Zaloguj się, aby obserwować  
Vathored

Wolfenstein - temat ogólny

129 postów w tym temacie

Dnia 24.08.2009 o 20:27, Nagaroth napisał:

Horror w stylu klasycznych opowiadań i powieści pulpowych z lat 20-30 i 60-70 w Ameryce
;) klasyków takich jak Howard, Lovecraft, Carter czy Ashton Smith.


Pytanie tylko, czy mają to być jedyne wyznaczniki tego, co jest, a co nie jest horrorem? I drugie: gdzie przebiega granica między horrorem a sci-fi? Na przykład: mamy film Obcy - Decytujące Starcie. Z jednej strony mamy elementy typowo horrorowate (budowanie napięcia, elementy odstające od ogólnie przyjętej przez nas rzeczywistości, i nie dające się wytłumaczyć w jej obrębie). Z drugiej - elementy stricte sci-fi (statki kosmiczne, obcych). I teraz: jedna osoba powie, że to horror (nota bene: Obcy - Ósmy Pasażer Nostromo jest uważany za horror), druga, że to film sci-fi, a trzecia uzna, że te dwie zaraz się pobiją, i zaproponuje nazwanie filmu "horrorem sci-fi". Która będzie miała rację? Ciężko stwierdzić.

Jak w takim razie określić nowego Wolfa? Dla mnie to jednak bardziej gra sci-fi (sorry, ale broń, z jaką mamy do czynienia, przypomina raczej superhiperextrablastery, a nie coś, co można zobaczyć u pani Shelley) z elementami grozy (bo są takie chwile w grze, że strach się bać ;) ). Oczywiście, znajdą się osoby (jak Ty), które powiedzą, że to horror (na co ja wtedy zapytam, co w horrorze robi broń miotająca energię elektryczną, czy też wytłumione schmeissery). Jeszcze ktoś inny może powiedzieć, że to zalatuje lekkim fantasy, bo mamy do czynienia z czarami (i też w sumie będzie można tak powiedzieć, bo Woal przecież bardzo czary przypomina). Ba, znajdzie się na pewno przynajmniej kilka osób, które powiedzą, że Woal to nic innego, jak Moc, a BJ Blazkowicz jest Jedi. A jeśli nie Jedi, to na pewno musi być jednym z tych, na których Matrix nie działa. :D

Na zakończenie powiem tylko tak: wikipedia może i nie jest wyznacznikiem trendów w grach, ale nawet tam wyraźnie jest napisane: Genre(s) First-person shooter / Sci-Fi (źródło: http://en.wikipedia.org/wiki/Wolfenstein_%282009_video_game%29 - ramka z prawej strony pod Release Dates).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2009 o 23:00, Crew_900 napisał:

A jakim cudem ten koleś ma już wszystkie mocy np. już w farmie ? xD


Bo przeszedł grę? Wiesz, z dziennika możesz wybrać sobie misje, które już zakończyłeś, i przejść je ponownie (właśnie po to, żeby pozbierać przegapione za pierwszym razem znaleziska). Naprawdę bardzo przyjemnie przechodzi się pierwsze poziomy mając pod ręką w pełni zmodowane MP43 i wszystkie moce Woalu :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem.

1. Jak zdobywać złoto? Mam bardzo mało ledwo mi starcza na chociaż 2 ulepszenia (coś koło 2 tysiaków.

2. Gdzie znajdę jakieś księgi do ulepszeń?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2009 o 20:10, Vattic napisał:

1. Jak zdobywać złoto? Mam bardzo mało ledwo mi starcza na chociaż 2 ulepszenia (coś
koło 2 tysiaków.


Złoto wszędzie się wala po lokacjach, wystarczy uważnie się rozglądać i podnosić wszystko co się świeci :) Oprócz tego dostajesz je też oczywiście za wykonywanie misji.

Dnia 25.08.2009 o 20:10, Vattic napisał:

2. Gdzie znajdę jakieś księgi do ulepszeń?


Księgi są poukrywane w takich specjalnych skrytkach umieszczonych w ścianach, murach itd. Najłatwiej jest je zobaczyć po włączeniu Woalu, święcą się wtedy na czerwono. A jak już taką skrytkę zobaczysz, to wystarczy w nią walnąć z kolby i podnieść księgę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i Wolfik się skończył... Muszę przyznać, że gra, niestety, jest dość krótka. W piątek kupiłem, dziś skończyłem, i to bez szaleństw, zarwanych nocy itp.

