Zaloguj się, aby obserwować  
cybek21

PEGAZUS

306 postów w tym temacie

Dnia 29.01.2008 o 15:52, dave03 napisał:

> Może to ci się spodoba:
> http://www.gry.pl/gra/Battle_City.html
> > Tak, wygląda na to, że to jest właśnie ta gra:D Tyle tylko, że nie wiem dlaczego pasek loadingu
dochodzi mi do 100% i nic dalej już się nie dzieje:| Nie wiem czy tylko u mnie tak jest czy
u wszystkich więc byłbym wdzięczny gdyby to ktoś sprawdził u siebie.


U mnie to działa poprawwnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja sciągłem sobie kilkaset gier na nesa i musze powiedziec ze... wciągneły mnie te gierki
polecam
TENNIS
Basketball
Final Might Fight (doskonała grafika i grywalnosc )
PAcman
Mario Kin Kong czy coś takiego
King Quest 5 ( pamietam kiedy to KOmputer świat gry dołączył na płycie CD tą gre!!!!)


////////////////////

poszukuje jeszcze gry w której byłes insektem ( białym takim i małym ) :P chodziłes po różnych planszach i zbierałeś grudki takie małe.. piramidki złota ? to była gierka logiczna bo mogłęś szybko utknąć w tych labiryntach... pamiętam ze coś mnie tam goniło i ja uciekałem i po drodze musiałem zbierac własnie te grudki chetnie bym pograł jeszcze raz w to tylko nie znam tytułu... w paczce mam około 700 gier.. no dzis sprawdziłem z 30...

...////////////////////////

ps. jaki emulator polecacie ? na razie gram na NESTER ale kilka / kilkanascie romów nie chce otworzyc gry w nim.. mam tez inne emulatory ale one takie jakies zamulają gre .. głos jest taki jakis... i wogóle...

czekam na szybką odpowiedz THX

ps. jeszcze raz :P
jakie jeszcze gry polecacie na nesa ?


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie:
Czy opłaca się kupić na allegro pegazusa z podobno milionme gier za 23.99( +koszt przesyłki).
z pistoletem? Facet nie ma żadnego negatywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To chyba bardziej pytanie do tematu o Allegro niż Pegasusie :).
W każdym razie, przede wszystkim zorientuj się, czy koleś ma dużo pozytywów, czy coś wcześniej sprzedał i za ile (to bardzo ważne - osoba z dużą ilością komentarzy z aukcji "za złotówkę" czy taka, która wcześniej tylko kupowała jest np. dla mnie równie podejrzana, co osoba bez komentarzy). Tak na dobrą sprawę brak negatywów jeszcze o niczym nie świadczy, zwłaszcza, gdy sprzedający ma mało komentarzy w ogóle (choć i tak takie osoby uważam za bardziej wiarygodne, niż takie bez komentarzy i aktywacji oraz osobników z ujemnym kontem). Z drugiej strony jak ktoś ma kilkaset pozytywów i kilka negatywów, to warto się z nimi zapoznać (nie tylko z treścią ale i z datą wystawienia, może być tak, że np. ktoś wystawił negatywa "z zemsty").
PS Coś mi ten "milion" pachnie stertą cartridge''ów "1000 in 1" i podobnych :) (chyba, że koleś opycha płytkę z emulatorem i romami, lepiej dobrze przeczytaj opis aukcji i w razie wątpliwości skontaktuj się ze sprzedającym).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ożeż... ile to minęło...
Były to dziecięce lata, świetna sprawa. Tyle gier, tyle się przed nią siedziało, dużo frustracji bo przyciski nawalały. Szczególnie pamiętam taką grę, gdzie strzelało się ze strzelby (która była dołączona do zestawu?) do kaczek, to było naprawdę dużo zabawy. Pamiętam też jak grałem z siostrą i się przy tym kłóciłem kto lepszy. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra o którą pytasz to prawdopodobnie Lode Runner. To nie jest insekt tylko człowie, to nie są grudki tylko złoto. Gra jest genialna, ale żeby ją przejść trzeba nieźle się nagłówkować :)

Co polecam? Kirby`s Adventure, The Fantastic Adventure of Dizzy, Go! Dizzy Go!, Super Robin Hood, Conra, Contra II, Micro Machines, Big Nose (wszystkie części), Boomerang Kid, Great Tank, Super Mario Bros i Super Mario Bros 2 (3 jest słaba), Battle City.

Najlepszy emulator NES`a jaki możesz znaleźć w sieci to Nestopia (oczywiście w najnowszej wersji). Potrafi emulować naprawdę na wiele sposonów, potrafi też nieznacznie poprawić grafikę.

UWAGA! Jeżeli masz na dysku rom z jakąś grą przykładowo Pac- Manem, a nie posiadasz orginalnej gry na cartrigu to po porstu spiraciłeś ją. Tak więc uważaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2008 o 16:50, PAPISHON napisał:

(3 jest słaba)


Kwestia gustu, bo mi akurat 2-ka nie pasowała (i większości graczy chyba też, bo SMB2 okazał się spektakularną klapą, dlatego też w 3-ce Nintendo wróciło do starych, sprawdzonych rozwiązań, wzbogacając je tylko o parę elementów ewolucyjnych :)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2008 o 14:49, dominikańczyk napisał:

Czy opłaca się kupić na allegro pegazusa z podobno milionme gier za 23.99( +koszt przesyłki).
z pistoletem? Facet nie ma żadnego negatywa.


Zakładając, że gość jest uczciwym allegrowiczem to na pewno warto. Zapewne lwia część tych gier to właśnie będzie coś typu 100 in 1(jak już jeden z poprzedników to napisał), ale być może wśród tych gier znajdzie się choćby kilka perełek. Zresztą taką kwotę warto zapłacić i dla samych Tanków a one będą w tym zestawie na pewno:P
PS Zna/pamięta ktoś grę Tiny Toon (popularne animki) na pegazusa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.02.2008 o 16:50, PAPISHON napisał:

UWAGA! Jeżeli masz na dysku rom z jakąś grą przykładowo Pac- Manem, a nie posiadasz orginalnej
gry na cartrigu to po porstu spiraciłeś ją. Tak więc uważaj.

no ale czekaj... te gry nie mają 1-3 lata tylko grubo po 18 lat... a ty mi mówisz o piractwie ?
nigdzie nie są juz sprzedawane.. no chyba ze na allegro od kolekcjonerów...
wiec jakie tu piractwo ?
po za tym wpisz sobie w google. - nes game download to pojawią sie setki stron w których moze nie sciągniesz 3875939 gier no ale contre czy mario to na prawie kazdej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Swoją przygodę z grami zacząłem od Pegazusa, rodzice mówili mi że jak zaczynałem grać w niego to miałem 3 lata :D
Kilka gier było bardzo dobrych i niezapomnianych do dzis np. Cobra, Mario bros.
Pegazus kojarzy mi się z moim dzieciństwem, grałem na nim chyba z 3,5 roku, gry na niego dostarczyły mi wiele emocji, pamiętam te kupowanie gier na bazarze, hehe xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobre czasy Pegasusa...

Pamiętam, jak się brało kartidże (chociaż każdy mówił na nie "dyskietki"), dmuchało na czytnik i wciskało...
Albo pady i ich skłonność do działania kilka miesięcy :) To było coś, niech się wstydzi ten, który chociaż tego nie widział ;)

Z gier mile pamiętam:
1.Super Mario Brothers (jedynkę, ten klimat pokonywania Koopy)
2.Duck Hunt (bodajże najlepsza gra do tej "strzelby")
3.Micro Machines (przodek rodu wyścigówek)
4.Bomberman a.k.a. Dynablaster (no a jak:D)
5.Tank (świetne i na dwóch graczy)
6.Tetris (każdy rozumie)

Ponadto kilka gier, których tytułów nie pamiętam:
1.Gra z jaskiniowcem, zbierało się dinozaury, by pokonywać etapy
2.Gra z kotem, który zmieniał się w przeróżne pojazdy EDIT--> Przypomiało mi się, to był "Felix" :)
3.Oczywiście ścigałka, w której uciekaliśmy przed Różnymi Takimi Tam
4.Legendarna, kilkuczęściowa seria gier z Ninja, który miał (oczywiście) uwolnić jakąś dziewczynę...


