Zaloguj się, aby obserwować  
Ufolud16

Left 4 Dead 2

207 postów w tym temacie

Dnia 07.08.2010 o 16:25, Lfdracon napisał:

> Ściągaj grę od nowa. Nie zaszkodzi, a może pomóc.
Mam wersję pudełkową.

to i tak możesz w steamie wybrać żeby sprawdził pliki gry i ewentualne niezgodności pobrał ponownie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2010 o 16:25, Lfdracon napisał:

> Ściągaj grę od nowa. Nie zaszkodzi, a może pomóc.
Mam wersję pudełkową.

Deinstalujesz i dajesz w Steamie "Install".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2010 o 21:18, MasterChiefGT napisał:

Zakupiłem L4D i L4D2 za 44.99 :D 43.99 za jedna a druga za 1zl :D
Moze jutro zainstaluje


Po co Ci jedynka ? One się prawie od siebie nie różnią :P Kupiłeś dwie takie same gry :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.08.2010 o 21:28, sylwasss napisał:

Po co Ci jedynka ? One się prawie od siebie nie różnią :P Kupiłeś dwie takie same gry
:D


Nie miałem już co wybrać z EA clasic więc niech będzie i jedynka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2010 o 21:28, sylwasss napisał:

> Zakupiłem L4D i L4D2 za 44.99 :D 43.99 za jedna a druga za 1zl :D
> Moze jutro zainstaluje

Po co Ci jedynka ? One się prawie od siebie nie różnią :P Kupiłeś dwie takie same gry
:D


Tu bym już mógł podyskutować. Zauważ, że gry w pewnym stopniu różnią się między sobą - osiągnięciami. Jeżeli kolega MasterChiefGT lubi się chwalić swoimi sukcesami, ilością achviementów na steamowym profilu, to obydwie części są w sam raz dla niego. Choć nie ma co ukrywać, dwójeczka ma więcej "ficzerów". :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

różnią się nie tylko tym, w L4D nie ma np spittera więc stanie w jednym rogu i strzelanie do wszystkiego co wbiegnie jest możliwe, są zupełnie inne mapki, no i wg mnie inny klimat, zombie w dzień to już troszkę nie to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2010 o 23:10, rtyrtyrty napisał:

zombie w dzień to już troszkę nie to samo.


Mi to dużej różnicy nie robi, szczególnie, że większość misji dalej rozgrywa się w nocy. No i powiedz, że taka "Ulewa", która przecież rozpoczyna się w dzień nie jest klimatyczna? Jak dla mnie kampania ta robi największe wrażenie (biorąc pod uwagę obie części). Ogólnie pomimo teoretycznie niewielkich zmian, uważam "dwójkę" za grę dużo bardziej urozmaiconą, nasyconą różnymi szczegółami i zwyczajnie ciekawszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie właśnie dwójka jest bardziej klimatyczna. Dla mnie zombie są po prostu zabawne, a L4D2 to gra niezbyt poważna. Jakoś zombie mi nie pasuj do mrocznej atmosfery, może dlatego że przypominają mi te wszystkie "komedie" filmowe. Dzień + zombie = mega klimat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2010 o 23:25, LESZ3u napisał:

> zombie w dzień to już troszkę nie to samo.

Mi to dużej różnicy nie robi, szczególnie, że większość misji dalej rozgrywa się w nocy.
No i powiedz, że taka "Ulewa", która przecież rozpoczyna się w dzień nie jest klimatyczna?
Jak dla mnie kampania ta robi największe wrażenie (biorąc pod uwagę obie części). Ogólnie
pomimo teoretycznie niewielkich zmian, uważam "dwójkę" za grę dużo bardziej urozmaiconą,
nasyconą różnymi szczegółami i zwyczajnie ciekawszą.

No, nie licząc Hard Rain to reszta mi nie pasuje, ale wiadomo każdy ma swój gust i tyle ;)

No i fakt, w dwójce nie ma tak łatwo o wygrywanie wszystkiego jednym sposobem, i są ciekawsze bronie...chociaż nie, nie ciekawsze a jest ich po prostu więcej podczas gdy w L4D mamy...Pistolet(y) , karabin snajperski + 2 poziomy dwóch pozostałych broni. To w zasadzie się robi nudne bo i tak z góry wiesz którą broń weźmiesz (zakładam że drużyna ogarnięta, a nie że każdy bierze shotguna i potem się dziwi czemu smoker ich pozabijał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2010 o 23:30, Kraju napisał:

Dzień + zombie = mega klimat.


Taaa - dodajmy do tego muzyczkę ze szafy grającej i mamy sceny prawie jak z "Shaun of the Dead" (polecam i pozdrawiam) :D

W takim razie widzę, że jest nas dwóch, bo mi też klimat "dwójki" bardziej odpowiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co porównywać klimatu jedynki do klimatu dwójki. Obie gry znacznie różnią się pod tym względem, a jeśli wcześniej widzieliście Machinimy z udziałem Louisa i jego pillsów - to po prostu znaczy, że bohater był naprawdę wyjątkowy.

Dwójka jest dużo lżejsza od jedynki. Ellis co rusz rzuca jakimś żartem, czy na przykład - zachciewa mu się w danej chwili, kiedy wokół szaleją zombie przejechać na kolejce. Albo etap ze sklepem z bronią. Valve zamiast pokazać nam grozę sytuacji, że człowiek umiera tam z pragnienia, z braku wody - każe nam przynieść mu colę, w dodatku właściciel sklepu nie brzmi, jakby specjalnie mu na tym zależało.
Samo intro jest bez porównania inne niż te z jedynki. W jedynce naprawdę było czuć grozę sytuacji, w kontynuacji - chęć rozdupczenia wszystkich zombie po kolei, jakby to była dobra zabawa.
Same kampanie choć są klimatyczne, jest to klimat dążący w zupełnie inną stronę niż ten z jedynki. Choćby Dark Carnival. Zamiast pokazać nam nadniszczone, zakrwawione maszyny, dają nam oświetlone, kolorowe i... więcej. Bowiem dają nam owymi maszynkami się jeszcze pobawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kolega MasterChiefGT lubi się chwalić swoimi sukcesami,

Dnia 07.08.2010 o 23:08, Kerethzimierz napisał:

ilością achviementów na steamowym profilu, to obydwie części są w sam raz dla niego.


Chce sobie po prostu pograć na multi ^^
Archiventy jak archiventy na konsoli za nic mi sie nie chciało wszystkich odblokowywać bo nie mam takiej potrzeby
Lubie przejść fabułę ale nie chce mi latac i zbierac 300 itemkow bo tak sobie wymyslili
Liczy sie frajda a nie archiventy ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


L4D2 mnie w praktyce większe wymaganie sprzętowe od jedynki? Z opisu widzę, że prawie te same (przynajmniej minimalne), ale dwójka oczywiście wygląda lepiej. Chodzi o to, że pierwsza cześć działa mi na najniższych ustawieniach bez większych problemów (mój sprzęt to: P4 2.40GHz, 766MB RAM, Radeon 9600 Pro PS 2.0) i czy dwójka działaby na podobnych ustawieniach tak samo. Jest jakaś szansa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować