Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 27.01.2012 o 20:01, macned napisał:

http://youtu.be/HNZNCd62XLc
Nowy, 6-minutowy zwiastun Berserka, który ukazał się kilka dni temu. Mnie mocno odrzucają
wstawki z komputerową grafiką. Strasznie nienaturalnie to wygląda. Zaczynam mieć pewne
obawy co do filmu :(

Wygląda na to, że wszystkie walki będą komputerowe : ( O sam film zacząłem się obawiać, gdy podano długość trwania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2012 o 18:09, Piotrbov napisał:

> http://www.youtube.com/watch?v=puHyO5JNOE0&feature=related
>
> ?! Tego się nie spodziewałem

Toż to jest niedopuszczalne, by tak dewastować piosenki o rodzinie Dango.


Zgadzam się z tobą, dla mnie ten remix jest taki nijaki, dobrze że nikt nie wpadł na pomysł przeróbki Dango Daikazoku ala justyna bimber, bo to by dopiero była tragedia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2012 o 18:09, Piotrbov napisał:

Toż to jest niedopuszczalne, by tak dewastować piosenki o rodzinie Dango.


Toż to oldskul Dango moje nygusy. Uwielbiam ten remix.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2012 o 23:45, Fallen-Death napisał:

Wyszły jakieś ciekawe pełno metrażówki w 2011? ewentualnie w styczniu 2012 :D?


Hoshi wo Ou Kodomo (Makoto Shinkai w stylu Ghibli) i ewentualnie Mardock Scramble (cyberpunkowy film akcji).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem oglądać Baccano! i takich kilka moich przemyśleń. Wiele ludzi uważa tę serię za genialną i w ogóle super. Cóż, jest dobra, ale w zasadzie tylko dobra. Zdecydowanie jest wokół niej zbyt dużo hype''u, spodziewałem się czegoś lepszego po tak wysokiej pozycji na liście MALa.
Nie zrozumcie mnie źle, oglądało się przyjemnie, ale jest szereg wad tej serii. Przede wszystkim stosunek długości serii (13 odcinków) do ilości postaci i wątków. Twórcy chcieli zrobić coś skomplikowanego, ale tak naprawdę, to tylko pozory, bowiem fabuła jest tak naprawdę bardzo prosta i można się w zasadzie większości domyślić już po obejrzeniu 2-3 odcinków. Seria zatem fabularnie jest prosta i nie zaskakuje. Nie ma syndromu "jeszcze jednego odcinka" bo widz jest tak ciekawy co będzie dalej. Poprzez umiejscowienie tak dużej ilości "ważniejszych" bohaterów, twórcy uzyskali efekt odwrotny do zamierzonego - 80% z nich jest sztampowa i jednowymiarowa, bo nawet nie ma okazji pokazać tych postaci lepiej, skoro każda dostaje jakieś 5 minut screentime''u przez całą serię. Powinni zrobić mniej postaci, za to ciekawsze i bardziej rozbudowane. Także natłoczenie wątków pobocznych, z których część tak naprawdę jest zbędna. Odnoszę wrażenie, że gdyby nie to, że wydarzenia nie były przedstawione chronologicznie, to otrzymalibyśmy mało ciekawą sztampę. To spore wady. A gdyby nie postaci Isaaca i Mirii to już w ogóle byłoby nudno pewnie.

Głównie z tych powodów dla mnie seria była dość ciekawa, dobra, ale nie zachwycała i nie rozumiem tej ekscytacji. Uczciwe 7+ to pewne, w porywach do 8, ale nic więcej. Spodziewałem się czegoś lepszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Thermae Romae

Polecam. Zabawna i przede wszystkim oryginalna seria. Tylko 3 epizody dwuczęsciowe po 24min, więc dużo czasu nie zajmują. Animacja bardzo oszczędna, ale mająca urok. Solidne 7/10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2012 o 15:39, MisticGohan_MODED napisał:

Towa no Quon #5
Nice... decydujące starcie dopiero przed nami :]


Ja tam spokojnie sobie czekam na suby od Monokage? Z których korzystasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DO CZYTAJĄCYCH THE HILL OF SWORDS
Wierzcie lub nie, ale znalazłem fanfica w którym Louise przyzywa kogoś kto jest nawet bardziej bezwzględny i krwiożerczy niż nawet Shirou EMIya. Przyzywa Alexa Mercera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nisemonogatari Ep 04

Spoiler

Wohohoho, Shinobu to widzę hidden boss tej serii. A jeszcze jak siostra Araragiego ją zobaczyła w wannie...ale byłby armageddon xD No i powoli wyjaśnia się co się tak naprawdę dzieje.
Notabene, czy głos, akcent i zachowanie Shinobu nie są aby identyczne do tych które miała Horo z Spice & Wolf? ;)


20120128223141

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2012 o 18:10, macned napisał:

Thermae Romae

Polecam. Zabawna i przede wszystkim oryginalna seria. Tylko 3 epizody dwuczęsciowe po
24min, więc dużo czasu nie zajmują. Animacja bardzo oszczędna, ale mająca urok. Solidne
7/10.

Na malu źle podano, jest 6 odcinków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2012 o 23:56, Pablo_Querte napisał:

Na malu źle podano, jest 6 odcinków.


Z tego co pamiętam to błąd był wcześniej, gdy podawali informacje o 3 odcinkach i długości 12 minut każdy. Teraz to poprawili na 24 min i wszystko się zgadza, bo 6x12min = 3x24min. Biorąc pod uwagę że niektóre odcinki kończyły się na "Continued in the second half" to można chyba przyjąć, że zamysłem twórców było stworzenie 3 historii, w dwóch ~12 minutowych częsciach, stąd taka interpretacja na MALu (chociaż trochę imho przekombinowana).

BTW odcinki specjalne powstaną , co mnie bardzo cieszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zero no Tsukaima F Ep 04

Spoiler

Taki dość nudnawy odcinek... Mam nadzieję że to taka cisza przed burzą bo klimatycznie to on by mi pasował do epilogu a nie ledwie 4 epka. Tylko Louise wreszcie zaczęła pokazywać bardziej swoją stronę dere aniżeli tsun ^^ No i spełniła się wizja kupienia sobie własnego domku, fakt że niezupełnie w taki sposób w jaki tego oczekiwała xD

Ale jedno muszę przyznać, scena z Tabithą BYŁA epicka:
- I moved too.
Good Night :D



Shakugan no Shana Ep 16

Spoiler

No to ZUY Wąż już został wskrzeszony, większość Flame Haze padła, Shana z resztą planują jakiś ostateczny atak na niego...nie powiem, ten sezon mi się naprawdę przez to podoba, skutecznie odwraca świat do góry nogami. I wreszcie pokazuje nowe miejscówki poza Misaki City ;)

20120129011000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zero no Tsukaima F Ep 04

Dnia 29.01.2012 o 01:11, ziptofaf napisał:

Spoiler

Ale jedno muszę przyznać, scena z Tabithą BYŁA epicka:
- I moved too.
Good Night :D


Spoiler

Jak dla mnie to całą resztę odcinka można by wyciąć i zostawić tylko sceny z Tabithą (zwłaszcza tą ostatnią) a całość byłaby o wiele sympatyczniejsza ;)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nisemonogatari Ep 04

Dnia 28.01.2012 o 22:32, ziptofaf napisał:

Spoiler


Notabene, czy głos, akcent i zachowanie Shinobu nie są aby identyczne do tych które miała
Horo z Spice & Wolf? ;)


Spoiler


Faktycznie są podobnieśtwa i to niezłe, z tego co kojarzę z opowiadań. A siostrzyczka, to mi w tej jednej łazienkowej scenie przypominała Yuno.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się