Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 19.11.2009 o 19:24, Fouton napisał:

Zresztą jak byś do cholery przetłumaczył Common Sense lepiej mi powiedz. To mnie już długo męczy.

Common sense ≈ zdrowy rozsądek, jakiś ogólnie przyjęty tok myślenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2009 o 19:35, orzel286 napisał:

> Zresztą jak byś do cholery przetłumaczył Common Sense lepiej mi powiedz. To mnie
już długo męczy.
Common sense ≈ zdrowy rozsądek, jakiś ogólnie przyjęty tok myślenia.

Ale to nie jest pasujące tłumaczenie. Nie użył bym go do przetłumaczenia np anime czy filmu. Próbuj dalej i męcz się ze mną w szukaniu odpowiedniego słowa. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Asura Cryin'' 2 ep. 8

Dnia 19.11.2009 o 19:33, Tomoya-kun napisał:

>

Spoiler

Nia dostała niezłego power upa przez te 5 lat. Również IMO wypiękniała :>
Interesuje
> mnie jeszcze co z Misao. Mam nadzieję, ze w następnym epie będzie to powiedziane.


Spoiler

Teraz Misao i Kanade mają kolejną konkurentkę do Tomoharu i to całkiem poważną :p
No i mam wrażenie że Tomoharu w jakiś sposób zyska niedługo moc demonów co było widać
w op. tylko jestem ciekawy jak. Najpewniejszą opcją jest jakaś forma kontraktu z Kanade
ale ta straciła swoją moc więc może Nia?



Spoiler

Nia jest bardzo prawdopodobna. Myślę, że przez te 5 lat kontynuowała badania swojej siostry i być może odkryła coś istotnego. Mnie też ciekawi dlaczego Tomoharu jest nazywany jej chłopakiem ;p
Ogólnie AS 2 zaczęła wykorzystywać swój potencjał. Odcinki robią się ciekawe, nie tak napaćkane jak w pierwszej serii.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Asura Cryin'' 2 ep. 8
>

Spoiler

Nia jest bardzo prawdopodobna. Myślę, że przez te 5 lat kontynuowała badania swojej

Dnia 19.11.2009 o 19:38, Mysterum napisał:

siostry i być może odkryła coś istotnego. Mnie też ciekawi dlaczego Tomoharu jest nazywany
jej chłopakiem ;p


Spoiler

Może akurat tak się zgrali że Tomoharu z 1 świata przeszedł do 2, a niedługo po tym wydarzeniu ten z 2 trrafił do 1. No chyba że się okaże że jest tam 2 Tomoharu O_o Bo Kanade coś chciała potwierdzić czy to naprawdę on więc mogło tak być że wcześniej spotkała tego z 1 świata

Dnia 19.11.2009 o 19:38, Mysterum napisał:

Ogólnie AS 2 zaczęła wykorzystywać swój potencjał. Odcinki robią się ciekawe, nie tak
napaćkane jak w pierwszej serii.

Ogólnie AC było by naprawde porządnym anime gdyby nieco lepiej poprowadzili historie która jest ciekawa no i na siłę nie wciskali fanswerisu i zapychaczy, ale w ostatnich ep. naprawde bardzo się poprawili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2009 o 19:36, Fouton napisał:

Ale to nie jest pasujące tłumaczenie. Nie użył bym go do przetłumaczenia np anime czy
filmu. Próbuj dalej i męcz się ze mną w szukaniu odpowiedniego słowa. ;p

IMO bardzo pasujące :D Wychodząc z tej -> http://dictionary.cambridge.org/define.asp?key=15419&dict=CALD definicji można powiedzieć, że "zdrowy rozsądek" jest dość dobrym odpowiednikiem "common sense" jako takiego. A w zdaniach? To już zależy od inwencji - np "he lacks common sense" można przetłumaczyć "jest nierozsądny" albo nawet na "brak mu piątej klepki" XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2009 o 19:36, Fouton napisał:

Próbuj dalej i męcz się ze mną w szukaniu odpowiedniego słowa. ;p

To podaj kontekst :-) Słowo wyrwane z kontekstu może mieć masę znaczeń, musimy najpierw wiedzieć w jakiej sytuacji zostało użyte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Asura Cryin'' 2 ep. 8

Dnia 19.11.2009 o 19:43, Tomoya-kun napisał:

Ogólnie AC było by naprawde porządnym anime gdyby nieco lepiej poprowadzili historie
która jest ciekawa no i na siłę nie wciskali fanswerisu i zapychaczy, ale w ostatnich
ep. naprawde bardzo się poprawili.


To daje nam nadzieję, że odcinki finałowe mogą być naprawdę bardzo ciekawe i świetnie zrealizowane.
Co do epa 8

Spoiler

Nia konkurentką dla Tomoharu raczej nie będzie. Wydaje mi się, że Takatsuki (oczywiście imię zapomniałem) jest jego wybranką. Z drugiej jednak strony dla Tomoharu z 1 świata ważniejsza jest Misao, w końcu niemalże od niej to się zaczęło (chyba, że jak zwykle coś pokręciłem -_-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2009 o 15:40, Karharot napisał:

Za pierwszym razem oglądałem tą scenę 5 razy pod rząd i za każdym dusiłem się ze śmiechu
XD Podsumowanie Kyou że drewniana rozgwiada ma dobry damage bonus też było dobre :)

Kyou dostała u mnie za ten tekst +15 do sympatii, dodatkowe +10 dostała za to że mi się z Kagami bardzo kojarzy... taką Power-Upniętą Kagami XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2009 o 20:08, Hubi_Koshi napisał:

> Próbuj dalej i męcz się ze mną w szukaniu odpowiedniego słowa. ;p
To podaj kontekst :-) Słowo wyrwane z kontekstu może mieć masę znaczeń, musimy najpierw
wiedzieć w jakiej sytuacji zostało użyte.

Ba to właśnie sztuka znaleźć słowo które będzie pasowało do jak największej liczby kontekstów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2009 o 20:45, Fouton napisał:

Ba to właśnie sztuka znaleźć słowo które będzie pasowało do jak największej liczby kontekstów.

Nie bardzo cie rozumiem ^^; Przecież duża liczba różnych słów istnieje właśnie po to by móc je wykorzystywać do różnych kontekstów. Nie mogę ci podać słowa, nie znając kontekstu, albo chociaż znaczenia jakie ma ono mieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy mi się wydaje, czy Seitokan staje się minimalnie słabszy niż na początku? Co prawda w tym odcinku Chizuru wymiatała, ale jakiś nudnawo było :<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przerobiłem dzisiaj przez dzień mangę Mirai Nikki i powiem że mimo że trafiłem na ten tytuł przypadkiem jest to całkiem niezła pozycja. Choć jest to głównie przez ciekawych bohaterów bo fabuła jest dość oklepana. Cała historia opowiada o survivalowej grze między 12 posiadaczami tytułowych "pamiętników przyszłości" o zostanie kolejnym Deus Ex Machina bogiem tamtego świata. Same właściwości pamiętników są różne tak jak ich forma np. jeden pamiętnik pokazuje przyszłość dotyczącą rzeczy dziejących się wokół głównego bohatera lecz nie jego samego, inny pokazuje wszystko co się dzieje z ukochaną osoba, czy też jest pamiętnik który ukazuje drogi ucieczki,.... No i właściwie cała historia opiera się na tej grze o zostanie nowym bogiem ponieważ każdy gracz ma własne cele aby zostać bogiem nawet jeśli jest wciągnięty do gry przypadkowo. Jednak ta fabuła nie była by tak ciekawa gdyby nie postacie. Główny bohater Yukiteru jest na początku typowym dzieciakiem który myśli że jest ofiarą (co zresztą skutecznie wprowadza w życie) jednak ma on ogromne szczęście. Choć momentami jednak zachowuje się on porządnie (czyt.jeśli trzeba to też wykończy przeciwnika) Ale z biegiem gry i wydarzeniami jakich jest on świadkiem zmienia się on prawie kompletnie. Choć jednak najciekawszą postacią jest zdecydowanie Yuno która może służyć dla innych Yandere niemal jako bogini bo taka Kaede Kotonoha czy Rena to przy niej przy niej niewinne moe dziewczynki. W jej przypadku miłość do Yukiteru to już właściwie szaleństwo lub raczej jedyna rzecz która ją od niego powstrzymuje. Jednak jak coś jemu grozi, wpadnie ona w szał lub podda się swojemu szaleństwu to najprawdopodobniej nikt z okolicy nie wyjdzie żywy niezależnie czy to facet, dziecko, kobieta czy zwierze i tylko Yuki jest w stanie ją zatrzymać(ledwo). W broni też nie przebiera wszystko czym da się zabić jest dobre: topory, młotek, spory fragment szkła, broń palna, katana,... choć jej ulubioną bronią są noże. Nie ma też znaczenia czy osoba jej wchodząca w drogę lub uznana przez nią za wroga jest przyjacielem, rodziną czy czymś tam i tak nie ma co liczyć na to że ona o nim pomyśli, w najlepszym wypadku zostaną oni zostawieni na śmierć aby ratować Yukiego albo ona sama ich zabije. Choć mimo tego że jest ona naprawdę szalona to jest też naprawde ciekawą i rozbudowana bohaterką i moją ulubioną z tej serii. Za wczasu ostrzegam że manga ma dość sporo mocnych scen zwłaszcza przemocy(urwane ręce, wszelakie rany w najróżniejsze części ciała,itp). Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej to naprawde polecam przeczytać, manga co prawda nie jest jeszcze zakończona ale jest już na wylocie i za kilka chapterów się zakończy (9 tom najpewniej będzie ostatni).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2009 o 22:09, Mysterum napisał:

Czy mi się wydaje, czy Seitokan staje się minimalnie słabszy niż na początku? Co prawda
w tym odcinku Chizuru wymiatała, ale jakiś nudnawo było :<

Nie tobie jednemu też miałem odczucie że ten ep. był wyraźnie słabszy.
A i gratulacje z okazji awansu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Asura Cryin e08

Dnia 19.11.2009 o 20:11, Mysterum napisał:

Spoiler

Interesuje mnie jeszcze co z Misao. Mam nadzieję, ze w następnym epie będzie to powiedziane.


Spoiler

Nie jestem pewien ale nieobecność Misao może mieć związek z Kurogane, w końcu jej duch jest jedynie wizualną manifestacją Burial Doll przechowywanej wewnątrz mecha, jeśli Kurogane jeszcze nie pojawił się w pierwszym świecie lub jeśli jest gdzieś przetrzymywany przez Kagayakiego to Misao pewnie nie może się pojawić

Dnia 19.11.2009 o 20:11, Mysterum napisał:

Spoiler

Mnie też ciekawi dlaczego Tomoharu jest nazywany jej chłopakiem ;p


Spoiler

Myślę że jego też powinno to zaciekawić XD Zwłaszcza po reakcji tej uczennicy która uciekła na jego widok (i najwyraźniej to nie jego się bała) XD

Dnia 19.11.2009 o 20:11, Mysterum napisał:

To daje nam nadzieję, że odcinki finałowe mogą być naprawdę bardzo ciekawe i świetnie zrealizowane.

Oby tylko nie zagmatwali akcji za bardzo i porozwiązywali wszystkie wątki bez żadnych skrótów czy niejasności, jeśli imm się to uda to zakończenie może być naprawdę epickie.

Przy okazji - gratuluję awansu :)

-> Tomoya-kun

Dnia 19.11.2009 o 20:11, Mysterum napisał:

Spoiler

Czyli jednak Tomoharu trafił do 1 świata który wgląda na nienaruszony przez ten wypadek który "dawniej" go zniszczył, więc albo wylądowali jeszcze przed nim albo ktoś namieszał i zapobiegł mu.


Spoiler

Raczej to drugie bo eksperyment od którego to się miało zacząć już został przeprowadzony, coś jest jednak ewidentnie nie tak z tym światem, Nia określiła córki jako "guests" czyli może z jakiegoś powodu przybywają one z drugiego świata?

Dnia 19.11.2009 o 20:11, Mysterum napisał:

Spoiler

Może akurat tak się zgrali że Tomoharu z 1 świata przeszedł do 2, a niedługo po tym wydarzeniu ten z 2 trrafił do 1. No chyba że się okaże że jest tam 2 Tomoharu O_o Bo Kanade coś chciała potwierdzić czy to naprawdę on więc mogło tak być że wcześniej spotkała tego z 1 świata


Spoiler

Hmm. mi się wydaje że Tomoharu z 1 świata został zastrzelony w poprzednim epku więc raczej nie powinien się pojawić...


Spoiler

BTW, kilka spostrzeżeń
Pres Rikka jest taka sama niezależnie od świata i sytuacji XD
Po poznaniu Aki mogę zrozumieć dlaczego Kagayaki tak bardzo chciał ją odzyskać, but seriously... What''s wrong with those sisters? Myślałem że Tooru jest niebezpieczna a tu nagle okazuje się że Aki jest jeszcze silniejsza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Seitokai no Ichizon jest średnim anime, a ten humor wydaje się jakbym już go gdzieś widział. W tym sezonie jest kilka innych anime, które zasługują na większą uwagę niż to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2009 o 11:38, SiDi napisał:

Seitokai no Ichizon jest średnim anime, a ten humor wydaje się jakbym już go gdzieś widział.
W tym sezonie jest kilka innych anime, które zasługują na większą uwagę niż to.

Jest jeszcze szansa że może się odbije bo sama seria miała potencjał na dobrą komedie. Bo miało bardzo dobry start ale niestety z czasem zaczęło tracić impet co widać po 2 ostatnich odcinkach(co jest zresztą typowe dla anime od DEEN).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2009 o 12:42, Tomoya-kun napisał:

Jest jeszcze szansa że może się odbije bo sama seria miała potencjał na dobrą komedie.
Bo miało bardzo dobry start ale niestety z czasem zaczęło tracić impet co widać po 2
ostatnich odcinkach(co jest zresztą typowe dla anime od DEEN).

Uso da!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się