Spoiler

Biorąc pod uwagę filmik, jaki dane nam jest obejrzeć po napisach (dłuuuugich, ok 15 minut), myślę że sequel mamy jak w banku. A jeśli nie sequel, to przynajmniej jakiś dodateczek. I dobrze. Przydałoby się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pokonałem królową duchów przy użyciu trzeciego z kolei działka i ... nic,nie da się nic zrobić,wyjść z działka ... na środku jest tylko ta zielona energia i kompas wskazuje to miejsce,ale można tylko strzelać,co nie przynosi żadnych rezultatów - o co tu,chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Ewidentnie wkradł się jakiś bug. Królowa, po zniszczeniu 4 jaj, powinna zniknąć na chwilę, pojawić się ponownie, i zostać wessana przez wir energii Czarnego Słońca. Swoją drogą, razem z Tobą. Potem Ty spadasz na ziemię, i masz dotrzeć do ciężarówki, którą przyjechałeś na zamek. Jeśli po rozwaleniu 4 jaja nic się nie dzieje, to znaczy, że coś zgrzyta. Proponuję zacząć walkę ponownie, to chyba jedyne, co Ci pozostaje


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zebrałeś całe złoto i dokumenty ze śródmieścia ? Może pomożesz bo nie mogę znaleźć jednego dokumentu i 6 sztuk złota : / a z 5 razy przeszukiwałem zachodnie i wschodnie śródmieście : /

20090826234132

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2009 o 23:41, Crew_900 napisał:

Zebrałeś całe złoto i dokumenty ze śródmieścia ? Może pomożesz bo nie mogę znaleźć jednego
dokumentu i 6 sztuk złota : / a z 5 razy przeszukiwałem zachodnie i wschodnie śródmieście
: /


Niestety, nie. Szkoda mi było czasu na bieganie po Śródmieściu, żeby znaleźć brakujące elementy. Wolałem skupić się na wątkach fabularnych. Ale teraz, po skończeniu gry, mam zamiar sobie spokojnie wszystkiego poszukać. Też brakuje mi chyba 1-2 materiałów, i kilku sztuk złota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem pod sam koniec gry i muszę

Spoiler

pokonać Hansa. Zabijam go pierwszy raz, drugi raz no i wraca ponownie. Lecz tym razem nie jestem w stanie go pokonać, bo ciągle ginę przy pierwszym czy drugim starciu z nim. Gram na poziomie łatwym i jest to trochę śmieszne, aby sprawił mi on aż takie problemy. Jeżeli ktoś wie jak go pokonać to proszę o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Przede wszystkim wejdź do Woalu, potem w niego zacznij po prostu strzelać. Kiedy będzie podchodził do takich "promieni" które go będą leczyć, skieruj wzrok w stronę sufitu i strzelaj do takich mechanizmów które są zaznaczone na czerwono. Potem znowu w niego trochę postrzelaj itd., aż do jego śmierci. Ogólnie rzecz biorąc, jego pokonanie nie jest żadnym wyzwaniem, pod warunkiem że masz cały czas włączony woal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Pierwszy raz zabijasz go, gdy jest za tarczą, i dźgasz go kryształem. Drugi raz ganiacie się po kołach zębatych, i znowu kryształem go (najłatwiej jest kucnąć pod jednym z kół, tuż przy źródełku mocy, żeby móc go co chwilę traktować spowolnienieniem. Trzeci raz jest w sumie najprostszy - strzelasz, strzelasz, i jeszcze raz strzelasz. Najlepiej jest używać w tym celu Wzmocnienia i MP43 z celownikiem optycznym - stajesz tak, żeby jego strzały Ciebie nie trafiały, i tłuczesz. W końcu padnie, bo nie ma innego wyjścia.



@Kreeg

Spoiler

Chyba mówisz tu o walce z Generałem Zettą... Hans Grosse jest końcowym bossem, i tam nie ma innej opcji, jak Woal, bo walczy się w wymiarze Czarnego Słońca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok dzisiaj zainstalowałem i musze powiedzieć ... gra dobra... szkoda ze fizyka i to co można karabinem zestrzelić nie jest bardziej dopracowane strzelam w okno z przysiada... cała się zbiła ale został kawałek szyby na dole który stał się aż czarny od kul ale się nie zbiło : / no i szkoda ze grafika nie jest lepsze gram na full detal na 1440 x 960 .

Fajnie że wszystko jest po polsku hmmmm co jeszcze moge napisać....
ide grać : D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować