Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 28.06.2010 o 04:49, Tohno napisał:

Ohh a więc jestem tu jedynym który uważa że DtB2>DtB?

Nope, ja się mogę pod tym podpisać. DtB2 ma dużo fajniejszy klimat. Aczkolwiek nie mogę powiedzieć że pierwszy sezon mnie nudził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mały update do już wymienionych tytułów bo przypomniałem sobie jedną pozycję która pasuje w sam raz a mianowicie Canaan - sympatyczna seria z bronią palną i dziewczynami :)

->Tohno
Skoro pierwsza seria DtB Cię nudziła to po co ją obejrzałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2010 o 00:28, Karharot napisał:

-> Hubi_Koshi
Dojechałem do obecnego chaptera Kenichi''ego :)

No i jak się czytało :-) ?? Kolejna seria do Cotygodniowego Oczekiwania ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien. Na pewno będę kontynuował czytanie tyle że... Walki w Kenichim są niepotrzebnie rozciągane na tak wiele chapterów, paskudnie by się czytało co tydzień licząc na rozwiązanie tylko po to żeby okazało się że zostało przeciągnięte na następny chapek. Już same walki z tej bazy na pewno nie skończą się przed upływem miesiąca a równie dobrze może to potrwać o wiele dłużej...
Krótko mówiąc jeszcze się nad tym zastanowię ale możliwe że będę nadrabiał tomami co 2,5 miesiąca, pojedyncze chaptery czytając jedynie jeśli nie będę miał nic innego do przerobienia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2010 o 21:28, Ichibanboshi-kun napisał:

> Jeśli pytanie kto to, to Tifa ze sceny w kościele bodajże.

Czemu zaraz nas nazywa fanatykami xD


ja nikogo nie nazywam :(

13 ep Giant Killing rewelacja ... warto było czekać te 5 odcinków ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2010 o 17:57, Spolskee napisał:

Krótko Shakugan no Shana. Warto obejrzeć? Dobre na rozpoczęcie " przygody" z anime?


Na rozpoczęcie przygody z anime najlepsze jest Fullmetal Alchemist :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2010 o 17:59, Taikun napisał:

> Krótko Shakugan no Shana. Warto obejrzeć? Dobre na rozpoczęcie " przygody" z anime?


Na rozpoczęcie przygody z anime najlepsze jest Fullmetal Alchemist :)


Dobra, ale ja będę miał Shakugan no Shana. Znajomy zakupił. Więc nie pomogłeś ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2010 o 15:16, Karharot napisał:

->Tohno
Skoro pierwsza seria DtB Cię nudziła to po co ją obejrzałeś?

Yin panie, Yin! I nigdy nie obejrzałem ostatniego odcinka. A chyba powinienem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2010 o 18:12, Spolskee napisał:

> /ciach/

A możesz coś konkretniej? I dlaczego warto obejrzeć Fullmetal Alchemist, a Shany nie?

No bo Shana to w sumie taki średniak jest :f Wciąż nie rozumiem popularności tej serii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2010 o 17:57, Spolskee napisał:

Krótko Shakugan no Shana. Warto obejrzeć? Dobre na rozpoczęcie " przygody" z anime?

Shana to dość przeciętna seria i osobiście jeśli miałbym polecić Ci coś na początek to nawet nie brałbym jej pod uwagę ale skoro i tak już ją masz to oglądaj. Pamiętaj po prostu że jest to masowa produkcja przeznaczona dla kategorii wiekowej 13+ (czyli nie oczekuj nic ambitnego) mieszająca wiele gatunków (czyli nie wybijająca się w żadnym zbyt wyraźnie) i zdominowana przez tsundere stworzoną przez Kugimiy''ę Rie.
Jeśli dotrwasz do ostatniego epka i stwierdzisz że nie było to złe to zajrzyj tu ponownie a na pewno wymyślimy Ci coś ciekawszego :)

-> Tohno
Tak bardzo podobała Ci się Yin że obejrzałeś dla niej 24 epki a potem oceniasz wyżej serie z której zupełnie bez potrzeby została ona wykluczona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2010 o 18:40, Karharot napisał:

-> Tohno
Tak bardzo podobała Ci się Yin że obejrzałeś dla niej 24 epki a potem oceniasz wyżej
serie z której zupełnie bez potrzeby została ona wykluczona?

Dokładnie. Bo w pierwszej serii podobała mi się głównie Yin (no i Hei ale to chyba oczywiste). A w drugiej już naprawili te błędy które mi nie pasowały w DtB i oceniam to anime jako całokształt. Wiem że jestem tu jedynym który tak uważa ale cóż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A z jakichś ambitniejszych produkcji? Coś takiego co wgniotłoby mnie w fotel i po obejrzeniu wróciłbym na forum mówiąc: "chcę więcej" ;D ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możemy pokombinować, tylko najpierw powiedz może jakie gatunki najbardziej lubisz (fantasy, s-f, akcja, dramat, romans itp.). Mogę oczywiście spróbować coś dobrać wedle własnego uznania ale jeśli totalnie nie trafi to w Twoje upodobania to szkoda abyś się zrażał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2010 o 18:52, Spolskee napisał:

A z jakichś ambitniejszych produkcji? Coś takiego co wgniotłoby mnie w fotel i po obejrzeniu
wróciłbym na forum mówiąc: "chcę więcej" ;D ?


Baccano!, Durarara!!, Black Lagoon, Clannad, Angel Beats! i wiele, wiele innych, których nei chce mi się wymieniać ;p Ale na początek jak znalazł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2010 o 18:55, Karharot napisał:

Możemy pokombinować, tylko najpierw powiedz może jakie gatunki najbardziej lubisz (fantasy,
s-f, akcja, dramat, romans itp.). Mogę oczywiście spróbować coś dobrać wedle własnego
uznania ale jeśli totalnie nie trafi to w Twoje upodobania to szkoda abyś się zrażał
:)


Lubię pozycje dobre. Gatunek to sprawa drugorzędna. Mogę ewentualnie podać ulubione filmy jeśli to w czymś pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2010 o 19:02, Spolskee napisał:

Lubię pozycje dobre. Gatunek to sprawa drugorzędna. Mogę ewentualnie podać ulubione filmy
jeśli to w czymś pomoże.

Myślę że najlepiej zacząć od Death Note i Code Geass. To cie na pewno wgniecie w fotel. Każdego wgniata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2010 o 18:52, Spolskee napisał:

A z jakichś ambitniejszych produkcji? Coś takiego co wgniotłoby mnie w fotel i po obejrzeniu
wróciłbym na forum mówiąc: "chcę więcej" ;D ?

Clannad, Kanon, Angel Beats!, Kara no Kyoukai, Ef, Higurashi, Monster, Toradora!, Summer Wars, Baccano!, Promised Place of our Early Days, Hoshi no Koe(właściwie to wszystko od Makoto Shinkai''ego), Code Geass

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się