Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Kolejny dodatek do World of Warcraft zapowiedziany

78 postów w tym temacie

Ja się póki co wstrzymam z oceną nowego dodatku, bo jedyne co na razie mnie irytuje to nowe kombinacje rasowo klasowe. Z drugiej strony nieco dziwi mnie podejście niektórych wypowiadających się. W tej chwili stare kontynenty to pustynia jeśli chodzi o graczy, Blizz już wielokrotnie stwierdzał, że nie ma zamiaru tworzyć żadnych serverów z vanilla wowem więc jak dla mnie możliwość biegania sobie po starym Azeroth choćby zmienionym jest świetną sprawą. Zresztą jak napisał vuvuvu wow był najfajniejszy zaraz po premierze już w późniejszym okresie ciężko było znaleźć grupę na coś co nie wymagało 60 lvla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem screeny z Gilneas i to miejsce jest paskudne i w ogóle nie pasuje do WarCrafta. W jednym momencie wyglądało to jak Arkham Asylum z Batmana, a nie warcraftowe królestwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z oceną poczekam aż ujawnią więcej szczegółów. Bawią mnie jednak te płacze, że to już nie klimat. Serwery RPG to marny % całej gry. NIKT SIĘ KLIMACIARZAMI NIE PRZEJMOWAŁ w żadnej MMO i nigdy tak nie będzie. Chcecie RPG? Grajcie na shardach z 30online ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lich Kinga nie mam jeszcze a Oni już zapowiadają kolejny dodatek?!;)

Ciekawie to wygląda, choć muszę się przyczepić (jak większość tutaj) do tego, że Tauren będzie Palem. Kurde co jak co, ale Taureni nie pasują nawet ze względu na to jak wyglądają - Tauren to tylko Shaman itd:D

Co do pustości na low lvl, to się nie zgodzę. Grając na Burning Blade sporo czasu spędzam na low lvl, koło SW i innych stolic farmiąc sobie golda od niechcenia i sporo ludzi spotykam. Fakt nie masę, ale sporo:)

Czekamy na kolejne wieści - co do 85lvl''u - czy nikt nie pomyślał, z nas tu zgromadzonych o tym, że Oni (Blizz) coś jeszcze szykują skoro tylko o 5 lvl podnieśli? ow się chyba będzie kończył na 100 więc coś jeszcze nam przygotują.

Ps. Latające Mounty w Azeroth to będzie coś, tylko czemu zniszczyli Barrens?! xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wasz whine tutaj, jest strasznie załosny. Ale przynajmniej sie pośmiać można.
Szkoda, ze nikt z płaczków niezauwazył naprawde istotnych zmian takich jak:
a) przemyślana wkoncu itemizacja
b) dwie nowe ścieżki rozwoju postaci
c) kompletnie przemeblowane talenty
d) zmienione levelowanie (znowu zupełnie)
e) zmiana emchaniki czesci klas (no more mana u hunterow)
f) Ranked BG (SMIERC Arenom)

Kogo obchodzi ze Krowa bedzie Paladynem. Rly WHO CARES ? Skoro gra stanie sie jeszcze bardziej playable niz byla. Fluff w Warcrafcie i tak zawsze byl szczatkowy. Za to fun z grania bedzie wiekszy, przy tych wkoncu przemyslanych i rozsadnych zmianach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie zmiany są na mmo-champion i niektóre spowodują, że ta gra stanie się jeszcze bardzie casualowa (pozbycie się mp5, spell power, defense, attack power, block, z itemów, haste zmieniony usunięcie rank czarów, zmiana systemu spirit shards u warlocków, dodatkowe punkty podczas rozwoju profesji). A co do nowych kombinacji ras/klas - tylko Tauren paladyn strasznym idiotyzmem - reszta może być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mi się całkiem to to podoba -tylko fabularnie nieco lamskie. Jak zresztą cały WoW jednak, patrząc z drugiej strony... Cała rozgrywka to taki "Dragon Ball Z" w świecie fantasy -pojawia się nowy przeciwnik, więc wszyscy grindują (trenują), aby na końcu go grupowo pokonać. Kto zaś tego nie robi szybko zostaje cieciem, którego reszta może pokonać machnięciem ręki. Mniejsza o to jednak.

Tak czy inaczej: już wielokrotnie wcześniej spotkałem się z opinią, że Azeroth trzeba przebudować -na levelach wyższych od 60 nikt już tam nie siedzi. W sumie klimatyczna zmiana z dużym potencjałem -mam nadzieje, że go wykorzystają (choć patrząc na...cóż... rys psychologiczny nowych postaci Blizzarda mam wrażenie, że jest to cokolwiek wątpliwe).

I tak, wiem, że może będzie szkoda dawnego Silverspire Forest, Westfall czy Barrens, jednak to jest przynajmniej jakaś konkretna zmiana. Dodawanie non-stop kolejnych krain to jakieś takie... pójście na łatwiznę. A rozmaite wariacje istniejących map też potrafią być niesamowicie klimatyczne -zwłaszcza, jeżeli robi je odpowiednia osoba (grał ktoś może w dwango5.wad dla Dooma 2...?). Może będzie więc lepiej, niż myślicie.

O ile w ogóle postanowią to zrobić w takim stylu.

Może się bowiem okazać, że dodadzą po prostu jakieś kijowe "portale w przeszłość" i będzie można odwiedzić "stare Azeroth"... To by było w sumie bardzo w stylu Blizzarda.

Osobiście bardzo chciałbym zmiany trybu PvP na jakiś bardziej zaawansowany -coś choćby jak w EVE Online -ze strefami wpływów, sojuszami, walkami o teren... Jestem jednak przekonany, że raczej tego nie otrzymam, ze względu na skostniałość i zadowolenie "z tego co jest" innych graczy. A szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm...tak się zastanawiam co Blizz planuje. Czy wyda Cataclysm z zamiarem zniszczenia całego świata Warcrafta i zakończenia tej "bajeczki", bo zamierza wydać nowe MMO, a na WoWie już zarobił masakryczną fortunę; a może po Cataclysmie nadejdzie kolejny dodatek, w którym będzie odbudowa świata po wojnie...albo nie nastąpi, tylko fabuła Cataclysmu będzie kontynuowana w Warcraft IV...ah te hipotezy...i tak sobie można gdybać w nieskończoność.

Jednak Blizzard robi nowego MMO i nie zdziwiłbym się, gdyby to był np. World of Starcraft...chociaż gry MMO w kosmosie raczej średnio sobie radzą. Nie wiem czemu, ale te klimaty średniowieczności bardziej do MMO pasują, dają większe pole do rozwoju postaci, ale taki kosmos też można by nieźle dopracować. Albo World of Diablo. Tutaj mieliby sprawę prostszą, bo to prawie jak WoW. Ale jednak logika mi mówi, że ten nowy MMO to będzie coś ze Starcraftem, kto wie, czy nie wznowili prac na SC: Ghost jako ich nowe MMO. Po Blizzardzie można się wszystkiego spodziewać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2009 o 15:34, mcnitrox napisał:

Hm...tak się zastanawiam co Blizz planuje. Czy wyda Cataclysm z zamiarem zniszczenia
całego świata Warcrafta i zakończenia tej "bajeczki", bo zamierza wydać nowe MMO, a na
WoWie już zarobił masakryczną fortunę; a może po Cataclysmie nadejdzie kolejny dodatek,
w którym będzie odbudowa świata po wojnie...albo nie nastąpi, tylko fabuła Cataclysmu
będzie kontynuowana w Warcraft IV...ah te hipotezy...i tak sobie można gdybać w nieskończoność.


Wg informacji, które kiedyś znalazłem w Outlandzie znajduje się siedem portali, które w kolejnych patchach mogą prowadzić do kolejnych światów, były takie pomysły i pewnie zostaną zrealizowane. Z WarCrafta obecnie robi się space opera :P.

A nowe MMO to nie będzie żadne World of StarCraft, ile jeszcze mają powtarzać, że przygotowują zupełnie nową grę, która nie jest związana z klasycznymi uniwersami Blizzarda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2009 o 15:56, Revanchist napisał:

Wg informacji, które kiedyś znalazłem w Outlandzie znajduje się siedem portali, które
w kolejnych patchach mogą prowadzić do kolejnych światów, były takie pomysły i pewnie
zostaną zrealizowane. Z WarCrafta obecnie robi się space opera :P.

Hm w outlandzie są jakieś portale? Hm, nigdy ich nie widziałem. Są natomiast portale w Azeroth strzeżone przez zielone smoki, prowadzą one prawdopodobnie do Emerald dream choć w grze nie jest to zaimplementowane.

A zmiany mi się podobają, stary świat znowu się zaludni. Jestem bardzo ciekawy nowości jakich dostarczy nam Blizz w nowym dodatku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2009 o 16:33, Namaru napisał:

A zmiany mi się podobają, stary świat znowu się zaludni. Jestem bardzo ciekawy nowości
jakich dostarczy nam Blizz w nowym dodatku.

A tam, wcale się nie zaludni. Popatrz co się dzieje teraz z Northrendem. Wiele miejsc tam jest rzadko odwiedzanych. Poza tym wszyscy śmigają na mountach w powietrzu, więc rzadko kogoś się będzie spotykać i w odświeżonych starych kontynentach. Jedynie w punktach gdzie są najbardziej uczęszczane daily questy będzie można spotkać innych graczy jak teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wrażenia

Plusy:
- Sam pomysł nowego wyglądu starych królestw krain Azeroth naprawdę super, Kalimdor i East Kingdoms, a konkretniej questy w tych krainach naprawdę zaczęły odbiegać od questów w Northrend.
- Nie wiem jak wy ale ja cierpiałem kiedy miałem zaczynać kolejną postać od zera. Po prostu leveling od 1-60 to udręka, nudne krainy które nie mają życia + nudne questy. Nareszcie się to zmieni.
- Gobliny prędzej czy później do hordy trafić musiały, worgeni to rasa mniej mi znana, ale do ally będzie na pewno będzie pasować jako że mają oni swoje korzenie w rasie ludzi - ogólnie też pozytywne odczucie.
- Zupełna modernizacja świata związana z nowym dodatkiem to ogromny plus, znacznie zwiększa interakcje fabuła, a świat gry.
- Level Cap 85 bardzo przemyślany krok który nie przekreśla krain Northrend w dalszym rozwoju postaci, co oznacza, że Król Lich po drobnych modernizacjach jeżeli takie zajdą nadal będzie stanowił wyzwanie - questy na 80 lvl będą miały jeszcze kolor zielony.
- Sama postać powrotu epickich postaci znanych tylko z książki a nie z W3 - Azshara i Death Wing the Destroyer
- Brak hero-class. Wydaje mi się że na razie nie ma potrzeby wprowadzania na siłę coraz to nowych klas - blizz dobrze robi. Jeśli hero-class ma się zupełnie nie zgadzać z fabułą to po co ją wprowadzać.
- Mam nadzieję, że Hellscream obejmie władzę nad hordą - zapytacie dlaczego? - proste, sam gram w hordzie i mam trochę wrażenie, że Wyrnn jest tym złym, a Thrall chce załagodzić konflikt - widać to doskonale w trailerze patcha 3.1. Gdy narwany Hellscream obejmie rządy wojna będzie otwarta, ally nie będzie pokrzywdzone.

Minusy:
- Kolejne uśpione zło w Azeroth, ten patent trochę już się nudzi.
- Archeologia - nie wiem co o tym myśleć, trochę to naciągane.
- Nowe kombinacje klasa i rasa. Niektóre jak najbardziej uzasadnione, ale Tauren Paladyn, Krasnolud Szaman - proszę was -.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2009 o 17:40, Neral napisał:

- Kolejne uśpione zło w Azeroth, ten patent trochę już się nudzi.


Deathwing jest częścią lore WarCrafta od Beyond the Dark Portal, tylko tam go utłukli niby, ale Deathwing jest bohaterem z kategorii "zabili go i uciekł".

Dnia 22.08.2009 o 17:40, Neral napisał:

- Nowe kombinacje klasa i rasa. Niektóre jak najbardziej uzasadnione, ale Tauren Paladyn,
Krasnolud Szaman - proszę was -.-


Z tymi krasnoludami szamanami to w sumie nie jest takie głupie, bo do tych z Northeronu to w sumie pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja myslalem ze kombinacje klasowe to oznacza ze miesza sie 2 klasy ze soba, np ze jest sie warrior/priest :P Generalnie jestem bardzo zaskoczony nie wiedzialem ze blizz robi 3 dodatek do wow o_O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

albo nie nastąpi, tylko fabuła Cataclysmu

Dnia 22.08.2009 o 15:34, mcnitrox napisał:

będzie kontynuowana w Warcraft IV...ah te hipotezy...i tak sobie można gdybać w nieskończoność.


Oj chciałbym... i najlepiej w 3/4/5 częściach. tak jak starcraft2.

@Up

Tez myślałem w tym kierunku :|, że będzie można mieszać dwie klasy, a nie, że Tauren jest Paladynem.. toż to nawet nie kombinacja. Widać Blizzard ma inną interpretacje słowa "Kombinacja".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bezsensowne klasy to nie tylko tauren paladyn, ale takze night elf mage (elfy odrzucily magie po 1 inwazji legionu), Dwarf mage (nigdy nie uzywaly magii i sa do niej uprzedzeni), Dwarf Shaman?? (ehhhh....)

Co do ras. Wolalbym aby wprowadzili High elfy do Ally a nie worgenow. W ally wsrod NPC przynajmniej elfy sie pojawiaja a worgenow sie klepalo jako low levelowe mobki. Co do goblinow to pytanie. co sie stanie z goblinskimi miastami takimi jak booty bay, everlock, ratchet..... czy stana sie tylko Hordowskie? (troche bylo by to bez sensu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2009 o 10:03, KIKO17 napisał:

co sie stanie z goblinskimi miastami takimi jak booty bay, everlock,
ratchet..... czy stana sie tylko Hordowskie? (troche bylo by to bez sensu)


Pewnie zostaną zniszczone ;P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować