Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

10 sequeli lepszych od swoich poprzedników - przegląd

100 postów w tym temacie

Half-Life 2 lepszy od Half-Life 1? Ktoś tu nie grał w jedynkę chyba o__O Przecież, ten gęsty klimat przytłoczenia sytuacją w jakiej znalazł się Gordon Freeman jest nie do pobicia o__O. Gdyby jedynki nie było, Half-Life''a 2 nikt by nawet nie zauważył... Owszem to dobra gra, ale nie dosięga do pięt legendzie jedynki...

I jak już ktoś wymienił też nowsze przykłady sequeli lepszych od jedynki, to Uncharted 2 w pełni zasługuje na miejsce w tym zestawieniu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2009 o 23:37, TheAbsurd napisał:

WarCraft III - w odczuciu fanów na pewno, ale recenzje zbierał okropne, może raczej WarCraft
II.


Średnia ocen jakieś 93%, a ty mówisz, że okropne? -_-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2009 o 23:51, Revanchist napisał:

> WarCraft III - w odczuciu fanów na pewno, ale recenzje zbierał okropne, może raczej
WarCraft
> II.

Średnia ocen jakieś 93%, a ty mówisz, że okropne? -_-


Pamiętam, że nastroje były bardzo mieszane w chwili premiery. A nie najlepsze oceny (rzędu 7/10) zbierał w polskiej prasie, wtedy tylko do niej miałem dostęp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co najwyżej w Playu taką ocenę dostał, bo pamiętam narzekania. Ale przestałem zwracać na to ...coś uwagę i nie dość, że uznaję tę grę za jedną z najwybitniejszych w historii, to jeszcze ma jakieś 93% średnich ocen w zagranicznej prasie i serwisach, jak mówiłem, a na MetaCriticu ogólne uznanie i ciepłe przyjęcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2009 o 23:56, Revanchist napisał:

Co najwyżej w Playu taką ocenę dostał, bo pamiętam narzekania. Ale przestałem zwracać
na to ...coś uwagę i nie dość, że uznaję tę grę za jedną z najwybitniejszych w historii,
to jeszcze ma jakieś 93% średnich ocen w zagranicznej prasie i serwisach, jak mówiłem,
a na MetaCriticu ogólne uznanie i ciepłe przyjęcie.


Dobrze, dobrze, widzę już. Po prostu nigdy nie śledziłem szczególnie opinii na temat W3, samą grę uważam za arcydzieło i także za jedną z najwybitniejszych w historii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o GTA, to ja bym dał VC>III. VC miało genialny klimat i fabułę, "trójka" miała grafikę 3d i... tyle. Fabuła tragiczna, klimat mętny.
Z nowszych info dorzuciłbym jeszcze Assassin''s Creed 2, Gears of War 2, Uncharted: Among Thieves.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja nie bardzo widzę sensu takich newsów...

bo ni to news, ni jakaś informacja, ni artykuł, tylko takie sobie zestawienie wzięte może nie z miejsca na d, ale czemu akurat te gry się w nim znajdują a nie inne, których dobrać można miliardy, pozostanie odwieczną zagadką...

z grubsza - takie arty kojarzą mi się z Onetem i sprawiają wrażenie totalnych zapychaczy wsadzanych dla zbierania "klików"... jakoś to takie mało profesjonalne

rozumiem to np. jako temat na forum, ale żeby od razu na stronę główną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tutaj jednak widziałbym WarCrafta 2, chociaż trójka też by mi nie przeszkadzała. Generalnie jednak jest dość mało gier, których sequele uważam za lepsze niż pierwsze części, jak już mówiłem - Worms 2 za skok jakościowy, rozbudowane opcje, świetną oprawę i znakomity klimat, KotOR 2 za znakomity klimat, muzykę, poprawione praktycznie wszystkie aspekty gameplayu i interfejs, kilka dobrych pomysłów i intensywność gry.

O, i Need for Speed III - najlepsza zręcznościowa ścigałka, jaka wyszła do tej pory. Żadna gra nie była potem tak klimatyczna i miodna jak trzeci NFS (tak, grałem w Porsche Unleashed, ale w ogóle mnie nie zachwyciło). Tomb Raider 3 - najbardziej mi się podobał z całej serii. O, i LEGO Star Wars II - tutaj już w ogóle nie ma co mówić. Gra miażdży poprzednika i jest jednym z najlepszych tytułów ostatnich lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co tu robi HL2??? Racja to była dobra gierka ale legendy HL1 w życiu nie przebije. To tak jakby porównać Q3 z Q1, obie świetne gierki, ale sequel nie przebije oryginału :)

Ja bym dorzucił do tej listy Worms 2, GTA Vice City (wobec 3), Alien vs Predator 2 i Herosów 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale brednie :/ Lista ani nie jest kompletna ani prawdziwa. I szczerze powiem że wygląda to jak artykuł sponsorowany przez Sony żeby na samym końcu można wcisnąć reklamę ich konsoli :> ale każdy portal musi jakoś zarabiać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2009 o 22:55, jasiek125 napisał:

Diablo II,


Diablo dwa lepsze od jedynki? O_o To coś nowego... Jedynka miała klimat, genialnie budowaną atmosferę, grafika, muzyka i fabuła idealnie się ze sobą przeplatały, tworząc wspaniałą całość. Do tego gra była spójna, wszystkie poziomy ze sobą współgrały i pasowały do siebie. W dwójce skacze się jak małpa - raz dżungla, raz łąki, jeśli jest wtorek, to jestem na pustyni. Wszystko kompletnie od czapy, poszczególne akty nie tworzą całości, lecz są osobnymi etapami, pozbawionymi jakichkolwiek wspólnych elementów.

Do tego dochodzą karykaturalne potworki w rodzaju Flayerów, mizerny wybór zadań, które sprowadzają się w 90% do zabicia kogoś/czegoś (dla porównania, w D1 mieliśmy trochę większą różnorodność), opowieść Mariusa, która zamiast budować atmosferę, skutecznie ją rozwala, a już szczytem wszystkiego jest intro do Lord of Destruction, które panowie z Blizzarda zrobili w tak komediowej konwencji, że aż przykro się to ogląda (a wodzowi Barbarzyńców brakuje tylko fajki, i można go spokojnie postawić na pokładzie Pequoda, by ruszył w pogoń za białym wielorybem).

Nie, jakoś nie sądzę, by Diablo 2 pasowało do tego spisu. Naprawdę daleko tej grze do pierwszej części, i mam nadzieję, że trójka nie pójdzie jej śladem, tylko wróci do korzeni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z Half-Life się nie zgodzę. Pierwsza część była lepsza, co nie zmienia faktu iż HL2 jest grą również więcej niż bardzo dobrą.

Do listy dodałbym jeszcze Heroes III i Fallout 2. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mnie ta lista generalnie pasuje :) Choć kilku tytułów zabrakło - od siebie dodałbym jeszcze: Baldur''s Gate 2 (znacznie lepszy od mocno przehypowanej "jedynki"), HoMM 3 i Settlers 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamiast FF VII dałbym BG 2 - przecież FF VII to nie jest sequel jako taki sequel, tylko tytuł i pewne elementy te same...

Jedynym sequelem grą w serii FF było FF X-2. I to był mocno nieudany sequel(tzn gorszy od FF X ale wciąż jako taka gra).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować