Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 09.02.2011 o 15:11, necron1501 napisał:

Czyli muszę zaznajomić się z Zero jeszcze. Challenge accepted!

No przede wszystkim z Zero bo to tam się dzieje cała historia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2011 o 15:13, Hubi_Koshi napisał:

> Czyli muszę zaznajomić się z Zero jeszcze. Challenge accepted!
No przede wszystkim z Zero bo to tam się dzieje cała historia.


Anime wystarczy, czy zabrać się za czytanie? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2011 o 15:33, necron1501 napisał:

Anime wystarczy, czy zabrać się za czytanie? :D

Hmm raczej wystarczy, autor opierał się głównie o anime. Chociaż novelek też odrobinę w tym jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2011 o 15:43, Hubi_Koshi napisał:

> Anime wystarczy, czy zabrać się za czytanie? :D
Hmm raczej wystarczy, autor opierał się głównie o anime. Chociaż novelek też odrobinę
w tym jest.


Hmm, a VN od fate stay night też jest wymagane? Nie zapoznałem się z nią jeszcze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2011 o 16:08, necron1501 napisał:

Hmm, a VN od fate stay night też jest wymagane? Nie zapoznałem się z nią jeszcze :P

Mhm... dobrze by było, ale na tyle na ile się orientuję wystarczy ogólna znajomość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2011 o 16:25, Hubi_Koshi napisał:

> Hmm, a VN od fate stay night też jest wymagane? Nie zapoznałem się z nią jeszcze
:P
Mhm... dobrze by było, ale na tyle na ile się orientuję wystarczy ogólna znajomość.


Dzięki wielkie :D

Swoją drogą, zacząłem czytać Gantz... Mogę powiedzieć jedno: mocna manga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2011 o 16:08, necron1501 napisał:

Hmm, a VN od fate stay night też jest wymagane? Nie zapoznałem się z nią jeszcze :P

Obowiązkowo. Inaczej ten fanfic zrujnuje tobie VN''kę totalnie i jeszcze nie ogarniesz wielu motywów stamtąd. Czytam Hill of the Sword znając anime Zero no Tsukaima oraz właśnie Fate/Stay Night również jako visual novelkę, w dodatku całkiem niedawno skończoną w pełni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2011 o 16:42, Gol_Galad napisał:

> Hmm, a VN od fate stay night też jest wymagane? Nie zapoznałem się z nią jeszcze
:P
Obowiązkowo. Inaczej ten fanfic zrujnuje tobie VN''kę totalnie i jeszcze nie ogarniesz
wielu motywów stamtąd. Czytam Hill of the Sword znając anime Zero no Tsukaima oraz właśnie
Fate/Stay Night również jako visual novelkę, w dodatku całkiem niedawno skończoną w pełni.


Next challenge accepted. Ile VNka zajmuje mniej więcej czasu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2011 o 10:40, Hubi_Koshi napisał:

i znowu nachodzi mnie przerażająca wizja Shirou ginącego gdy Irukuku przybierze ludzką postać. Swoją drogą rozwaliło mnie tłumaczenie dlaczego jaszczury lubią Shirou "the reason all things scaly take an instant liking to Shirou is because "he boinked Arturia", AKA she of the dragon aspect."

Mam na to tylko jedno do powiedzenia: (będzie drobny spoiler, wiem że Ciebie to nie rusza ale dla porządku zaznaczam)

Spoiler

"I was almost regretting the day when he discovered that his interest was actually a giant flying reptile in disguise in human form. Almost regretting, but mostly looking forward to with great amusement. I mean, how often do you discover that your love interest actually had the soul of a dragon? I know something like that will never happen to me, that''s for sure."

XD
Pomimo całego swojego doświadczenia Shirou wciąż zdarza się bystrością dorównywać cegle... XD

Dnia 09.02.2011 o 10:40, Hubi_Koshi napisał:

Dlaczego mnie to nie dziwi, przecież Shirou jest niemal na poziomie Archera jeśli chodzi
o rozwój XD A zapewne staje się Jeszcze bardziej badass.

Jak napisałem to jest jedynie jeden ze względów dla jakich Guiche ubóstwia Shirou. Pewnie i tak sam domyślasz się drugiego ale poczekam aż sam do niego dojdziesz i nie będę Ci psuł zabawy ;P

Dnia 09.02.2011 o 10:40, Hubi_Koshi napisał:

Jestem właśnie na treningu jakiego Guiche sobie zażyczył... idę o zakład że gdziekolwiek Saber jest, patrzy na to wszystko i turla się ze śmiechu, szczególnie na nieodpowiedzialność Louise która doprowadza Shirou do RAGE''u XD

Pomyśl lepiej co by się stało gdyby kiedykolwiek dowiedzieli się o tym Tohsaka lub Archer... XD

Dnia 09.02.2011 o 10:40, Hubi_Koshi napisał:

"Scary" a reszta tylko głowami kiwała XD Ach jak rozkosznie widzieć że Shirou nienawidził Shinjiego, był zdecydowanie zbyt tolerancyjny dla tego śmiecia w VNce.

Kilka lat zabrało mu dojście do wniosku który reszta świata wyciągała po pierwszym spotkaniu z tym odpadkiem :/ Cóż, młody Shirou zawsze zdrowo przeginał ze swoim idealistycznym podejściem do świata i ludzi.

Dnia 09.02.2011 o 10:40, Hubi_Koshi napisał:

Przewrót ?? Skrytobójstwo ?? A potem jeszcze próbował sprzedać Henriettcie zabicie i rodziny królewskiej i liderów Rekonkwisty "Two Assassinations for the price of one" XD I to jego tłumaczenie że skoro ma okazywać jej szacunek taki jak Louise to będzie oferował eksterminacje jej wrogów XD

Ta XD Scenka w której Louise od niechcenia wymieniała Siescie które z jego ofert były żartami a które nie też była rewelacyjna (ta w której oferował eksterminację całej klasy żeby Louise zakwalifikowała się na pierwszym miejscu w ocenach - bezcenna) ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2011 o 17:44, necron1501 napisał:

> Cos kolo 70h
o.O Więcej niż większość nowych gier o.O Trochę mi to czasu zajmie.

Tu drobne ułatwienie - do zagłębienia się w The Hill of Swors potrzebna jest znajomość pierwszych dwóch arców (Fate i UBW) więc trzeci (Heaven''s Feel) możesz sobie zostawić na później. Co do Zero no Tsukaima to autor w pewnym momencie złapał się za nowelki i zaczął się opierać na nich ale dzięki wprowadzeniom do każdego rozdziału nawet ktoś kto nowelek nie zna nie powinien mieć żadnego problemu z załapaniem wszystkich detali (w takim wypadku znajomość anime jest jednak obowiązkowa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2011 o 18:51, Karharot napisał:

Mam na to tylko jedno do powiedzenia: (będzie drobny spoiler, wiem że Ciebie to nie rusza
ale dla porządku zaznaczam)

Spoiler

"I was almost regretting the day when he discovered that
his interest was actually a giant flying reptile in disguise in human form. Almost regretting,
but mostly looking forward to with great amusement. I mean, how often do you discover
that your love interest actually had the soul of a dragon? I know something like that
will never happen to me, that''s for sure."

XD
Pomimo całego swojego doświadczenia Shirou wciąż zdarza się bystrością dorównywać cegle...
XD

She of the dragon aspect... Cóż gdyby Shirou nie zdarzały się takie wpadki to było by zbyt cudownie XD Jak jesteśmy przy smokach,

Spoiler

jak idzie Irukuku budowanie Threesome''u z sobą, Shirou i Tabithą w rolach głównych XD ??

Dnia 09.02.2011 o 18:51, Karharot napisał:

Jak napisałem to jest jedynie jeden ze względów dla jakich Guiche ubóstwia Shirou. Pewnie
i tak sam domyślasz się drugiego ale poczekam aż sam do niego dojdziesz i nie będę Ci
psuł zabawy ;P

Hmm... "Shirou is too much a man for one woman to take" perhaps XD ?? Louise zdecydowanie planuje wyrobić Shirou straszliwą reputację. Swoją drogą nie mogę się doczekać okolic końca drugiej serii anime, z tego co sobie zaspoilerowałem po walce z żołnierzami Albionu stał się lokalnym The Blue XD Szczególnie dla tych którzy tą bitwę przeżyli... swoją drogą The Blue naprawdę jest taka straszliwa ??

Dnia 09.02.2011 o 18:51, Karharot napisał:

Pomyśl lepiej co by się stało gdyby kiedykolwiek dowiedzieli się o tym Tohsaka lub Archer...
XD

Tohsaka mogła by być dumna że tak wiele się od niej nauczył, te pozy i uśmiechy XD Swoją drogą Shirou był ciekaw czy Louise wykształci sobie Tohsaka Rin Scary Laugh XD

Dnia 09.02.2011 o 18:51, Karharot napisał:

Kilka lat zabrało mu dojście do wniosku który reszta świata wyciągała po pierwszym spotkaniu
z tym odpadkiem :/ Cóż, młody Shirou zawsze zdrowo przeginał ze swoim idealistycznym
podejściem do świata i ludzi.

Na szczęście się z tego wyleczył i charakter Guiche ocenił prawidłowo na dzień dobry... a potem zaczął go sukcesywnie ubijać w porządnego człowieka XD

Dnia 09.02.2011 o 18:51, Karharot napisał:

Ta XD Scenka w której Louise od niechcenia wymieniała Siescie które z jego ofert były
żartami a które nie też była rewelacyjna (ta w której oferował eksterminację całej klasy
żeby Louise zakwalifikowała się na pierwszym miejscu w ocenach - bezcenna) ;P

Haha to było miodne, ja za to się ostro śmiałem gdy wspominał że został tylko król Galli i papież Romalli na jego liście "Władcy do odstrzału" XD Szczególnie król Galii. Jak jesteśmy przy rozwalających scenach, kolejna "miłość" do broni, tym razem do Zero powaliła mnie na kolana, szczególnie to ocieranie się o niego i "Ah the armies we will slaughter together" XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2011 o 17:44, necron1501 napisał:

> Cos kolo 70h
>
>

o.O Więcej niż większość nowych gier o.O Trochę mi to czasu zajmie.


Clannad ma około 600 godzin ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2011 o 19:10, Mysterum napisał:

Clannad ma około 600 godzin ;]


Lekko wyolbrzymiasz. Nie przypominam sobie, bym całego Clannada zaliczył w te 600 godzin. Może 200 jest, ale na pewno nie tyle ile dałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale te 600 h chyba odnosi się do grania bez poradników itp, bo chyba oczywiste jest to, że z poradnikiem szybciej można się z tym wszystkim uporać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2011 o 19:32, PAPISHON napisał:

Ale te 600 h chyba odnosi się do grania bez poradników itp, bo chyba oczywiste jest to,
że z poradnikiem szybciej można się z tym wszystkim uporać.


Ja grałem bez poradnika i wyszło mi koło 300 godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2011 o 19:32, PAPISHON napisał:

Ale te 600 h chyba odnosi się do grania bez poradników itp, bo chyba oczywiste jest to,
że z poradnikiem szybciej można się z tym wszystkim uporać.

Bez walkthrough nigdy nie przejdziesz Clannada więc niema co liczyć "bez poradników". 300h i już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.02.2011 o 19:35, Tohno napisał:

Bez walkthrough nigdy nie przejdziesz Clannada więc niema co liczyć "bez poradników".
300h i już.

Co za szczęście to czytać, bo już myślałem, że "noob" ze mnie i tylko ja po paru próbach Clannada bez poradnika postanowiłem go zaliczyć z małą pomocą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się