Zaloguj się, aby obserwować  
Vathored

Wolfenstein - temat ogólny

129 postów w tym temacie

Dnia 27.08.2009 o 17:26, Chester001 napisał:

no i szkoda ze grafika nie jest lepsze gram na full detal na 1440 x 960 .


Grafika lepsza nie będzie. Silnik jest z Dooma 3, czyli swoje latka już ma. Ma to swoje wady (w porównaniu z takim np. Crysisem Wolf wypada blado, ale pytanie, czy naprawdę grafika w grach jest najważniejsza?), ale ma też i zalety - nie wszyscy gracze mają superhiperextrawypasiony sprzęt, a niskie wymagania sprawiają, że gra jest dostępna szerszej publiczności.

Co do fizyki, to rzeczywiście - niezależnie od tego, czy dźgniesz szybę bagnetem, czy trafisz ją z panzerfausta, zbije się tak samo. Ale znowu wracamy do kwestii sprzętu - bardziej dopracowana fizyka, to większe obciążenie dla sprzętu. Samo życie - coś za coś ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2009 o 17:23, Ringno5 napisał:

Spoiler

Chyba mówisz tu o walce z Generałem Zettą... Hans Grosse jest końcowym bossem, i
tam nie ma innej opcji, jak Woal, bo walczy się w wymiarze Czarnego Słońca



Tak, ale mój post był odpowiedzią na ten post:

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=50181&pid=76

a nie na ten:

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=50181&pid=77

:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2009 o 17:44, Kreeg napisał:

Tak, ale mój post był odpowiedzią na ten post:


Ok, mogę oficjalnie ogłosić, że 2,5 godziny snu na dobę nie wystarczy do egzystencji na forum. Mea culpa, oczy wiście (i oczy zawisły).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupilem sobie Wolfenstein z ciekawosci. Przeszedlem pierwsza misje musze przyznac, ze gra jest fajna. Troche gorzej bylo jak zajrzalem do statystuk po misji - ukonczone 7 procent gry. Znaczy to tyle, ze produkcja ta jest krotka. Co do zarzutow na "slaba" grafike to moim zdaniem jest bardzo fajna, nie mam jakis zarzutow pod tym wzgledem a gram na full detalach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2009 o 17:23, Ringno5 napisał:

Spoiler

Pierwszy raz zabijasz go, gdy jest za tarczą, i dźgasz go kryształem. Drugi raz ganiacie
się po kołach zębatych, i znowu kryształem go (najłatwiej jest kucnąć pod jednym z kół,
tuż przy źródełku mocy, żeby móc go co chwilę traktować spowolnienieniem. Trzeci raz
jest w sumie najprostszy - strzelasz, strzelasz, i jeszcze raz strzelasz. Najlepiej jest
używać w tym celu Wzmocnienia i MP43 z celownikiem optycznym - stajesz tak, żeby jego
strzały Ciebie nie trafiały, i tłuczesz. W końcu padnie, bo nie ma innego wyjścia.



Wielkie dzięki. Twój sposób oczywiście wypalił tak dobrze, że zabiłem go za pierwszym razem. ;] Szkoda że to był już koniec gry. :<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2009 o 22:17, Kraju napisał:

Wielkie dzięki. Twój sposób oczywiście wypalił tak dobrze, że zabiłem go za pierwszym
razem. ;] Szkoda że to był już koniec gry. :<

Po zakończeniu gry można się spodziewać jakiegoś dodatku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2009 o 23:28, R3clus3 napisał:

Po zakończeniu gry można się spodziewać jakiegoś dodatku.


Mówisz o jakimś filmiku po napisach końcowych czy o dodatku do samej gry? Bo ja bym bardziej liczył jak Nagaroth na drugą część gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2009 o 01:09, Kraju napisał:

Mówisz o jakimś filmiku po napisach końcowych czy o dodatku do samej gry? Bo ja bym bardziej
liczył jak Nagaroth na drugą część gry.


Spoiler

http://www.youtube.com/watch?v=RvrBGy-ShNY - od 1:50 masz filmik, który jest po napisach końcowych. Albo sequel, albo dodatek, ale na pewno tego tak nie zostawią :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A coś czułem że wyłączając napisy końcowe coś ominąłem. :/
Co do samego filmiku to od kiedy w dzisiejszych czasach wydaje się pełnoprawne dodatki do gier? :P Nie licząc strategii. Zapewne chodzi o drugą część, zakładając że się pierwsza dobrze sprzeda, inaczej nie ma wogóle mowy o kontynuacji. Chociaż to może być też zabieg celowy twórców, aby pokazać że to się nie skończyło jeszcze i że albo zostawiają sobie furtkę do kontynuacji historii albo żeby gracz sam sobie dopisał zakończenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że gra jest tak krótka i tak mało lokacji : /
Ehh i szkoda, że nie ma swobodnej gry po ukończeniu głównego wątku, przydałoby się też więcej zadań pobocznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2009 o 13:51, Crew_900 napisał:

Szkoda, że gra jest tak krótka i tak mało lokacji : /
Ehh i szkoda, że nie ma swobodnej gry po ukończeniu głównego wątku, przydałoby się też
więcej zadań pobocznych


W jakiejś lokacji(chyba po znalezieniu Veila) była skrzynka ze złotem na drewnianej półce, której nie mogłem otworzyć. Później były miejsca, kiedy nie mogłem podnieść amunicji, którą teoretycznie powinienem podnieść. Jak coś to grałem na X360 i przeszedłem tydzień, albo dwa tygodnie temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety gra jest beznadziejna, praktycznie pod każdym względem. Stary dobry RTCW miał klimat a to badziewie kompletnie żadnego, fabuła od biedy mogła by być. No i ta grafika jest zbyt lukierkowa zamiast mroczna i tajemnicza. Szczególnie nieudały im się chropowate powierzchnie za dużo i za duże chropowatości wygląda to beznadziejnie. Stalker miał z tym spory kłopot ale chropowatości były małe i było można to olać bo w sumie jeszcze to jakoś wyglądało. Co do grania jedyna sensowna mapka to podziemia farmy i nic więcej 3/4 akcji w mieście może jak była by to jedna mapa obejmująca całe miasto można by to było przełknąć od biedy. Upy do broni kolejna porażka to nie stalker w zasadzie wszystkie wynalazkowe bronie można olać podczas normalnej rozgrywki są praktycznie bezużyteczne jedynie na bosów. Z broni najbardziej brakuje mi tu FG-42, no i ten celownik MP-43 kto to wymyślił. Kolejna gra z typy zagrać raz i wywalić do kosza, coś na poziomie gierek robionych przez City Interactive.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.

Gram drugą misję. Jest moment w, którym muszę spowolnić czas by przejść przez zamykające się kolce. Więc daję 4 i kolce poruszają się tak samo szybko jak w normalnym trybie ;( Jak mam to przejść ? HELP !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2009 o 16:27, ASTAR12 napisał:

No i ta grafika
jest zbyt lukierkowa zamiast mroczna i tajemnicza.


"Lukierkowa"? Bo Woal jest zielony? No dobra, niech będzie...

Dnia 29.08.2009 o 16:27, ASTAR12 napisał:

Szczególnie nieudały im się chropowate
powierzchnie za dużo i za duże chropowatości wygląda to beznadziejnie.


A nie pomyślałeś, że to tak ma być? Obejrzyj ten sam przedmiot (np. karoserię samochodu) w Woalu i bez niego. Bez Woalu jest gładki, w Woalu wygląda, jakby miał ospę. Czemu? Popatrz na niebo w Woalu. Widzisz te wszystkie "śmieci" unoszące się w stronę wiru nad miastem? Masz już odpowiedź, czemu wszystko wygląda tak chropowato.

Dnia 29.08.2009 o 16:27, ASTAR12 napisał:

Co do grania jedyna sensowna mapka to podziemia farmy i nic więcej


Zależy od preferencji. Dla mnie np. bardzo klimatyczną mapką były Wykopaliska. Chyba najbardziej klimatyczna w całej grze. Druga w kolejności jest Fabryka Konserw.

Dnia 29.08.2009 o 16:27, ASTAR12 napisał:

3/4 akcji w mieście może jak była by to jedna mapa obejmująca całe miasto można by to
było przełknąć od biedy.


I bardzo dobrze, że tak zrobili. Najgorsze, co może być, to bezpośrednie przejścia z poziomu A na poziom B. Może było to dobre w DOOMie, ale teraz, kilkanaście lat później, przydałoby się coś lepszego. Zrobienie z miasta "biura podróży" bardzo mi się podobało. Szczególnie, że naprawdę nie trzeba cały czas iść ulicą i walczyć. Wystarczy dobrze poznać miasto, i 3/4 trasy można pokonać pozostając w ukryciu (dachy, kanały).

Dnia 29.08.2009 o 16:27, ASTAR12 napisał:

Upy do broni kolejna porażka to nie stalker


Tej części nie załapałem... Co ma do tego STALKER?

Dnia 29.08.2009 o 16:27, ASTAR12 napisał:

w zasadzie wszystkie
wynalazkowe bronie można olać podczas normalnej rozgrywki są praktycznie bezużyteczne
jedynie na bosów.


Spoiler

Życzę Ci szczęścia, zdrowia i pomyślności jeśli chcesz walczyć z bossem w szpitalu za pomocą JAKIEJKOLWIEK broni.

Każdą giwerę można wykorzystać w "normalnej rozgrywce". Pistolet Tesli (czemu pistolet?) naprawdę świetnie się sprawdza w zatłoczonych pomieszczeniach. A jaką frajdę daje...

>Z broni najbardziej brakuje mi tu FG-42,

A może dobrze, że wprowadzili jakieś urozmaicenie, a nie dali to samo? Wtedy ludzie by narzekali, że muszą drugi raz płacić za coś, co już było (vide przypadek STALKER: Czyste Niebo)

Dnia 29.08.2009 o 16:27, ASTAR12 napisał:

no i ten celownik MP-43 kto to wymyślił.


Hmm... nie wiem, może konstruktorzy broni? Wiesz, zanim zacznie się coś krytykować, wypadałoby się najpierw upewnić, że faktycznie jest co krytykować... Otóż tak się śmiesznie składa, że MP43 mogło mieć zamontowany celownik optyczny. Nie było takich egzemplarzy wiele (bo i po co, dziś też nie każdy karabinek szturmowy ma montowany celownik optyczny, większość ogranicza się do mechanicznych przyrządów celowniczych), ale jednak były. Żeby nie było, że mówię coś, na co nie mam poparcia:
The Stg.44 was provided with open, leaf-type sights, and could be fitted with telescope sights or a specially developed active infrared sighting unit, called “Vampir” (vampire). (źródło: http://world.guns.ru/assault/as51-e.htm)

Dnia 29.08.2009 o 16:27, ASTAR12 napisał:

Kolejna gra z typy zagrać raz i wywalić do kosza, coś na poziomie gierek
robionych przez City Interactive.


Bez komentarza. Chociaż nie, będzie komentarz: City Interactive naprawdę miałoby się czym pochwalić, gdyby robiło gry choć w połowie tak dobre, jak Wolf.

20090830190358

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować