razem budujemy dobrobyt forum, bez własnej prywaty. Porzuć te imperialistyczne i kapitalistyczne egoizmy

:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Towarzysz godny mieszkania za przodowanie w pracy ;)

Tak się tylko zastanawiam, czy nie wynagrodzić jakoś wszystkich redaktorów kolektywów, w końcu, czupakabra, cośtam robią, nie? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.01.2007 o 08:48, Sephirath napisał:

Tak się tylko zastanawiam, czy nie wynagrodzić jakoś wszystkich redaktorów kolektywów, w końcu,
czupakabra, cośtam robią, nie? :D


Niektórzy coś tam robią, a inni trochę mniej. Wg mnie pomysł chybiony, po pierwsze oni są juz wynagradzani, a po drugie załóżmy taki post dziennie gratis, to niewiele do statusu, równie dobrze ktoś może napisać dwa słowa w historyjce. Pomijam fakt, czy to w ogóle wykonalne ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Redaktorzy najlepszych serwisów i tak już mają bonusy.
A po co dodatkowo nagradzać jeszcze tych co się obijają i poza newsami co jakiś czas nic nie robią :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2007 o 08:48, Sephirath napisał:

Towarzysz godny mieszkania za przodowanie w pracy ;)

Jako prawdziwy członek parti zrzekam się swojego lokum na rzecz partii. Ona zrobi z niego o wiele lepszy użytek (np. przystosuje je dla 5 osób, tyle miejsca nie może się marnować).

Dnia 04.01.2007 o 08:48, Sephirath napisał:

Nie, nie są wynagradzani ;p

Jakieś nieporozumienia? Niestety Książka Skarg i Zażaleń została zlikwikowana z powodu braku tychże. Musisz z tym żyć. Ale partia i tak już Cię nagrodziła tak prędką delegacją, więc nie masz powodów do narzekań.
xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2007 o 18:34, Budo napisał:

Jak sie komuś nie chce sprawdzać pisowni, to trzeba się nauczyć poprawnie pisać. Ale weź to
wytłumacz 12 czy 13 latkom piszącym na tym forum


Tak, w dodatku mającym zaświadczenie o dysmózgowiu :-/ Niestety, ale nauka poprawnego pisania należy do obowiązków szkoły, a jeśli ona nie daje rady, to co my możemy...

Dnia 03.01.2007 o 18:34, Budo napisał:

Autokretyn worda, czy foxa to tylko półśrodek, bo poza forum pisownia takie usera będzie jaka będzie ;]


Cóż... Shit happens ;-) nasze podwórko jest czyste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po co? Niektórzy wolą być anonimowi i nie podawać wieku.

Równie dobrze można wysunąć propozycję o imię, nazwisko, adres zamieszkania, PESEL, zdjęcie. Co tylko zechcesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować