Zaloguj się, aby obserwować  
Shadover

Palenie Skrętów - Legalne?

2609 postów w tym temacie

Dnia 25.07.2009 o 15:27, Darkstar181 napisał:


> Dla Darkstar181 uzależnienie fizyczne to tak jakby twój organizm nie mógł bez tego
normalnie
Wiem czym jest uzależnienie fizyczne.
> funkcjonować, wyniszczałoby ci ciało... Przypuśćmy łapy trzęsły (mogłem coś przekręcić

> lub za duzo powiedzieć, medykiem nie jestem, jadę z pamięci...)
Trzęsące się łapy to chyba najmniejszy problem...


To był przykład który mi przyszedł do głowy, ale proszę bardzo, z wiki, ale cóż nie chce mi się teraz szukać gdzie indziej:

"Uzależnienie fizjologiczne, zwane też czasem fizycznym, to nabyta silna potrzeba stałego zażywania jakiejś substancji odczuwana jako szereg dolegliwości fizycznych (np. bóle, biegunki, uczucie zimna, wymioty, drżenia mięśni, bezsenność). Zaprzestanie jej zażywania (odstawienie) prowadzi do wystąpienia zespołu objawów, które określa się jako zespół abstynencyjny (zespół z odstawienia). W leczeniu stosowana jest detoksykacja, czyli odtrucie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Daj spokój - przecież każdy palący regularnie, powiedzmy co drugi dzień, może w każdej chwili przestać ale mu się nie chce i nie czuje takiej potrzeby, na pewno nie po to by komuś coś udowodnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2009 o 15:33, Sarturias napisał:

> Mowisz jaka to trawa jest zla, porownaj sobie statystyki smierci od maryhy i papierosow
to sie "troche" zdziwisz

Nie mówię, że jest zła, tylko, że może nieść ze sobą niemiłe konsekwencje. Jak sobie
zapalisz do towarzystwa raz na jakiś czas czy nawet dla relaksu to nic złego się nie
stanie, ale jak zaczniesz się ganją bardziej "interesować" to może z Ciebie jednym słowem
zrobić debila. Niestety żaden palacz, którego znam nie jest wzorem do naśladowania, nie
uczy(ł) się dobrze, każdy z nich miał problemy z policją. Nie mówię tego tylko dlatego
by się kłócić bo nie o to chodzi ale po to by przekazać tutaj swoje obserwacje. Nie powiem
oczywiście, że wszyscy znajomi, którzy jarają się zniszczyli ale niektórzy z nich sięgnęli
też po coś "twardego". No tak po maryśce chyba nikt nie umiera, ale wielu zaawansowanych
palaczy żyje prawie jak "roślina", jest ospała, mówi jakby w ustach miała pełno jedzenia,
ma baaardzo podkrążone oczy itd. Papierosy zabijają - to fakt, a maryśka ogłupia - taki
z tego morał.




"Nie mówię, że jest zła, tylko, że może nieść ze sobą niemiłe konsekwencje. Jak sobie zapalisz do towarzystwa raz na jakiś czas czy nawet dla relaksu to nic złego się nie stanie," Wlasnie tu jest problem wiekszosc nie potrafi zbastowac i zaczynaja czesciej jarac. Ale jesli jest sie doroslym, ma sie dom, rodzine, prace jednym slowem jest sie odpowiedzialnym, to raz na miesiac na weekendowy wypad mozna sobie pokopcic :). Skun w malych ilosciach jest sam w sobie lekiem anty-depresyjnym i nie jest niczym zlym a mimo tego jest zakazany.. Eh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2009 o 15:35, hallas napisał:

Daj spokój - przecież każdy palący regularnie, powiedzmy co drugi dzień, może w każdej
chwili przestać ale mu się nie chce i nie czuje takiej potrzeby, na pewno nie po to by
komuś coś udowodnić.

Ja też mogę latać, ale mi się nie chce i nie odczuwam takiej potrzeby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2009 o 15:35, hallas napisał:

Daj spokój - przecież każdy palący regularnie, powiedzmy co drugi dzień, może w każdej
chwili przestać ale mu się nie chce i nie czuje takiej potrzeby, na pewno nie po to by
komuś coś udowodnić.

:P
Otóż to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2009 o 15:34, HumanGhost napisał:

I z tego co widzę, szczególnie na ostatniej stronie to przewagę ma strona przeciwna.
Farmaceuci - biotechnolodzy 1:0. ;]


Z całym szacunkiem dla KrzysztofMarka, ale spróbuj wytłumaczyć dziadkowi, że zioło jest dobre ;]
To tak jakby tłumaczyć Moherowi, że tvn to nie dzieło szatana. On wie swoje i koniec, niezależnie od opinii innych.
Tylko ciągle nie rozumiem, czemu nie złagodzić prawa. nie musimy od razu legalizować, rozumiem, że potrzeba czasu i debaty. Ale posiadanie małych ilości mogłoby być legalne bezwarunkowo i myślę, że byłoby to z pożytkiem dla użytkowników, a niepalący i tak nie odczują różnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Sadzić, palić, zalegalizować"

Ja jestem za legalizacją. W ch** ludzi pali, i jakoś nikomu nic nie jest. Marihuanę powinni zalegalizowąc, to jest najsłabszy "narkotyk", krzywdy nikomu nie robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2009 o 15:35, hallas napisał:

Daj spokój - przecież każdy palący regularnie, powiedzmy co drugi dzień, może w każdej
chwili przestać ale mu się nie chce i nie czuje takiej potrzeby, na pewno nie po to by
komuś coś udowodnić.


Akurat tutaj poprę Darkstar181 bo uzależnienie od zioła jest możliwe i jeśli ktoś je planuje palić jak fajki no to ma pecha. Ale akurat specyfika marihuany polega na tym, ze praktycznie nikt nie pali jej w takich ilościach ale okazyjnie, a wtedy to jej szkodliwość jest znikoma.

Znam tylko jedna osobę o której są tylko objawy podawane wyżej, czyli objętość, "zamulanie" itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2009 o 15:39, Darkstar181 napisał:

:P
Otóż to.


Pisalem już wcześniej jak to wygląda u mnie. Ale Ty masz klapki na oczach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2009 o 15:41, Budo napisał:

> :P
> Otóż to.

Pisalem już wcześniej jak to wygląda u mnie. Ale Ty masz klapki na oczach.

To że tak to wygląda u Ciebie, nie znaczy że u reszty jest podobnie, nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2009 o 15:39, Budo napisał:

Z całym szacunkiem dla KrzysztofMarka, ale spróbuj wytłumaczyć dziadkowi, że zioło jest dobre ;]


Ale w czym niby zioło jest dobre? Znam tylko jedno pozytywne działanie - łagodzenie bólu cierpiących na raka. A reszcie społeczeństwa niby na co to jest przydatne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I dobrze, gdy delegalizowali głównym celem było ułatwienie łapania dilerów i skutecznego egzekwowania kary. Cel ten nie został spełniony. Szczerze to nie zaobserwowałem zmiany w zachowaniu osób które paliły, może poza tym że część starała się lepiej chować woreczki gdy kierowali się "do miejsca spożycia".
Poza tym marihuana nie zostanie zalegalizowana, tylko będzie można odstąpić od karania osoby posiadającej niewielką ilość tego specyfiku.
"Według tych planów osoba, która będzie posiadać nieznaczną i przeznaczoną na własny użytek ilość marihuany, a prokurator uzna, że karanie byłoby "niecelowe ze względu na okoliczności popełnienia czynu, a także stopień jego społecznej szkodliwości" - będzie mógł odstąpić od postępowania. Posiadanie skręta marihuany nie będzie karalne."
Za depenalizacją przepisów antynarkotykowych opowiedział się też sekretarz redakcji "Krytyki Politycznej" Michał Sutowski, argumentując, że takie rozwiązanie przyniosło dobre efekty w Portugalii, podczas gdy doświadczenia prohibicji wskazują, że przynosi ona skutki odmienne od zamierzonych.
Zaostrzeniu mają natomiast ulec kary dla osób handlujących.
Zaostrzenie przepisów było dla mnie bez sensu, dlatego że teoretycznie osoba która co najwyżej wyrządzała szkodę samemu sobie mogła zostać skazana i odbywać karę z "chodzącą patologią", ponoć w więzieniach lądowali i tak głównie ci którzy byli przy okazji skazywani za inne przestępstwa... co tylko potwierdza, że planowana zmiana ma sens, bo istnienie "martwych" przepisów demoralizuje i ośmiesza instytucje państwowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2009 o 15:44, Starscream napisał:

to mialem przez jaksi czas na fonie jako dzwiek sms- http://www.youtube.com/watch?v=CgoOtJLOfyU


Ojczyna skuna jest Jamajka i rege ! Otóż HG- zjedz skreta, firma- jeden buch. HH nuty to nie to co klasyczne rege z korzeniami :). Chociaz nuty niczego sobie :P. A teraz dla wszystkich, ktorzy maja wyprany mozg przez tate, mame i system. Wlaczcie sobie ta nute w gronie ulubionych osob i odplyncie jak najdalej, wtedy dopiero zrozumiecie xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2009 o 15:43, HumanGhost napisał:

Ale w czym niby zioło jest dobre?


A w czym alkohol jest dobry? W rozluźnianiu, odpoczywanku i generowaniu wpływów do budżetu. Ot co.
Dajcie ludziom luz- nikt was do palenia nie zmusza.

Ktoś wspomniał wyżej o przykładzie Portugalii- bardzo dobra rzecz, można zobaczyć jak depenalizacja wygląda w praktyce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2009 o 15:48, Pawlikj napisał:

> to mialem przez jaksi czas na fonie jako dzwiek sms- http://www.youtube.com/watch?v=CgoOtJLOfyU


Ojczyna skuna jest Jamajka i rege ! Otóż HG- zjedz skreta, firma- jeden buch. HH nuty
to nie to co klasyczne rege z korzeniami :). Chociaz nuty niczego sobie :P. A teraz dla
wszystkich, ktorzy maja wyprany mozg przez tate, mame i system. Wlaczcie sobie ta nute
w gronie ulubionych osob i odplyncie jak najdalej, wtedy dopiero zrozumiecie xd

No ba, co do firmy to jest jeden z niewielu ich kawalkow jakie mi sie podobaja ale oczywiscie klasyczne reggae jest najlepsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co kur... idioto może nie mam racji? Chcesz powiedzieć że teraz jak jest zabronione to nikt nie pali zielska? Nie ośmieszaj się człowieku! Bo wstyd sobie robisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować