Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Microsoft rozpoczyna kolejne banowanie

51 postów w tym temacie

Żeby piratom banować lajfa to przegięcie! Powinno kasować się im profile i blokować całkowicie konsole...

Namaru@ ... -.- Jak włożysz pirata do konsoli to uj, ale jak jest przeróbka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2009 o 13:17, ParkerPC napisał:

/ciach/

To nie jest organizacja charytatywna nauczycie się kiedyś? Przy każdym systemie i wydaniem nowej płyty głównej poprawiają zabezpieczenia. MS nie obchodzi piractwo ciekawe, czyli w salonach samochodowych tez nie obchodzą ich złodzieje? Ciekawe.

Namaru
Co w tym dziwnego piracka kopia to obraz płyty oryginała więc jak działa na konsoli ta jakim cudem miałaby nie działać na XBL?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2009 o 13:16, Blizzard_Beast napisał:

> Konsola zbanowana = konsola kupiona i użytkowana w Polsce(brak xl).

Fajna bzdura. Mam kupioną i używaną w Polsce konsolę, mam Xbox Live. Czyżbym ominął bana?
o_O

Legalnie to ty nie masz XBL tutaj, jak my wszyscy. Nie ma polskiego Live''a.

Wszyscy nadal bawią się w obrońców moralności, ale jakby policja nagle wbiła wam na chatę, to byście poszli siedzieć za nielegalną muzykę i filmy :*

Dobrze tak piratom, banować!!!111one BAN FTW!!!11111one gosh... ;|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.09.2009 o 13:29, GuitarHero napisał:

Wszyscy nadal bawią się w obrońców moralności, ale jakby policja nagle wbiła wam na chatę,
to byście poszli siedzieć za nielegalną muzykę i filmy :*

Dobrze tak piratom, banować!!!111one BAN FTW!!!11111one gosh... ;|


A ten znowu jakby przyszła do mnie policja mogłaby co najwyżej pochwalić mnie za legalny system, bo oprócz przeglądarki, GW, NWN 1 i 2 na kompie nie mam nic u mnie w mieście było już wiele kontroli i jak widać piszę na gramie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzeba być idiotą, aby uruchamiać piracką kopię przed premierą na konsoli podłączonej do sieci. Grając offline bez dostępu do sieci nigdy w życiu bana nie dostaniesz, gdy się później połączysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Banować, banować i banować. Kretyni nie rozumieją, że jeżeli chce się przejść na inną platformę do grania, to koszta kupienia konsoli/sprzętu to dopiero początek wydatków. Gdzie gry, pady, okablowanie, ew. gadżety?
Nie kumite, że chyba jedyną przewagą jakiegokolwiek nextgena nad oldgenami/PCtami, to taka rozbudowana gra po sieci? ;E Tak ciężko wejść na allegro i wychaczyć grę za <80zł i nie dostać bana? *facepalm*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2009 o 13:29, GuitarHero napisał:

Legalnie to ty nie masz XBL tutaj, jak my wszyscy. Nie ma polskiego Live''a.

Poproszę jeden punkt regulaminu XBLA, który mówi, że w krajach bez supportu używanie XBLA jest niedozwolone. Nie mówię, że takiego nie ma, może coś nie zrozumiałem z tego prawniczego bełkotu, albo coś pominąłem :P. Anyway nic nie znalazłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2009 o 13:36, Undertaker napisał:

Trzeba być idiotą, aby uruchamiać piracką kopię przed premierą na konsoli podłączonej
do sieci. Grając offline bez dostępu do sieci nigdy w życiu bana nie dostaniesz, gdy
się później połączysz.


Dokładnie. Akcja banowania pięknie wygląda na papierze, w rzeczywistości uderzy tylko w idiotów, którzy nie odłączą jednego kabelka przed rozpoczęciem grania. Zresztą przed premierą ok, a teraz jak sprawdzą PO premierze kto ma pirata a kto nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2009 o 14:04, Bambusek napisał:

> Trzeba być idiotą, aby uruchamiać piracką kopię przed premierą na konsoli podłączonej

> do sieci. Grając offline bez dostępu do sieci nigdy w życiu bana nie dostaniesz,
gdy
> się później połączysz.

Dokładnie. Akcja banowania pięknie wygląda na papierze, w rzeczywistości uderzy tylko
w idiotów, którzy nie odłączą jednego kabelka przed rozpoczęciem grania. Zresztą przed
premierą ok, a teraz jak sprawdzą PO premierze kto ma pirata a kto nie?

Po tym, czy mają przerobioną konsole, czy nie? Przecież niesprawdzają, czy gra jest piratem tylko to, czy konsola jest przerobiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Idiotą trzeba być to fakt, żeby zapomnieć o jednym kabelku:D

Jak to dobrze, że mam konto zarejestrowane na Ambasadę RP w Londynie xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2009 o 13:58, hans_olo napisał:

> Legalnie to ty nie masz XBL tutaj, jak my wszyscy. Nie ma polskiego Live''a.
Poproszę jeden punkt regulaminu XBLA, który mówi, że w krajach bez supportu używanie
XBLA jest niedozwolone. Nie mówię, że takiego nie ma, może coś nie zrozumiałem z tego
prawniczego bełkotu, albo coś pominąłem :P. Anyway nic nie znalazłem.

Serio, patrząc na to to jest ''nielegalne''. W sensie nie powinniśmy używać, skoro nie mamy xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to logiczne ze jak cos jeszcze nie mialo premiery to nie da sie w to grac online (nie ma serverow itp) - tak glupich osob nie ma chyba za duzo - wiec "srogie banowanie" to tylko propaganda

no i jestem ciekaw sposobu wykrywania piratow - przeciez mozna dostac nawet w sklepie orginaly przed premiera...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2009 o 13:00, NicRAM95 napisał:

Oj widzę wściekłość graczy którzy mają pirata i dostaną bana.

Xjumpaytech-dla niektórych wydać 100 - 200 zł na grę to mało, ale dla innych to jest
naprawdę sporo. Gry powinny być sprzedawane na raty to być może zmniejszyło by piractwo.


Tak jak napisał Pile, oni by nawet 10 zł za grę nie dali.
Nawet gnioty produkowane przez City Interactive, kosztujące 10 czy 20 zł Ci spiracą :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2009 o 15:06, EmperorKaligula napisał:

Dla mnie to logiczne ze jak cos jeszcze nie mialo premiery to nie da sie w to grac online
(nie ma serverow itp) - tak glupich osob nie ma chyba za duzo - wiec "srogie banowanie"
to tylko propaganda

>
serwery raczej są w końcu beta testerzy itd. na czymś grali, a i całą infrastrukturę trzeba dobrze przetestować zanim zacznie się grę sprzedawać, w końcu nikt nie chciałby wielkiego padu serwerów w dniu premiery.

Dnia 05.09.2009 o 15:06, EmperorKaligula napisał:

no i jestem ciekaw sposobu wykrywania piratow - przeciez mozna dostac nawet w sklepie
orginaly przed premiera...


Pewnie ban poleci do każdego + możliwość odwołania się pokazując dowód zakupy/nabycia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2009 o 15:10, marcinsud napisał:

serwery raczej są w końcu beta testerzy itd. na czymś grali, a i całą infrastrukturę
trzeba dobrze przetestować zanim zacznie się grę sprzedawać, w końcu nikt nie chciałby
wielkiego padu serwerów w dniu premiery.


no rozumiem beta testy, rozumiem wczesniejsze egzemplarze dla recenzentow - ale po tym wszsystkim chyba powinny byc wylaczone ?

Dnia 05.09.2009 o 15:10, marcinsud napisał:

Pewnie ban poleci do każdego + możliwość odwołania się pokazując dowód zakupy/nabycia


pewnie tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bambusek bardzo proste ,jest takie cos jak historia danej aplikacji z datami ostatniego uruchomienia od pierwszego poczawszy ;]. Kazdy program ,save i inne ja maja . Co do samego MS to jednak nie powinni sie tak cackac tylko banowac jak leci . Najlepiej jakby ogolnie blokowali sprzet . Nie przeczytalo sie licencji wiec nie powinno sie pozniej plakac ,ze klocek przestal dzialac ;] . Przydalby sie taki mechanizm ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2009 o 14:21, xD_ominik napisał:

I dobrze! Tak ma być ze wszystkimi konsolami! Jak ktoś nie ma dużo kasy to niech sobie
poczeka jak gra stanieje do 100zł!


No niech sobie poczeka, ale taki np. Assasin''s Creed 2 raczej przez dłuuuugi okres nie spadnie poniżej 200 zł na konsoli . W końcu sklep musi na tym zarobić, że ją sprzeda .
Mr_Hyde-"MS to jednak nie powinni sie tak cackac tylko banowac jak leci . Najlepiej jakby ogolnie blokowali sprzet . Nie przeczytalo sie licencji wiec nie powinno sie pozniej plakac ,ze klocek przestal dzialac ;] . Przydalby sie taki mechanizm ;]." - przydałby się , ale jakbyś np. ty był tym posiadaczem konsoli, wydał 1200 zł żeby ją kupić , kupił pirata ( dajmy na to że bardzo chciałeś w tę grę zagrać a premiera byłaby dopiero za rok w Polsce) i zablokowali ci sprzęcior na wieki ? Byłbyś w takim układzie zadowolony? Kupiłbyś coś od Microsoftu w przyszłości ? Nic nie sugeruję, to tylko taki przykład :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2009 o 15:54, Mr_Hyde napisał:

Bambusek bardzo proste ,jest takie cos jak historia danej aplikacji z datami ostatniego
uruchomienia od pierwszego poczawszy ;].


Eeeee, i co im to da? Powiedzmy, że gra ma premierę 1 października. Ściągam pirata i odpalam ją 5 października. Jest po premierze, wszystko się zgadza.

Naprawdę trzeba być bardzo nierozsądnym żeby dać się tutaj złapać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować