Zaloguj się, aby obserwować  
Jagged

OPTIMUS S.A. przejmuje CDProjekt

24 postów w tym temacie

mimo wszystko niezaleznie jak to bedzie wygladac, Optimus bedzie mial calosciowy pakiet CDP :) wychodzi na jedno, i niewazne jak sie to dalej potoczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.10.2009 o 18:54, Anjinsan napisał:

Czytam i widzę:

To doczytaj do końca ;)

Dnia 01.10.2009 o 18:54, Anjinsan napisał:

"Optimus kupi 100 proc. całej grupy CD Projekt Investment"
Czyli to samo co napisał Jagged.


Wkleję tu, żeby inni też do tego dotarli ^^
"CD Projekt wchodzi tylnymi drzwiami na giełdę
Spółka podpisała już list intencyjny z firmą Optimus.
Umowa ma wyglądać podobnie, jak w przypadku współpracy Optimusa z firmą senatora Tomasza Misiaka - Work Service.
Optimus kupi 100 proc. całej grupy CD Projekt Investment, zapłaci za nią własnymi akcjami - i de facto to udziałowcy CD Projekt będą właścicielami nowej spółki, wchodząc po zgliszczach po Optimusie na warszawski parkiet.
Zarząd Optimusa już wcześniej negocjował umowę z CD Projektem, jednak list intencyjny podpisał w lipcu z Work Service. Obie strony zerwały kilka dni temu umowę. I do stołu wrócił CD Projekt."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2009 o 18:51, MKRaven napisał:

http://polygamia.pl/Polygamia/1,95338,7100848,Optimus_kupi_CD_Projekt.html
Polecam to przeczytać ;) . Wniosek z tego tekstu? To CDP przejmuje Optimusa :) .


Chyba masz problemy z logicznym myśleniem- cdp sp z.o.o ma kupić Optimusa S.A.? Nigdzie nie wynika z tego tekstu, że cdp kupi Optimusa, a logicznie rzecz nie trzyma się to kupy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2009 o 18:56, HunterO7 napisał:

/.../


Hmm... Nie jestem z wykształcenia ekonomistą ale tak na zdrowy rozsądek, dzieli i rządzi ten kto kupuje czyjeś akcję, tym bardziej ich 100%. Ale nie doczytałem, fakt ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jak już pokonasz swoje problemy z czytaniem ze zrozumieniem to możesz bez konsekwencji wyedytować tego posta i przestać obrażać innych.

Ufff... dzięki Hunter07 za wsparcie bo już miałem pisać o #$@Q#@!, którzy się wypowiadają i obrażają innych zanim sami przeczytają ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2009 o 19:04, MKRaven napisał:

To jak już pokonasz swoje problemy z czytaniem ze zrozumieniem to możesz bez konsekwencji
wyedytować tego posta i przestać obrażać innych.


Naprawdę? Dziękuję, jesteś niesamowicie szczodry!

Dnia 01.10.2009 o 19:04, MKRaven napisał:

Ufff... dzięki Hunter07 za wsparcie bo już miałem pisać o #$@Q#@!, którzy się
wypowiadają i obrażają innych zanim sami przeczytają ;) .


Po pierwsze nie obraziłem Cię, a po drugie patrząc na te gwiazdki to prędzej Ty mnie obraziłeś. Jak masz jaja to zdejmij cenzurę, a jak nie to wyluzuj.

Nie doczytałem tam do końca- czyli w sumie wygląda to dość dziwnie, niby Optimus kupi cdp, ale faktyczna sytuacja będzie odwrotna. Przydałoby się jakieś oficjalne info, ciekawe jak to opiszą same zaangażowane strony ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2009 o 19:12, Budo napisał:

Nie doczytałem tam do końca- czyli w sumie wygląda to dość dziwnie, niby Optimus kupi
cdp, ale faktyczna sytuacja będzie odwrotna. Przydałoby się jakieś oficjalne info, ciekawe
jak to opiszą same zaangażowane strony ;]

faktycznie wygląda to dziwnie ale skoro Optimus płaci za udziały w CDP swoimi akcjami (pewnie pakiet większościowy) to wygląda to dość logicznie że paradoksalnie CDP sprzedając się staje się właścicielem Optimusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2009 o 19:22, Gregario napisał:

faktycznie wygląda to dziwnie ale skoro Optimus płaci za udziały w CDP swoimi akcjami
(pewnie pakiet większościowy) to wygląda to dość logicznie że paradoksalnie CDP sprzedając
się staje się właścicielem Optimusa.


Czyli to po prostu fuzja, nie sprzedaż ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2009 o 19:12, Budo napisał:

> /.../ Przydałoby się jakieś oficjalne info, ciekawe
jak to opiszą same zaangażowane strony ;]

Oczywiście opiszą to jako niezwykle mądre posunięcie, korzystne dla wszystkich itd. czyli to, co się zwykle w takich razach pisze. Ja jednak trochę się obawiam, przecież CDP przechodził restrukturyzację, co też może świadczyć o trudnościach, mam nadzieję, że przejściowych. Ale trochę się boję, że będzie to tak, jak w przysłowiu: wiódł ślepy kulawego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, czytajcie dokładnie teksty, które komentujecie, i postarajcie się je zrozumieć. Chodzi po prostu o wejście na giełdę. Każdy, kto śledzi losy CDP, powinien wiedzieć, że firma już od pewnego czasu stara się wejść na giełdę. W ten sposób się im to uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i drzwiami (nie ważne, że tylnymi) CDP wchodzi na parkiet :)

Nic tylko inwestować w te akcje (jak będą osiągalne) - przecież dobrze wróżymy rodzimym wydawcą/producentom gier :)

Tak.. tak to w praktyce CDP zyskuje ... i staję się częściowym WŁAŚCICIELEM Optimusa.

Może ktoś by jakiegoś newsa na gram.pl wysmarował i rozwiał wszelkie wątpliwości ? EKIPA ?! HĘ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Czyli jednak to Optimus kupuje cdp. Tyle, że cdp nabędzie połowę akcji (swoją droga to chyba dziwny podział- 50/50). Dziwne to, no ale mamy kryzys- każdy orze jak może ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2009 o 22:12, Martimat napisał:

Nic tylko inwestować w te akcje (jak będą osiągalne)


Akcje Optimusa są już wiele lat na giełdzie. Ci co wiedzieli o tej sprzedaży to już nakupowali akcji i dlatego ich cena idzie w górę od początku tygodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2009 o 00:27, Budo napisał:


Czyli jednak to Optimus kupuje cdp. Tyle, że cdp nabędzie połowę akcji (swoją droga to
chyba dziwny podział- 50/50). Dziwne to, no ale mamy kryzys- każdy orze jak może ;]

Nie wiadomo czy 50/50, bo nie wiemy ile akcji optimusa posiadają inni inwestorzy ;) Istnieje szansa, że CDP jest największym udziałowcem. A jak ktoś to zrozumie, to polecam:
http://gielda.wp.pl/a,1,b,1,c,14,wid,11553930,espiemitent.html?ticaid=18db0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować