Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 05.04.2013 o 14:38, Hubi_Koshi napisał:

Yaaay! Kolejny nawrócony ^^

Tak sensei pokazałeś mi właściwą drogę. Teraz tylko muszę przejść 1 część a potem zabrać się za Majikoi S gdzie jest ścieżka Tsubame :3
I w sumie pamiętaj że nie tylko Yamato odstaje od standadowego bohatera haremówek ale i żeńska ekipa. Jakby nie patrzeć jest to jedna z bardziej badassowych zbieranin tego typu.

I przy okazji niedługo czas powierzyć ci Fimbulvinter''a abyś pokazał mu czym jest Nanoha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2013 o 13:35, SiDi napisał:

Nie przesadzam. Gdy zaczynałem przygodę z anime to oglądałem większość i się zachwycałem, ale z czasem doszedłem do wniosku "what the fuck?" oraz "dlaczego główny bohater to taka ciota?". Niestety w większości produkcji główny protagnista/główna protagonistka to piętnastoletnie dziecko. Prawie 10 lat temu skończyłem ten wiek i jak żywo pamiętam, że nie widywałem durnych zachować jakie możemy spotkać w anime :P

Sprawdź sobie Berserk, Vexille, Tatakau Shisho: The Book of Bantorra (to jest trochę dziwaczne i nie każdemu odpowiada) i z nowości właśnie Psycho-Pass (nie jest to arcydzieło ale i tak jest godne polecenia) - w tych seriach nie będziesz musiał się utożsamiać z nastolatkami specjalnej troski ;)

Dnia 05.04.2013 o 13:35, SiDi napisał:

No i tak jak napisał Tomoya-kun. Z czasem wszystko się nudzi ;]

Myślę że najwyższy czas abyś trochę zwolnił z anime i dla odmiany zainteresował się mangą - da Ci to pewną odmianę i jednocześnie dostęp do zupełnie nowej listy pełnej ciekawych pozycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.04.2013 o 14:47, Karharot napisał:

Myślę że najwyższy czas abyś trochę zwolnił z anime i dla odmiany zainteresował się mangą
- da Ci to pewną odmianę i jednocześnie dostęp do zupełnie nowej listy pełnej ciekawych
pozycji.


Czytam jedną i ona mi zdecydowanie wystarcza: The World God Only Knows :D
Spróbuję obczaić to Psycho-Pass.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

Dnia 05.04.2013 o 14:47, Tomoya-kun napisał:

Tak sensei pokazałeś mi właściwą drogę. Teraz tylko muszę przejść 1 część a potem zabrać
się za Majikoi S gdzie jest ścieżka Tsubame :3

Lucky you! Zaledwie parę dni temu jej ścieżka została przetłumaczona i wyszedł Patch :-3

Dnia 05.04.2013 o 14:47, Tomoya-kun napisał:

I w sumie pamiętaj że nie tylko Yamato odstaje od standadowego bohatera haremówek ale
i żeńska ekipa. Jakby nie patrzeć jest to jedna z bardziej badassowych zbieranin tego
typu.

Nom zdecydowanie Kazama Family to zwariowana banda XD Ale czego się spodziewać po grupie w której mamy wnuczkę Genryuusaia Yamamoto z Bleach XD

Dnia 05.04.2013 o 14:47, Tomoya-kun napisał:

I przy okazji niedługo czas powierzyć ci Fimbulvinter''a abyś pokazał mu czym jest Nanoha.

Hehe trochę zajęty jestem fanficiem, ale się postaram podać pomocną dłoń :-)
Co do Nanohy obczaj to
http://forums.animesuki.com/showthread.php?t=85192
I to
http://www.youtube.com/user/AtomicoX?feature=watch
Audio-dramy z Nanohy, obowiązkowy materiał do zapoznania się dla tych którzy oglądali Nanohę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2013 o 14:58, Hubi_Koshi napisał:

Lucky you! Zaledwie parę dni temu jej ścieżka została przetłumaczona i wyszedł Patch
:-3

Wiem i mam zamiar to właśnie wykorzystać a potem czekać tylko na przetłumaczenie ścieżki Momoyo.
Jeszcze z takich bohaterów liczę na to że właśnie zrobią anime na Rewrite (i zajmie się tym Kyo ani) bo tam również bohater jak i ekipa dziewczyn jest bardzo niestadardowa(chyba spotykamy jedną z najciekawszych childhood friend''ów jakie kojarzę, potrafi zgasić Kotarou przy każdej okazji w tym przy jego podrywach :P) .
Edit.
Zobacz sobie fragment rozmowy przez sen od 13 min, warto XD
http://www.youtube.com/watch?v=boqPPziHLg8

Uwielbiam jej seiyuu :3

Dnia 05.04.2013 o 14:58, Hubi_Koshi napisał:

Hehe trochę zajęty jestem fanficiem, ale się postaram podać pomocną dłoń :-)

Masz idealny argument w postaci 2 filmu :)

Dnia 05.04.2013 o 14:58, Hubi_Koshi napisał:

Audio-dramy z Nanohy, obowiązkowy materiał do zapoznania się dla tych którzy oglądali
Nanohę.

Jak będę miał więcej czasu(czyt. uporam się z tym co teraz się nazbierało) to chętnie się z nimi zapoznam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2013 o 15:10, Tomoya-kun napisał:

Wiem i mam zamiar to właśnie wykorzystać a potem czekać tylko na przetłumaczenie ścieżki
Momoyo.

Której ścieżki? Z oryginalnej gry? Przecież ta jest już przetłumaczona.

Dnia 05.04.2013 o 15:10, Tomoya-kun napisał:

Jeszcze z takich bohaterów liczę na to że właśnie zrobią anime na Rewrite (i zajmie się
tym Kyo ani) bo tam również bohater jak i ekipa dziewczyn jest bardzo niestadardowa(chyba
spotykamy jedną z najciekawszych childhood friend''ów jakie kojarzę, potrafi zgasić Kotarou
przy każdej okazji w tym przy jego podrywach :P) .

Ohhhh sounds interesting :-3

Dnia 05.04.2013 o 15:10, Tomoya-kun napisał:

Masz idealny argument w postaci 2 filmu :)

Zdecydowanie, chociaż nie każdemu się podobał z powodu zmian i plot holi, ale mi się go bardzo przyjemnie oglądało.

Dnia 05.04.2013 o 15:10, Tomoya-kun napisał:

Jak będę miał więcej czasu(czyt. uporam się z tym co teraz się nazbierało) to chętnie
się z nimi zapoznam.

Warto ^^ W tych najnowszych masz klony Nanohy, Fate i Hayate. Stern, Levi i Dearche. Są naprawdę zwariowanymi dziewczynami, a Dearche mogła by z Gilgamesh współzawodniczyć jeśli o Ego chodzi XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2013 o 15:19, Hubi_Koshi napisał:

Której ścieżki? Z oryginalnej gry? Przecież ta jest już przetłumaczona.

Nie chodzi o jej ścieżkę w S, chyba tylko ona jeszcze została bez tłumaczenia

Dnia 05.04.2013 o 15:19, Hubi_Koshi napisał:

Ohhhh sounds interesting :-3

Ara ara? czyżby sprawił że być może będziesz czekał na adaptację?
Zobacz sobie to co dodałem potem :)

Dnia 05.04.2013 o 15:19, Hubi_Koshi napisał:

Zdecydowanie, chociaż nie każdemu się podobał z powodu zmian i plot holi, ale mi się
go bardzo przyjemnie oglądało.

Cóż napewno można o nim powiedzieć że jest epicki. Niestety na łatanie plot holi nie starczyło miejsca między walkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2013 o 15:21, Fimbulvinter napisał:

Powoli, powoli bo nie nadążam :D. Widzę, że trzeba będzie się spiąć bo dużo tego do zobaczenia.

Hehe polecam ci zacząć od Filmów Kinowych. Każdy po dwie godziny z kawałkiem, piękna animacja, efektowne walki etc. Jeśli ci się spodoba zabierzesz się za serię TV i pozostałe dostępne materiały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2013 o 15:23, Tomoya-kun napisał:

Nie chodzi o jej ścieżkę w S, chyba tylko ona jeszcze została bez tłumaczenia

No niestety chociaż wairu nad tym pracują. Mnie ciekawią route''y z Majikoi A-1, naprawdę chcę pograć w route Azumi i Benkei XD

Dnia 05.04.2013 o 15:23, Tomoya-kun napisał:

Ara ara? czyżby sprawił że być może będziesz czekał na adaptację?
Zobacz sobie to co dodałem potem :)

Zobaczymy, zobaczymy :-) No nic, oglądam.

Dnia 05.04.2013 o 15:23, Tomoya-kun napisał:

Cóż napewno można o nim powiedzieć że jest epicki. Niestety na łatanie plot holi nie
starczyło miejsca między walkami.

No niestety T_T

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2013 o 15:30, Hubi_Koshi napisał:

No niestety chociaż wairu nad tym pracują. Mnie ciekawią route''y z Majikoi A-1, naprawdę
chcę pograć w route Azumi i Benkei XD

Nad A też pracują. I z tego co pamiętam to Bankei ma swoją ścieżkę już w S

Dnia 05.04.2013 o 15:30, Hubi_Koshi napisał:

Zobaczymy, zobaczymy :-) No nic, oglądam.

Podziel się potem wrażeniami. To tylko jeden z wczesnych fragmentów gry, takich rozmów jest cała masa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2013 o 00:22, qrex napisał:

Było to dość mocno widoczne przy Psycho-Passie
gdzie ludzie bardziej zainteresowani byli tym od kogo to jest, niż o czym.

Ja akurat mam podobnie, jak SiDi. Gdy oglądałem Madokę i Fate/Zero to jeszcze nie znałem nazwiska gościa, który to tworzył. Dopiero później w tym temacie zauważyłem padające nazwisko tego faceta. Zwykle nie obchodzi mnie kto jest twórcą danej serii i jakie studio to wyprodukowało. Bardziej zwracam uwagę na to, czy tematyka produkcji mnie zainteresuje. Podobnie mam w przypadku aktorów głosowych - po tak dużej liczbie obejrzanych serii kojarzę sporo powtarzających się głosów i nazwisk, niektórych lubię, ale obecność danej osoby przy konkretnym anime nie jest rekomendacją.

Jeśli chodzi o ogólny poziom współczesnych serii to wychodzi zwyczajnie za dużo adaptacji nowelek, zwykle po 12-13 odcinków maksimum, które często nie mają zakończenia, bo oparte są na jeszcze wychodzących seriach, a drugi sezon nigdy nie powstaje. W porównaniu z latami 90. czy jeszcze początkiem poprzedniej dekady, to praktycznie nie ma już serii po 50 odcinków lub więcej, poza paroma tasiemcami, ale one trwają już od lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2013 o 15:39, Tomoya-kun napisał:

Nad A też pracują. I z tego co pamiętam to Bankei ma swoją ścieżkę już w S

Naprawdę? Na pewno nie jest jedną z pięciu początkowych... może część True Route?

Dnia 05.04.2013 o 15:39, Tomoya-kun napisał:

Podziel się potem wrażeniami. To tylko jeden z wczesnych fragmentów gry, takich rozmów
jest cała masa.

Heh dziewczyna brzmi tak słodko heh "No hopes and dreams" normalnie jakby żywcem wzięte z Yumekui Merry
http://www.youtube.com/watch?v=eLSVlDHbdOc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nowy sezon to i większa aktywność na forum. Chociaż niezbyt często piszę, to co jakiś czas do wątku zaglądam. Gdyby ktoś jeszcze nie znał to polecam stronę: http://anichart.net/
Sprawdzałem w wyszukiwarce i dziwię się, że nikt o niej nie wspomnial (ewentualnie wyszukiwarka działa źle ;p).

Oczywiście za wcześnie by krytykować nowy sezon, gdy ten dopiero co się zaczął, ale odnoszę podobne wrażenie co SiDi odnośnie spadku poziomu serii w ostatnich latach. Specjalnie zajrzałem sobie teraz na listę obejrzanych przeze mnie serii i zauważyłem u siebie, że serie z ostatnich 3-4 lat oceniam niżej niż produkcje z okolic 2005 roku. Nie wiem od czego to zależy, ale jeśli twórca taki jak Maasaki Yuasa musi skorzystać z Kickstartera do sfinansowania swojego projektu, bo w Japonii nikt nie chce podjąć ryzyka to coś jest nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2013 o 14:50, SiDi napisał:

Czytam jedną i ona mi zdecydowanie wystarcza: The World God Only Knows :D

Twoja wola, pamiętaj jedynie że jesteś już w wieku w którym łatwiej Ci będzie strawić seineny niż shouneny a wśród mang można znaleźć sporo całkiem niezłych które nigdy nie doczekały (i nie doczekają) się adaptacji ze względu na zbyt wąski krąg docelowych odbiorców (wymierające wapniaki) ;P
NTW - co Ty za kosmiczne liczby przy ilości przeczytanych chapterów wpisujesz? XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2013 o 15:49, Karharot napisał:

Twoja wola, pamiętaj jedynie że jesteś już w wieku w którym łatwiej Ci będzie strawić
seineny niż shouneny a wśród mang można znaleźć sporo całkiem niezłych które nigdy nie
doczekały (i nie doczekają) się adaptacji ze względu na zbyt wąski krąg docelowych odbiorców
(wymierające wapniaki) ;P

Cóż, społeczeństwo Japonii gwałtownie się starzeje, więc zawsze można mieć nadzieję... Sunrise próbowało trafić do młodszych odbiorców poprzez Gundam AGE i nie udało się (oglądali głównie starsi fani znający wcześniejsze serie, a i wielu z nich się nie spodobało), seria przyniosła wyniki dużo poniżej oczekiwań. Za to robiony głównie dla "starych" fanów Gundam Unicorn odnosi sukces.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Devil Survivor 2

Każdy projekt związany z SMT będzie miał ode mnie plusa na starcie .Jak zwykle główny bohater ma najbardziej kozackie Persony i dobrze .W drugą część gry nie grałem więc będzie jak znalazł .Jestem pozytywnie zaskoczony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2013 o 13:35, SiDi napisał:

Nigdy nie śledziłem anime tak jak większość fanatyków tego tematu.

Ja też nie. To po prostu przychodzi naturalnie, albo wcale (możliwe że do tego poziomu dojdę choć wątpię).

Dnia 05.04.2013 o 13:35, SiDi napisał:

Po prostu patrzyłem na plakat co będzie w najbliższym sezonie i po krótkim opisie oglądałem większość.

... obawiam się że taki seans byłby męczący w DOWOLNYM sezonie. Nie można grać we wszystko. Nie można wszystkiego przeczytać. Albo inaczej, da radę próbować tyle że się zamęczysz.

Dnia 05.04.2013 o 13:35, SiDi napisał:

Nie przesadzam. Gdy zaczynałem przygodę z anime to oglądałem większość i się zachwycałem,
ale z czasem doszedłem do wniosku "what the fuck?" oraz "dlaczego główny bohater to taka ciota?".

Wcześniej tego nie było, czy dopiero gdy przeszła ci pierwsza miłość zacząłeś to zauważać? Acz oczywiście jest to częsty problem, dlatego trzeba sobie produkcje dobierać a nie brać jak leci. ;)

Dnia 05.04.2013 o 13:35, SiDi napisał:

Niestety w większości produkcji główny protagnista/główna protagonistka to piętnastoletnie dziecko.

I chodzi do szkoły, wiadomo. Omijanie tego typu rzeczy jest jednak dość łatwe. Co najwyżej zostanie ci jedna/dwie serie w sezonie które możesz obejrzeć...

Dnia 05.04.2013 o 13:35, SiDi napisał:

Prawie 10 lat temu skończyłem ten wiek i jak żywo pamiętam, że nie widywałem
durnych zachować jakie możemy spotkać w anime :P

Po co byśmy to oglądali, jeśli anime imitowało by tylko w sposób wierny rzeczywistość. Chciałbyś dostać serie o ludziach piszących na forum, którzy oglądają japońskie kreskówki? Taa, już to sobie wyobrażam... :P

Dnia 05.04.2013 o 13:35, SiDi napisał:

No i tak jak napisał Tomoya-kun. Z czasem wszystko się nudzi ;]

Z tym się raczej nie da nic zrobić. Tyle że to nie świadczy o realnej jakości tego co teraz leci(nie żebym miał jakąś szczególnie dobrą opinię). Motyw "kiedyś to było lepiej" pojawia się w milionie odsłon zarówno w kwestii filmów/gier/anime/muzyki jaki i oceny obecnych czasów/pokoleń. Czekam na następną turę ”anime dawniej było lepsze” za kilka lat ^^.

Arcling

Dnia 05.04.2013 o 13:35, SiDi napisał:

Gdy oglądałem Madokę i Fate/Zero to jeszcze nie znałem nazwiska gościa, który to tworzył

Przy Madoce nie wiedziałem, przy Fate/Zero już tak.
>Zwykle nie obchodzi mnie kto jest twórcą danej serii i jakie studio to wyprodukowało. Bardziej zwracam > uwagę na to, czy tematyka produkcji mnie zainteresuje.
Ja właściwie zwracam uwagę na ogólne oceny danej produkcji i kiedy jest przywoływana w dyskusjach, tematyka mnie nie interesuje bo "ma być dobre". Wtedy mimochodem człowiek dowiaduje się "kto to robi". Później nawet w spisach nowych serii widać teksty typu "kolejna produkcja Urobuchiego", więc to nie jest tak że robię jakiś gruntowny research odnośnie danej produkcji. Tą wiedzę się po prostu otrzymuje i jest to normalne. W branży gier również wszyscy spodziewają się dobrych gier od jednych, a złych od drugich. Ludzie lubią sobie szufladkować rzeczywistość, a to jest tylko jeden z przejawów takiego zachowania. Na Seiyū zwracam uwagę tylko przy okazji w trakcie oglądania, ale nigdy nie są powodem do rozpoczęcia danej serii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ginga''e KickOff!!
Nom nawet udana seria o piłce nożnej. Fajnie ,że zaprezentowano aktualne realia piłkarskie... czasami przesadzone ale zawsze coś :] Momentami przynudzało z fabuło, ale i tak generalnie wyszło spoko.

Ocena: 8/10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wrażenie po pierwszych odcinkach, anime co już wyszło:

Uta no☆Prince-sama♪ Maji Love 2000%
Kontynuacja, drugi sezon anime.
Priorytet: Oglądam na pewno.

Majestic Prince
Już po pierwszym odcinku wiadomo, że to anime u mnie już odpada. Pokrótce to jest nic innego, jak Power Rangers w mechach w kosmosie.
Priorytet: Odpada od razu.


Devil Survivor 2
Początek bardzo zachęcający. Anime jest zekranizowanim gry jRPG o tym samym tytule ( twórców np. Persony ). Znając przyłożenie się ATLUSa do fabuły serii gier Shin Megami Tensei, można wnioskować, że to będzie kawał porządnego anime, podobnie jak inna ich zekranizowana gra Persona 4.
Priorytet: Oglądam na pewno

Dansai Bunri no Crime Edge

Anime o gościu, który uwielbia ciąc włosy, jak również kocha włosy. Ten gościu spotyka pewną dziewczynę, która ma strasznie długie włosy i na dodatek tych włosów nieważne, jakimi nożyczkami, nie da się ściąć, bo ktoś rzucił na nią klątwę. Jak również mamy osoby, które się "opiekują" tą dziewczyną, a one są z jakiegoś klanu zabójców.
Ogólnie te anime po pierwszym odcinku jest zachęcające. Ciekaw jestem jak to się potoczy, zwłaszcza z tymi zabójcami.
Priorytet: Zobaczy się po kilku kolejnych odcinkach.

Karneval
Na razie całkiem, całkiem fabuła opowiadająca o służbach w pewnym kraju o tajemniczej nazwie "Circus". Ogólnie nic więcej nie da się powiedzieć, bo to był wstęp i za bardzo nie widać jak się fabuła potoczy.
Priorytet:Zobaczy się po kilku kolejnych odcinkach.

Photokano
Komedyjka o tym, jak główny bohater dołączyłdo klubu fotograficznego, w której robią zdjęcia dziewczynom w niewygodnych pozach. Po fotografii ( patrz Tamayura ) spodziewałem się czegoś lepszego, lecz nie wygląda na to, żeby to było coś wyjątkowego.
Priorytet: Pewnie będę oglądał, lecz bez rewelacji.

Hataraku Maou-sama
Wielki, potężny władca demonów został pokonany w jakimś tam fantastycznym świecie. Uciekł i wylądował we współczesnej Japonii, stracił część swojej mocy i zmienił wygląd na typowego animowanego japończyka. Z powodu braku kasy, zatrudnił się w MgRonaldzie.
Priorytet: Pewnie będę oglądał, lecz bez rewelacji.

Yahari Ore no Seishun Love Comedy wa Machigatteiru
Kolejna komedyjka o gościu, który w nie widzi nic ciekawego w życiu licealisty, bez znajomych itd. Jego nauczycielka zaznajamia go z bardzo znaną uczennicą szkoły. Prowadzi ona klub, w któym pomaga się potrzebującym uczniom, ma ona naprowadzić na właściwą drogę, by znalazł przyjaciół i takie tam.
Priorytet: Zobaczy się po kilku kolejnych odcinkach. <--- ile można oglądać tych komedii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się