Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Moje pierwsze anime to Death Note. Jestem po pierwszych 14 odcinkach i muszę powiedzieć, że może nie wgniata w fotel, ale jest dobre. Muzyka (pomijając opening i ending, które przewijam ) jest bardzo dobra, odpowiednio oddaje nastrój sytuacji. Jak na razie czym dalej, tym lepiej. Zobaczymy jak to się skończy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2010 o 17:27, Spolskee napisał:

Moje pierwsze anime to Death Note. Jestem po pierwszych 14 odcinkach i muszę powiedzieć,
że może nie wgniata w fotel, ale jest dobre. Muzyka (pomijając opening i ending, które
przewijam ) jest bardzo dobra, odpowiednio oddaje nastrój sytuacji. Jak na razie czym
dalej, tym lepiej. Zobaczymy jak to się skończy.

Opening i ending w DN uważam za świetne. Ale te drugie op i ed... ehhh... tragedia.
A co do samej fabuły. Do pewnego momentu byłem zachwycony, ale potem stało się to monotonne. A od pewnego momentu to już w ogóle było nudne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2010 o 17:27, Spolskee napisał:

Moje pierwsze anime to Death Note. Jestem po pierwszych 14 odcinkach i muszę powiedzieć,
że może nie wgniata w fotel, ale jest dobre. Muzyka (pomijając opening i ending, które
przewijam ) jest bardzo dobra, odpowiednio oddaje nastrój sytuacji. Jak na razie czym
dalej, tym lepiej. Zobaczymy jak to się skończy.


Hmmm...to dam ci radę - w pewnym momencie możesz sobie darować oglądanie. A konkretniej to po 26. odcinku. Od tamtego momentu seria zalicza spory spadek. Nie oglądając w sumie nic nie stracisz, bo 26. epizod można by traktować niemal jako koniec serii. Chociaż jak chcesz, to możesz kontynuować oglądanie, ale...to nie to samo będzie, co dotychczas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do powyższej sugestii - po 26 epku możesz sobie odpuścić dalsze oglądanie i sięgnąć po coś innego bo dalsza część DN niestety nie trzyma już tego samego poziomu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2010 o 17:27, Spolskee napisał:

Moje pierwsze anime to Death Note. Jestem po pierwszych 14 odcinkach i muszę powiedzieć,
że może nie wgniata w fotel, ale jest dobre. Muzyka (pomijając opening i ending, które
przewijam ) jest bardzo dobra, odpowiednio oddaje nastrój sytuacji. Jak na razie czym
dalej, tym lepiej. Zobaczymy jak to się skończy.


A ja nie dołączam się do powyższych sugestii, oglądaj dalej, bo seria ma dalej tego samego kopa i wiele dramatyzmu w sobie. Trzyma w napięciu do końca. No a drugi opening mnie się osobiście bardzo podoba, nie jest taki "bezjajowy" jak pierwszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2010 o 18:34, Ichibanboshi-kun napisał:

Tak w ogóle to lepiej za mange się weź, z tego co słyszałem, to jest dużo fajniejsza
od anime.


Jak na razie biorę się za anime (nie chodzi tylko o DN - ogólnie). Na mangę może kiedyś przyjdzie czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2010 o 18:06, Karharot napisał:

Przyłączam się do powyższej sugestii - po 26 epku możesz sobie odpuścić dalsze oglądanie
i sięgnąć po coś innego bo dalsza część DN niestety nie trzyma już tego samego poziomu.


Ale konkretnie co zawodzi? Brak napięcia? Staje się przewidywalna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2010 o 20:42, Spolskee napisał:

Ale konkretnie co zawodzi? Brak napięcia? Staje się przewidywalna?

Dalsza część anime z tego co wiem została pocięta, nie pokazuje wszystkiego co jest w mandze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2010 o 18:35, Wintesun napisał:

A ja nie dołączam się do powyższych sugestii, oglądaj dalej, bo seria ma dalej tego samego
kopa i wiele dramatyzmu w sobie. Trzyma w napięciu do końca. No a drugi opening mnie
się osobiście bardzo podoba, nie jest taki "bezjajowy" jak pierwszy.

Popieram, oglądaj dalej.

A openingi DN ma bardzo fajne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2010 o 21:05, Krzycho napisał:

Jak już tu jestem to zapytam, niestety edytować posta już nie mogę - prosiłbym o polecenie
jakichś anime. Dopiero z tym zaczynam i mało widziałem ( http://myanimelist.net/profile/Fincham)
więc nie mam jeszcze sprecyzowanych gustów wiem tylko, że nie chcę shonenów.


Moim zdaniem najlepszą taktyką jest wejście na MALa któregoś forumowicza (np. mój ;p link w podpisie) i obczajenie, które serie mają najwyższe oceny i zainteresowanie się nimi. Bo w tym temacie co chwila są posty polecające anime, np. post Karharota: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=528&pid=27308

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Clannad i Clannad After Story
Spice and Wolf
Spice and Wolf 2
Wolfs Rain
True Tears
Kanon
Air
Cowboy Bepop
Eureka 7
Neon Genesis Evangelion
Melancholia Suzumiyi Haruhi
Code Geas
Ruchomy Zamek Hauru
Spirited Away
Perfect Blue
Ghost in the Shell
Paprika
5 cm/s
Beyond the Clauds
Toki wo kakeru shoujo
Giniro no Kami no Agito
Detective Conan
Captain Tsubasa
Tsubasa Chronicle
Ef
Bakemonogatari
Arakawa Under the Bridge
Soul Hunter
Slayers
.hack//seria
Magical Knight Reyarth
Summer Wars
Fullmetal Alchemist obie serie
Fullmetal Panic
No i na razie chyba wystarczy ;) - w tym temacie bezpieczniej nie zadawać tak niesprecyzowanych pytań ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2010 o 20:52, Hubi_Koshi napisał:

> Ale konkretnie co zawodzi? Brak napięcia? Staje się przewidywalna?
Dalsza część anime z tego co wiem została pocięta, nie pokazuje wszystkiego co jest w
mandze.


Nigdy nie miałem do czynienia z mangą DN. Czy w takim razie zauważę jakąkolwiek różnice?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Film Grobowiec Swietlikow. (jap. Hotaru no Haka)

BTW - przyklejony post powinien uwzgledniac zasade, ze mozna nowym polecac max 2-3 anime od osoby. :X

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2010 o 21:55, Spolskee napisał:

Nigdy nie miałem do czynienia z mangą DN. Czy w takim razie zauważę jakąkolwiek różnice?

Z tego co wiem niektóre wątki są chyba ciut niedopracowane więc pewnie się będziesz zastanawiać o co biega. A poza tym po co oglądać niekompletną wersję skoro możesz przeczytać pełną ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś ostatnio więcej niż zazwyczaj samobójców pisze "polećcie mnie jakieś anime!", ale przynajmniej podałeś, że nie chcesz shounenów. Tak jak Mysterum, polecę zaglądać na listy tutejszych bywalców, prawie każdy w podpisie ma link(w tym i ja). Polecam zająć sobie jakąś godzinkę czy dwie i zebrać w kupę tytuły, którymi jest się zainteresowanym w "Plan to Watch" na MAL''u, potem jest z czego wybierać. xD
Co do tytułów to podrzucę kilka: Baccano(potem Durarara!!), Darker than BLACK, Mushishi, Sword of the Stranger, Denpateki na Kanojo, seria Kara no Kyoukai, Paprika, Ga-Rei Zero, Higashi no Eden, Kuroshitsuji, Samurai Champloo, Cowboy Bebop, Claymore, Detroit Metal City, Black Lagoon, Karas, Ergo Proxy. Enjoy!

Mangowo u mnie ostatnio, Mirai Nikki, Sekirei(nadrabiam jeszcze zaległość z anime), zabrałem się nawet za manhwę(inna, którą polecę jest "The Breaker", ot takie jakby niewiele bardziej poważne HSDK w kompletnie innym stylu) Immortal Regis(+kontynuacje Cavalier of the Abyss, która jeszcze trwa). Ot zaczyna się niewinnie i standardowo(to się czyta z LEWA na PRAWO, po tych wszystkich mangach, trudno mi było się z tym oswoić xD), gdy Jae Hyuk(główny bohater) niosący swojego chorowitego braciszka(i gotowy zrobić dla niego wszystko) do szpitala, nagle traci jakąś 1/3 torsu w wyniku "niecelnego" ataku Demon Nekromantki, Serin(mniam, zawsze miło mi było jakoś na nią patrzeć). Ta z poczuciem winy zaproponowała ożywienie go jako nieumarłego, oczywiście kto by nie zaakceptował takiej propozycji. Ma to swoje konsekwencje w tym, że musi z nią wrócić do innego świata, "Chaos", z którego pochodzi(i właściwie dzieje się wszystko), chłopak niechętnie, ale zdecydowanie(gdyż jego obecność może tylko szkodzić w świecie ludzi) postanawia przejść do innego świata. Pełna wartkiej akcji - walki są naprawdę świetne, wielu zróżnicowanych postaci(troszkę by tu wymieniąć, ale mamy tutaj "bezkształtną" broń, która nie będąca w użyciu przybiera formę słodkiej białowłosej, szwendającej się wokoło, czytającej w myślach loli yandere, której posiadanie jest równe ogromnej potędze), dramatu(w tym niezłej tragedii), politycznych intryg historia z lekkimi szczyptami humoru, okrojona w naprawdę świetną kreskę przedstawiającą wszystko w sposób dość mroczny. Początkowo ta seria wydaje się być troszkę mroczniejszą i bardziej poważną wersją Zero no Tsukaima, ale jak historia nabiera impetu, tym bardziej się staje poważna i bardziej zawiła, co szczególnie widać w kontynuacji "Cavalier of the Abyss"(dopiero tak przy 3 tomie można zrozumieć co się właściwie stało...), w pozytywny sposób oczywiście. Polecam. ; ]

Jeszcze doszło "Welcome to NHK!", po kilku odcinkach stwierdzam, że to jest... naprawdę chore anime. XD
"ROBIMY EROGE!!!" FTW!

20100630220039

20100630221453

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.06.2010 o 21:55, Spolskee napisał:

Nigdy nie miałem do czynienia z mangą DN. Czy w takim razie zauważę jakąkolwiek różnice?

Końcówka. Nie powiem dokładnie żeby nie spojlerować. No i są dodatkowe chaptery (anime kończy się na 107, a oprócz tego jest 108, niewydany w żadnym tomie 109 i wydany w tomie 13 chapter 0 )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się