To już legendy, ale wypadałoby je kiedyś obejrzeć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak mówię o piractwie, bo większość (90%) gier jeszcze nie są abandonami i nie można ich sciągać sobie ot tak.
Nie masz danej gry w domu na cartcie? Nie sciągaj... no chyba, że chcesz sobie piracić :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2008 o 17:19, PAPISHON napisał:

Tak mówię o piractwie, bo większość (90%) gier jeszcze nie są abandonami i nie można
ich sciągać sobie ot tak.
Nie masz danej gry w domu na cartcie? Nie sciągaj... no chyba, że chcesz sobie piracić
:P

no ale dla własnego użytku aby pograc w.... 4 ścianach /.? dziwne.. przecierz niektóre gry są starsze niz ja sam.. to myslałem ze .. ehhhh dry powinny byc abandonware czy jak to tam sie pisze po 10 latach... a nie taki syf :/

ok mam pytanie :
sciągnełem ten program nestopia ustawiłem grafe... i robie fulll size.. no i mam 30 klatek na sekunde... :/ i gra woooolno działa... mam 3200+ , 768 DDR, i 9600 XT + SB live ....i dałem rozdzielczość 1490- 900 ( bo mam 19 lcd z taką wymairką)

no i sie lekko załamałem.. ze tak wolno działa... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.02.2008 o 17:05, dave03 napisał:

PS Zna/pamięta ktoś grę Tiny Toon (popularne animki) na pegazusa?


taka kolorowa platformówka? jeśli tak to bardzo przyjemna i klimatyczna gierka;D najpierw był chyba level w lesie, potem w mieście itd, długo w to grałem ale, że save''u brak to za każdym razem od nowa;/ doszedłem kiedyś do mapy, która sie zapętlała (grało sie tym zielonym małym ludkiem z parasolką na głowie) i bodajże nawet ją przeszedłem ale nie pamiętam co było dalej :] Jak ja żałuje, że sprzedałem swojego pegazusa (czarny model, ehh:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2008 o 17:49, Dard napisał:

taka kolorowa platformówka? jeśli tak to bardzo przyjemna i klimatyczna gierka;D najpierw
był chyba level w lesie, potem w mieście itd


Tak mniej więcej by się zgadzało. Też dokładnie jej nie pamiętam, ale generalnie gra mi trochę przypominała Giane Sisters z Commodore C64. Najpierw się szło tym królikiem, dalej chyba tą kaczką. Samą grę niestety bardzo słabo pamiętam. Mam cartriga z nią, ale niestety nie mam samej konsoli, tą mi kiedyś ukradli z piwnicy;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do Nestopi potrzebny nie jest dobr sprzęt, a dobry konfig. Ja mam z trzy razy słabszy sprzęt od Ciebie i wszystkie gry działają mi prawidłowo (50 fps). Ale cóż, nestopia to najlepszy emulator, nnesterj jest stary, nieaktualizowany i zabugowanu.

Co do romów, no przykro mi. Ściąganie gier na kompa, bez posiadania danej gry na carcie jest nielegalne i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj znalazłem swojego Pegaza gdzieś w szafce zupełnie przez przypadek. Próbowałem go zreanimować, ale to nic nie dało. Rodzice mówili mi, że kupili mi go jak miałem 3 lata, więc ma już 13 lat. ^^ Wspomnienia wróciły. Mój pegazus jak obliczyłem wytrzymał chyba z 9-10 lat, w porównaniu do moich kumpli to baaaaaaaaardzo długo :) Naprawić go nie dałem rady, ale ściągnąłem emulator i gram teraz w Mario :D. Aż się łezka w oku kręci. Teraz pokazuje bratu na czym się wychowałem :) Mario, Contra itp. itd. Wszystko przede mną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie miałem takiego zwykłego pegazusa ja miałem klawiature. To był szpan dopiero. A ja najbardziej lubiłem grać w piłkarzyki to dopiero była giera a nie jaieś fify i pesy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze gry to Czołgi, Soccer, Robin Hood, Dizzy, Adventure Island, Big Nose, Kickmaster oraz Tetris 2 czy Jewelry.Dla mnie mistrzostwo.Cały czas mam pegasuza i pykam w niego jak mi się nudzi XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować